Advertisement
ৰাশিফল

২৫ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ২৫ ডিচেম্বৰ, সোমবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ দিনটো ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ মংগল অনুকূল হৈ থাকিব। যদিও আৰ্থিক সম্পদ আপোনাৰ আঙুলিৰ মাজেৰে সহজে পিছলি যাব পাৰে, আপোনাৰ সৌভাগ্যৱান তাৰকাসকলে বিত্তৰ অবিৰত প্ৰবাহ নিশ্চিত কৰিব। আজি আপুনি অংশগ্ৰহণ কৰা সামাজিক সভাত আপুনি কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ ল’ব। সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰেমিকা প্ৰতাৰক হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰেমৰ প্ৰচুৰতা থাকিব। সাধাৰণতে পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ সময়ত বিৰতি লোৱাত অৱহেলা কৰাৰ পিছতো আজি আপুনি নিজৰ বাবে সময় উলিয়াই নতুন চখ এটা অন্বেষণ কৰিব৷ কিন্তু যথেষ্ট খৰচৰ বাবে পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য মতানৈক্যৰ বাবে সাজু থাকক। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত ইতিবাচকতা সোমাবলৈ দৰিদ্ৰ মহিলাসকলক সহায় আৰু সেৱা আগবঢ়োৱাত অৰিহণা যোগাওক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আজি আপুনি আপোনাৰ চৌপাশে দাবীদাৰ মানুহৰ সন্মুখীন হ’ব, গতিকে কেৱল আনক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নিজকে অতিমাত্ৰা প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া আৰু ক্লান্ত কৰা এৰক। দিনটোৰ আৰম্ভণি ইতিবাচক হ’ব পাৰে যদিও সন্ধিয়াৰ খৰচ এটাই আপোনাক চিন্তিত কৰিব পাৰে। শিশুৰ ওপৰত নিজৰ মতামত জাপি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে বুজাবলৈ চেষ্টা কৰক, কিয়নো মতামত জোৰকৈ কোৱাটো বিৰক্তিকৰ হ’ব পাৰে। কিছুমান সংঘাতৰ মাজতো আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনটো ফুলি উঠিব, আপোনাৰ সংগীৰ বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি সকলোৰে পৰা প্ৰকৃত মনোযোগ লাভ কৰিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীৰ মাজত আপোনাৰ সন্তানৰ বাবে সময় উলিয়াওক, যাৰ ফলত আপুনি হেৰুৱা মুহূৰ্তবোৰৰ ওপৰত চিন্তা কৰিব পাৰে। আজি আপুনি নিজকে সৌভাগ্যৱান বুলি অনুভৱ কৰিব যে বিয়া হৈ গ’ল৷ প্ৰতিকাৰ: সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখিবলৈ কোনো উদ্ভিদ বা গছৰ পুলি বা অংকুৰ ছিঙি লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো বৃহস্পতিয়ে ভগৱান ব্ৰহ্মৰ ৰূপক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশি: নিৰ্মল আনন্দত লিপ্ত হওক আৰু আজি জীৱনক সম্পূৰ্ণৰূপে আকোৱালি লওক। হঠাতে ধনৰ আগমনে অনায়াসে আপোনাৰ বিল আৰু তাৎক্ষণিক খৰচ বহন কৰিব। কিছুমানে হয়তো গহনা বা নতুন ঘৰুৱা সঁজুলি ক্ৰয় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনে এটা সুন্দৰ মোৰ ল’বলৈ সাজু হৈছে, আপোনাক প্ৰেমত পৰাৰ স্বৰ্গীয় অনুভৱেৰে ভৰাই তুলিব। নতুন প্ৰকল্প আৰু খৰচ পিছুৱাই দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক। দিনটোৰ শেষত আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটাব বিচাৰিব পাৰে যদিও ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনৰ সৈতে হোৱা সম্ভাৱ্য তৰ্কৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আপোনাৰ মেজাজ টেঙা কৰিব পাৰে। লক্ষণীয়ভাৱে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত কথাবোৰ আপোনাৰ পক্ষত মিলিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ মাক বা বৃদ্ধ মহিলাৰ পৰা চাউলৰ অনুদান লাভ কৰি বগা কাপোৰত বাণ্ডিল কৰি ঘৰত ৰাখক যাতে আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত উল্লেখযোগ্য সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ নিখুঁত স্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। যদি আপুনি ঘৰৰ পৰা আঁতৰত কাম কৰে বা পঢ়া-শুনা কৰে তেন্তে আপোনাৰ সময় আৰু ধন নষ্ট কৰা ব্যক্তিৰ পৰা আঁতৰি থকাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এক উন্নত বুজাবুজিৰ খেতি কৰক, আপোনাৰ ঘৰলৈ সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব। প্ৰেমিকৰ সৈতে ওলাই যোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ চেহেৰা আৰু আচৰণত মৌলিকতা বজাই ৰাখক। আপোনাৰ বছৰ ইতিবাচক মনোভাৱে কৰ্মক্ষেত্ৰত এক সজীৱ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। দিনে দিনে ব্যস্ততাৰ অন্তত অৱশেষত কিছু ব্যক্তিগত সময় উপভোগ কৰাৰ সুযোগ পাব। বিবাহিত জীৱন সংঘাত আৰু অন্তৰংগতাৰ আশে-পাশে ঘূৰি থাকে বুলি বিশ্বাস কৰাৰ বিপৰীতে আজি সকলো নিশ্চিন্ত হৈ পৰিব। প্ৰতিকাৰ: ভনীয়েক, কন্যা, আৰু মাতৃ আৰু পিতৃ উভয় পেহীয়েকক সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰি আৰ্থিক জীৱন শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ উচ্চ কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু ব্যায়ামৰ নিয়মত অটল থাকিব। আজি কোনো ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত উল্লেখযোগ্য অগ্ৰগতি লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতিৰিক্ত জীৱনশৈলীৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, কিয়নো ই ঘৰত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে; গভীৰ নিশা আৰু আনৰ বাবে অত্যধিক খৰচ কৰাটো এৰাই চলিব লাগে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনে হয়তো প্ৰতিশ্ৰুতিৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰিব। নতুন ধাৰণাবোৰ উৎপাদনশীল বুলি প্ৰমাণিত হোৱাৰ লগে লগে আকোৱালি লওক। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে আজি নিজৰ বাবে যথেষ্ট সময় পাব, যাৰ ফলত ব্যক্তিগত ইচ্ছা পূৰণ, কিতাপ পঢ়া বা প্ৰিয় সংগীত উপভোগ কৰিব পৰা যাব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে ইতিবাচক যেন লাগিছে। প্ৰতিকাৰঃ সোণৰ আঙঠিত মংগল (মংগল)যন্ত্ৰ খোদিত কৰি পিন্ধি স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ মনোবল উন্নীত কৰা কামত লিপ্ত হোৱাৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰক। আপুনি স্বতন্ত্ৰভাৱে আৰ্থিক সফলতা লাভ কৰিব৷ আপোনাৰ ঘৰৰ পৰিৱেশত কোনো ধৰণৰ পৰিৱৰ্তন কৰাৰ আগতে সকলোৰে পৰা অনুমোদন লাভ কৰাটো অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আপোনাৰ দিনটো প্ৰেমৰ ৰংৰে ৰং কৰা হ’ব যদিও অতীতৰ বিষয়বোৰক লৈ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ লগত ৰাতিৰ তৰ্ক হ’ব পাৰে। ভৱিষ্যতৰ ধাৰাসমূহৰ বিষয়ে অন্তৰ্দৃষ্টি আগবঢ়াব পৰা প্ৰতিষ্ঠিত ব্যক্তিসকলৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰক। আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীৰ মাজত, আপুনি আজি আপোনাৰ প্ৰিয় কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হ’বলৈ ব্যক্তিগত সময় উলিয়াব৷ বিবাহিত জীৱনত ব্যক্তিগত স্থান বজাই ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ যদিও আজি আপুনি ইজনে সিজনৰ ওচৰত থাকি ৰোমাঞ্চৰ শিখা জ্বলাই আনন্দ পাব। প্ৰতিকাৰঃ ফুটা থকা ব্ৰঞ্জৰ মুদ্ৰা এটা পানীত পেলাই দিলে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সুখ বৃদ্ধি পাব পাৰে।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: মানসিক চাপ স্বীকাৰ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো ই ধঁপাত আৰু মদৰ সৈতে তুলনাযোগ্য এক উল্লেখযোগ্য মহামাৰী হিচাপে দ্ৰুতগতিত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছে। কামৰ বাবে বাহিৰলৈ ওলাই অহা ব্যক্তিসকলে সম্ভাৱ্য চুৰিৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ নিজৰ বিত্তীয় ব্যৱস্থা সুৰক্ষিত কৰিব লাগে। ঘৰত থাকিলে ব্যক্তিগত সম্পৰ্কৰ সংবেদনশীলতাক চিনি পাই অপৰাধৰ সৃষ্টি নকৰিবলৈ আৰু পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ লগত খাপ খুৱাবলৈ চেষ্টা কৰক। পেছাদাৰী পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপত সাৱধানতা, জ্ঞান আৰু ধৈৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰক। দক্ষ সময় ব্যৱস্থাপনা অতি প্ৰয়োজনীয়, আৰু আজৰি সময় অপচয় নকৰি সৃষ্টিশীল কামৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত। আজিৰ প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিৰ সময়ত আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক সহায় কৰিবলৈ বিশেষ আগ্ৰহ প্ৰকাশ নকৰিবও পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: শাৰীৰিক ৰোগৰ পৰা অনুকূল আৰোগ্যৰ আশা কৰক, যাৰ ফলত আপোনাৰ ক্ৰীড়া প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ ক্ষমতা বৃদ্ধি পাব। দীৰ্ঘম্যাদী আৰ্থিক লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। এই ইতিবাচক সময়ছোৱাত যুৱক-যুৱতীসকলক জড়িত কৰা কাৰ্য্যকলাপক আকোৱালি লোৱা। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন ফুলি উঠে, আপোনাৰ চিন্তাশীল কৰ্মৰ সৌন্দৰ্য্য প্ৰতিফলিত কৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত সন্তুষ্টিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰক, সহকৰ্মী আৰু আপোনাৰ বছে আপোনাৰ অৱদানক চিনি পায় আৰু শলাগ লয়। ব্যৱসায়িক উদ্যোগে আজি লাভ কৰিব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাতৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আৰু সময় আৰু শক্তি সংৰক্ষণ কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ সৈতে যোগাযোগত বুদ্ধিৰ ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি শক্তি আৰু মৰম বিকিৰণ কৰে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ অনুকূল দিনৰ আশা কৰক, যিয়ে সম্ভাৱনাময়ভাৱে দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰা সকাহ আনিব। সাজু থাকক, কিয়নো আজিয়েই এজন ভাই-ভনীয়ে আৰ্থিক ঋণৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ যাব পাৰে, তেওঁলোকৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাত টান পৰিব পাৰে। শিশুৱে সৃষ্টি কৰা প্ৰত্যাহ্বানসমূহ মৰমেৰে মোকাবিলা কৰক, অপ্ৰয়োজনীয় মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকিব, এই কথা মনত ৰাখিব যে প্ৰেমে অধিক প্ৰেমৰ পোষকতা কৰে। সৰু সৰু অভিযোগবোৰ এৰি দি আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনত ক্ষমা বিস্তাৰ কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত সন্তুষ্টিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰক, সহকৰ্মী আৰু আপোনাৰ বছে আপোনাৰ অৱদানক স্বীকাৰ আৰু শলাগ লৈ। ব্যৱসায়িক উদ্যোগসমূহে আজি লাভৰ সম্ভাৱনা ৰাখিছে। সংক্ৰামক হাঁহি আৰু প্ৰান্তিককৃত পৰিস্থিতিৰে ভৰা এটা দিন উপভোগ কৰক। শক্তিৰ এক সুসম অভিসৰণৰ সাক্ষী হওক, যিয়ে শুক্ৰ আৰু মংগল গ্ৰহৰ মাজৰ ঐক্যৰ কথা মনত পেলায়।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আজি শান্ত আৰু উত্তেজনামুক্ত আচৰণ বজাই ৰাখক। অতিৰিক্ত খৰচ ৰোধ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বিত্তীয় ব্যৱস্থা আপোনাৰ অনুশাসনৰ সৈতে মিল আছে বুলি স্বীকাৰ কৰক। দূৰৈৰ আত্মীয়ৰ পৰা অহা এক অভাৱনীয় বাৰ্তাই সমগ্ৰ পৰিয়ালটোক উত্তেজনা বৃদ্ধি কৰে। হঠাতে এটা ৰোমান্টিক মুহূৰ্তৰ সন্মুখীন হওক যিয়ে আপোনাৰ আত্মাক উত্তোলন কৰে। মুকলি মন এটা ৰাখক, কিয়নো ভাল সুযোগবোৰে নিজকে উপস্থাপন কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকে। পৰিয়াল বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে পৰ্যাপ্ত সময় নথকাৰ অনুভৱক স্বীকাৰ কৰক, যিটো আৱেগ আজিও থাকিব পাৰে। সৌভাগ্যক্ৰমে আজি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ ঘনিষ্ঠতাৰ বাবে যথেষ্ট সময় আছে যেন লাগে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ ৰক্তচাপৰ চিন্তা থকা ব্যক্তিসকলে ভিৰ কৰা বাছত যাত্ৰা কৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। আপোনাৰ পিতৃৰ পৰা পোৱা মূল্যৱান পৰামৰ্শ কৰ্মক্ষেত্ৰত সুবিধাজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। সামাজিক অনুষ্ঠানে প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে আপোনাৰ সংযোগ বৃদ্ধি কৰাৰ এক উৎকৃষ্ট সুযোগ প্ৰদান কৰে। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিপন্ন নকৰিবলৈ নিজৰ আবেগৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক। কৰ্মক্ষেত্ৰত দৃঢ়তা আৰু উৎসাহেৰে আপোনাৰ ধাৰণাসমূহ উপস্থাপন কৰিলে লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক তেওঁলোকৰ শৈক্ষিক যাত্ৰাৰ এই গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰ্যায়ত অধ্যয়নক অগ্ৰাধিকাৰ দিবলৈ আহ্বান জনোৱা হৈছে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে লক্ষ্যহীনভাৱে সময় কটোৱাতকৈ জীৱনত আগবাঢ়ি যোৱাত মনোনিৱেশ কৰক। আনৰ প্ৰভাৱত সম্ভাৱ্য সংঘাতৰ মাজতো আপোনাৰ প্ৰেম আৰু মমতাই আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সমস্যা সমাধান কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.২০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.২০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ বিশেষকৈ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত শক্তিৰ ধনাত্মক ব্যৱহাৰ কৰি ভাল লাভ লাভ কৰক। ভৱিষ্যতে আৰ্থিক শক্তি নিশ্চিত কৰিবলৈ আজিয়েই ধন সঞ্চয় আৰম্ভ কৰক। আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’লেও নিসংগতা এৰাই চলিবলৈ আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকক জোকাৰি যোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰেমত প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’বলৈ আনন্দময় আৰু সাহসী মনোভাৱ বজাই ৰাখক। আপোনাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিবলৈ কৰ্মক্ষেত্ৰত দৃঢ়তা আৰু উৎসাহ প্ৰদৰ্শন কৰক। পৰিস্থিতিৰ পৰা পলায়ন নকৰি পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হোৱাটো বাঞ্ছনীয়, কিয়নো পৰিহাৰ কৰিলে প্ৰতিকূল পৰিণতি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীয়ে আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা আনুগত্যৰ ওপৰত সন্দেহৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে বুজাবুজিৰ প্ৰাধান্য থাকে আৰু সান্ত্বনাদায়ক আলিংগনৰ সম্ভাৱনা থাকে।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button