Advertisement
ৰাশিফল

২৭ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ২৭ ডিচেম্বৰ, বুধবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ কিছু মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’লেও আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী হৈ থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। আৰ্থিকভাৱে আজি সমৃদ্ধিৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে, আৰু আপুনি হয়তো ঋণ বা চলি থকা ঋণ সফলতাৰে আঁতৰাই পেলাব পাৰে। আত্মীয়ৰ ওচৰলৈ চমুকৈ ভ্ৰমণ কৰিলে আদৰণীয় বিৰতি পোৱা যাব, আপোনাৰ সাধাৰণ ব্যস্ততাপূৰ্ণ ৰুটিনৰ পৰা আৰাম আৰু জিৰণি লাভ কৰিব। প্ৰিয়জনৰ সৈতে মিঠা মুহূৰ্তবোৰ শ্বেয়াৰ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, কেণ্ডিফ্লছ আৰু টফিত লিপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে৷ আজি মনলৈ অহা যিকোনো নতুন ধন ঘটাৰ ধাৰণা আকোৱালি লওক। দিনটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আপুনি হয়তো ৰাতি ঘৰৰ পৰা পলায়ন কৰাৰ হেঁপাহ অনুভৱ কৰিব পাৰে, টেৰেচত বা পাৰ্কত শান্তভাৱে খোজ কাঢ়িবলৈ বাছি ল’ব পাৰে। আপোনাৰ জীৱন সংগী আজি বিশেষভাৱে আনন্দদায়ক হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্কটো আগতকৈ অধিক বিশেষ হৈ পৰিব। প্ৰতিকাৰঃ কুষ্ঠ ৰোগত আক্ৰান্ত ব্যক্তিৰ মংগলৰ বাবে অৰিহণা যোগোৱা আৰু শ্ৰৱণ আৰু বাকশক্তিহীন লোকৰ প্ৰতি যত্ন লোৱাটোৱে উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য বজাই ৰখাত যথেষ্ট অৰিহণা যোগাব পাৰে।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.২৫ বজাৰ পৰা নিশা ৮.১৫ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হ’লে আপোনাৰ দিনটোত শিথিলতাৰ অনুভূতি আহিব। আজি আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ পৰা সহায় আৰু সুবিধা লাভ কৰাৰ আশা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ উদ্বৃত্ত শক্তি ব্যৱহাৰ কৰি এটা গ্ৰেণ্ড পাৰ্টি আয়োজন কৰক আৰু আপোনাৰ চক্ৰৰ সকলোকে নিমন্ত্ৰণ কৰক। আজি আপোনাৰ প্ৰিয়জনক ক্ষমা কৰিবলৈ অলপ সময় উলিয়াওক; সামগ্ৰিকভাৱে ই এটা অনুকূল দিন, গতিকে কৰ্মক্ষেত্ৰত ইয়াৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ দিনটোৰ এটা উল্লেখযোগ্য অংশ বজাৰ কৰা আৰু অন্যান্য কাম-কাজত ব্যস্ত থাকিব। কিন্তু আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰাৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে সাজু থাকক, যাৰ ফলত সম্ভাৱ্য হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব। প্ৰতিকাৰ: ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰি প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মজবুত কৰক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.৪৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ চিৰন্তন যৌৱনৰ ৰহস্য উন্মোচন কৰিবলৈ ক্ৰীড়াত লিপ্ত হওক। আজি ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে সহযোগিতাই ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে আৰ্থিক লাভৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, বিভিন্ন সমস্যাৰ সমাধান আগবঢ়াব পাৰে। কিন্তু আপুনি যিসকলৰ লগত বাসস্থান ভাগ কৰে তেওঁলোকে হয়তো সন্তুষ্ট নহ’ব, তেওঁলোকক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ আপুনি যিমানেই চেষ্টা নকৰক কিয়। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কসমূহ যত্নসহকাৰে চম্ভালিব লাগে, কিয়নো ই সুক্ষ্ম আৰু দুৰ্বলতাৰ প্ৰতি প্ৰৱল। আপুনি অধ্যৱসায়ীভাৱে কাম কৰি অহা এটা প্ৰকল্পই পলমৰ সন্মুখীন হয়৷ যদি আপুনি ব্যস্ততাৰ মাজত কিছু ব্যক্তিগত সময় খোদিত কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে আত্ম-উন্নতি আৰু ভৱিষ্যতৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে ইয়াক বুদ্ধিমানৰূপে ব্যৱহাৰ কৰাটো নিশ্চিত কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক মুডত নথকা সময়ত বাহিৰলৈ ওলাই যাবলৈ আহ্বান কৰিব পাৰে, বা বিপৰীতভাৱে, যাৰ ফলত বিৰক্তিৰ সৃষ্টি হয়। প্ৰতিকাৰ: প্ৰেমিকক লগ পোৱাৰ আগতে কপালত কেশৰ চিন লগাই প্ৰেমৰ বন্ধন মজবুত কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপুনি প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিত নেভিগেট কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্থিতিস্থাপকতাক আজি পুৰস্কৃত হ’ব পাৰে। আৱেগিকভাৱে চাৰ্জড সিদ্ধান্তৰ সন্মুখীন হ’লে স্থিৰতা বজাই ৰাখক আৰু ইম্পলচিভভাৱে কাম কৰাটো এৰক। আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’লেও ব্যয়ে প্ৰকল্প নিষ্পাদনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰক, আৰু আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্কত অপ্ৰয়োজনীয় দাবীক প্ৰতিহত কৰক। বাকী থকা প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাসমূহ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ দিশে আগবাঢ়িছে। আপুনি প্ৰিয় বুলি ভবা লোকসকলৰ সৈতে সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিবলৈ সময় আবণ্টন কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে হোৱা মতানৈক্যই হয়তো আজি সমাধান পাব, যিটো এটা মৰমলগা আৰু সুন্দৰ স্মৃতিৰ দ্বাৰা উদ্ভৱ হ’ব। উত্তপ্ত তৰ্কৰ সময়ত পুৰণি ধুনীয়া দিনবোৰৰ কথা মনত পেলাওক। প্ৰতিকাৰঃ দেৱী দুৰ্গা মন্দিৰত প্ৰসাদ আগবঢ়াই আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনৰ সৌন্দৰ্য্য বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বেইজ।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ পৰিস্থিতিৰ দায়িত্ব লওক, তেতিয়া আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ উদ্বেগ নাইকিয়া হৈ যায়। উপলব্ধি কৰক যে ই চাবোনৰ বুদবুদৰ দৰে অসাৰ, সাহসৰ স্পৰ্শত ভাঙি যায়। যিসকল বন্ধু-বান্ধৱীয়ে ধন ধাৰে লৈ টকা ঘূৰাই নিদিয়ে, তেওঁলোকৰ পৰা সাৱধান হওক; এনে ব্যক্তিৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰাখিব লাগে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বাবে মানসম্পন্ন সময় উচৰ্গা কৰক, আপোনাৰ যত্ন প্ৰদৰ্শন কৰক আৰু অভিযোগৰ কোনো স্থান এৰাই চলিব। একেলগে অৰ্থপূৰ্ণ সময় অতিবাহিত কৰি প্ৰিয়জনৰ সৈতে আপোনাৰ বন্ধন দৃঢ় কৰক। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত পেছাদাৰী যোগাযোগ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে এইটো এটা সুযোগ্য সময়। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰিব যদিও, অমীমাংসিত সমস্যাৰ পৰা উদ্ভৱ হোৱা সম্ভাৱ্য সংঘাতৰ প্ৰতি সচেতন হওক। যদি আপোনাৰ উন্নত অৰ্ধেক প্ৰত্যাহ্বানজনক সময়ত সমৰ্থনৰ অভাৱ হয় তেন্তে হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ ইতিবাচক প্ৰভাৱত ৰাহুৱে দান-বৰঙণি, ত্যাগৰ, সৃষ্টিশীলতা, বিপ্লৱক বুজায়। সৃষ্টিশীলভাৱে আনক সহায় আৰু সেৱা কৰি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ হাঁহি এটাক আকোৱালি লওক, কিয়নো ই আপোনাৰ সকলো সমস্যাৰ বাবে সৰ্বোত্তম প্ৰতিষেধক হিচাপে কাম কৰে। উল্লেখযোগ্য পৰিকল্পনা আৰু ধাৰণা থকা কোনোবা এজনৰ প্ৰতি মনোযোগী হওক, কিন্তু যিকোনো বিনিয়োগৰ কথা বিবেচনা কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ বিশ্বাসযোগ্যতা আৰু প্ৰামাণ্যতা পৰীক্ষা কৰাটো নিশ্চিত কৰক। ঘৰুৱা কামবোৰ নিষ্কাশন হৈ থাকিব পাৰে, যাৰ ফলত মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ সংযোগ আজি শক্তিশালী হৈ পৰিব, প্ৰেম যে বতাহত আছে তাৰ ইংগিত! খুচুৰা বিক্ৰেতা আৰু পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে অনুকূল দিন৷ আপোনাৰ দিনটো বজাৰ-সমাৰ আৰু বিভিন্ন কাম-কাজেৰে ব্যস্ত হ’ব বুলি আশা কৰক। “বিবাহ স্বৰ্গত কৰা হয়” এই কথাষাৰ আপোনাৰ বাবে সত্য হ’ব, কিয়নো আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি তেওঁলোকৰ বিশেষ গুণসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰিছে। প্ৰতিকাৰঃ অনন্তমুল (ভাৰতীয় সৰসাৰিলা)ৰ শিপা ৰঙা কাপোৰেৰে মেৰিয়াই ল’লে উৎকৃষ্ট আৰ্থিক লাভ হ’ব।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১.১৫ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আনৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰাৰ আনন্দৰ দ্বাৰা মংগলৰ লালন-পালন কৰা হয়। আজি বিবাহিত দম্পতীয়ে হয়তো নিজৰ সন্তানৰ শিক্ষাত যথেষ্ট বিনিয়োগ কৰা দেখা পাব। আত্মীয়ৰ পৰা পোৱা সহায়ে আপোনাৰ মনত ওজন কৰা উদ্বেগসমূহ লাঘৱ কৰিব। আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে গভীৰ প্ৰেমৰ অভিজ্ঞতাত ডুব যাওক, মৰমৰ শিখৰ অনুভৱ কৰক। আপোনাৰ চাকৰিৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আজি ফল দিব। প্ৰথম অৱস্থাত আপুনি বিচনাত এলাহতে ৰৈ থকাৰ প্ৰৱণতা অনুভৱ কৰিব পাৰে, কিন্তু পিছলৈ, আপুনি সময়ৰ মূল্য আৰু অলসতাৰ পৰিণতি চিনি পাব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে প্ৰাণৱন্ত।

লাকী ৰং: পাতল কমলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি : দিনটো ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য নিখুঁত অৱস্থাত থাকিব। জল্পনা-কল্পনাৰ কামত লিপ্ত হ’লে লাভজনক ফলাফল পোৱা যাব পাৰে। পৰিয়ালৰ দায়িত্ব বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ মনত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। তেওঁলোকৰ অনুপস্থিতিতো আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত সজাগ হওক, কিয়নো আজি প্ৰতিযোগীয়ে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে; সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। এই ৰাশিৰ গৃহিণীসকলে ঘৰৰ কাম-কাজ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত টিভিত চিনেমা এখন চাই বা মোবাইলত আজৰি সময় কটাব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ মৰমৰ বাবে হাহাকাৰ কৰি আহিছে, তেন্তে সেই দিনটোৱে আপোনাৰ বাবে আশীৰ্বাদ কঢ়িয়াই আনিব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আজি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু চেহেৰা দুয়োটাকে বৃদ্ধি কৰিবলৈ যথেষ্ট সময় পাব। ইতিবাচক আভা বিকিৰণ কৰি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা ওলাই যাব মনটোৰ সন্তুষ্টিৰ অৱস্থা লৈ৷ কিন্তু সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ কোনো মূল্যৱান বস্তু চুৰি হ’লে আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। সান্ত্বনা আৰু মানসিক শান্তি বিচাৰি কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণ বা কোনো সাধু ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰাটো বাঞ্ছনীয়। অতীতৰ উদাসীনতাৰ বাবে প্ৰিয়জনক ক্ষমা কৰি নিজৰ জীৱনটোক অধিক অৰ্থপূৰ্ণ কৰি তোলক। আত্মপ্ৰকাশ আৰু সৃষ্টিশীল প্ৰকল্পত নিয়োজিত হোৱাৰ এক সুযোগ্য সময়। মনোনিৱেশ কৰি থাকিবলৈ আৰু সময় নষ্ট নকৰিবলৈ মন নিয়ন্ত্ৰণৰ অভ্যাস কৰক, যিটো অভ্যাস আজিও থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে গভীৰ আৰু আত্মাস্পৰ্শী ৰোমান্টিক কথা-বতৰাত লিপ্ত হওক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.২০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.২০ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ খাদ্যৰ সোৱাদ যেনেকৈ নিমখৰ পৰা আহৰণ কৰে, তেনেকৈয়ে সুখৰ মূল্য সঁচা অৰ্থত উপলব্ধি কৰিবলৈ আপোনাৰ বাবে কিছু অসুখৰ প্ৰয়োজন। দেউতাকৰ পৰা কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰামৰ্শ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আনন্দময়, শক্তিশালী আৰু মৰমিয়াল আমেজত আপোনাৰ আনন্দময় স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ মাজত আনন্দ বিয়পাই দিয়ে। আপোনাৰ প্ৰিয়জন বা পত্নীৰ পৰা ইতিবাচক যোগাযোগ বা বাৰ্তাই আজি আপোনাৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব। এই চিনটোৰ অধীনত থকা ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ৰ মালিকসকলে লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি যদি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছে আৰু প্ৰচেষ্টাসমূহ সঠিকভাৱে নিৰ্দেশনা দিছে তেন্তে চিন্তা নকৰিব—ইতিবাচক ফলাফল আহিব৷ বহুমূলীয়া সময় নষ্ট নকৰিব আৰু প্ৰতিটো মুহূৰ্তক লালন-পালন কৰিবলৈ মনত ৰাখিব। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ শিখৰত উপনীত হ’ব, য’ত আপুনি প্ৰেমৰ প্ৰকৃত আনন্দ অনুভৱ কৰিব।

লাকী ৰং: পেষ্টেল।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশি: উচ্চ কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু ব্যায়ামৰ নিয়মত অনুশাসন বজাই ৰাখক। কমিচন, ডিভিডেণ্ড বা ৰয়েল্টিৰ জৰিয়তে আৰ্থিক লাভৰ দিগন্তত আছে। শিশুৱে কেৰিয়াৰ পৰিকল্পনাতকৈ বাহিৰৰ কাম-কাজক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়াৰ বাবে হতাশা কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। আজি এটা গছপুলি ৰোপণ কৰি পৰিৱেশত ইতিবাচক অৰিহণা যোগাব। কৰ্মদিনটোক সঁচাকৈয়ে আকৰ্ষণীয় কৰি তুলিবলৈ আপোনাৰ আভ্যন্তৰীণ শক্তিৰ সহায় লওক। আজি অত্যাৱশ্যকীয় বিষয়ত মনোনিৱেশ কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ অফ মুডৰ বাবে আপুনি বিৰক্ত অনুভৱ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: গাঢ় নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ অতিৰিক্ত সময়খিনি চখ বা এনে কামত উচৰ্গা কৰক যিয়ে আপোনাক আনন্দ কঢ়িয়াই আনে। অৰ্থনৈতিকভাৱে আজি অধিক অনুকূল হিচাপে থিয় দিছে, এটা মান্য আয় নিশ্চিত কৰিছে। আপোনাৰ সন্তানে আপোনাক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ আন্তৰিক প্ৰচেষ্টা চলাব। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ আলিংগনত সান্ত্বনা বিচাৰিব। আপোনাৰ কলাত্মক আৰু সৃষ্টিশীল প্ৰতিভাই আজি বহুত প্ৰশংসা লাভ কৰিব, যাৰ ফলত অভাৱনীয় পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। কামতকৈ পত্নীক তেওঁলোকৰ লগত সময়ক অগ্ৰাধিকাৰ দি আচৰিত কৰক। আজি বিবাহৰ উজ্জ্বল দিশটোক আকোৱালি লওক।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button