৩০ জুলাই ২০২৩ ৰাশিফল আজি ৰাশিফল, ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ৩০ জুলাই, দেওবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি:

আনৰ মাজত সুখ বিয়পাই মংগলৰ প্ৰসাৰ কৰা। নিজৰ খৰচৰ প্ৰতি সচেতন হওক আৰু আজিয়েই অত্যধিক খৰচৰ পৰা বিৰত থাকক। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আনন্দময় মুহূৰ্তবোৰ লালন-পালন কৰক। আপুনি যদি আপোনাৰ প্ৰেয়সীক মৰম আৰু মৰম দেখুৱাই তেন্তে তেওঁলোকে আপোনাৰ জীৱনলৈ অপৰিসীম আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ চিন্তা আৰু মনোযোগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ অভ্যাস কৰক, কিয়নো ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ সময়ৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰাত সহায়ক হ’ব। আজি এই দিশত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনৰ সুযোগ দাঙি ধৰিছে। আপোনাৰ বিয়াখনে আজি এক সুন্দৰ ৰূপ ল’বলৈ সাজু হৈছে। কোনো ছবি বা নাটক ধাৰাবাহিক চোৱাৰ পিছত আপুনি হয়তো পাহাৰীয়া অঞ্চল ভ্ৰমণ কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত অনুভৱ কৰিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পিছত।

প্ৰতিকাৰঃ আৰ্তজনৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলোৱাটো অৰ্থনৈতিকভাৱে বঞ্চিত লোকসকলক ক’লা ছাতি আৰু ক’লা জোতা দান কৰি সাধন কৰিব পাৰি।

বৃষ ৰাশি:

আপোনাৰ সংঘাতপূৰ্ণ আচৰণৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত অধিক শত্ৰুৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পিছত আপুনি অনুশোচনা কৰিব পৰা কামত কাকো উচটনি দিবলৈ নিদিব। আজি আপুনি হয়তো নিজৰ ধন খৰচ কৰাৰ প্ৰয়োজন নহ’বও পাৰে, কিয়নো পৰিয়ালৰ এজন প্ৰাচীনে আপোনাৰ বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত সহায় কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানৰ মংগলৰ বাবে অগ্ৰাধিকাৰ দিয়াটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি ইভ-টিজিং বা যিকোনো ধৰণৰ হাৰাশাস্তিৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ সময়ৰ মূল্য চিনি লওক আৰু বুজিবলৈ কঠিন মানুহৰ মাজত ইয়াক অপচয় কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ সংগীৰ এলাহে আজি আপোনাৰ বহু কামত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। মনৰ শান্তি বিচাৰি পোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়; সান্ত্বনা বিচাৰি উদ্যান, নদীৰ পাৰ বা মন্দিৰলৈ যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ জীৱনলৈ ধনাত্মক শক্তি আৰু সম্প্ৰীতি আনিবলৈ এই মন্ত্ৰ – “অউম সূৰ্য্য নাৰায়ণ নমো নমহ” আবৃত্তি কৰক।

মিথুন ৰাশি:

আজি আপোনাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা ভাল হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে কাৰ্যসূচীৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰিব। দিনটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু ঘনিষ্ঠ বন্ধু আৰু সংগীয়ে আপত্তিজনক আচৰণ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বাবে জীৱনটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ পৰে। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, কিয়নো আনৰ পৰা অসন্মতি হ’ব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে অপ্ৰয়োজনীয় আউটিঙত সময় নষ্ট কৰাটো এৰাই চলিব লাগে আৰু তাৰ পৰিৱৰ্তে পঢ়া-শুনাত মনোনিৱেশ কৰিব লাগে কাৰণ এইটো তেওঁলোকৰ শৈক্ষিক যাত্ৰাৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰ্যায়। নিয়মিতভাৱে আপোনাৰ সংগীক আচৰিত কৰা আৰু শলাগ লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ; তেনে কৰাত অৱহেলা কৰিলে তেওঁলোকক অগুৰুত্বপূৰ্ণ অনুভৱ হ’ব পাৰে। সাৱধান হওক যাতে খঙে আপোনাক পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত অভদ্ৰভাৱে কথা ক’বলৈ বাধ্য নকৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ আপোনাৰ বাসস্থানৰ ভিতৰত গংগা নদীৰ পবিত্ৰ পানী গংগাজল ছটিয়াই ঘৰলৈ সমন্বয় আৰু ইতিবাচকতা আনিব।

কৰ্কট ৰাশি:

যিসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত ঘণ্টা সময় দি ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ বাবে আজিৰ শেষ কামটো হ’ল মানসিক চাপ আৰু অনিশ্চয়তাৰে ভৰা এটা দিন। আপোনাৰ অতিৰিক্ত ধন এটা সুৰক্ষিত বিনিয়োগত ৰখাৰ কথা চিন্তা কৰক যিয়ে ভৱিষ্যতে লাভৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। প্ৰয়োজন হ’লে আপোনাৰ বন্ধুসকলে আপোনাক সহায় কৰিবলৈ থাকিব। কোনোবাই হয়তো আপোনাক প্ৰশংসা দিব, আপোনাৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব। ব্যস্ততাৰ মাজতো নিজৰ বাবে সময় উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু জীৱন সংগীৰ সৈতে সময় কটাবলৈ চেষ্টা কৰক। অৱশ্যে এই সময়ত সৰু সৰু সংঘাতৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে বুলি সচেতন হওক। আপোনাৰ উন্নত অৰ্ধেকেই আজি আপোনাৰ জীৱনৰ এটা উল্লেখযোগ্য দিশত গুৰুত্বপূৰ্ণ সহায় আগবঢ়াব। দিনটো দৰ্শনীয়ভাৱে আৰম্ভ হ’ব, আপোনাক শক্তিৰে ভৰাই তুলিব যি গোটেই সময়ছোৱাত টিকি থাকিব।

লাকী ৰং: বগা এৰক।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: স্বাস্থ্যৰ বাবে অতিশয় উপকাৰ লাভ কৰিবলৈ গাখীৰ, চেনি, চাউলৰ পৰা তৈয়াৰী মিঠাই প্ৰস্তুত কৰি সেৱন কৰক।

সিংহ ৰাশি:

বিশেষকৈ মাইগ্ৰেইনত আক্ৰান্ত হ’লে খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক, কিয়নো খাদ্য এৰি দিলে আৱেগিক মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পৰা ব্যৱসায়িক ক্ৰেডিট বিচৰাসকলক ভদ্ৰভাৱে নাকচ কৰক। আপুনি চিনাকি কোনোবা এজনৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি অতিমাত্ৰা প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি ঘৰত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত হস্তক্ষেপ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ কোনোবা এজনৰ সৈতে স্মৰণীয় মুখামুখি হোৱাৰ আশা কৰক। দিনটোত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কাজিয়া হ’ব পাৰে যদিও ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ সময়ত ইয়াৰ সমাধান হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। আজি আপোনাৰ সৃষ্টিশীল দিশটোক ফুলি উঠিবলৈ দিয়ক, আৰু আপোনাৰ সকলো চিন্তা পাহৰি যাওক।

লাকী ৰং: গোলাপ গোলাপী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ আৰ্থিক জীৱনত মংগল বৃদ্ধি কৰিবলৈ ভগৱান বিষ্ণুৰ ৮টা নাম জপ কৰক – अच्युनत शवं विष्ण विলু हरिं सत्यं जना। हंसं नारायण च এवेमेतन्नमाष्टकम् पठेत।। (আচুঠা, কেশৱ, বিষ্ণু, হৰি, সত্যম, জনাৰ্ধন, হামছা, নাৰায়ণ)।

কন্যা ৰাশি:

প্ৰেম, আশা, বিশ্বাস, সহানুভূতি, আশাবাদ, আনুগত্য আদি ইতিবাচক আৱেগক আকোৱালি ল’বলৈ আপোনাৰ মনটোক লালন-পালন কৰক। যেতিয়া এই আৱেগবোৰে নিয়ন্ত্ৰণ লয় তেতিয়া আপোনাৰ মনটোৱে প্ৰতিটো পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি স্বাভাৱিকভাৱে ইতিবাচক সঁহাৰি দিয়ে। যদি আপুনি ঋণ লোৱাৰ দিশত কাম কৰি আহিছে, তেন্তে আজি আপোনাৰ সৌভাগ্যৰ দিন হ’ব পাৰে৷ আপোনাৰ সন্তানৰ বঁটা অনুষ্ঠানলৈ নিমন্ত্ৰণ পোৱাৰ আনন্দই অপৰিসীম সুখ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ সন্তানে আপোনাৰ আশা অনুসৰি কাম কৰা দেখিলে আপোনাৰ সপোনবোৰ বাস্তৱায়িত হ’ব। আপোনাৰ খিৰিকীত ফুল ৰাখি মৰম প্ৰকাশ কৰক। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে বিলম্ব এৰাই চলিব লাগে আৰু আজৰি সময়ত নিজৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগে; ই তেওঁলোকৰ বাবে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আজি হয়তো আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আটাইতকৈ সুন্দৰ সন্ধিয়া হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ মাকৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক, আৰু তেওঁ হয়তো আপোনাৰ শৈশৱৰ হৃদয়স্পৰ্শী উপাখ্যান শ্বেয়াৰ কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ স্বাস্থ্যৰ উন্নতিৰ বাবে পিপাল গছত পানী আগবঢ়াই তাৰ চাৰিওফালে বিশেষকৈ শনিবাৰে প্ৰদক্ষিণ কৰিব লাগে।

তুলা ৰাশি:

আজি আপোনাৰ মংগল বৃদ্ধি কৰিব পৰা কামত কাম কৰাৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰক। যিসকলে নিজৰ ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত কোনো অচিনাকি ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ মানি চলিছিল তেওঁলোকে এতিয়া ইয়াৰ সুফল লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি পাৰ্টি এটা থ্ৰ’ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলক নিশ্চিতভাৱে নিমন্ত্ৰণ কৰক, কিয়নো তেওঁলোকৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাক উত্থান আৰু উৎসাহিত কৰিব৷ আজি আপোনাৰ প্ৰেমিকজনে আপোনাৰ পৰা দাবী উত্থাপন কৰিব পাৰে, কিন্তু দুৰ্ভাগ্যজনকভাৱে আপুনি সেইবোৰ পূৰণ কৰিব নোৱাৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ মনটো বিচলিত হ’ব পাৰে। ধন, প্ৰেম বা পৰিয়ালৰ বিষয়ত মোহভংগ অনুভৱ কৰি আপুনি হয়তো আধ্যাত্মিক শিক্ষকৰ ওচৰলৈ গৈ সান্ত্বনা আৰু আধ্যাত্মিক পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। সময়ৰ অভাৱৰ বাবে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ মাজত হতাশা বাঢ়িব পাৰে। কিন্তু আজিয়েই আপোনাৰ বহু সমস্যাৰ সমাধানো আনিব পাৰে এজন বৌদ্ধিক ব্যক্তিৰ সৈতে হোৱা বৈঠকৰ জৰিয়তে।

লাকী ৰং: ক্ৰীম।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.১৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: সুস্বাস্থ্যৰ উন্নতিৰ বাবে বৃহস্পতিবাৰে তেল ব্যৱহাৰ নকৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি:

অসুস্থতাৰ পৰা আৰোগ্য লাভ কৰাত সহায়ক হোৱাকৈ আপোনাৰ হাস্যৰসৰ ক্ষমতা ব্যৱহাৰ কৰক, যিটো আপোনাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সম্পদ। নিজৰ বাবে ধন সঞ্চয় কৰাৰ লক্ষ্য আজিয়েই সম্পন্ন হ’ব পাৰে, আৰু আপুনি উপযুক্তভাৱে সঞ্চয় কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। পাৰিবাৰিক যিকোনো উত্তেজনাৰ মাজতো মনোনিৱেশ কৰি থাকক আৰু সেইবোৰে আপোনাক বিচলিত কৰিবলৈ নিদিব। মনত ৰাখিব, প্ৰত্যাহ্বানমূলক সময়তো শিকিবলগীয়া জীৱনৰ মূল্যৱান শিক্ষা আছে, গতিকে আত্মকৰুণা পৰিহাৰ কৰক আৰু বৃদ্ধিক আকোৱালি লওক। আজি হয়তো এনেকুৱা এজনৰ সন্মুখীন হ’ব যিয়ে আপোনাক জীৱনতকৈও বেছি ভাল পায়। আপোনাৰ আজৰি সময়ত আপুনি নতুন কিবা এটা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিব, কিন্তু এই প্ৰচেষ্টাই আপোনাৰ সকলো মনোযোগ গ্ৰহণ কৰিব পাৰে, আন কামবোৰক পটভূমিলৈ ঠেলি দিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ আজি আপোনাৰ বাবে বিশেষ কিবা এটা ৰখা হৈছে। আৰু ছুটীত বিলাসী মাল্টিপ্লেক্সত ভাল চিনেমা এখন চোৱাতকৈ আৰু আনন্দদায়ক কি হ’ব পাৰে?

লাকী ৰং: ক্ৰীম।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.১৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখিবলৈ ব্ৰঞ্জ বা পিতলৰ বেংগল পিন্ধাৰ কথা চিন্তা কৰক।

ধনু ৰাশি:

আজিৰ বাবে আপোনাৰ মনোৰঞ্জনৰ পৰিকল্পনাত ক্ৰীড়া কাৰ্য্যকলাপ আৰু বাহিৰৰ অনুষ্ঠানসমূহ নিশ্চিতভাৱে অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। অবাস্তৱ পৰিকল্পনাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ধনৰ নাটনি হ’ব পাৰে। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰক। ৰোমান্টিক গতিশীলতাৰ হঠাৎ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে সাজু থাকক যিয়ে আপোনাক বিচলিত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ ৰাশিৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে নিজৰ আজৰি সময়খিনি পুৰণি বন্ধুসকলৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিলেহেঁতেন। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ দ্বাৰা হোৱা সম্ভাৱ্য আৰ্থিক ক্ষতিৰ পৰা সাৱধান হওক। আপুনি হয়তো আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি টান অনুভৱ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি যোগ শিবিৰত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰে, আধ্যাত্মিক কিতাপ এখন পঢ়িব পাৰে, বা কোনো গুৰুৰ কথা শুনিবলৈ সুযোগ পাব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: নিয়মিতভাৱে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰি নিজৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰক।

মকৰ ৰাশি:

যদি আপুনি শেহতীয়াকৈ হতাশ অনুভৱ কৰিছে, তেন্তে মনত ৰাখিব যে আজি সঠিক কাম আৰু ইতিবাচক চিন্তাত লিপ্ত হ’লে অতি প্ৰয়োজনীয় সকাহ আহিব। আজি আপোনাৰ ধন সঞ্চয়ৰ প্ৰচেষ্টাত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু পৰিস্থিতি অতি সোনকালে উন্নত হ’ব বাবে চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। পৰিয়ালৰ সদস্য বা আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজি আপুনি অনুভৱ কৰিব প্ৰেমৰ সীমাহীন আৰু সীমাহীন স্বভাৱ, যিটো কথা আপুনি হয়তো আগতে শুনিছে। পাৰ্ক বা শ্বপিং মললৈ গৈ পৰিয়ালৰ যুৱ সদস্যৰ সৈতে কিছু আনন্দদায়ক সময় কটাওক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আজি এক সুন্দৰ পৰ্যায়ত দেখা গৈছে; আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে লালন-পালন কৰিবলৈ এটা সুন্দৰ সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য গুণবোৰে আজি মানুহৰ মাজত আপোনাক প্ৰশংসা আৰু প্ৰশংসা লাভ কৰিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: উৎকৃষ্ট আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ বাবে তামৰ পাত্ৰত (তামযুক্ত পানী) জমা কৰি ৰখা খোৱাপানীৰ কথা চিন্তা কৰক।

কুম্ভ ৰাশি:

যদি আপুনি শেহতীয়াকৈ হতাশ অনুভৱ কৰিছে, তেন্তে মনত ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয় যে আজি সঠিক কাৰ্য্য আৰু ইতিবাচক চিন্তাক আকোৱালি ল’লে অতি প্ৰয়োজনীয় সকাহ আহিব পাৰে। যদিও আজি আপোনাৰ ধন সঞ্চয়ৰ প্ৰচেষ্টাত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, তথাপিও পৰিস্থিতি অতি সোনকালে উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থকাৰ বাবে চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ভিতৰত বা আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে হ’ব পৰা সম্ভাৱ্য উত্তেজনাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আজি আপুনি প্ৰেমৰ সীমাহীন আৰু সীমাহীন স্বৰূপ অনুভৱ কৰাৰ সুযোগ পাব, যিটো কথা আপুনি হয়তো আগতে শুনিছে। পৰিয়ালৰ যুৱ সদস্যসকলৰ সৈতে আনন্দদায়ক সময় কটাবলৈ বিবেচনা কৰক, হয়তো পাৰ্ক বা শ্বপিং মললৈ গৈ। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো এটা সুন্দৰ পৰ্যায়ত থকা যেন লাগে, গতিকে আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে লালন-পালন কৰিবলৈ এটা সুন্দৰ সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য গুণবোৰ লক্ষ্যহীন হৈ নাথাকিব আৰু আপুনি হয়তো আজি আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়া লোকৰ পৰা প্ৰশংসা আৰু প্ৰশংসা লাভ কৰিব।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ ১.৪৫ বজাৰ পৰা ২.৪৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: উৎকৃষ্ট আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ পোষকতা কৰিবলৈ তামৰ পাত্ৰত (তামৰ চাৰ্জযুক্ত পানী) জমা কৰা পানী খোৱাৰ চেষ্টা কৰক।

মীন ৰাশি:

দীৰ্ঘদিনীয়া অসুস্থতাৰ পৰা সুস্থ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যিসকলৰ শ্বেয়াৰ বজাৰত বিনিয়োগ আছে তেওঁলোকে আজি লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। উন্নত সিদ্ধান্ত ল’বলৈ আপোনাৰ বিনিয়োগৰ সন্দৰ্ভত মনোযোগী আৰু সজাগ হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ অনুভৱত আঘাত নিদিবলৈ নিজৰ খং নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। আপোনাৰ হৃদয়খনে আজি আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰতি মৰম আৰু মৰমেৰে অনুৰণন ঘটাব, সুন্দৰ সমন্বয়ৰ সৃষ্টি কৰিব। আপোনাৰ সীমাহীন সৃষ্টিশীলতা আৰু উৎসাহক আকোৱালি লওক, কিয়নো ই আপোনাক আন এটা ফলপ্ৰসূ দিনলৈ লৈ যাব। আপুনি আজি বিবাহৰ ঐশ্বৰিক স্বৰূপৰ সাক্ষী হ’ব, কিয় স্বৰ্গত কৰা বুলি কোৱা হয় সেই কথা বুজিব। বিশেষ ব্যক্তিৰ বহু প্ৰত্যাশিত ফোন কলে হয়তো আদৰৰ স্মৃতিবোৰ ঘূৰাই আনিব আৰু আপুনি আকৌ এবাৰ অতীতলৈ পৰিবহণ কৰা অনুভৱ কৰিব।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ সাধুক ক’লা সীমাৰেখা থকা বগা ধোটি দান কৰি নিজৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা বৃদ্ধি কৰক।

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

Leave a Comment