Advertisement
ৰাশিফল

৩১ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ৩১ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ হাস্যৰসৰ ক্ষমতা ভাল পৰিয়ালৰ সদস্যৰ আনন্দময় বৃত্তৰ সৈতে নিজকে ঘেৰি ৰাখিলে মানসিক চাপ বহু পৰিমাণে লাঘৱ কৰিব পাৰি আৰু অতি প্ৰয়োজনীয় সকাহ দিব পাৰি। এনে আনন্দদায়ক আত্মীয় পাই নিজকে সৌভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰক। এইটো স্বীকাৰ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ যে, দুখৰ সময়ত, আপোনাৰ সঞ্চিত সম্পদে প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিৰ নেভিগেট কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। গতিকে আজিয়েই সঞ্চয় আৰম্ভ কৰি অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ পৰা বিৰত থকাটো ভাল। আপোনাৰ বাসস্থান বৃদ্ধি কৰিবলৈ ঘৰ-উন্নয়নৰ প্ৰকল্প গ্ৰহণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। কিছুমানৰ বাবে নতুন ৰোমাঞ্চে হয়তো তেওঁলোকৰ আত্মাক জোৰদাৰ কৰি তুলিব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকে আনন্দময় মেজাজত ৰাখিব পাৰে। কিন্তু এই ৰাশিৰ অন্তৰ্গত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে আজিৰ দিনত অধ্যয়নত মনোনিৱেশ কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি বিবেচনা কৰিব পাৰে আৰু সম্ভাৱনাময়ভাৱে বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মূল্যৱান সময় নষ্ট কৰিব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন উন্নত কৰাৰ বাবে বিনিয়োগ কৰা প্ৰচেষ্টাই আশা কৰাতকৈ উন্নত ফলাফল দিব। আজিৰ দিনটোৱে আপোনাৰ গভীৰ অনুভৱ আৰু দুখবোৰ মুকলিকৈ ক’বলৈ আৰু ঘনিষ্ঠ বন্ধু বা আত্মীয়ৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰে, যিয়ে এটা কেথাৰটিক অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰে।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৪৫ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ শৰীৰৰ বিষৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাটো আজিৰ দিনত এক বিশিষ্ট চিন্তাৰ বিষয়। আপোনাৰ শৰীৰৰ মানসিক চাপ বৃদ্ধি কৰিব পৰা যিকোনো শাৰীৰিক পৰিশ্ৰমৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল। আৰোগ্য লাভৰ সুবিধাৰ বাবে আপুনি যথেষ্ট জিৰণি লোৱাটো নিশ্চিত কৰক। ব্যৱসায়িক ক্ষেত্ৰত, আজি উল্লেখযোগ্য লাভৰ সম্ভাৱনা আছে, যিয়ে আপোনাৰ ব্যৱসায়ক নতুন উচ্চতালৈ উন্নীত কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে৷ কিন্তু পাৰিবাৰিক বিষয়বোৰে প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। পাৰিবাৰিক দায়িত্বক অৱহেলা কৰিলে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত অসন্তুষ্টিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই বিষয়ে সাৱধান হওক আৰু পৰিয়ালৰ উদ্বেগসমূহ তৎকালীনভাৱে সমাধান কৰক। আপোনাৰ সন্মুখত এটা প্ৰস্তাৱ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে, আৰু আপোনাৰ আজৰি সময়ত, খেলত লিপ্ত হোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক৷ কিন্তু সাৱধান হওক, কিয়নো দুৰ্ঘটনাৰ আশংকা থাকে; গোটেইখিনি সময়ত সজাগ হৈ থাকক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক বিশেষ মনোযোগেৰে বৰষুণ দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত আপোনাৰ আৱেগিক সংযোগ বৃদ্ধি পাব। যদি আপুনি অনুভৱ কৰে যে দিনটো কিছু পৰিমাণে অনুত্পাদনশীল হৈ গৈছে, তেন্তে বাকী সময়খিনি অধিক কাৰ্যক্ষমভাৱে পৰিকল্পনা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: স্কাই ব্লু এৰক।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ২.৩০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ বিনোদন আৰু আনন্দৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট দিন আগলৈ আছে। ষ্টক মাৰ্কেট বিনিয়োগৰ সৈতে জড়িতসকলে সম্ভাৱ্য লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যিয়ে বিত্তীয় পৰ্টফলিঅ’ পৰিচালনাৰ ক্ষেত্ৰত অধিক মনোযোগ আৰু সতৰ্কতাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। উত্তেজনাৰ সময়ছোৱা থাকিব পাৰে যদিও আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সমৰ্থন অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। কৰ্মৰ চাপ তীব্ৰতৰ হোৱাৰ লগে লগে মানসিক অস্থিৰতা আৰু অশান্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ পিছত সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। দিনটোৰ শেষৰ সময়ছোৱাত বিৰতি লৈ জিৰণি লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। সন্ধিয়া টেৰেচত বা পাৰ্কত খোজ কাঢ়িলে সতেজ পলায়নৰ সুবিধা হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ দৈনন্দিন প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণৰ ক্ষেত্ৰত সম্ভাৱ্য বিঘিনিৰ বাবে সাজু থাকক, যিয়ে সম্ভৱতঃ আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পেলাব। ইতিবাচক কথাটো হ’ল, মাকৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ উৎসাহিত কৰা হয়। তাই হয়তো আপোনাৰ শৈশৱৰ হৃদয়স্পৰ্শী কাহিনীবোৰ শ্বেয়াৰ কৰিব, সংযোগৰ ভাৱ এটা গঢ়ি তুলিব।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ বিশেষকৈ উন্মুক্ত খাদ্য গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। কিন্তু অযথা মানসিক চাপ জমা হ’বলৈ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ই কেৱল মানসিক উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰে। যদি আপুনি ঘৰৰ পৰা আঁতৰত কাম কৰে বা পঢ়ে, তেন্তে আপুনি ৰখা কোম্পানীটোৰ বিষয়ে নিৰ্বাচিত হওক, যিসকলে আপোনাৰ সময় আৰু ধন সম্ভাৱনাময়ভাৱে অপচয় কৰিব পাৰে, তেওঁলোকৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপোনাৰ বিত্তীয় দায়িত্ব লওক; আত্মীয় বা বন্ধু-বান্ধৱীক তেওঁলোকক পৰিচালনা কৰিবলৈ দিয়াৰ প্ৰলোভনক প্ৰতিহত কৰক, কাৰণ ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বাজেট অতিক্ৰম হ’ব পাৰে। বহুদিনৰ পৰা হেৰুৱা বন্ধুক লগ পোৱাৰ আশাই উত্তেজনা জগাই তুলিব পাৰে, যিটো আপোনাৰ হৃদস্পন্দনত ৰোলিং ষ্টোন প্ৰভাৱৰ দৰেই। আজি এই বন্ধুজনৰ সৈতে সময় কটাওঁতে মদ্যপান কৰাটো সময়ৰ অ-উৎপাদনশীল ব্যৱহাৰ বুলি গণ্য কৰি এৰাই চলাটো ভাল। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক স্মৃতিশক্তিৰ লেনত লৈ যাব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ কিশোৰ বয়সৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে, য’ত কিছুমান দুষ্ট উপাখ্যানও থাকিব। কোনো নদীৰ পাৰ বা ধৰ্মীয় স্থানত গৈ মনৰ শান্তি বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰাটো আজি অসম্পূৰ্ণ স্বাস্থ্যৰ বাবে প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ধন খৰচ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰাৰ লগে লগে আৰ্থিক চিন্তাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু সময়ৰ লগে লগে আপুনি জমা কৰা সঞ্চয়ই আপোনাৰ সহায়ত আহিব, যাৰ ফলত চিন্তা কম হ’ব। বন্ধুসকলে সন্ধিয়াৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ পৰিকল্পনাৰে আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰিবলৈ সাজু হৈছে। ৰোমান্টিক মুহূৰ্তবোৰ সুখদায়ক আৰু অতি উল্লাসজনক দুয়োটা হ’ব। আপোনাৰ মূল্যৱান সময়খিনি অপচয় নকৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে প্ৰতিটো মুহূৰ্তৰ শলাগ লোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, এইটো স্বীকাৰ কৰি যে এবাৰ ই পাৰ হৈ গ’লে ইয়াক পুনৰ উদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰি। আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ কাৰ্য্যই আপোনাৰ প্ৰতি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ মৰম পুনৰ জগাই তুলিব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে আজি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসৰ মাত্ৰা কম হ’ব পাৰে, সম্ভৱতঃ অনুকূলতকৈ কম ৰুটিনৰ পৰা উদ্ভৱ হৈছে।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি : দিনটোত নেভিগেট কৰি থাকোঁতে নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। ধন সঞ্চয়ৰ প্ৰচেষ্টাত সম্ভাৱ্য বিপৰ্যয়ৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, কিন্তু ই আপোনাৰ ওপৰত গুৰুত্ব নিদিব, কিয়নো পৰিস্থিতি অতি সোনকালে উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ সন্তানৰ বঁটা অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণত আনন্দ বিচাৰি পোৱাটো সুখৰ উৎস হ’ব, তেওঁলোকৰ বাবে আপোনাৰ সপোনবোৰ বাস্তৱায়িত হোৱাৰ সাক্ষী হোৱাটো। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অবিহনে সময় কটোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে, তেওঁলোকৰ উপস্থিতিৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি। এই ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে আজি হয়তো পঢ়া-শুনাত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিব পাৰে, বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে বহুমূলীয়া সময় নষ্ট কৰাৰ আশংকাও থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ৰোমান্টিক ডেটৰ পৰিকল্পনা কৰিলে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বহুখিনি উন্নত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক, যিয়ে হয়তো আপোনাৰ শৈশৱৰ হৃদয়স্পৰ্শী উপাখ্যান শ্বেয়াৰ কৰিব, আপোনাৰ সংযোগ বৃদ্ধি কৰে।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আধ্যাত্মিক জীৱনৰ বাবে এক মৌলিক প্ৰয়োজনীয়তা আপোনাৰ মানসিক স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। মনটোৱে জীৱনৰ দুৱাৰমুখ হিচাপে কাম কৰে, ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক দুয়োটা অভিজ্ঞতাৰ প্ৰবাহক প্ৰভাৱিত কৰে বুলি স্বীকাৰ কৰক। জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বানসমূহ নেভিগেট কৰিবলৈ আৰু অপৰিহাৰ্য স্পষ্টতা লাভ কৰিবলৈ এক স্থিতিস্থাপক মানসিকতা গঢ়ি তোলক। সফল সম্পত্তিৰ চুক্তি আশা কৰক যিয়ে যথেষ্ট লাভৰ সৃষ্টি কৰিব। আপোনাৰ আনন্দময় আৰু শক্তিশালী আচৰণে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিব, ইতিবাচক পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। প্ৰেমৰ কাষ চাপিব আনন্দ আৰু সাহসেৰে, যিকোনো প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে মোকাবিলা কৰক। আজিৰ তাৰিখত দক্ষতাই মূল কথা, গতিকে সময়মতে কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। মনত ৰাখিব যে ঘৰত কোনোবাই আপোনাৰ উপস্থিতিৰ বাবে আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি আছে আৰু তেওঁক আপোনাৰ সহায়ৰ প্ৰয়োজন। সম্ভাৱ্য সংঘাত ৰোধ কৰিবলৈ পত্নীৰ সৈতে যোগাযোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক। বিদেশত বাস কৰা কোনোবা এজনৰ পৰা সম্ভাৱ্য অস্থিৰ খবৰৰ বাবে সাজু থাকক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩.৩০ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি : আপোনাৰ চৌপাশৰ পৰা অহা উচ্চ দাবীৰ পৰা সাৱধান হওক; নিজৰ সামৰ্থ্যৰ বাহিৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু আনক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নিজকে ক্লান্ত কৰাটো এৰক। ধন গুৰুত্বপূৰ্ণ যদিও ই আপোনাৰ সম্পৰ্কত নেতিবাচক প্ৰভাৱ নপৰাকৈ সুষম দৃষ্টিভংগী বজাই ৰাখক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান বা কোনো আত্মীয় ভ্ৰমণ দিগন্তত। আপোনাৰ দিনটো ম্লান কৰিব পৰা ভুল ব্যাখ্যা ৰোধ কৰিবলৈ যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। আজৰি সময়ত সৃষ্টিশীল কামৰ পৰিকল্পনা কৰিলেও সফলতা হয়তো আপোনাৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ আগত কোনো অতীতৰ গোপন কথা প্ৰকাশ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সচেতন হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত কিছু আৱেগিক অস্বস্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজি বাহ্যিক খাদ্যৰ বিকল্প গ্ৰহণ কৰিলে আপোনাৰ পেট আৰু হজম শক্তিত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে, গতিকে ইয়াৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ স্পষ্ট আৰু নিৰ্ভীক মতামতৰ সৈতে সাৱধান হওক, কিয়নো ই আপোনাৰ বন্ধুৰ অসাৰতাক অজানিতে আঘাত কৰিব পাৰে। যিসকলে ধন ঋণ লৈছে তেওঁলোকে ঋণ তৎকালীনভাৱে পৰিশোধ কৰাত অগ্ৰাধিকাৰ দিব লাগে, কিয়নো তেনে নকৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাত বিৰূপ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। গাফিলতিৰ ফলত হোৱা সম্ভাৱ্য পৰিণতিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ পৰিয়ালৰ বাধ্যবাধকতাসমূহৰ প্ৰতি তৎকালীনভাৱে গুৰুত্ব দিয়ক। সন্ধিয়া বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সময় কটালে হয়তো তৎক্ষণাত ৰোমাঞ্চৰ সুযোগ আহি পৰে। দিনটোৰ পিছত দূৰৈৰ ঠাইৰ পৰা ভাল খবৰৰ আগতীয়াকৈ আশা কৰক। আপোনাৰ বৈবাহিক আনন্দ বৃদ্ধি কৰিব পৰা এটা আনন্দদায়ক আচৰিতৰ বাবে প্ৰস্তুত হওক। আপোনাৰ তুলনামূলকভাৱে বিনামূলীয়া সময়সূচীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আপোনাৰ ভৱিষ্যত পৰিকল্পনা কৰাৰ বাবে এইটো এটা আদৰ্শ দিন। কিন্তু বতাহত দুৰ্গ নিৰ্মাণৰ প্ৰলোভন এৰাই চলি আপোনাৰ পৰিকল্পনা ব্যৱহাৰিক আৰু ভিত্তিগত হোৱাটো নিশ্চিত কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ নিশা ১২.৩০ বজাৰ পিছত।

মকৰ ৰাশিঃ কৰ্মৰ দাবীয়ে আজি মানসিক চাপ আৰু উত্তেজনাত অৰিহণা যোগাব পাৰে। উল্লেখযোগ্য ব্যক্তিসকলে এক অনন্য আৰু বিশিষ্ট গুণৰ অধিকাৰী প্ৰকল্পৰ বাবে বিত্তীয় সাহায্য আগবঢ়াবলৈ সাজু হয়। বন্ধুসকলে সন্ধিয়াৰ বাবে কিবা এটা ৰোমাঞ্চকৰ আয়োজন কৰি আপোনাৰ দিনটোলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অবিহনে সময় কটোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে, আপোনাৰ এক অনন্য ব্যক্তিত্ব আৰু একক কাৰ্য্যকলাপৰ প্ৰতি প্ৰৱণতাক লক্ষ্য কৰিলে। আজি ব্যক্তিগত সময়ৰ বাবে এক বিৰল সুযোগ প্ৰদান কৰে যদিও কাৰ্যালয়ৰ দায়িত্বই ইয়াৰ এটা অংশ দখল কৰিব পাৰে। ক্ৰমাগত কৰ্মৰ হেঁচাই আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত প্ৰভাৱ পেলাইছে, কিন্তু আজি এটা টাৰ্নিং পইণ্ট চিহ্নিত হৈছে, আৰু দীৰ্ঘদিনীয়া অভিযোগবোৰ নোহোৱা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ বহুমূলীয়া সময়ৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অপ্ৰয়োজনীয় ডাইভাৰচন এৰক।

লাকী ৰং: ৰূপালী।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.৪৫ বজাৰ পৰা ১.৪৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্য বৃদ্ধিৰ প্ৰচেষ্টা আৰম্ভ কৰাৰ এক আদৰ্শ সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে। ধন ঋণ দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক; যদি অনিবাৰ্য, পুনৰ পৰিশোধৰ সময়সীমা ধাৰ্য্য কৰা সঠিক আলেখ্যন সুনিশ্চিত কৰক। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আনন্দৰ সময় উপভোগ কৰক, কিন্তু সজাগ হওক, কিয়নো বন্ধুত্বত টান হোৱাৰ আশংকা থাকে। এই ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে অত্যধিক পৰ্দাৰ সময়ৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগে, যাৰ ফলত ঘণ্টাৰ অপচয় হ’ব পাৰে। চুবুৰীয়াই হয়তো আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ ব্যক্তিগত দিশবোৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ আগত ভুলকৈ উপস্থাপন কৰিব পাৰে। অধৈৰ্য্যতাই আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ কাম দুয়োটাৰে বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত ক্ষতি বা লোকচানৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। ধৈৰ্য্যৰ অভ্যাস কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ নিৰাপত্তাহীনতা বা দিশহাৰা অনুভূতিৰ ফলত মূৰ ঘূৰোৱা হ’ব পাৰে। দিনটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি হ’ব। কেঁচুৱাৰ স্বাস্থ্য চিন্তাৰ কাৰণ হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে মনোযোগ দিয়াৰ প্ৰয়োজন। সংগীৰ সৈতে ওলাই যোৱাৰ সময়ত সঠিক আচৰণ নিশ্চিত কৰক। আপোনাৰ অতীতৰ এজন ব্যক্তিয়ে হাত আগবঢ়োৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত দিনটো স্মৰণীয় হৈ পৰিব। সচেতন হওক যে আপোনাৰ পত্নী আজি হয়তো ব্যস্ত আৰু কম উপলব্ধ। গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক, কিয়নো আনৰ গাফিলতিয়ে বিপদৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button