২৪ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ২৪ জানুৱাৰী, বুধবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ ধৈৰ্য্যৰ ব্যায়াম কৰক, কিয়নো আপোনাৰ অহৰহ প্ৰচেষ্টাৰ সৈতে সাধাৰণ জ্ঞান আৰু বুজাবুজিৰ সংমিশ্ৰণে সফলতা লাভ কৰাটো নিশ্চিত। আজি আপোনাৰ আৰ্থিক বিনিয়োগক ধৰ্মীয় কাৰ্য্যকলাপৰ দিশত নিৰ্দেশিত কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, যাৰ ফলত সম্ভাৱ্যভাৱে মানসিক শান্তি আৰু স্থিতিশীলতা আহিব। আপোনাৰ সাফল্যই আপোনাৰ পৰিয়ালৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব, আপোনাৰ সুনামত আৰু এটা পাখি যোগ কৰিব। আনৰ বাবে আদৰ্শ হ’বলৈ চেষ্টা কৰক। কৰ্মৰ চাপ বৃদ্ধি পোৱাৰ লগে লগে মানসিক অস্থিৰতা আৰু মানসিক চাপৰ আশা কৰক, কিন্তু দিনটোৰ শেষৰ অংশত শিথিলতা বিচাৰি উলিয়াওক। আপোনাৰ কলাত্মক আৰু সৃষ্টিশীল প্ৰতিভাই আজি প্ৰশংসা লাভ কৰিব, অভাৱনীয় পুৰস্কাৰ কঢ়িয়াই আনিব। সময়ৰ ক্ষন্তেকীয়া স্বভাৱক চিনি পাই আপুনি হয়তো নিসংগতাত, হুলস্থুলৰ পৰা আঁতৰত মুহূৰ্তবোৰ কটাবলৈ পছন্দ কৰিব। ইয়াক এক উপকাৰী পছন্দ হিচাপে আকোৱালি লওক। আপুনি প্ৰথমতে আপোনাৰ পত্নীয়ে লোৱা এটা সিদ্ধান্তক লৈ অস্বস্তি অনুভৱ কৰিব পাৰে, কিন্তু পিছত আপুনি বুজিব যে সেয়া আছিল সৰ্বোত্তম। প্ৰতিকাৰ: নিমখবিহীন আহাৰ গ্ৰহণৰ দৈনন্দিন অভ্যাস গ্ৰহণ কৰি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত আনন্দ আৰু সুখৰ প্ৰৱেশ ঘটাওক।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ ঘৰৰ পৰা কাম কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক, কিয়নো ঘৰুৱা সামগ্ৰীৰ যিকোনো অসাৱধানতাৰে চম্ভালিলে সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কৰ ফাঁকিত লিপ্ত হোৱাসকলে আজি উল্লেখযোগ্য পৰিণতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, গতিকে এনে কাৰ্য্যৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ কঠোৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক ধূমপান এৰিবলৈ সহায় কৰিব, আন বেয়া অভ্যাসবোৰো দূৰ কৰাৰ বাবে এটা সুযোগ্য মুহূৰ্ত উপস্থাপন কৰিব। সুযোগৰ সৃষ্টি হোৱা মুহূৰ্তটো আত্মসাৎ কৰক। তৃতীয় পক্ষৰ হস্তক্ষেপৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো ই আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ মাজত ঘৰ্ষণৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপাত দৃষ্টিত প্ৰত্যাহ্বানমূলক সমস্যাসমূহ নেভিগেট কৰিবলে আপোনাৰ সংযোগসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। সন্ধিয়া ঘৰৰ পৰা আঁতৰি আহিবলৈ টেৰেচত বা পাৰ্কত খোজ কাঢ়ি যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে চুবুৰীত শুনা কথা এটাৰ বিষয়ে চিন্তা উত্থাপন কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: ক’লা আৰু বগা তিলৰ গুটি সমান পৰিমাণে ৰঙীন কাপোৰত মেৰিয়াই এই বাণ্ডিলটো সকলো সময়তে নিজৰ লগত ৰাখি উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য বজাই ৰাখক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আনৰ প্ৰতি অসৎ ইচ্ছাক আশ্ৰয় দিলে মানসিক উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, গতিকে এনে চিন্তাৰ পৰা আঁতৰি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয় কাৰণ ই প্ৰতিফলনশীল আৰু আপোনাৰ দক্ষতা হ্ৰাস কৰে। অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ নোলোৱাকৈ আজিৰ তাৰিখত আৰ্থিক লোকচান হ’ব পৰা কোনো ব্যৱস্থা লোৱা বা সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ হাস্যৰসময়ী স্বভাৱটোৱে আপোনাক সামাজিক সভাত জনপ্ৰিয় কৰি তুলিব। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ জড়িততাৰ বাবে আপোনাৰ দিনটোত কিছু ব্যাঘাত জন্মাব বুলি আশা কৰক। সন্তোষজনক ফলাফল লাভ কৰিবলৈ আপোনাৰ কাৰ্য্যকলাপৰ পৰিকল্পনা চিন্তাশীলভাৱে কৰক। অফিচৰ সমস্যাবোৰ নেভিগেট কৰাৰ সময়ত টেনচনে আপোনাৰ মনটোক ডাৱৰীয়া কৰি পেলাব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ আকৰ্ষণীয় পৰিঘটনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেন্তে সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ সংগীক হালধীয়া ৰঙৰ ফুল যেনে কাৰ্নেচন, গোলাপ, ক্ৰাইচেন্থেমম আদি উপহাৰ দি আপোনাৰ প্ৰেম আৰু মৰমৰ বান্ধোন শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩০ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ দিনৰ সপোন দেখিলে আপোনাৰ কোনো লাভ নহ’ব; আপোনাৰ পৰিয়ালৰ আশা পূৰণ কৰিবলৈ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক। ভাল ধন ঘটাৰ সুযোগৰ বাবে ৰক্ষণশীল বিনিয়োগৰ পথ বাছি লওক। বন্ধুসকলৰ সন্ধিয়াৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ পৰিকল্পনা আছে, আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰি তুলিছে। নিজৰ বাক্যৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক, কিয়নো কঠোৰ শব্দই শান্তি বিঘ্নিত কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত টান ঘটাব পাৰে। যদি আপুনি এদিনৰ ছুটী লৈছে, তেন্তে চিন্তা নকৰিব—আপোনাৰ অনুপস্থিতিত কামবোৰ সুচাৰুৰূপে চলিব। কোনো সমস্যাৰ অসম্ভৱ পৰিস্থিতিত, আপুনি উভতি অহাৰ লগে লগে সেইবোৰ সহজেই চম্ভালিব৷ জীৱনৰ জটিলতাৰ বিষয়ে অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰিবলৈ আজিয়েই পৰিয়ালৰ এজন বয়সস্থ সদস্যৰ সৈতে সময় কটাওক। আপোনাৰ পত্নীয়ে কামত অত্যধিক মগ্ন হৈ পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ কিছু দুখ হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: দৰিদ্ৰ আৰু আৰ্তজনৰ শিশু বিশেষকৈ সৰু ছোৱালীক বগা সুগন্ধিযুক্ত মিঠাই বিতৰণ কৰি স্বাস্থ্যৰ উন্নতি সাধন কৰা।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ জীৱনৰ দীৰ্ঘদিনীয়া উত্তেজনা আৰু টানবোৰৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। এতিয়াই আপোনাৰ জীৱনশৈলী স্থায়ীভাৱে সলনি কৰি এই প্ৰত্যাহ্বানসমূহ আঁতৰাই ৰখাৰ সুযোগ্য মুহূৰ্ত। জল্পনা-কল্পনাৰ কামত লিপ্ত হ’লে লাভ হ’ব পাৰে। আজৰি সময়খিনি শিশুৰ আনন্দময় সংগত উচৰ্গা কৰক, যদিও ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ ফালৰ পৰা কিছু পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হয়। প্ৰেমিকৰ মোহক প্ৰতিহত কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলক তেওঁলোকৰ প্ৰস্তাৱ আৰু সম্ভাৱ্য সমস্যা কম কৰাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে অন্তৰংগ সবিশেষ প্ৰকাশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। যোগাযোগ দক্ষতা আজি আপোনাৰ শক্তি হ’ব। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰাৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে সাজু থাকক, যাৰ ফলত হতাশাৰ অনুভৱ হ’ব। প্ৰতিকাৰ: দৃষ্টিশক্তিহীন ব্যক্তিক সহায় কৰা আৰু মিঠা চাউল বিতৰণ কৰি অনাথ আশ্ৰমত অৰিহণা যোগোৱা; ইয়াৰ দ্বাৰা সফল কেৰিয়াৰ আৰু পেছাদাৰী জীৱনত অৰিহণা যোগাব।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ জীৱনৰ প্ৰতি অধিক লঘু দৃষ্টিভংগী গ্ৰহণ কৰক। পলমকৈ দিয়া ধন আদায় হোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতিৰ দিগন্তত আছে। আত্মীয়-স্বজনক লগ কৰিবলৈ এটা চুটি ভ্ৰমণে আপোনাৰ দৈনন্দিন ব্যস্ততাপূৰ্ণ কাৰ্যসূচীৰ পৰা আদৰণীয় বিৰতি প্ৰদান কৰে। সাৱধান হওক, কিয়নো কাৰোবাৰ হস্তক্ষেপে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত টান পেলাব পাৰে। আজি অফিচত কাম কৰিবলৈ প্ৰেৰণাহীনতা অনুভৱ কৰিলে আপুনি এনে এটা দ্বিধাদ্বন্দ্বৰ সৈতে যুঁজিব যিয়ে আপোনাৰ একাগ্ৰতাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। আপোনাৰ দিনটো হয়তো অপ্ৰয়োজনীয় আৰু অগুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত পাৰ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ মেজাজত নথকা সময়ত বাহিৰলৈ ওলাই যাবলৈ জোৰ দিব পাৰে, বা বিপৰীতভাৱে, যাৰ ফলত বিৰক্তিৰ অনুভৱ হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে পুৱাৰ ভাগত ১৫-২০ মিনিট ৰ’দত গা ধুই সুস্বাস্থ্য লাভ কৰাৰ লগতে ৰোগ আৰু অভাৱ দূৰ হয়।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপোনাৰ অসন্মানজনক আচৰণে আপোনাৰ পত্নীৰ মনোবল ম্লান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। এইটো বুজাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ যে কাৰোবাক অসন্মান কৰা আৰু সহজভাৱে লোৱাটোৱে সম্পৰ্কক গুৰুতৰভাৱে বিপদত পেলাব পাৰে। আজি আপোনাৰ ভাই-ভনীসকলে আপোনাৰ পৰা আৰ্থিক সাহায্য বিচাৰিব পাৰে যদিও তেওঁলোকক সহায় কৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক বোজা বৃদ্ধি পাব পাৰে। কিন্তু এই পৰিস্থিতি সাময়িক, আৰু উন্নতিৰ দিগন্তত। আপোনাৰ সময়খিনি বেছিভাগেই বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ লোকে খৰচ কৰে, আৰু আজি আপুনি হয়তো আপোনাৰ জীৱনত প্ৰকৃত প্ৰেমৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব। চিন্তা নকৰিব; সময়ৰ লগে লগে কথাবোৰ সলনি হয়, আৰু আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনটোও সলনি হ’ব। যদি আপুনি এদিনৰ ছুটী লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে তেন্তে নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ অনুপস্থিতিত সকলো সুকলমে চলিব। কোনো সমস্যাৰ সৃষ্টি হোৱাৰ অসম্ভৱ পৰিস্থিতিত, আপুনি উভতি অহাৰ লগে লগে ইয়াক সহজেই সমাধান কৰিব৷ আজি আপুনি যিকোনো নিৰ্মাণৰ কাম হাতত ল’লে আপোনাৰ সন্তুষ্টিৰ বাবে সম্পূৰ্ণ হ’ব। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনক নিয়মিতভাৱে আচৰিত কৰাটো ভাল; ইয়াক অৱহেলা কৰিলে তেওঁলোকে নিজকে অগুৰুত্বপূৰ্ণ অনুভৱ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আপোনাৰ আশা ফুলিবলৈ সাজু হৈছে, এটা ৰসাল, সুক্ষ্ম, সুগন্ধি আৰু চকু কপালত তুলিব পৰা ফুলৰ সৈতে মিল আছে। যিসকলৰ বিক্ৰী কৰিবলৈ মাটি আছে তেওঁলোকে হয়তো আজি উপযুক্ত ক্ৰেতা বিচাৰি পাব, তেওঁলোকৰ সম্পত্তিৰ বাবে ভাল ধন আনিব। তুলনামূলকভাৱে কম কৰ্ম চাপৰ দিন, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময়ৰ সোৱাদ ল’ব পাৰে। প্ৰেমৰ বিষয়ত সাৱধান হওক যাতে আৱেগিক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰে। কিছুমানে ব্যৱসায় আৰু শিক্ষা দুয়োটা দিশতে ইতিবাচক বিকাশৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ চুম্বকীয় আৰু আউটগোয়িং ব্যক্তিত্বই নিঃসন্দেহে হৃদয়ক মোহিত কৰিব। অৱশ্যে পত্নীৰ পৰা অহা সৰু মিছা কথাৰ ফলত আজি হয়তো হতাশাৰ মুহূৰ্ত এটা আহিব পাৰে। ই এটা সৰু বিষয়, কিন্তু ইয়াৰ ফলত চমুকৈ বিচলিত হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ অতি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিলে আপোনাৰ মনোবল যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব। যদি আপুনি বিত্তৰ সৈতে জড়িত কোনো আইনী বিষয়ত জড়িত হৈ পৰিছে, তেন্তে আজি আদালতে আপোনাৰ পক্ষত ৰায় দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বাবে আৰ্থিক সুবিধা আহিব। উদাৰ মনোভাৱ আকোৱালি লওক আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে বহুমূলীয়া মুহূৰ্ত ভাগ কৰক। আপোনাৰ সাজ-পোছাকৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক, সম্ভাৱ্য অপৰাধ ৰোধ কৰিবলৈ আপোনাৰ সংগীয়ে অপছন্দ কৰা কাপোৰ এৰাই চলিব। শেহতীয়া প্ৰযুক্তি আৰু দক্ষতা আহৰণৰ বাবে হ্ৰস্বম্যাদী কাৰ্যসূচীত নামভৰ্তি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। অকলে সময় কটোৱাটো উপকাৰী হ’ব পাৰে যদিও ইয়াৰ ফলত অমীমাংসিত চিন্তাৰ প্ৰতি উদ্বিগ্নতা সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এনে ক্ষেত্ৰত অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পথ প্ৰদৰ্শন কৰাটো ভাল। যিকোনো চিন্তা বিশ্বাসযোগ্য কাৰোবাৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ সচেতন হওক। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য সংঘাতৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, সম্ভৱতঃ আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰিব নোৱাৰা এটা পাহৰি যোৱা সবিশেষৰ পৰা উদ্ভৱ হৈছে।

লাকী ৰং: পাতল সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ শৈশৱৰ স্মৃতিবোৰ পুনৰ চোৱাটো আকৰ্ষণীয় হ’ব পাৰে, কিন্তু সাৱধান হওক যাতে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে নিজকে মানসিক উত্তেজনাৰ বোজা নপৰে। আপুনি মাজে মাজে শিশুসুলভ গুণসমূহ আকোৱালি লোৱাৰ ক্ষমতা হেৰুৱাই পেলোৱা অনুভৱ কৰাৰ ফলত উদ্বেগ আৰু মানসিক চাপৰ এটা উল্লেখযোগ্য উৎস হ’ব পাৰে। বৈদেশিক সম্পৰ্কৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলে আজি সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা উচিত, কিয়নো আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্ম আৰু পৰিয়ালৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ পৰে, কৰ্মক্ষেত্ৰৰ মানসিক চাপৰ বাবে পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাসমূহ প্ৰায়ে অৱহেলিত হৈ পৰে। ন্যায্য আৰু উদাৰতাৰে প্ৰেম প্ৰকাশ কৰিলে পুৰস্কাৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। শেহতীয়া প্ৰযুক্তি আৰু দক্ষতাৰ সৈতে আপডেট হৈ থাকিবলৈ হ্ৰস্বম্যাদী কাৰ্যসূচীত নামভৰ্তি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আজি বিভিন্ন বিষয়ত তাৎক্ষণিকভাৱে চোৱাচিতা কৰিব লাগিব। পুৰুষ আৰু মহিলাৰ মাজৰ সাধাৰণ পাৰ্থক্যবোৰ যেন বিলীন হৈ সুসমঞ্জস্যভাৱে মিলি যায়।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ সজাগ হওক, কিয়নো আপোনাক বলিদানৰ ছাগলী হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ চেষ্টা হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত মানসিক চাপ আৰু উত্তেজনা বৃদ্ধি পাব পাৰে। আজিয়ে মূলধন নিশ্চিত কৰাৰ, বাকী থকা ঋণ সংগ্ৰহ কৰাৰ, বা নতুন প্ৰকল্পৰ বাবে ধন বিচৰাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰে। আপোনাৰ শেহতীয়া কাৰ্য্যই আপোনাৰ লগত থকা কোনোবা এজনৰ ওপৰত কিমান সম্ভাৱ্য বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, সেই বিষয়ে সচেতন হওক। একপক্ষীয় মোহৰ ফলত হৃদয়ৰ বিষ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে, গতিকে সাৱধান হওক। যদি আপোনাৰ অংশীদাৰসকলে তেওঁলোকৰ প্ৰতিশ্ৰুতি পালন কৰাত ব্যৰ্থ হয়, তেন্তে বিষয়সমূহ সমাধানৰ বাবে মুকলি যোগাযোগত লিপ্ত হওক। সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় দুয়োটা অনুষ্ঠানৰ বাবে ই এক উৎকৃষ্ট দিন৷ কিন্তু খাদ্য, চাফ-চিকুণ বা ঘৰৰ আন কামৰ লগত জড়িত হওক, দৈনন্দিন প্ৰয়োজন পূৰণ নোহোৱাৰ বাবেই আজি বৈবাহিক মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.১৫ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ ঘৰৰ ভিতৰত চিন্তাই উদ্বিগ্নতাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজিয়ে ধন সঞ্চয় আৰু বুদ্ধিমানৰূপে ব্যৱহাৰ কৰাৰ দক্ষতা আহৰণৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে। আপোনাৰ ঘৰৰ সৌন্দৰ্য্য বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে শিশুৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখক। ঘৰবোৰ যদিও শৃংখলাবদ্ধ, সন্তান অবিহনে আত্মাহীন অনুভৱ কৰিব পাৰে; তেওঁলোকৰ উপস্থিতিয়ে দান আৰু আনন্দ যোগ কৰে। প্ৰেমৰ যাত্ৰা মধুৰ হ’ব পাৰে যদিও প্ৰায়ে অল্পকালীন হয়, গতিকে প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিব পাৰিব বুলি নিশ্চিত নহ’লে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। নতুন জ্ঞান আহৰণ আৰু মূল্যৱান যোগাযোগ স্থাপনৰ বাবে আলোচনা চক্ৰ আৰু প্ৰদৰ্শনীত অংশগ্ৰহণ কৰা। যদি আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে কাৰোবাক লগ পোৱাৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মিছিল, তেন্তে আপুনি হয়তো দেখিব যে একেলগে কটোৱা বিকল্প সময়খিনি আৰু অধিক উপভোগ্য হৈ পৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.১৫ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment