Advertisement
News

৯ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ৯ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ শিশুৱে আপোনাৰ ইচ্ছামতে আচৰণ নকৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি উত্তেজিত অনুভৱ কৰিব পাৰে। আত্মসংযম কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো অলংকৃত খঙে শক্তি হ্ৰাস কৰি আৰু বিচাৰ ক্ষমতাত ব্যাঘাত জন্মাই ক্ৰোধিত ব্যক্তিজনকে ধৰি জড়িত সকলোকে প্ৰভাৱিত কৰাৰ প্ৰৱণতা থাকে। এনে অনিয়ন্ত্ৰিত আৱেগে বিষয়বোৰ জটিল কৰি তোলে। প্ৰাচীন সামগ্ৰী আৰু গহনাত বিনিয়োগ কৰিলে আৰ্থিক লাভ আৰু সমৃদ্ধিৰ সৃষ্টি হ’ব। আপুনি যিসকলৰ লগত থাকে তেওঁলোকৰ সৈতে তৰ্কত লিপ্ত হোৱাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, আৰু যিকোনো বিৰোধী সমস্যা সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণভাৱে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আজি আপুনি প্ৰেমৰ মিঠা সোৱাদৰ সোৱাদ ল’ব, আৰু আপোনাৰ ঘৰত যিকোনো সামাজিক অনুষ্ঠানৰ ফলত সময় অবুদ্ধিমানৰ দৰে কটাবলগীয়া হ’ব পাৰে। জীৱন সংগীৰ মিঠাৰ শলাগ ল’বলৈ আহিব৷ আজিৰ দিনটোক উপভোগ্য আৰু মনোৰঞ্জনদায়ক কৰি তুলিবলৈ আপোনাৰ আপোনজনৰ সৈতে চিনেমা চোৱাটো জড়িত হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ মাছক ঘেঁহুৰ আটাৰ বল দি খুৱাব লাগে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আজিয়েই অবসৰৰ আনন্দত ভোগ কৰক। আপোনাৰ ধন সঞ্চয়ৰ প্ৰচেষ্টাই প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু পৰিস্থিতি সাময়িক হোৱাৰ বাবে চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই আৰু অতি সোনকালে উন্নত হ’ব। ঘৰুৱা কামবোৰ ক্লান্তিকৰ হ’ব পাৰে, যিয়ে মানসিক চাপত অৰিহণা যোগাব পাৰে। আজিয়েই নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ সংগীক নিৰাশ নকৰিব, কিয়নো ইয়াৰ ফলত পিছলৈ অনুশোচনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি ভ্ৰমণ কৰি আছে, তেন্তে নিশ্চিত কৰক যে আপোনাৰ লগত সকলো প্ৰয়োজনীয় নথি-পত্ৰ আছে। আজি হয়তো জন্মদিন পাহৰি যোৱাৰ দৰে পুৰণি বিষয় এটাক লৈ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মতানৈক্যৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে কথাবোৰ ঠিক হৈ যাব। পৰিয়ালৰ সৈতে কোনো ঠাইলৈ যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক, যদিও আপুনি প্ৰথম অৱস্থাত কিছু আগ্ৰহহীন অনুভৱ কৰে – পিছত অভিজ্ঞতাটোত আপুনি আনন্দ পাব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: বহু শস্যযুক্ত ৰটি/ৰুটি প্ৰস্তুত কৰি আৰু চৰাইক খুৱাই আপোনাৰ আৰ্থিক সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ ক্ৰীড়া আৰু বাহিৰৰ কাম-কাজত লিপ্ত হৈ হেৰুৱা শক্তিক সজীৱ কৰক। অপ্ৰত্যাশিত বিলে আপোনাৰ আৰ্থিক বোজা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, কিন্তু পৰিয়ালৰ উত্তেজনাই আপোনাৰ মনোযোগ আঁতৰাই নিদিব। বেয়া সময়ে কঢ়িয়াই অনা প্ৰত্যাহ্বানক আকোৱালি লওক আৰু আত্মকৰুণাত লিপ্ত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে জীৱনৰ মূল্যৱান শিক্ষা ল’বলৈ চেষ্টা কৰক। মনত ৰাখিব বিফলতা জীৱনৰ স্বাভাৱিক অংগ আৰু ইয়াৰ সৌন্দৰ্য্যত অৰিহণা যোগায়। যদিও দিনটোৰ আৰম্ভণি অলপ ভাগৰুৱা হ’ব পাৰে, দিনটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইতিবাচক ফলাফলৰ উন্মেষ ঘটিব। দিনটোৰ শেষলৈকে নিজৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াই লওক আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনক লগ পোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। সাৱধান হওক, কিয়নো কোনো অচিনাকি ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ মাজত মতানৈক্যৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি বাহিৰত খাদ্য খোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত পেটৰ অৱস্থা বেয়া হ’ব পাৰে আৰু হজম শক্তিত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: সন্ত আৰু শাৰীৰিকভাৱে প্ৰত্যাহ্বানজনক ব্যক্তিক বিচনা দান কৰি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ আটাইতকৈ প্ৰিয় সপোনটো বাস্তৱায়িত হ’ব, কিন্তু আপোনাৰ উত্তেজনাক ম্লান কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো অত্যধিক সুখে কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ খৰচ বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ হ’ব পাৰে, গতিকে যিকোনো আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ এটা দক্ষ বাজেট প্ৰস্তুত কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি আপুনি পাৰ্টিৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলক নিমন্ত্ৰণ কৰক – বহুতে আপোনাক উৎসাহিত কৰিব৷ প্ৰেমৰ বিষয়ত বশৱৰ্তী হৈ অভিনয় কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। কামৰ পিছত আৰাম কৰিবলৈ আপোনাৰ প্ৰিয় কিছুমান চখত লিপ্ত হওক। আপোনাৰ পত্নীয়ে হয়তো আজি আপোনাৰ প্ৰয়োজন পূৰণ কৰিব নোৱাৰে, যাৰ ফলত হতাশাৰ সৃষ্টি হয়। ধ্যান আৰু যোগাসন কৰি পতনৰ মূল বিলম্বৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়ক। সমৃদ্ধিশালী আৰ্থিক জীৱনৰ বাবে কেঁচা হলুদ বৈ যোৱা পানীত প্ৰবাহিত কৰক বা আগবঢ়াওক। প্ৰতিকাৰ: বৈ যোৱা পানীত কেঁচা হলুদ বৈ বা আগবঢ়াই আপোনাৰ আৰ্থিক সম্ভাৱনা উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১.১৫ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১.১৫ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ আপোনাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য সন্তোষজনক হ’ব, কিন্তু ভ্ৰমণ ব্যস্ততাপূৰ্ণ আৰু মানসিক চাপৰ দুয়োটা দিশতে হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। আজি আপোনাৰ ধন ধৰ্মীয় কাম-কাজত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, যাৰ ফলত মানসিক শান্তি আৰু স্থিৰতা আহিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীয়ে সহায় আৰু সহায় কৰিব, আৰু যিসকলে নিজৰ আপোনজনৰ সৈতে চমু ছুটীত নামিছে তেওঁলোকে অতি স্মৰণীয় সময়ৰ আশা কৰিব পাৰে। আজিয়েই তাৎক্ষণিক মনোযোগৰ প্ৰয়োজনীয় অসংখ্য বিষয়ৰ বাবে সাজু থাকক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো মজা, আনন্দ আৰু আনন্দৰে ভৰি আছে। দিনটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত কিছু এলাহৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে যদিও ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিবলৈ সাহস গোটালে বহুত কিবাকিবি সম্ভৱ হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ খাদ্যৰ এটা অংশ পৃথকে ৰাখি গৰুৰ সৈতে ভাগ কৰি সুস্থ জীৱন নিশ্চিত কৰক।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৪৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ আপোনাৰ আশা চহকী, সুক্ষ্ম, সুগন্ধি, আৰু চকু কপালত তুলিব পৰা ফুলৰ দৰে ফুলিব। আজি আপুনি অনায়াসে মূলধন সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে, বাকী থকা ঋণ সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে, বা নতুন প্ৰকল্পৰ বাবে ধন বিচাৰিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীৰ ধৈৰ্য্য পৰীক্ষা নকৰিবলৈ তেওঁলোকৰ মতামতৰ প্ৰতি মনোযোগী হওক। আজি আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ আগত অত্যধিক আৱেগিক আৱেগ প্ৰকাশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ পৰিয়ালে আপোনাৰ সৈতে অসংখ্য সমস্যাৰ ভাগ ল’ব পাৰে যদিও আপুনি নিজৰ পৃথিৱীখনত নিমগ্ন হৈ থাকিব পাৰে, আজৰি সময়ত উপভোগ কৰা কামবোৰত লিপ্ত হ’ব পাৰে। অপ্ৰত্যাশিত অতিথিয়ে আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে, কিন্তু ই আপোনাৰ দিনটোৰ বাবে ইতিবাচক সংযোজন হ’ব পাৰে। আমাৰ ব্যস্ত জীৱনৰ মাজত আমি প্ৰায়ে পৰিয়ালৰ সৈতে পৰ্যাপ্ত সময় কটাবলৈ অৱহেলা কৰো। আপোনাৰ ওচৰৰ আৰু প্ৰিয়জনৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্তবোৰ লালন-পালন কৰাৰ এই মহান সুযোগ গ্ৰহণ কৰক। প্ৰতিকাৰ: গৰুক সেউজীয়া পশুখাদ্য খুৱাই পৰিয়ালৰ বন্ধন মজবুত কৰা।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.১৫ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বাঢ়িবলৈ সাজু হৈছে, যাৰ ফলত আপোনাৰ জীৱনৰ বিভিন্ন দিশত উন্নতি নিশ্চিত হৈছে। এই ৰাশিৰ অন্তৰ্গত সন্মানীয় আৰু সুপৰিচিত ব্যৱসায়ীসকলক চিন্তাশীল বিনিয়োগ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই সময়ত বাসস্থানৰ পৰিৱৰ্তন অতিশয় শুভ। আজিৰ জীৱনত আপুনি প্ৰকৃত প্ৰেমৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে যদিও মনত ৰাখিব যে সময়ৰ লগে লগে সকলো বিকশিত হয়, আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনকে ধৰি। এই ৰাশিৰ বৃদ্ধ ব্যক্তিসকলে আজৰি সময়ত পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰিব পাৰে। দিনটোৰ আগতে উত্তপ্ত কাজিয়া হোৱাৰ পিছতো আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়া কটাব৷ আপোনাৰ দিনটোৰ দৰ্শনীয় আৰম্ভণিয়ে সমগ্ৰ সময়ছোৱাত শক্তি আৰু ইতিবাচকতাৰ সৃষ্টি কৰিব। প্ৰতিকাৰ: সদায় ভগৱান গণেশৰ ছবি এখন ৰাখি নিজৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মজবুত কৰক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ হাস্যৰসময়ী আত্মীয়ৰ সংগীয়ে আপোনাৰ উত্তেজনা লাঘৱ কৰিব আৰু অতি প্ৰয়োজনীয় সকাহ দিব, আৰু আপুনি সঁচাকৈয়ে সৌভাগ্যৱান যে এনে আত্মীয় আছে। ধন ঘটাৰ নতুন সুযোগ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আত্মীয়-স্বজন আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ পৰা অনাকাংক্ষিত উপহাৰ আৰু উপহাৰে আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। প্ৰেম বসন্তৰ দৰেই – ফুল, বতাহ, ৰ’দ, পখিলাৰে ভৰি থাকে। আজি আপুনি অনুভৱ কৰিব ৰোমান্টিক টিকটিকিয়া৷ অফিচৰ সহকৰ্মী এজনৰ সৈতে এটা সন্ধিয়া কটাবলৈ বিবেচনা কৰক, যদিও, শেষত, আপুনি হয়তো একেলগে কটোৱা সময়খিনিৰ সম্পূৰ্ণ মূল্যায়ন নকৰিব আৰু ইয়াক অলপ অপচয় বুলি ভাবে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসিক চাপৰ সম্পৰ্কই গুৰুতৰ বিবাদৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে যি প্ৰয়োজনতকৈ বেছি দিনলৈকে চলিব পাৰে। ঘৰত কিছু বিবাদ হয়তো পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে হোৱা কাজিয়াৰ পিছত, কিন্তু নিজকে শান্ত কৰি আৰু ধৈৰ্য্যৰ অভ্যাস কৰি সকলোৰে মেজাজ উঠাব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: যদি আপোনাৰ দিনটো অসাৰ হৈ যোৱা যেন লাগে, তেন্তে সাত শস্যৰ ৰুটি বনাই চৰাইবোৰক খুৱাওক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰা আপুনি সকাহ পাব পাৰে। আজি কোনো পাৰ্টিত আপুনি এনে এজন ব্যক্তিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে যিয়ে আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থানক সুদৃঢ় কৰিবলৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰামৰ্শ আগবঢ়াব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ লোকে সহায় সহযোগিতা আৰু মৰম আগবঢ়াব। মতানৈক্যৰ ফলত ব্যক্তিগত সম্পৰ্ক বিচ্ছিন্ন হ’ব পাৰে, কিন্তু বহুমূলীয়া সময় অপচয় নকৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। মনত ৰাখিব বৰ্তমানক লালন-পালন কৰক, কিয়নো এবাৰ ই নোহোৱা হ’লে ই ঘূৰি নাহে। বিবাহিত জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বান থাকিব পাৰে, আৰু আজি আপুনি কিছুমানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। চিনেমা বা নাটক ধাৰাবাহিক চোৱাৰ পিছত পাহাৰীয়া অঞ্চল ভ্ৰমণৰ প্ৰৱণতা অনুভৱ কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ যিকোনো শনি মন্দিৰত তেল আৰু প্ৰসাদ আগবঢ়াই সম্পৰ্কত ৰোমাঞ্চ বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’লে নিজৰ স্থিৰতা বজাই ৰাখক। নিমখে যেনেকৈ খাদ্যৰ সোৱাদ বৃদ্ধি কৰে, ঠিক তেনেদৰে সুখৰ সঁচা অৰ্থত শলাগ ল’বলৈ অলপ অসুখৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ মেজাজ উন্নীত কৰিবলৈ সামাজিক সভাত অংশগ্ৰহণ কৰক। উন্নত বিত্তীয় ব্যৱস্থাই আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী আহৰণ কৰাত সহজ কৰি তুলিব। বয়োজ্যেষ্ঠ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পৰা মৰম আৰু যত্নৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰক। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিপন্ন নকৰিবলৈ নিজৰ আবেগৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক। জীৱনৰ পিছৰ কালত অনুশোচনাৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা আৱেগিক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। যদি আপুনি আপোনাৰ উন্নত অৰ্ধেকতকৈ আনক আপোনাৰ ওপৰত অধিক নিয়ন্ত্ৰণ দিয়ে, তেন্তে ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সংগীৰ পৰা বিৰূপ প্ৰতিক্ৰিয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ফটোগ্ৰাফী দক্ষতা বিকাশ কৰক; আজি আপুনি বন্দী কৰা কিছুমান মুহূৰ্ত আপুনি লালন-পালন কৰিব৷

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.১৫ বজাৰ পিছত।

কুম্ভ ৰাশিঃ আজি আপুনি শিথিলতা অনুভৱ কৰিছে আৰু উপভোগৰ বাবে সঠিক মেজাজত আছে। ভ্ৰমণ আৰু ধন খৰচ কৰাৰ ইচ্ছাই প্ৰলোভনমূলক হ’ব পাৰে যদিও আপুনি হাৰ মানিলে অনুশোচনা কৰিব। আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক সহায় কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। ৰোমাঞ্চ আপোনাৰ হৃদয় আৰু মনৰ আগশাৰীত থাকিব। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে যথেষ্ট সময়ৰ অভাৱ বুলি উপলব্ধি কৰিলে বিচলিত অনুভৱ কৰাটো এটা পুনৰাবৃত্তিমূলক বিষয়বস্তু, আৰু আজিও ইয়াৰ ব্যতিক্ৰম নহ’ব। বহুদিনৰ মূৰত আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগীয়ে কাজিয়া বা কাজিয়া নোহোৱাকৈ, কেৱল প্ৰেমেৰে ভৰা এটা শান্তিপূৰ্ণ দিন ভাগ কৰিব। শিশুৰ সৈতে সময় কটালে মনৰ শান্তি আৰু সুখ কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: সন্ত আৰু শাৰীৰিকভাৱে প্ৰত্যাহ্বানজনক ব্যক্তিক বিচনা দান কৰি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: ক্ৰীম।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১.৪৫ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২.২৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ অত্যধিক চিন্তাই মানসিক শান্তি বিঘ্নিত কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকে, আৰু ইয়াৰ পৰা আঁতৰি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয় কাৰণ প্ৰতিটো উদ্বেগ, উদ্বেগ আৰু চিন্তাই শৰীৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। এই ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা কিছুমান ব্যক্তিয়ে আজি ভূমি সম্পৰ্কীয় বিষয়ত ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আনন্দময় স্বভাৱে ঘৰখনলৈ পোহৰ আৰু আনন্দময় পৰিৱেশ কঢ়িয়াই আনিব। সাৱধান হওক, কিয়নো প্ৰেয়সীয়ে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। এটা আকৰ্ষণীয় আলোচনী বা উপন্যাস পঢ়ি এটা পূৰ্ণতাপূৰ্ণ দিন কটাবলৈ বিবেচনা কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ আত্মীয়ই আপোনাৰ বৈবাহিক আনন্দৰ সম্প্ৰীতি বিঘ্নিত কৰিব পাৰে। নিজৰ সুখ প্ৰকাশ কৰিলে আপোনাৰ উপকাৰ হোৱাই নহয়, আপোনাৰ লগত জড়িতসকলৰ বাবেও আনন্দৰ সৃষ্টি হয়। প্ৰতিকাৰ: বিশুদ্ধ ৰূপৰ বেংগল পিন্ধি প্ৰেম জীৱন উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button