এগৰাকী ভাল বোৱাৰী হোৱাৰ আশাত বিয়াৰ প্ৰথম বছৰতে নকৰিব এই ৫টা কাম, গোটেই জীৱন পস্তাই থাকিব লগা হব

বিবাহে দুজন মানুহ আৰু দুটা পৰিয়ালৰ জীৱনক চিৰদিনৰ বাবে সংযোগ কৰি ৰাখে। কাৰণ সমাজৰ নিয়ম অনুযায়ী ছোৱালীজনীয়েই ঘৰৰ পৰা ওলাই স্বামীৰ ঘৰলৈ যাব লগা হয়, সেয়েহে বুদ্ধিমান হোৱাটো তাইৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয়। কিন্তু বহু সময়ত ভাল বোৱাৰী হোৱাৰ মানদণ্ডৰ লগত খাপ খুৱাবলৈ ছোৱালীয়ে এনে কাম কৰে যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ জীৱন সমস্যাৰে ভৰা হৈ পৰে।

বিশেষকৈ বিবাহৰ প্ৰথম বছৰবোৰত এনে ভুলবোৰ ঘটে। এই সময়ছোৱাত কৰা কামবোৰৰ ওপৰতহে ছোৱালীজনীৰ শহুৰেকৰ ঘৰত বিচাৰ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি এই লেখাটোত আপোনালোকক কৈছো যে কেনেকৈ ভাল প্ৰতিচ্ছবিৰে নিজৰ সুখৰ যত্ন লব পাৰি।

কোনো সম্পৰ্কৰ বিচাৰ নকৰিব

বিয়াৰ পিছত বহু নতুন পৰিৱৰ্তন ঘটে। গতিকে নতুন পৰিবেশৰ লগত খাপ খুৱাবলৈ কিছু সময় উলিয়াওক। স্বামী, পৰিয়াল আৰু আত্মীয়ক বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। খৰখেদাকৈ কাকো শত্ৰু বা বন্ধু বুলি গণ্য কৰাৰ ভুল নকৰিব।

নিজৰ পৰিচয় হেৰুৱাব নালাগে

বিবাহৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে আপুনি নিজৰ পৰিচয় হেৰুৱাই পেলায়। নিজৰ চখ, বন্ধু-বান্ধৱী আৰু কেৰিয়াৰ বজাই ৰাখক। নিজৰ ওপৰত গুৰুত্ব দি নিজৰ সুখৰ যত্ন লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। শহুৰেকৰ পৰামৰ্শক সন্মান জনাই নিজৰ লগতে বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ বাবে সময় উলিয়াওক।

শাহুৱেকৰ লগত তৰ্ক নকৰিব

শাহুৱেক আৰু শহুৰেকক সন্মান আৰু মৰমেৰে ব্যৱহাৰ কৰক। তেওঁলোকৰ দৃষ্টিভংগী বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু শান্তিপূৰ্ণভাৱে মতানৈক্য সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কথাবোৰ ভুল হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিলে কোনো ধৰণৰ তৰ্ক নোহোৱাকৈ যিকোনো ধৰণৰ কাজিয়াৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক।

স্বামীৰ সকলো কাম নকৰিবা

বিয়াৰ পিছত প্ৰতিগৰাকী ছোৱালীয়ে স্বামীৰ বাবে সকলো কাম কৰিব বুলি আশা কৰা হয়। কিন্তু যদি আপুনি গোটেই জীৱন এই কামৰ বোজাৰ পৰা আঁতৰি থাকিব বিচাৰে তেন্তে আৰম্ভণিৰে পৰাই স্বামীৰ উপস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপোনাৰ স্বামীক সম্পূৰ্ণৰূপে নিজৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল নকৰিব।

ব্যক্তিগত সঞ্চয় কৰক

যিমানেই ডাঙৰ পৰিয়ালত বিয়া হৈ নাথাকক কিয়, ব্যক্তিগত সঞ্চয় থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। চেষ্টা কৰক যে আপোনাৰ পত্নীয়ে কেতিয়াও আপোনাক কোৱা নাই যে আপুনি তেওঁৰ উপাৰ্জনৰ ওপৰত জীৱন নিৰ্বাহ কৰি আছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment