বাস্তু টিপচঃ ঘৰত ‘ময়ুৰৰ পাখি’ ৰখাৰ ৫টা ডাঙৰ উপকাৰ

যদি আপুনি বিচাৰে যে আপোনাৰ কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহয় আৰু ঘৰত সদায় সুখ থাকে, তেন্তে ময়ুৰৰ পাখি সঠিক দিশত আৰু ঘৰতে ঠাইত ৰাখিব লাগে।

হিন্দু ধৰ্মত জ্যোতিষ আৰু বাস্তুশাস্ত্ৰক যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। বাস্তু শাস্ত্ৰই আপোনাক সঠিক দিশৰ তথ্য দিয়াৰ বিপৰীতে জ্যোতিষ শাস্ত্ৰই ভৱিষ্যতৰ পৰিঘটনাৰ লগতে জীৱনৰ সৈতে জড়িত প্ৰতিটো দিশৰ পৰিস্থিতি আৰু পৰিস্থিতিৰ বিষয়েও কয়।

এই দুয়োখন শাস্ত্ৰতে শুভ ছবি, প্ৰতীক আৰু বস্তুৰ কথাও উল্লেখ কৰা হৈছে যিবোৰ কেৱল পিন্ধিলে বা লগত ৰাখিলেই আপোনাক বহু উপকাৰ দিব পাৰে। এই শুভ বস্তুবোৰৰ ভিতৰত ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ ময়ুৰ পাখিও অন্তৰ্ভুক্ত।

হয়, হিন্দু ধৰ্মত ময়ুৰৰ পাখি ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ লগত জড়িত। সেয়েহে ইয়াক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বাৰু, ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে বহু উপকাৰ পোৱা যায়। কিন্তু, সঠিক দিশ আৰু স্থানত ৰখা হ’লেহে আপুনি এই সুবিধাসমূহ পাব। গতিকে ময়ুৰৰ পাখি ঘৰত ৰাখিলে কি কি লাভ হ’ব জানো আহঁক।

কাম নষ্ট নহ’ব

ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ প্ৰিয় ময়ুৰ পাখিক সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো কাম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে বা ভাল উদ্দেশ্যৰে কোনো কাম কৰি আছে কিন্তু তাত সফল হোৱা নাই তেন্তে ময়ুৰৰ পাখি এটা নিজৰ লগত ৰাখিব লাগে। ময়ুৰৰ পাখিয়ে আপোনাৰ সকলো বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰে আৰু কামতো আপুনি সফলতা লাভ কৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ শোৱা কোঠাৰ পূব বা দক্ষিণ-পূব দিশত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ সকলো বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু আপুনি অপৰিসীম সফলতা লাভ কৰিব।

টকাৰ অভাৱ নহ’ব

যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে আপুনি ময়ুৰৰ পাখি আপোনাৰ কাৰ্যালয়ৰ দক্ষিণ-পূব দিশত বা নিৰাপদে ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ পৰা আপুনি বহুত উপকৃত হব। আপোনাৰ কেতিয়াও টকাৰ অভাৱ নহ’ব আৰু আপুনি সহজেই পেণ্ডিং টকাও ঘূৰাই পাব। ইয়াৰ লগতে আপুনি টকা উপাৰ্জনৰ নতুন উপায়ো জানিব পাৰিব।

শত্ৰু বন্ধু হৈ পৰিব

ময়ুৰৰ পাখি অতি আকৰ্ষণীয়। ইয়াৰ পৰা ধনাত্মক শক্তি ওলায় আৰু ইয়াক আপোনাৰ লগত ৰাখিলে মানুহৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে। যদি আপোনাৰ কোনো শত্ৰু আছে তেন্তে তেওঁৰ নামত ময়ুৰৰ পাখি এটা সদায় লগত ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ আৰু তেওঁৰ মাজৰ তিক্ত সম্পৰ্ক উন্নত হ’ব।

বাস্তু দোষ নাইকিয়া হয়

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা বাস্তুৰ দোষ নাইকিয়া কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰত ময়ুৰৰ পাখি লগাব লাগে। ঘৰৰ মূল দুৱাৰখন সদায় পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখিব লাগে আৰু তাত ভগৱান গণেশৰ মূৰ্তিৰ লগতে ময়ুৰৰ পাখিও ৰাখিব লাগে। বাস্তুৰ মতে আপোনাৰ ঘৰত বস্তু ৰখা নহ’লেও তেনে কৰিলে আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা বাস্তুৰ দোষ দূৰ হ’ব।

শিশুসকলে পঢ়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহ অনুভৱ কৰে

যদি আপোনাৰ ঘৰত পঢ়া-শুনা কৰা ল’ৰা-ছোৱালী আছে, তেন্তে নিশ্চয়কৈ ময়ুৰৰ পাখি তেওঁলোকৰ অধ্যয়ন কক্ষত বা তেওঁলোকৰ অধ্যয়ন সামগ্ৰী ৰখা ঠাইত ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ ফলত শিশুসকলে পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হৈ পৰে। ক্লাছত শীৰ্ষস্থান দখল কৰি বিষয়বোৰত ভাল নম্বৰ পায়। শিশুৰ কিতাপৰ মাজতো ৰাখিব পাৰে, ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকৰ হাতৰ আখৰো আকৰ্ষণীয় কৰি তুলিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment