৯ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল : ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ৯ জানুৱাৰী, মঙলবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ চিন্তাই হয়তো আপোনাৰ আনন্দক ছাঁ দিব। ভয় যে আমাৰ নিজৰ চিন্তা আৰু কল্পনাৰ পৰাই উদ্ভৱ হয়, সেই কথা স্বীকাৰ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এই নেতিবাচক আৱেগে স্বতঃস্ফূৰ্ততাক স্তব্ধ কৰি তুলিব পাৰে, জীয়াই থকাৰ আনন্দক ম্লান কৰিব পাৰে আৰু দক্ষতাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ভয়ৰ দাস নহ’বলৈ ইয়াক তৎকালীনভাৱে সম্বোধন কৰাটো বুদ্ধিমানৰ কাম৷ আৰ্থিক বিষয়বোৰে প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে যদিও আপোনাৰ সৌভাগ্যৱান তাৰকাসকলে বিত্তীয় দিশৰ এক স্থিৰ প্ৰবাহ নিশ্চিত কৰিব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান বা কোনো আত্মীয় ভ্ৰমণ দিগন্তত। আজি হয়তো আবেগিক প্ৰেমৰ সুযোগ আনিব। কাম যেন সুকলমে আগবাঢ়িছে। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ লোকৰ পৰা সংযোগ স্থাপনৰ প্ৰচেষ্টা সত্ত্বেও আপুনি মানসিক শান্তিৰ সলনি নিসংগতাক পছন্দ কৰিব পাৰে। বিবাহ কেৱল শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কথা বুলি ধাৰণাটো কিনিব নালাগে; আজি আপুনি প্ৰেমৰ প্ৰকৃত সাৰমৰ্ম অনুভৱ কৰিব। প্ৰতিকাৰ: শাৰীৰিক ফিটনেছ আৰু সতেজ মন এটাৰ বাবে দৈনিক পুৱাৰ প্ৰাণায়াম (শ্বাস-প্ৰশ্বাসৰ কৌশল) আপোনাৰ ৰুটিনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভালদৰে থিয় দিব। আজি কোনো পাওনাদাৰে টোকৰ মাৰি আহিব পাৰে, আপোনাক ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ আহ্বান জনাই। আপুনি ধনৰাশি নিষ্পত্তি কৰিব যদিও, ইয়াৰ ফলত আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। অতিৰিক্ত ঋণ লোৱাৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল৷ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ সহায় আৰু মৰম শক্তিৰ উৎস হ’ব। গভীৰভাৱে আত্মাস্পৰ্শী প্ৰেমে আপোনাৰ দিনটোক শোভা বঢ়াব। কৰ্মৰ লগত জড়িত মানসিক চাপে আপোনাৰ চিন্তাধাৰাক দখল কৰি থাকে, পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে ঠাই কম। সময়ৰ ক্ষন্তেকীয়া স্বভাৱক স্বীকাৰ কৰি আপুনি নিসংগতাত সান্ত্বনা বিচাৰিব, যিটো পছন্দ উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হয়। বিবাহৰ পিছত যিটো অতিক্ৰম যেন লাগিব পাৰে সেয়া ভক্তিলৈ ৰূপান্তৰিত হয় আৰু আজি আপুনি হয়তো নিজকে পূজাৰ মাজত গভীৰভাৱে নিমগ্ন হৈ থকা দেখা পাব। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধু মহলৰ বাহিৰৰ মহিলাসকলৰ প্ৰতি সন্মান আৰু মৰম প্ৰসাৰিত কৰক; ইয়াৰ ফলত ব্যক্তিগত বৃদ্ধি আৰু আৰ্থিক সমৃদ্ধি দুয়োটাতে অৰিহণা যোগাব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ বিশুদ্ধ আনন্দত লিপ্ত হওক আৰু আজি জীৱনৰ আনন্দৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰক। আৰ্থিক উন্নতিৰ দিগন্তত। দিনটোৰ শেষৰ ফালে আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে জিৰণি আৰু মানসম্পন্ন সময়খিনিত সান্ত্বনা পাব৷ আপোনাৰ প্ৰেয়সীজনী আপোনাৰ ৰক্ষক দেৱদূত হ’ব পাৰে যদিহে আপুনি আপোনাৰ মৰম প্ৰকাশ কৰে। নতুন উদ্যোগসমূহে আকৰ্ষণ ৰাখে আৰু অনুকূল লাভৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে খোজ দিবলৈ আৰু জড়িত হোৱাৰ সময় আহি পৰিছে৷ কিন্তু দিনটোৱে বিভিন্ন বিষয়ত অসংখ্য মতানৈক্যৰ সৈতে প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্ক দুৰ্বল হৈ পৰিব। প্ৰতিকাৰ: আৰ্তজনক খাদ্য, মেট, মিঠাই, আৰু বাঁহৰ টোপোলাত আইনা দান কৰি উৎকৃষ্ট কেৰিয়াৰ বৃদ্ধিৰ পোষকতা কৰা।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ মংগলৰ অৱস্থা ভাল হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে, যাৰ ফলত বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে বিনোদনমূলক কাম-কাজত লিপ্ত হোৱাৰ স্বাধীনতা লাভ কৰিব পাৰি। আপোনাৰ বাসস্থানৰ সৈতে জড়িত বিনিয়োগে লাভৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। অপ্ৰত্যাশিত অতিথিয়ে সন্ধিয়া আপোনাৰ ঘৰলৈ আহিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জন ৰোমান্টিক মুডত থাকিব, এক সুখকৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। ব্যৱসায়ীসকলক তেওঁলোকৰ প্ৰস্তাৱ আৰু পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে অন্তৰংগ সবিশেষ প্ৰকাশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে, কিয়নো ইয়াৰ ফলত জটিলতা আহিব পাৰে। আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ মোবাইলত ৱেব ছিৰিজ চাওক। আজি আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে আপোনাৰ বিবাহৰ সময়ত বিনিময় কৰা ব্ৰতবোৰ আন্তৰিক আছিল, আৰু আপোনাৰ পত্নী সঁচাকৈয়ে আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গী। প্ৰতিকাৰ: পানীত ফুটা থকা ব্ৰঞ্জৰ মুদ্ৰা এটা পেলাই পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সুখ বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ এনে কামত লিপ্ত হওক যিয়ে আপোনাক স্থিৰতা বজাই ৰখাত সহায় কৰে। অবাস্তৱ পৰিকল্পনাৰ পৰা সাৱধান হওক যাৰ ফলত আৰ্থিক বাধাৰ সৃষ্টি হয়। ঘৰুৱা কামবোৰত আপোনাৰ কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। ৰোমাঞ্চ বতাহত থকাৰ সময়ত আপোনাৰ সম্পৰ্কত টান পৰিব পৰা কামুক অনুভৱৰ প্ৰতি সচেতন হওক। এটা সক্ৰিয় আৰু মিলাপ্ৰীতিৰ দিন আশা কৰক, য’ত মানুহে আপোনাৰ পৰামৰ্শ বিচাৰিব আৰু আপোনাৰ মতামতৰ সৈতে সহজেই একমত হ’ব। আনক সহায় কৰাত আপোনাৰ সময় আৰু শক্তি বিনিয়োগ কৰক, কিন্তু অপ্রাসংগিক বিষয়ত জড়িত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ সংগীৰ এলাহে আজি কেইবাটাও কামত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: দৈনন্দিন খাদ্য তালিকাত ক’লা জলকীয়া অন্তৰ্ভুক্ত কৰি সুস্থিৰ আৰ্থিক অৱস্থা লাভ কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ প্ৰকৃতিয়ে আপোনাক প্ৰদান কৰা ব্যতিক্ৰমী আত্মবিশ্বাস আৰু বুদ্ধিমত্তাক ইয়াৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনাৰে ব্যৱহাৰ কৰক। অবাস্তৱ পৰিকল্পনাৰ পৰা সাৱধান হওক যাৰ ফলত ধনৰ নাটনি হয়। যুৱক-যুৱতীসকলৰ সৈতে জড়িত কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হোৱাৰ এক সুযোগ্য সময়৷ একপক্ষীয় মোহৰ আজি ক্ষতিকাৰক পৰিণতি হ’ব পাৰে। বিদেশত পেছাদাৰী সংযোগ গঢ়ি তোলাৰ বাবে এইটো এটা অনুকূল সময়। ঘৰৰ পৰা আঁতৰত বাস কৰাসকলে নিজৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত সন্ধিয়া পাৰ্ক বা নিস্তব্ধ পৰিৱেশত আজৰি সময় কটাবলৈ বাছি ল’ব পাৰে। দিনটো মসৃণ কৰিবলৈ হ’লে পত্নীৰ মেজাজ বেয়া হ’লে কথা কোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰতিকাৰঃ শিৱলিঙক নিয়মিতভাৱে অভিষেক কৰি আপোনাৰ আৰ্থিক সুস্থতা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা নিখুঁত হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। আপোনাৰ বিনিয়োগ আৰু ভৱিষ্যতৰ লক্ষ্যক কেন্দ্ৰ কৰি এক স্তৰৰ গোপনীয়তা বজাই ৰাখক। মানুহ আৰু তেওঁলোকৰ উদ্দেশ্যৰ বিষয়ে খৰখেদাকৈ বিচাৰ কৰাটো এৰক; তেওঁলোকে হয়তো হেঁচাত পৰিছে আৰু আপোনাৰ মমতা আৰু বুজাবুজিৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। কোনোৱে হয়তো বিয়াৰ ঘণ্টা শুনিব পাৰে, আন কিছুমানে ৰোমাঞ্চৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব যিয়ে তেওঁলোকৰ আত্মাক উন্নীত কৰে। সূক্ষ্ম হেতালি খেলা আৰু আলোচনাত লিপ্ত হ’লে অভাৱনীয় লাভ হ’ব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে অত্যধিক সময় কটোৱাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ভৱিষ্যতে ই প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। কিন্তু সেই দিনটো আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ দিন হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: কেশৰ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা চাপ আৰু ঘৰত অসঙ্গতিই মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ চাকৰিৰ প্ৰতি একাগ্ৰতাত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। যিসকল আত্মীয়ক এতিয়াও পূৰ্বৰ ধন পৰিশোধ কৰিব পৰা নাই তেওঁলোকক ধন ঋণ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। শিশুৱে অধিক মনোযোগৰ দাবী কৰিব পাৰে যদিও তেওঁলোকে সহায়কাৰী আৰু যত্নশীল আচৰণো প্ৰদৰ্শন কৰিব। তোমাৰ প্ৰেম প্ৰবল আৰু অখণ্ড। নিজৰ মনৰ কথা প্ৰকাশ আৰু সৃষ্টিশীল প্ৰকল্পত লিপ্ত হোৱাৰ এক সুযোগ্য সময়। ব্যস্ততাৰ মাজতো আত্ম-যত্ন আৰু সৃষ্টিশীল কামৰ বাবে সময় উলিয়াওক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ দিনটো আনন্দ কঢ়িয়াই আনিবলৈ আন্তৰিক প্ৰচেষ্টা চলাব।

লাকী ৰং: পাতল বাদামী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০.১০ বজাৰ পৰা ১১.৩৫ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ জীৱনৰ দীৰ্ঘদিনীয়া উত্তেজনা আৰু টান পৰা সকাহ দিগন্তত। এই প্ৰত্যাহ্বানসমূহ স্থায়ীভাৱে আঁতৰাই ৰাখিবলৈ জীৱনশৈলী পৰিৱৰ্তনৰ কথা বিবেচনা কৰাৰ এক নিখুঁত সময়৷ আজি আপুনি বিনিয়োগৰ উল্লেখযোগ্য সুবিধা উপলব্ধি কৰিব, কিয়নো অতীতৰ বিনিয়োগে লাভজনক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে৷ এই দিনটোৱে বন্ধন নবীকৰণ আৰু সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰাৰ সুযোগ কঢ়িয়াই আনে। প্ৰেম বতাহত আছে, আৰু কিউপিডৰ কাঁড়ে নিজৰ চিন পোৱাৰ সম্ভাৱনা প্ৰবল৷ কৰ্মক্ষেত্ৰত স্বীকৃতি আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, আৰু আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনে হয়তো এটা প্ৰাপ্য পদোন্নতিৰ সূচনা কৰিব। ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়িক সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ ল’লে উপকৃত হ’ব পাৰে। অকলে সময় কটোৱাটো উপকাৰী হ’লেও মনত যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া চিন্তাই উদ্বেগৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, গতিকে অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ আগত নিজৰ কথা কোৱাটো ভাল। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি এক আৰামদায়ক স্পৰ্শৰে আপোনাৰ দুখ-কষ্টবোৰ অনায়াসে লাঘৱ কৰিব।

লাকী ৰং: নীলা ৰং এৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ পত্নীৰ খং জগাই তুলিব নোৱাৰাৰ বাবে পত্নীৰ কাম-কাজত হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক; নিজৰ বিষয়ত মনোনিৱেশ কৰাটো ভাল। নিৰ্ভৰশীলতাৰ সমস্যাৰ বিকাশ ৰোধ কৰিবলৈ হস্তক্ষেপ যিমান পাৰি কম কৰক। বিবাহিত ব্যক্তিসকলে আজি নিজৰ সন্তানৰ শিক্ষাৰ দিশত যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন আবণ্টন দিয়া দেখা পাব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰুৱা পৰিৱেশত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন হ’ব। আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে প্ৰেমে জীৱনৰ বিভিন্ন দিশৰ বিকল্প হিচাপে কাম কৰে৷ আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰক আৰু তেওঁলোকক সহজভাৱে লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ সদস্যসকলৰ সৈতে পাৰ্ক বা শ্বপিং মলত সময় কটোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। বিবাহিত জীৱনটো প্ৰায়ে ৰুটিন হ’লেও আজিৰ দিনত ব্যতিক্ৰমীভাৱে ৰোমান্টিক হোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছে।

লাকী ৰং: পাতল নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশি: আপুনি আপোনাৰ শাৰীৰিক ক্ষমতা বজাই ৰাখিবলৈ ক্ৰীড়াৰ প্ৰতি সময় উচৰ্গা কৰিবলৈ প্ৰৱল। দীৰ্ঘম্যাদী লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আজি আনৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়া আৰু কাৰ্যকৰী কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। কোনো বিশেষ বন্ধুৱে হয়তো বিপদৰ মুহূৰ্তত আপোনাৰ চকুপানী মচি আৰাম দিব পাৰে। যদি আপোনাৰ সংগীয়ে প্ৰতিশ্ৰুতি পালন কৰাত ব্যৰ্থ হয়, তেন্তে বেয়া পোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক; ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, সমস্যাটোৰ সমাধানৰ বাবে এটা কথা-বতৰা আৰম্ভ কৰক। আপোনাৰ সীমাহীন সৃষ্টিশীলতা আৰু উৎসাহে আন এক ফলপ্ৰসূ দিনৰ বাট মুকলি কৰিব। আজি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে এক ৰোমাঞ্চকৰ খবৰ।

লাকী ৰং: পাতল নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ অপ্ৰত্যাশিত ভ্ৰমণে ক্লান্তিকৰ হ’ব পাৰে আৰু আপোনাক উন্মাদ অনুভৱ কৰিবলৈ বাধ্য কৰিব পাৰে। ভাগৰুৱা পেশীবোৰক সকাহ দিবলৈ তেলেৰে শৰীৰটো মালিচ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। বুদ্ধিমান বিনিয়োগ নিশ্চিত কৰক, কিয়নো বিচক্ষণ আৰ্থিক সিদ্ধান্তইহে আপোনাৰ কষ্টোপাৰ্জিত ধনৰ লাভ দিব। আজি আপোনাৰ কথাৰ লগত সাৱধান হওক, কিয়নো সীমিত ধৈৰ্য্যই আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াক বিচলিত কৰিব পাৰে। যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ সৈতে বিবাহৰ কথা মনত আছে, তেন্তে আজিয়েই কথা-বতৰাৰ আৰম্ভণি কৰক, কিন্তু প্ৰথমে আপোনাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ অনুভৱ জোখা। ব্যৱসায়িক বা আইনী নথি-পত্ৰৰ সৈতে লেনদেন কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক; যিকোনো বস্তুত স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে শাৰীৰ মাজত পঢ়ক। ব্যস্ততাৰ মাজতো নিজৰ বাবে সময় উলিয়াওক আৰু আজৰি সময়ত কিবা এটা সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হওক। যিকোনো কামৰ বাবে সংগীক ঠেলি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনালোক দুয়োৰে মাজত আৱেগিক দূৰত্বৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: অফ-হোৱাইট।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment