Advertisement
ৰাশিফল

প্ৰথমবাৰৰ বাবে অন্তৰংগ হোৱাৰ পিছত এগৰাকী মহিলাৰ শৰীৰত এই ৫টা পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে

শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পিছত শৰীৰৰ পৰিৱৰ্তন: প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ পিছত মহিলাৰ শৰীৰত বহু পৰিৱৰ্তন দেখা যায়, যিবোৰ শাৰীৰিক আৰু মানসিক দুয়োটা হ’ব পাৰে। আজি আমি আপোনালোকক এনে কিছুমান সহজ পৰিৱৰ্তনৰ বিষয়ে ক’ম।

যদি আপুনি শেহতীয়াকৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰিছে বা তেনে কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে এই খবৰটো আপোনাৰ বাবে বিশেষভাৱে। প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাটো যিকোনো ব্যক্তিৰ বাবে ৰোমাঞ্চ আৰু আৱেগেৰে ভৰা এক মুহূৰ্ত হ’ব পাৰে। প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ আগতে যিমান নাৰ্ভাছ হৈছিলো, তাতকৈ আমি হয়তো জীৱনত কেতিয়াও বেছি নাৰ্ভাছ নহয়। কিন্তু আজি আমি আপোনালোকক প্ৰথমবাৰৰ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কিছু তথ্য দিম। প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ পিছত হঠাতে আমাৰ শৰীৰত কিছু পৰিবৰ্তন দেখা দিবলৈ আৰম্ভ কৰে যাৰ ফলত আমাৰ মনত বহু ধৰণৰ প্ৰশ্নৰ উত্থাপন হয়। যদি আপুনি এনে কোনো প্ৰশ্নৰ সৈতে সংগ্ৰাম কৰি আছে, তেন্তে আমি এই লেখাটোৰ জৰিয়তে আপোনাৰ কৌতুহল পূৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিম।

যদিও এইটো সঁচা যে প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পিছত ব্যক্তিভেদে পৰিৱৰ্তন বেলেগ বেলেগ হ’ব পাৰে, কিন্তু কিছুমান সাধাৰণ পৰিৱৰ্তন আছে যিবোৰ আপুনি জনা উচিত।

প্ৰথম শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পিছত মহিলাৰ শৰীৰত এই ৫টা পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে-

১/ বিষ অনুভৱ কৰিব পাৰে-

প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ সময়ত আপুনি বিষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ বহু কাৰণ থাকিব পাৰে। য’ত হাইমেন টানিব পৰা, লুব্ৰিকেচনৰ অভাৱ, যোনিৰ পেশীবোৰ টান হোৱা, এই সকলোবোৰ কাৰণ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। ইয়াৰ বাহিৰেও আপোনাৰ বিষৰ কাৰণ হ’ব পাৰে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বিষয়ে অত্যধিক চিন্তা কৰা। ইয়াৰ বাহিৰেও কেতিয়াবা প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ পিছত অৰ্গাজমৰ বাবে জৰায়ুত ক্ৰেম্প হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, যাৰ ফলত বহুত বিষ অনুভৱ হয়।

২) তেজ ওলোৱাব পাৰে-

প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ পিছত যোনিৰ পৰা তেজ ওলোৱাৰ অভিজ্ঞতাও হ’ব পাৰে। কিন্তু এনে নহ’বও পাৰে বুলিও প্ৰবল সম্ভাৱনা আছে। এই দুয়োটা পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক। যদি আপুনি প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সময়ত তেজ ওলায় তেন্তে ই হাইমেন ভাঙি যোৱাৰ কাৰণ হ’ব পাৰে। হাইমেন হৈছে যোনিৰ ভিতৰৰ ছালৰ পাতল আৱৰণ যি শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সময়ত টান হোৱাৰ বাবে ফাটি যায়, যাৰ ফলত ৰক্তক্ষৰণ হয়। কিন্তু হাইমেন সহজে টানিব পাৰে আৰু যৌনতাই ইয়াৰ ভাঙি যোৱাৰ একমাত্ৰ কাৰণ নহয়। বহু ধৰণৰ শাৰীৰিক কাৰ্য্যকলাপৰ সময়তো হাইমেন ভাঙি যায়। ইয়াৰ ভাঙি যোৱাৰ লগত আপোনাৰ কুমাৰীত্বৰ কোনো সম্পৰ্ক নাই।

৩) প্ৰস্ৰাৱৰ সময়ত জ্বলা-পোৰা-

যদি আপুনি প্ৰথমবাৰৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ পিছত প্ৰস্ৰাৱৰ সময়ত জ্বলা-পোৰা অনুভৱ কৰি আছে, তেন্তে এইটো এটা স্বাভাৱিক প্ৰক্ৰিয়া। যিহেতু শৰীৰত যোনি আৰু মূত্ৰনলী অতি ওচৰত থাকে, সেয়েহে যোনিৰ ওপৰত চাপৰ বাবে মূত্ৰনলীত বিষৰ লগতে জ্বলা-পোৰাও হ’ব পাৰে। কিন্তু যদি এই জ্বলন অনুভূতি একেৰাহে ৪-৫ দিন ধৰি থাকে তেন্তে লগে লগে চিকিৎসকৰ লগত যোগাযোগ কৰক।

৪) যোনিৰ খজুৱতি হব পাৰে-

যোনিত খজুৱতি হ’লে স্বাভাৱিক। কিন্তু যদি এই খজুৱতি অসহ্যকৰ হৈ পৰিছে তেন্তে কণ্ডম বা লুব্ৰিকেণ্টেই ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হ’ব পাৰে। আপুনি বহু ধৰণৰ কণ্ডম আৰু লুব্ৰিকেণ্টৰ প্ৰতি এলাৰ্জী হ’ব পাৰে যিয়ে খজুৱতিৰ সৃষ্টি কৰে।

৫) ভগাঙ্কুৰৰ আকাৰ বৃদ্ধি হব পাৰে-

আপোনাৰ নিপলৰ বহুতো স্নায়ুৰ অন্ত পৰে ভগাঙ্কুৰত। কাৰণ হ’ল যেতিয়া আপুনি শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বাবে উত্তেজিত হয় তেতিয়া নিপলৰ আকাৰ সলনি হয়। ইয়াৰ লগতে আপোনাৰ স্তনৰ কলাবোৰো ফুলিবলৈ আৰম্ভ কৰে যাৰ বাবে স্তনবোৰ ডাঙৰ যেন লাগে। ইয়াৰ বাহিৰেও যেতিয়া আপুনি যৌন উত্তেজিত হয় তেতিয়া আপোনাৰ নিপলবোৰ আগৰ তুলনাত টান হৈ পৰে। কিন্তু শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পিছত ইহঁত স্বাভাৱিক আকাৰলৈ ঘূৰি আহে।

অস্বীকাৰ- এই লেখাটো আপোনাৰ সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে। প্ৰতিজন ব্যক্তি যেনেকৈ বেলেগ বেলেগ, তেনেদৰে প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ শৰীৰৰ পৰিৱৰ্তনও বেলেগ বেলেগ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ শৰীৰত কোনো অস্বাভাৱিক পৰিৱৰ্তন অনুভৱ কৰে তেন্তে কোনো পলম নকৰাকৈ তৎক্ষণাত চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button