২৬ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ২৬ জানুৱাৰী, শুকুৰবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ ল’বলৈ নিদিব, কিয়নো ই কেৱল বিষয়বোৰ জটিল কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ অগ্ৰগতিত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব। বৰঞ্চ আত্মবিশ্বাস ঘূৰাই পাবলৈ আৰু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলৈ আন্তৰিক হাঁহি এটা মাৰি নিজৰ মনৰ কথা প্ৰকাশ কৰক। অভাৱনীয়ভাৱে খৰচ বৃদ্ধিৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিঘ্নিত কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ প্ৰতি আধিপত্যশীল মনোভাৱ গ্ৰহণ কৰাটো এৰক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত অপ্ৰয়োজনীয় তৰ্ক আৰু সমালোচনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। মনত ৰাখিব আপোনাৰ প্ৰেমৰ বান্ধোন কোনেও ভাঙিব নোৱাৰে। যদি আপুনি বিশ্বাস কৰে যে আপুনি সহায় অবিহনে গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ চম্ভালিব পাৰে, তেন্তে পুনৰ বিবেচনা কৰক, কিয়নো এই মানসিকতা ভুল হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ৰাশিৰ ব্যক্তিসকল নিজৰ কুটিল স্বভাৱৰ বাবে জনাজাত। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সংগত আপুনি জীয়াই থকা যেন অনুভৱ কৰিব পাৰে যদিও কিছু অকলে সময় কটাবলৈ কুণ্ঠাবোধ নকৰিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ পৰা অলপ ‘মই’ সময় উলিয়াওক। বিবাহিত জীৱনক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত প্ৰচাৰিত কৌতুক সত্ত্বেও আজি আপোনাৰ বৈবাহিক যাত্ৰাৰ সুন্দৰ আৰু আচৰিত তথ্য আৱিষ্কাৰ কৰিলে হয়তো আপুনি সঁচাকৈয়ে চুই যায়। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে দৈনন্দিন খাদ্য তালিকাত ক’লা জলকীয়া অন্তৰ্ভুক্ত কৰি আৰ্থিক স্থিতিশীলতা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০.৩০ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আপোনাৰ বন্ধুসকলৰ সমৰ্থনত সান্ত্বনা বিচাৰিব, যিয়ে আপোনাৰ সুখত অৰিহণা যোগাব। জল্পনা-কল্পনাৰ জৰিয়তে বা অপ্ৰত্যাশিত লাভৰ জৰিয়তে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি আশা কৰক। কিন্তু সাৱধান হওক, কিয়নো ঘনিষ্ঠ বন্ধু আৰু সংগীয়ে আপত্তিজনক হৈ পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত জীৱনটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ পৰিব পাৰে। দীৰ্ঘদিনীয়া যিকোনো কাজিয়া সমাধান কৰাটো আজি অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো কাইলৈ হয়তো বহু দেৰি হ’ব। আশা কৰাতকৈ কম হ’ব পৰা নতুন কামৰ বাবে সাজু থাকক। দিনটো হয়তো অলপ ভাগৰুৱা হৈ আৰম্ভ হ’ব, কিন্তু আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইতিবাচক ফলাফলৰ সূচনা হ’ব। অৱশেষত আপুনি নিজৰ বাবে কিছু সময় খোদিত কৰাৰ সুযোগ পাব, সম্ভৱতঃ ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনক লগ পাব৷ মনত ৰাখিব যে আজি আপোনাৰ পত্নীয়ে হয়তো কামত অত্যধিক নিমগ্ন হৈ পৰিছে, যাৰ ফলত আপুনি বিচলিত অনুভৱ কৰিব। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে পৰিয়ালৰ ভিতৰত সুখ বৃদ্ধিৰ বাবে কপালত কেশৰ চিন লগোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আজি ইতিবাচক অভিজ্ঞতাৰ প্ৰতি মন মুকলি কৰক। এই ৰাশিৰ নিবনুৱা ব্যক্তিসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ, কিয়নো চাকৰিৰ সুযোগ আহিব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে যথেষ্ট মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰক। তোমাৰ চিন্তাবোৰ আজি তোমাৰ প্ৰেমিকাই গ্ৰাস কৰিব। নতুন উদ্যোগসমূহে প্ৰলোভনমূলক প্ৰমাণিত হ’ব, আশাব্যঞ্জক ৰিটাৰ্ণ প্ৰদান কৰিব। আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক স্বভাৱটো এটা সম্পদ হ’ব, আপুনি যিকোনো প্ৰতিযোগিতাত জয়লাভ কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। অৱশ্যে সাৱধান হওক—আজি পৰিকল্পনা কৰাৰ আগতে যদি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰামৰ্শ লোৱা নাছিল, তেন্তে আপুনি বিৰূপ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ভুল বুজাবুজিমুক্ত আৰু আনন্দময় প্ৰেম জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে বাদামী আৰু ৰঙা ৰঙৰ গৰুক গুৰ আৰু ৰোটি খুৱাই দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আজিয়েই নিৰ্মল আনন্দত লিপ্ত হওক আৰু জীৱনৰ সম্পূৰ্ণ সোৱাদ লওক। সন্দেহজনক বিত্তীয় চুক্তিত জড়িত নহ’বলৈ সাৱধান হওক। আপোনাৰ সন্তানে আপোনাৰ জীৱনলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিবলৈ অতিৰিক্ত মাইল আগবাঢ়িব। কিন্তু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অস্বাভাৱিক আচৰণে আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে সাজু থাকক। গোটেই দিনটো আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত নিজকে ধাৰাবাহিকভাৱে শক্তিশালী অনুভৱ কৰিব। আনৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখাৰ কথা চিন্তা কৰক; সামাজিক যোগাযোগৰ সলনি ব্যক্তিগত সময়ক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়াটো উপকাৰী হ’ব পাৰে। নিজৰ প্ৰতি চকু ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য সংঘাতৰ পৰা সাৱধান হওক, যিবোৰ আপোনাৰ নিজৰ মানসিক চাপৰ পৰা আৰু কোনো স্পষ্ট কাৰণ নোহোৱাকৈয়ে উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বৃদ্ধিৰ বাবে সৰু ছোৱালীৰ মাজত চকলেট, টফি, বগা মিঠাই বিতৰণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা অতি উত্তম হ’ব। বিশেষকৈ পূৰ্বৰ ঋণ পৰিশোধ নকৰা আত্মীয়ক ধন ঋণ দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। আপুনি লগত বাস কৰা এজন ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ শেহতীয়া কাৰ্য্যৰ প্ৰতি প্ৰবল বিৰক্তি প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। ৰোমাঞ্চ বতাহত থকাৰ সময়ত এনে কামুক অনুভৱৰ প্ৰতি সচেতন হওক যিয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কক সম্ভাৱনাময়ভাৱে টান দিব পাৰে। খুচুৰা বিক্ৰেতা আৰু পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে অনুকূল দিন৷ আপুনি শুনিবলৈ আকাংক্ষিত প্ৰশংসা লাভ কৰাৰ আশা কৰক৷ কিন্তু আনৰ হস্তক্ষেপৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে গৰুক কচু খুৱাই প্ৰেমৰ জীৱন যথেষ্ট উন্নত কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ এদিন সময় উলিয়াই আৰাম আৰু জিৰণি লওক। পেশীবোৰক সকাহ দিবলৈ তেলৰ দ্বাৰা শৰীৰ মালিচ কৰি নিজকে আদৰ-সাদৰ কৰক। আগতে বিনিয়োগ কৰাসকলে হয়তো আজি লাভজনক লাভ দেখিবলৈ পাব। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক, তেওঁলোকৰ আনন্দ-দুখত সক্ৰিয়ভাৱে অংশগ্ৰহণ কৰি আপোনাৰ যত্ন প্ৰদৰ্শন কৰক। আজি আপোনাৰ প্ৰেয়সীক শালীনতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক। সহকৰ্মীসকলে আজি আপোনাৰ বিষয়ে সাধাৰণতকৈ ভালদৰে বুজিব, আৰু আপোনাৰ যোগাযোগৰ দক্ষতা আকৰ্ষণীয় হ’ব। অৱশ্যে আজিয়েই আপোনাৰ বিবাহত সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ মাজত বুজাবুজি বৃদ্ধি কৰিবলৈ হলুদ, কেশৰ, কুমলীয়া ডালিমৰ খাদ্যত অধিক হালধীয়া ৰঙৰ খাদ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ বিনোদন আৰু আনন্দৰে ভৰা এটা দিন আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ত জড়িতসকলে ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিৰ পৰা মূল্যৱান পৰামৰ্শ লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। যদিও আপোনাৰ সমস্যাসমূহ উল্লেখযোগ্য হ’ব পাৰে, আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই আপুনি অনুভৱ কৰা বিষটো লক্ষ্য নকৰিবও পাৰে, সম্ভৱতঃ ইয়াক তেওঁলোকৰ কোনো কাম বুলি নাভাবিবও পাৰে। তোমাৰ প্ৰিয়জনে তোমাক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ নিজৰ বাটৰ পৰা ওলাই যাব। এটা অতি সক্ৰিয় আৰু সামাজিক দিন আশা কৰক, য’ত মানুহে আপোনাৰ পৰামৰ্শ বিচাৰিব আৰু আপোনাৰ মতামতৰ সৈতে সহজেই একমত হ’ব। সন্ধিয়া আজৰি সময়খিনি আপোনাৰ ওচৰৰ কোনোবা এজনৰ ঘৰত কটাবলৈ চিন্তা কৰক। কিন্তু সাৱধান হওক, কিয়নো এই সময়ছোৱাত কোৱা কিবা এটাই আপোনাক হতাশ অনুভৱ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আগতেই যাবলৈ বাধ্য হ’ব। আচৰিত কথাটো হ’ল আপোনাৰ পত্নীয়ে অসাধাৰণ গুণ প্ৰদৰ্শন কৰিব। আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ পৰা এটা আনন্দদায়ক আচৰিতৰ আশা কৰক। প্ৰতিকাৰ হিচাপে ঘৰতে নীলা পৰ্দা ওলোমাই ইতিবাচক পাৰিবাৰিক অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ অধিক সন্তুষ্ট জীৱনৰ বাবে মানসিক কঠোৰতাৰ খেতি কৰক। টকাৰ তাৎপৰ্য্য থাকিলেও আপোনাৰ সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰিবলৈ ইয়াৰ প্ৰতি অত্যধিক সংবেদনশীল হোৱাটো এৰক। সামাজিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণৰ সুযোগ আহিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সংস্পৰ্শলৈ আহিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ লগত থাকিবলৈ সময় উচৰ্গা কৰক, আপোনালোক দুয়োৰে মাজত গভীৰ বুজাবুজি গঢ়ি তোলক। আজি আপোনাৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শনৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে কুটিল গুণৰ অধিকাৰী, বন্ধু-বান্ধৱীৰ মাজত সজীৱতা বিচাৰি পায় যদিও নিসংগতাৰ মুহূৰ্তক লালন-পালন কৰে। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ মাজতে কিছু ‘মই’ সময় আবণ্টন দিয়ক। জীৱনৰ কষ্টৰ পৰা সান্ত্বনা প্ৰদান কৰি আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰেমৰ উত্থানকাৰী শক্তি অনুভৱ কৰক। প্ৰতিকাৰ হিচাপে তামৰ চামুচ, আৰু সম্ভৱ হ’লে সোণৰ চামুচ ব্যৱহাৰ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, লগতে খাদ্য গ্ৰহণ কৰি উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্যৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০.৪৫ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আত্ম-উন্নতিৰ প্ৰকল্পত নামিলে বহুমুখী সুবিধা লাভ কৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ মংগল বৃদ্ধিয়েই নহয়, আত্মবিশ্বাসো বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়িক প্ৰচেষ্টাত লাভে আজি অসংখ্য ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সামাজিক কাম-কাজত লিপ্ত হ’লে সকলোৰে বাবে এক শিথিল আৰু সুখদায়ক পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হ’ব। আজি আপুনি চিনি পাব যে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়েই আপোনাক চিৰকালৰ বাবে ভালপোৱাৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ। আপোনাৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শনৰ সুযোগ আহিব। আজৰি সময়খিনি ফলপ্ৰসূভাৱে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত যদিও আজিৰ দৰেই সাৱধান হওক, আপুনি আপোনাৰ আজৰি সময়ৰ অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ মেজাজত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। জীৱনটো আচৰিত কথাৰে ভৰি আছে, আৰু আজি, আপোনাৰ সংগীৰ এটা আচৰিত দিশ দেখি আপুনি আচৰিত হ’ব৷ ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে বৃহস্পতিবাৰে কলৰ গছক পূজা কৰি তাৰ ওচৰত ঘিউৰ চাকি (দিয়া) জ্বলাই স্বাস্থ্যৰ শুভ উপকাৰৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ যদি আপুনি সঠিক জিৰণি লোৱাত অৱহেলা কৰি আহিছে তেন্তে আপুনি সম্ভৱতঃ অত্যন্ত ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব আৰু অতিৰিক্ত টোপনিৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হোৱাৰ পিছতো চলি থকা খৰচে আপোনাৰ প্ৰকল্পসমূহ সম্পন্ন কৰাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইতিবাচক চিন্তাৰে আপোনাৰ উপযোগিতা বৃদ্ধি কৰক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক উপকৃত কৰিবলৈ অসংখ্য পৰামৰ্শৰে আপোনাৰ ভাষণটো উচ্চাৰণ কৰক। যদিও আজি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ সৈতে আউটিঙৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, তথাপিও অভাৱনীয় গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ মাজত সম্ভাৱ্য উত্তপ্ত তৰ্কৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। চাকৰি বা সতেজ ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱৰ নতুন সুযোগৰ এটা পৰ্যায়ে আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰি তুলিব। আপুনি নিজৰ বাবে সময় খোদিত কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিলেও জৰুৰী চৰকাৰী কামে আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰত থকা শিশু বা বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যৰ দুৰ্বলতাৰ বাবে উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱ পৰিব। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে বৃহস্পতিবাৰে কলৰ গছক পূজা কৰি তাৰ ওচৰত ঘিউৰ চাকি (দিয়া) জ্বলাই স্বাস্থ্যৰ শুভ উপকাৰিতাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ দয়ালু স্বভাৱৰ আজি বহু আনন্দৰ মুহূৰ্তৰ সৃষ্টি হ’ব। আপুনি চিনাকি মানুহৰ সৈতে সংযোগৰ জৰিয়তে আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ ঘৰ আৰু ইয়াৰ চৌপাশৰ বাবে উল্লেখযোগ্য পৰিৱৰ্তন দিগন্তত আছে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনে আপোনাৰ সুখ নিশ্চিত কৰিবলৈ নিজৰ বাটৰ পৰা ওলাই যাব। সঠিক দিশত আন্তৰিক প্ৰচেষ্টাৰ ফলত লাভজনক ফল পোৱাটো নিশ্চিত। ঘৰৰ কাম-কাজ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত এই ৰাশিৰ অন্তৰ্গত গৃহিণীসকলে আজিৰ আজৰি সময়ত টিভিত চিনেমা চাবলৈ বা মোবাইল ফোনৰ সৈতে জড়িত হৈ থাকিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কটোৱা জীৱনৰ সৰ্বোত্তম দিন হ’ব বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে দুমুঠি মচুৰ দাইল ৰঙা কাপোৰেৰে মেৰিয়াই দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক দান-বৰঙণি দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক। এই প্ৰতিকাৰে পৰিয়ালৰ সুখ বৃদ্ধিত অৰিহণা যোগায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৪৫ বজাৰ পৰা ১১.১৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সময়ছোৱা লেকলাষ্ট হ’ব পাৰে, গতিকে খাদ্যৰ পছন্দত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। এটা বৃহৎ গোটৰ সৈতে জড়িত হোৱাটো অতি মনোৰঞ্জনদায়ক হ’ব, কিন্তু আপোনাৰ খৰচৰ উৰ্ধমুখী ধাৰাটোৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আপোনাৰ সন্তানৰ বাবে বঁটা অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ লাভ কৰিলে অপৰিসীম আনন্দৰ সৃষ্টি হ’ব, কিয়নো তেওঁলোকৰ কৃতিত্বৰ সাক্ষী হৈ আপোনাৰ আশা পূৰণ হয়। আপোনাৰ আজিৰ আভাই প্ৰেম আৰু ইতিবাচকতা বিয়পাই দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি নিজকে চৰ্চাৰ মাজত বিচাৰি পাব, আৰু সফলতা আপোনাৰ হাতৰ মুঠিত আছে। আজি হাতত থকা আজৰি সময়ৰ সুবিধা লওক ধ্যানত লিপ্ত হৈ, মানসিক শান্তিৰ পোষকতা কৰক। আপোনাৰ নিয়মীয়া বিবাহিত জীৱনৰ ক্ষেত্ৰখনত আজি সঁচাকৈয়ে অস্বাভাৱিক আৰু একচেটিয়া কিবা এটাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে যোগাত্মকতা আৰু ভাৰসাম্যৰ বাবে ১১ বাৰ ‘ॐ শং শ্যাচৰাय नमः’ (অম শম শনৈশচৰায় নাম) জপ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.২০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment