Advertisement
ৰাশিফল

৩০ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ৩০ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ আশাবাদ এটা সুন্দৰ, সুগন্ধি, আৰু চকু কপালত তুলিব পৰা ফুলৰ দৰে ফুলিব। আমি মদ আৰু চিগাৰেটৰ দিশত ধন আবণ্টন নকৰিবলৈ কঠোৰ পৰামৰ্শ দিওঁ, কিয়নো এনে অভ্যাসে আপোনাৰ মংগলৰ বাবেই বিপদত পেলোৱাই নহয়, আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানকো আৰু অধিক ভয়াৱহ কৰি তোলে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে এটা সুখকৰ সন্ধিয়া উপভোগ কৰক, যদিও আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য মতানৈক্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক; আপোনাৰ বুজাবুজিৰ পত্নীয়ে যিকোনো উত্তেজনা বিয়পাই দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি আনৰ মতামতক অৱজ্ঞা কৰক আৰু সামাজিকভাৱে মিলিত হোৱাতকৈ নিসংগতাৰ মুহূৰ্তবোৰ উপভোগ কৰক। ধাৰাবাহিক প্ৰত্যাহ্বানমূলক দিনৰ পিছত আপুনি আৰু আপোনাৰ পত্নীয়ে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি থকা মৰম পুনৰ আৱিষ্কাৰ কৰিব। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে বজাৰ কৰা আৰু আনন্দৰ দিনটো আকোৱালি লওক, কিন্তু খৰচ পৰিচালনা কৰাত বিচক্ষণতা অৱলম্বন কৰক। প্ৰতিকাৰ: বাহিৰলৈ ওলাই অহাৰ আগতে কপালত ৰঙা ভেৰমিলিয়ন লগাই আপোনাৰ আৰ্থিক সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আপোনাৰ শাৰীৰিক সুস্থতা বৃদ্ধিৰ বাবে সুষম খাদ্য বজাই ৰাখক। আপোনাৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিবলৈ অতীতত কৰা বিনিয়োগে আজি ফলপ্ৰসূ ফলাফল দিব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে কটোৱা বা বজাৰ কৰা সন্ধিয়াবোৰ অসীম আনন্দদায়ক হ’ব। ইতিবাচক ভাইবে আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্কক আগুৰি ধৰিব। যদিও দিনটোৰ আৰম্ভণি অলপ ক্লান্তিকৰ হ’ব পাৰে, তথাপিও ই আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইতিবাচক ফলাফলৰ উন্মেষ ঘটিব। দিনটোৰ শেষৰ ফালে আপুনি নিজৰ বাবে সময় বিচাৰি পাব আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে অভূতপূৰ্ব ভয়ংকৰতা প্ৰদৰ্শন কৰিব, আৰু আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ পৰা এটা সুখদায়ক আচৰিত হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে সৰু সৰু মতানৈক্যই ঘৰত কিছু বিসংগতিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, কিন্তু আপোনাৰ ধৈৰ্য্য আৰু আত্মনিয়ন্ত্ৰণে সকলোৰে মেজাজ উন্নীত কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ বান গছত গাখীৰৰ প্ৰসাদ ঢালি আৰু গছৰ ওচৰৰ পৰা তিতা মাটিৰ তিলক কপালত লগাই স্বাস্থ্যৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ উল্লাসিত স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ সৃষ্টিশীল প্ৰতিভাক ফলপ্ৰসূভাৱে লাভৱান কৰিলে যথেষ্ট আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কাৰিজমা আৰু ব্যক্তিত্বই নতুন বন্ধুত্ব গঢ়ি তোলাত সহায় কৰিব। ৰোমান্টিক সংগীয়ে পৰিয়ালৰ আৱেগক ব্যতিক্ৰমীভাৱে বিবেচনা কৰিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ পৰা ব্যক্তিগত সময় উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰা সত্ত্বেও আজি সেই ক্ষেত্ৰত প্ৰত্যাহ্বানমূলক প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। অলপ কষ্ট কৰিলে অৱশ্যে এইটো আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ আটাইতকৈ ভাল দিন হ’ব পাৰে। দৌৰাত লিপ্ত হোৱাটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী হ’ব পাৰে, আৰু আটাইতকৈ ভাল কথাটো হ’ল ই এটা খৰচমুক্ত অথচ ফলপ্ৰসূ ব্যায়াম। প্ৰতিকাৰ: বান গছক গাখীৰ আগবঢ়াই আৰু গছৰ ওচৰৰ পৰা তিতা মাটিৰ তিলক কপালত লগাই স্বাস্থ্যৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা নিশা ৯ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ শিশুৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাৰ সন্ধিয়ালৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। নিস্তেজ আৰু ব্যস্ততাপূৰ্ণ দিন এটাৰ পৰা বিদায় দিবলৈ এটা আনন্দদায়ক ৰাতিৰ আহাৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, কিয়নো তেওঁলোকৰ কোম্পানীত আপোনাৰ শৰীৰক সজীৱ কৰাৰ ক্ষমতা আছে। অস্থায়ী ঋণ বিচৰাসকলক ভদ্ৰভাৱে নাকচ কৰক। নাতি-নাতিনী হ’ব অপৰিসীম আনন্দৰ উৎস। আজি আপোনাৰ প্ৰেম ফুলি উঠিব, আপুনি কৰা ভাল কামৰ সৌন্দৰ্য্য প্ৰদৰ্শন কৰিব। যদি আপুনি বিবাহিত আৰু সন্তান আছে, তেন্তে তেওঁলোকে আপোনাৰ সময়ৰ উপলব্ধতাৰ বিষয়ে চিন্তা প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আজি আপোনাৰ সুখ নিশ্চিত কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কষ্ট কৰিব। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বই আজি কিছুমান মানুহক হতাশ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত দৃষ্টিভংগীৰ পৰিৱৰ্তন আৰু আপোনাৰ জীৱন আৰু প্ৰকৃতিৰ ইতিবাচক সালসলনিৰ প্ৰৱৰ্তনৰ প্ৰয়োজনীয়তা আহি পৰে। প্ৰতিকাৰ: বহু শস্যযুক্ত ৰটি/ৰুটি প্ৰস্তুত কৰি আৰু চৰাইক খুৱাই আপোনাৰ আৰ্থিক সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১২ বজাৰ পৰা ১.৩০ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: অত্যধিক ভ্ৰমণৰ ফলত আপোনাৰ উন্মাদনা অনুভৱ হ’ব পাৰে। বেছিভাগ মানুহেই নিজৰ ধন ঋণ দিবলৈ বা দিবলৈ দ্বিধাবোধ কৰিলেও, আৰ্তজনক সহায় কৰি আপুনি সকাহৰ অনুভৱ কৰিব। কিছু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’লেও শিশুৰ সংগ উপভোগ কৰিবলৈ আজৰি সময় উচৰ্গা কৰক। আজি আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ আগত অত্যধিক চেন্টিমেণ্টেল চেন্টিমেণ্ট প্ৰকাশ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। মনত ৰাখিব প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰাৰ দৃঢ়তাৰে একোৱেই অসম্ভৱ নহয়। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাৰ বাবে আজি আপোনাৰ মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজি সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা কোনো কাম পিছুৱাই নিদিয়াটো ভাল। প্ৰতিকাৰঃ ১১ বাৰ ওম শুক্ৰায় নমহা জপ কৰিলে সুস্বাস্থ্যৰ অৰিহণা যোগাব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৪৫ বজাৰ পৰা ১০.৪৫ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি: শক্তিৰে ভৰি থাকিব যদিও কৰ্মৰ চাপে বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আশা কৰক যে নতুন বিত্তীয় চুক্তি চূড়ান্ত হ’ব, সতেজ ধন আনিব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান বা কোনো আত্মীয় ভ্ৰমণ আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনাত থকাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰেমত সফলতা কল্পনা কৰাত কাৰোবাক সহায় কৰক। আপোনাৰ আজৰি সময়ৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, আনৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হওক আৰু আপুনি ভালপোৱা কামত লিপ্ত হওক, আপোনাৰ জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনক লালন-পালন কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি তেওঁলোকৰ ফেৰেস্তাৰ দিশটো প্ৰকাশ কৰিব। আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ বাহিৰেও আপোনাৰ নিজৰ এখন পৃথিৱী আছে অন্বেষণ কৰিবলৈ, আৰু আজি সেই বাস্তৱত ডুব যোৱাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে। প্ৰতিকাৰ: দুখীয়া আৰু আৰ্তনাদ মহিলাক সহায় আৰু সেৱা কৰি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনলৈ ইতিবাচকতা আনিব।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ বিশ্ৰামক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আজি আপোনাৰ ভাই-ভনীয়ে আৰ্থিক সাহায্য বিচাৰিব পাৰে, কিন্তু সহায় আগবঢ়োৱাটোৱে আপোনাৰ আৰ্থিক বোজাত অৰিহণা যোগাব পাৰে, যদিও এই পৰিস্থিতি সাময়িক আৰু অতি সোনকালে উন্নত হ’ব। আপোনজনৰ লগত তৰ্ক-বিতৰ্ক হ’ব পৰা বিতৰ্কিত বিষয়ৰ বিষয়ে আলোচনা কৰাটো এৰক। এটা আচৰিত বাৰ্তাই কঢ়িয়াই আনিব মধুৰ সপোন। গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যক্তিৰ সৈতে মত বিনিময় কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ শব্দ বাছনি কৰাত সাৱধান হওক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক উপলব্ধি কৰিব যে স্বৰ্গ পৃথিৱীত আছে। আপোনাৰ শান্ত আচৰণে আপোনাক ঘৰত এক সুসম পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব। প্ৰতিকাৰ: গৰুক সেউজীয়া পশুখাদ্য খুৱাই পৰিয়ালৰ বন্ধন মজবুত কৰা।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.২০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: আপোনাৰ হাস্যৰসৰ ক্ষমতাই কাৰোবাক এই দক্ষতা বিকাশৰ বাবে অনুপ্ৰাণিত কৰাৰ ক্ষমতা আছে, তেওঁক উপলব্ধি কৰাত সহায় কৰি যে সুখ কেৱল সম্পত্তিতেই পোৱা নাযায় বৰঞ্চ আমাৰ ভিতৰতে বাস কৰে। আজিয়েই সম্ভাৱ্য আৰ্থিক লোকচানৰ পৰা সাৱধান হওক, লেনদেনৰ সময়ত বা নথি-পত্ৰত স্বাক্ষৰ কৰাৰ সময়ত সজাগ হৈ থাকিবলৈ আহ্বান জনাওক। সামাজিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণৰ সুযোগ আহিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সংস্পৰ্শলৈ আহিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে কিছুমান পাৰ্থক্যৰ বাবে সাজু থাকক, কিয়নো আপোনাৰ দৃষ্টিভংগী প্ৰকাশ কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আজৰি সময়খিনি ব্যৱহাৰ কৰক। বিবাহিত জীৱনত হতাশাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আজি আশা-আকাংক্ষা পৰিচালনা কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে জড়িত থলুৱা লোকসকলে এটা ভাল দিনৰ আশা কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: ব্ৰঞ্জৰ বৃত্তাকাৰ টুকুৰা এটা সেউজীয়া কাপোৰেৰে মেৰিয়াই পকেট বা মানিবেগত ৰাখি আয় বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ অতি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিলে আপোনাৰ মনোবল যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব। আৰ্থিকভাৱে আপুনি শক্তিশালী হৈ থাকিব, গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰৰ অনুকূল প্ৰান্তিককৰণৰ বাবে ধন্যবাদ, আজি ধন উপাৰ্জনৰ অসংখ্য সুযোগ উপস্থাপন কৰা। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ আচৰণৰ ফলত হোৱা যিকোনো অশান্তিৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ সাজু থাকক; মুকলি যোগাযোগ অতি প্ৰয়োজনীয়। প্ৰেমৰ যন্ত্ৰণাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় উভয় অনুষ্ঠানৰ বাবে উৎকৃষ্ট। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৰু সৰু প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ যেনে সুস্বাদু খাদ্যৰ বাবে প্ৰলোভন বা সাধাৰণ আলিংগনবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক, কিয়নো সেইবোৰক অৱহেলা কৰিলে আঘাতপ্ৰাপ্ত অনুভৱ হ’ব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে চিট-চাটত লিপ্ত হোৱাটো আনন্দদায়ক হ’লেও অত্যধিক ফোনত কথা-বতৰা কৰিলে মূৰৰ বিষ হ’ব পাৰে৷ প্ৰতিকাৰ: ফল-মূল আৰু ৰটি/ৰুটি ৰাখিবলৈ বাঁহ, বেত, নলৰ টোপোলা, বা ট্ৰে ব্যৱহাৰ কৰক। এই প্ৰতিকাৰে পাৰিবাৰিক জীৱনৰ বাধা আঁতৰোৱাত সহায় কৰিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ চকুৰ ছানি পৰা ৰোগীয়ে প্ৰদূষিত পৰিৱেশৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে, কিয়নো ধোঁৱাৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিলে চকুৰ ক্ষতি আৰু বেছি হ’ব পাৰে। সম্ভৱ হ’লে সূৰ্যৰ পোহৰৰ সংস্পৰ্শ কম কৰাটো বাঞ্ছনীয়। অৰ্থনৈতিকভাৱে আজি ফলাফলৰ মিশ্ৰিত মোনা উপস্থাপন কৰা হৈছে। অধ্যৱসায়ীভাৱে কাম কৰিলে আৰ্থিক লাভ সম্ভৱপৰ। শেহতীয়াকৈ আপুনি লোৱা কাৰ্য্যই আপুনি বাস কৰা কোনোবা এজনক বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ সংগীৰ লগত প্ৰেমৰ ছন্দত আপোনাৰ হৃদয়খনে স্পন্দন কৰিব। কাকো খবৰ নিদিয়াকৈ অকলে কিছু সময় উলিয়ালে আপুনি চিন্তা কৰিব পাৰিব, মনত অসংখ্য চিন্তা ঘূৰি ফুৰিব। আপোনাৰ ভাল অৰ্ধেকৰ সৈতে প্ৰেম, চুমা, আলিংগন, আৰু মজাৰে ভৰা এটা দিনক আকোৱালি লওক। ছাবপাৰ ৰুটিনৰ বাবে আজি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস কম হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: দুখীয়া লোকক গাখীৰৰ পেকেট বিতৰণ কৰি সন্তুষ্টি লাভ কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক আৰু কাম-কাজ সংগঠিত কৰক। লাভজনক ব্যৱসায়িক ফলাফলে আজি বহু ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। সমস্যাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক; বৰঞ্চ ঘৰত আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ মাজত আপোনাৰ অৱস্থান বৃদ্ধি কৰাত মনোনিৱেশ কৰক। আপোনাৰ সাহসেই প্ৰেম জয় কৰাত সহায়ক হ’ব। আত্মীয়ৰ অভাৱনীয় ভ্ৰমণৰ বাবে সাজু থাকক, যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে সময় উচৰ্গা কৰিব লাগিব। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি আপোনাৰ বাবে সঁচাকৈয়ে বিশেষ কিবা এটা কৰিবলৈ সাজু হৈছে। আপোনাৰ প্ৰশংসনীয় গুণে মানুহৰ মাজত আপোনাক শলাগ ল’ব। প্ৰতিকাৰ: পানীত কিছু ধন দি বগা ফুল বৈ বা আগবঢ়াই শুভ স্বাস্থ্য উপকাৰ লাভ কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ প্ৰচুৰ শক্তি থাকিব যদিও কৰ্মৰ চাপে বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক দিশটো শক্তিশালী হ’বলৈ সাজু হৈছে, আৰু যদি আপুনি কাৰোবাক ধন ধাৰে দিছিল, তেন্তে আজি ইয়াৰ উভতি অহাৰ আশা কৰিব পাৰি। সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ বাকী থকা ঘৰুৱা কামবোৰে আপোনাৰ কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ৰোমাঞ্চ উপভোগ্য আৰু অতি উল্লাসজনক দুয়োটা হ’ব। আজি আপোনাৰ সৃষ্টিশীলতা শিখৰত উপনীত হ’ব, আৰু আপোনাৰ পছন্দৰ কাৰ্য্যকলাপে আপোনাৰ আশাৰ বাহিৰত লাভ কৰিব। আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই হয়তো আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ প্ৰেমক পুনৰ জগাই তুলিবলৈ কিবা এটা কৰিব। এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে ব্যৱসায়ত লাভ কৰা লাভ আজি বাস্তৱত পৰিণত হ’ব। প্ৰতিকাৰ: সাপৰ আকৃতিৰ ৰূপৰ আঙঠি পিন্ধি পৰিয়ালত সুখ বজাই ৰাখিব লাগে।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭.১৫ বজাৰ পৰা নিশা ৯.১৫ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button