Advertisement
ৰাশিফল

২৫ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ২৫ জানুৱাৰী, বৃহস্পতিবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ হাস্যৰসত কাৰোবাক বস্তুগত সম্পত্তিত নহয় নিজৰ ভিতৰতে আনন্দ বিচাৰি পোৱাৰ দক্ষতা গঢ়ি তুলিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰাৰ শক্তি আছে। আপোনাৰ অংশীদাৰৰ সৈতে সহযোগিতা কৰি আপুনি বিত্তৰ বিষয়ে আলোচনাত লিপ্ত হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ ভাগ-বতৰা কৰা ধন আৰু ভৱিষ্যতৰ বাবে কৌশলগতভাৱে পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে কটোৱা মানসম্পন্ন সময় আনন্দদায়ক হ’ব, আৰু ব্যক্তিগত কাম-কাজ পৰিচালনা কৰাটো আপোনাৰ নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব। নিজকে প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে সৃষ্টিশীল প্ৰকল্পত নামি পৰাৰ এইটো এটা সুযোগ্য মুহূৰ্ত। কিন্তু আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ লগত সময় কটাবলৈ আগ্ৰহী হ’ব পাৰে, আৰু তেওঁলোকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব নোৱাৰাৰ ফলত হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই বিষয়ে সচেতন হওক আৰু তেওঁলোকৰ বাবে ইয়াক তৈয়াৰ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনক শক্তিশালী কৰাৰ এটা প্ৰতিকাৰ হ’ল আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনক ৰঙা ফুল উপহাৰ দিয়া।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ ঘৰৰ উত্তেজনাই খংৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, আৰু এই আৱেগবোৰ দমন কৰিলে শাৰীৰিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। শাৰীৰিক কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হৈ ইয়াৰ প্ৰতিহত কৰক আৰু বিৰক্তিকৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই নিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক। আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আপোনাৰ মাতৃৰ ফালৰ পৰা, আপোনাৰ মাতৃৰ ফালৰ পৰা ককাক বা দাদাৰ সম্ভাৱ্য সহায়ৰ সৈতে। আপোনাৰ পত্নীৰ সংগত সান্ত্বনা, সান্ত্বনা আৰু প্ৰেম বিচাৰিব, য’ত আপোনাৰ সাহসে মৰমক লালন-পালন কৰিব পাৰে। পেছাদাৰী দায়িত্ব বৃদ্ধি পাব পাৰে, কিন্তু ধৈৰ্য্যৰে আকোৱালি লওক। ঘৰৰ পৰা আঁতৰত বাস কৰাসকলে নিজৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰি পাৰ্ক বা নিস্তব্ধ ঠাইত সান্ত্বনা পাব পাৰে। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটালে আপোনাৰ জীৱনৰ সৰ্বোত্তম সন্ধিয়া হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: স্বাস্থ্যৰ উন্নত উপকাৰৰ বাবে কম সৌভাগ্যৱান লোকসকলৰ সৈতে কেশৰ ভিত্তিক মিঠাই সেৱন আৰু ভাগ-বতৰা কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পিছত।

মিথুন ৰাশিঃ ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে জিৰণি লোৱাৰ বাবে সময় আবণ্টন কৰক। বিচক্ষণ আৰ্থিক বিনিয়োগৰ ব্যৱহাৰ কৰা। পৰিয়ালৰ প্ৰত্যাহ্বানসমূহে আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিঘ্নিত কৰিবলৈ নিদিয়াকৈ নেভিগেট কৰক। আজি আপোনাৰ ৰোমাঞ্চত প্ৰভাৱ পেলোৱা আপোনাৰ সংগীৰ পৰা অস্বাভাৱিক আচৰণৰ পৰা সাৱধান হওক। পৰিকল্পনা কাৰ্যকৰী কৰা আৰু নতুন উদ্যোগ আৰম্ভ কৰাৰ বাবে ই এক সুযোগ্য দিন৷ আজৰি সময়ত মোবাইলত ৱেব চিৰিজ উপভোগ কৰক। বিৰক্তিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰতি ধৈৰ্য্য ধৰিব, যিজন অফ মুডত থাকিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ সঘনাই ৰূপৰ গহনা পিন্ধি পাৰিবাৰিক জীৱনৰ আনন্দ আৰু শান্তি বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ চঞ্চল আৰু শিশুসুলভ স্বভাৱৰ আজি উন্মেষ ঘটিব, আপোনাক লঘু আমেজত ৰাখিব। মূল্যৱান বস্তুৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে বজাৰ কৰিবলৈ যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক, যদিও ই ঘৰৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাত টান দিব পাৰে। সামগ্ৰিকভাৱে দিনটোৱে লাভ কঢ়িয়াই আনে যদিও সাৱধান হওক, কিয়নো আপুনি বিশ্বাস কৰিব পাৰিব বুলি ভবা কোনোবাই আপোনাক হতাশ কৰিব পাৰে। ফ্লাৰ্ট কৰা অগ্ৰিম ধনৰ পৰা ৰক্ষা কৰক, আৰু নিশ্চিত কৰক যে আপুনি আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ বাবে উপযুক্ত ক্ৰেডিট লাভ কৰে। হাঁহি আৰু সফল ফলাফলেৰে ভৰা এটা দিন উপভোগ কৰক। কিন্তু মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ ব্যস্ততাই আপোনাৰ পত্নীক অৱহেলিত অনুভৱ কৰিব পাৰে, আৰু তেওঁলোকে সন্ধিয়া অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ ডাঙৰ ভাইসকলৰ প্ৰতি মৰম আৰু শ্ৰদ্ধা প্ৰকাশ কৰি এক সুসম অৰ্থনৈতিক জীৱনৰ পোষকতা কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২ বজাৰ পৰা ১.৩০ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি : শাৰীৰিক সুস্থতাৰ বাবে বিশেষকৈ মানসিক কঠোৰতা বৃদ্ধিৰ বাবে ধ্যান আৰু যোগাসন আৰম্ভ কৰক। আজি ঘৰৰ পৰা ওলোৱাৰ আগতে আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰক, কিয়নো ই লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ দায়িত্ব বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ মনত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। তোমাৰ প্ৰেম জীৱন আজি ফুলি উঠিছে। দিনটোৰ ভিতৰত কাম সুকলমে চলি থাকে। পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পৰা অভাৱনীয় যাত্ৰাৰ বাবে সাজু থাকক। ধাৰাবাহিক কাজিয়াৰ মাজতো যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ সম্পৰ্ক শেষ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিবলৈ প্ৰলোভিত কৰিব পাৰে, সহজেই হাৰ মানিবলৈ প্ৰতিহত কৰক। প্ৰতিকাৰ: বৈ যোৱা পানীত ঢাকনিৰ সৈতে খালী বোকা পাত্ৰ এটা ওপঙি নিজৰ কেৰিয়াৰৰ সম্ভাৱনা উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: ক্ৰীম।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ আপোনাৰ হাঁহিটোৱে হতাশাৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে কাম কৰক। কৰ্মস্থলীলৈ ওলাই অহা ব্যৱসায়ীসকলে আজি নিজৰ ধন নিৰাপদ ঠাইত সুৰক্ষিত কৰি ৰাখিব লাগে, কিয়নো চুৰিৰ আশংকা আছে। আলোচনা ভালদৰে নহ’লে অনুশোচনামূলক কথা নক’বলৈ যোগাযোগত সাৱধান হওক। কথা কোৱাৰ আগতে সচেতন হওক। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনে অসন্মতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ৰিজ্যুম জমা দিয়াৰ বা সাক্ষাৎকাৰত অংশগ্ৰহণৰ শুভ দিন৷ ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ দীৰ্ঘম্যাদীভাৱে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আজি অত্যধিক আশাই হয়তো বিবাহিত জীৱনত দুখৰ সৃষ্টি কৰিব। প্ৰতিকাৰ: নীলা পৰ্দাৰে ঘৰখন সজাই ইতিবাচক পাৰিবাৰিক অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপোনাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য সুস্থিৰ হৈ থাকিলেও ভ্ৰমণ প্ৰত্যাহ্বানমূলক আৰু মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। বিভিন্ন উৎসৰ পৰা আৰ্থিক লাভৰ আশা কৰা হয়, আৰু আপোনাৰ সন্তানৰ পৰাও ৰোমাঞ্চকৰ খবৰ আহিব পাৰে। ৰোমান্টিক প্ৰচেষ্টাৰ বাবে আজি অনুকূল। কিন্তু আপুনি সৃষ্টিশীলতা হেৰুৱাৰ অনুভৱ কৰিব পাৰে আৰু সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ ক্ষেত্ৰত সংগ্ৰাম কৰিব পাৰে। ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে আজৰি সময় কটোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো সুসম আৰু আনন্দময় যেন লাগে।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ ঘৰৰ পৰা কাম কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক, কিয়নো ঘৰুৱা উপযোগী সামগ্ৰীসমূহ অসাৱধানতাৰে চম্ভালিলে সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ভৱিষ্যতে লাভৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া নিৰাপদ ঠাইত আপোনাৰ অতিৰিক্ত ধন সুৰক্ষিত কৰক। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ উপকাৰ হোৱা উন্নত কামৰ বাবে হিচাপ কৰা ৰিস্ক লওক, কিয়নো হেৰুৱা সুযোগবোৰ ঘূৰি নাহিবও পাৰে। আজি নেতিবাচকতাতকৈ ইতিবাচকতা বিয়পোৱাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। যৌথ উদ্যোগ আৰু অংশীদাৰিত্ব পৰিহাৰ কৰক। যোৱা কিছুদিনত ব্যস্ত হৈ থকা সকলে অৱশেষত কিছু ব্যক্তিগত সময় উপভোগ কৰাৰ সুযোগ পাব। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কটোৱা আটাইতকৈ ভাল দিন হ’ব বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে।

লাকী ৰং: বগা এৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ স্পষ্ট আৰু নিৰ্ভীক মতামত প্ৰকাশ কৰিলে আপোনাৰ বন্ধুৰ ইগো অজানিতে ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে, গতিকে আপোনাৰ কথাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সংযোগ থকা ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলে আজি সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা উচিত, কিয়নো আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীৰ পৰা সমৰ্থন বিচাৰক যিসকলে বুজাবুজি আৰু সহায়কাৰী হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে যোগাযোগ স্থাপনৰ ওপৰত কাম কৰক। যদিও আজিৰ বিনিয়োগ লাভজনক হ’ব পাৰে, অংশীদাৰসকলৰ কিছু বিৰোধিতাৰ আশা কৰক। প্ৰত্যাহ্বানসমূহ অতিক্ৰম কৰিবলৈ আজৰি সময়ত আধ্যাত্মিক কিতাপ পঢ়াৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে প্ৰশংসাৰ বৰষুণ দিব, আপোনাৰ ইতিবাচক গুণৰ প্ৰশংসা কৰিব আৰু আপোনাৰ প্ৰতি আকৌ এবাৰ পৰিব।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ কেৱল কল্পনা কৰাতকৈ ভৌতিক বাস্তৱতাত আপুনি বিচৰাখিনি প্ৰকাশ কৰাৰ দিশত নিজৰ মনোযোগ আৰু শক্তি স্থানান্তৰিত কৰক। কেৱল অনায়াসে কামনা কৰাটোৱেই আপোনাৰ বাবে এতিয়ালৈকে সীমাবদ্ধতা হৈ পৰিছে। যদি আপুনি কোনো আত্মীয়ৰ পৰা ধন ধাৰ লৈছে, তেন্তে আজিয়েই সেই ধন ঘূৰাই দিবলৈ সাজু থাকক৷ এতিয়া গঢ় লৈ উঠা নতুন সম্পৰ্কবোৰ স্থায়ী আৰু অতি সুবিধাজনক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ নিষ্ঠাক বিশ্বাস কৰক আৰু প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক যদিহে আপুনি তেওঁক সন্মান কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আত্মবিশ্বাসী নহয়। ব্যস্ততাৰ মাজতো আজিয়েই নিজৰ বাবে সময় উলিয়াওক। অবসৰৰ মুহূৰ্তত কিবা এটা সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হওক। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ সৰ্বোত্তম দিন হোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ৰাখিছে, য’ত আপুনি প্ৰেমৰ প্ৰকৃত আনন্দ অনুভৱ কৰিব।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশি : কোনো খেলত লিপ্ত হওক কাৰণ ই চিৰযুৱক যৌৱনৰ চাবিকাঠি ধৰি ৰাখে। আজিৰ বিনিয়োগে আপোনাৰ সমৃদ্ধি আৰু আৰ্থিক সুৰক্ষাত অৰিহণা যোগাব। আপোনাৰ উল্লাসিত আৰু শক্তিশালী মেজাজে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ মাজত আনন্দ বিয়পাই দিয়ে। আশাবাদ আৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ নেভিগেট কৰিবলৈ সাহসেৰে প্ৰেমৰ কাষ চাপিব। সহকৰ্মী আৰু অধীনস্থসকলৰ সৈতে চিন্তা আৰু মানসিক চাপৰ মুহূৰ্তৰ বাবে সাজু থাকক। ভ্ৰমণ কৰিলে নতুন ঠাই আৰু উল্লেখযোগ্য ব্যক্তিৰ সৈতে পৰিচয় হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ লগত পুৰণি সমস্যা এটা পুনৰ উত্থাপন হ’ব পাৰে, হয়তো পাহৰি যোৱা জন্মদিন, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে সকলো সমাধান হ’ব।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ হতাশাই আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ নিদিব। সতৰ্কতাৰে বিবেচনা নকৰাকৈ ধন ঋণ দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ভৱিষ্যতে উল্লেখযোগ্য সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ তত্বাৱধানত থকা কোনো কেঁচুৱা অসুস্থ হয়, তেন্তে তৎক্ষণাত গুৰুত্ব দিয়ক আৰু পৰিস্থিতিৰ কোনো ধৰণৰ অৱনতি ঘটাটো ৰোধ কৰিবলৈ উপযুক্ত পৰামৰ্শ লওক। প্ৰেমৰ বিষয়ত আপুনি সকলো সময়তে গভীৰভাৱে সংযুক্ত অনুভৱ কৰাৰ লগে লগে শাৰীৰিক অস্তিত্ব তুচ্ছ হৈ পৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক স্বীকৃতি আৰু প্ৰশংসা কৰা হ’ব। আজিয়েই আত্মচিন্তাৰ বাবে এটা মুহূৰ্ত উলিয়াওক আপোনাৰ অভাৱ-অভিযোগৰ মূল্যায়ন কৰিবলৈ, আপোনাৰ ব্যক্তিত্বত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আজিৰ আৱেগিক সংযোগত চকুৰ পৰা চকুলৈ অৰ্থপূৰ্ণ কথা-বতৰা জড়িত হ’ব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button