২৪ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ২৪ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট ৰাশি, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ দিনটোৰ আৰম্ভণিতে যোগ আৰু ধ্যান-ধাৰণাৰ অনুশীলন কৰক, এক উপকাৰী অভিজ্ঞতাৰ বাবে মঞ্চ তৈয়াৰ কৰক যিয়ে আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা গোটেই দিনটো বজাই ৰখাত সহায় কৰিব। অভাৱনীয় আৰ্থিক প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে সাজু হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, গতিকে আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিকল্পনা অধ্যৱসায়ীভাৱে আৰু যিমান পাৰি সঞ্চয় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। ইতিবাচক খবৰৰ আগতীয়াকৈ আশা কৰক কিয়নো দূৰৈৰ আত্মীয়ৰ পৰা বহু প্ৰত্যাশিত বাৰ্তা আশা কৰা হৈছে, যিয়ে সমগ্ৰ পৰিয়ালটোৰ বাবে বিশেষকৈ আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ কঢ়িয়াই আনিব। আজি আপোনাৰ জীৱনত প্ৰেমে কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ গ্ৰহণ কৰে, আৰু আপুনি দিনটোৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ লুকাই থকা গুণসমূহৰ সহায় ল’ব। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ কৃতজ্ঞতা আন্তৰিক শব্দৰে প্ৰকাশ কৰিব, তেওঁলোকৰ জীৱনত আপোনাৰ তাৎপৰ্য্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিব। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ পৰামৰ্শ নোলোৱাকৈ অচিনাকি ষ্টক বা কোম্পানীত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকি বিত্তীয় বিষয়ত সাৱধান হওক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.১৫ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আজি আপোনাক আৱৰি ৰখা চেন্টিমেণ্টেল মেজাজটোক জোকাৰি পেলাবলৈ অতীতৰ গ্ৰিপটো এৰি দিয়ক। আৰ্থিকভাৱে ধনৰ নিৰন্তৰ বহিঃপ্ৰবাহ আৰু সম্পদ সঞ্চয়ৰ সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে সাজু থাকক। আপোনাৰ ঘৰখন অতিথিৰে ব্যস্ত থাকিব, এক আনন্দদায়ক সন্ধিয়াৰ সৃষ্টি কৰিব। কিছুমানে হয়তো নতুন ৰোমান্টিক সংযোগ অনুভৱ কৰিব পাৰে, নিজৰ আত্মাক উত্তোলন কৰি আনন্দময় পৰিৱেশ গঢ়ি তুলিব পাৰে। ঘৰত পোৱা পুৰণি বস্তু এটা চাফা কৰি আৰু লালন-পালন কৰি দিনটো কটালে আনন্দ পুনৰ আৱিষ্কাৰ কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰিব, সুন্দৰ শব্দৰে তেওঁলোকৰ জীৱনত আপোনাৰ মূল্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব। আজিয়েই পুৰণি আৰু ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰক, অতীতৰ সোণালী দিনবোৰৰ বিষয়ে নষ্টালজিক কথা-বতৰাত লিপ্ত হওক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ ব্যৱসায়ক নতুন উচ্চতালৈ আগুৱাই নিবলৈ আপোনাৰ উচ্চ শক্তিৰ মাত্ৰাক ব্যৱহাৰ কৰক, যাৰ ফলত আজিৰ তাৰিখত যথেষ্ট লাভৰ সৃষ্টি হ’ব। যোগ্যসকলৰ বাবে বিবাহৰ সুযোগ দিগন্তত। ব্যক্তিগত কাম-কাজ ভালদৰে পৰিচালিত আৰু নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। যিকোনো নতুন কাম বা প্ৰকল্পত নামি পৰাৰ আগতে ক্ষেত্ৰখনৰ অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ সৈতে কথা-বতৰা পাতি লওক। আজিয়েই সময় উলিয়াই তেওঁলোকৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰক, মূল্যৱান পৰামৰ্শ আৰু পৰামৰ্শ বিচাৰিব। জীৱন সংগীৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰক আৰু দীৰ্ঘ সময়ৰ পিছত একেলগে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰক। বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত যোগাযোগ কৰাটো আনন্দদায়ক হ’ব পাৰে যদিও আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সুস্থতাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ সৃষ্টিশীল কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হৈ আৰু অসুস্থতাৰ আৰম্ভণিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ নিজকে প্ৰেৰণা দি আপোনাৰ ব্যৱস্থাত দীৰ্ঘদিনীয়া বিষৰ দৰে কাম কৰিব পৰা কম সজীৱতাৰ প্ৰভাৱৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়ক। ব্যৱসায়িক ঋণ বিচৰাসকলৰ পৰা সাৱধান হওক আৰু এনে অনুৰোধক কেৱল আওকাণ কৰক। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো কটাওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। সমন্বয় বজাই ৰাখিবলৈ আজিয়েই আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ সৈতে মান্য আচৰণ নিশ্চিত কৰক। আপোনাৰ কথাবোৰৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো অজানিতে কৰা মন্তব্যই পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আৱেগক আঘাত দিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ সময় খৰচ কৰিব পাৰে। আজিয়েই আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা সম্ভাৱ্য সমালোচনাৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা স্বাস্থ্য উপকাৰিতাৰ বাবে দৌৰাটোক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক – ই কেৱল বিনামূলীয়াই নহয়, ব্যায়ামৰ অন্যতম উত্তম ধৰণো।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ বাহিৰৰ কাম-কাজত লিপ্ত হোৱাটোৱে আপোনাৰ সামগ্ৰিক মংগলৰ বাবে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। নিৰাপত্তাৰ ওপৰত ধাৰাবাহিকভাৱে নিবদ্ধ হৈ থকা দুৰ্গৰ দৰে জীৱনশৈলী আকোৱালি লোৱাটোৱে আপোনাৰ শাৰীৰিক আৰু মানসিক দুয়োটা বৃদ্ধিত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত স্নায়বিক অৱস্থা বৃদ্ধি পায়। আজিয়েই আপোনাৰ পৰিয়ালৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা বিত্তীয় ব্যৱস্থাপনা আৰু সঞ্চয়ৰ পৰামৰ্শ লওক আৰু তেওঁলোকৰ জ্ঞানক আপোনাৰ দৈনন্দিন জীৱনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। ইতিবাচকতাৰ শক্তিৰ খেতি কৰক, ইয়াক আপোনাৰ চিন্তা আৰু বাক্যত চেনেল কৰক, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক উপকৃত কৰিবলৈ অসংখ্য পৰামৰ্শ আগবঢ়াওক। আজি আপোনাৰ সপোনৰ ছোৱালীজনীক লগ পালে আপোনাৰ চকু দুটা আনন্দৰে আৰু হৃদয়খন উত্তেজনাৰে ভৰি পৰিব। কৰ্মস্থলীৰ পৰা বিৰতি লৈ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক। আজি আপোনাৰ সংগীৰ ৰোমান্টিক দিশটোৱে নতুন উচ্চতাত উপনীত হোৱাৰ সাক্ষী হওক। দিনটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত এলাহৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে যদিও সাহসেৰে ঘৰৰ পৰা ওলাই গ’লে বহুখিনি সফলতা লাভ কৰিব পাৰি।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ আউটিং, পাৰ্টি, আৰু আনন্দৰ যাত্ৰা উপভোগ কৰিলে আজি আপোনাৰ মেজাজ উন্নীত হ’ব। জল্পনা-কল্পনাৰ কামত লিপ্ত হ’লে লাভজনক ফলাফল পোৱা যাব পাৰে। আপোনাৰ স্নায়ুত সোমাই পৰা মানুহৰ ফলত হোৱা যিকোনো বিৰক্তি ব্ৰাছ কৰি পেলাওক; সেইবোৰক আওকাণ কৰাটোৱেই উত্তম৷ আপোনাৰ প্ৰেমিকজনে আজি মুকলিকৈ নিজৰ অনুভৱ প্ৰকাশ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত কিছু বিচলিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ শৰীৰক সজীৱ কৰি তোলা আৰু ফিটনেছ লাভ কৰাৰ অহৰহ পৰিকল্পনা সত্ত্বেও, মৃত্যুদণ্ড হয়তো আপোনাৰ পৰা আকৌ এবাৰ এৰাই চলিব পাৰে। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ কথা-বতৰাই আজি আপোনাক বিৰক্ত কৰিব পাৰে যদিও তেওঁলোকে আপোনাৰ বাবে সঁচাকৈয়ে বিশেষ কিবা এটা কৰিব। যদি সংঘাতৰ সৃষ্টি হয়, তেন্তে সুযোগ গ্ৰহণ কৰি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে আলোচনা কৰি সমাধানৰ দিশত একেলগে কাম কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আজিয়েই শিথিলতাৰ অনুভূতি আৰু ইতিবাচক মনোভাৱ অনুভৱ কৰক, উপভোগৰ মঞ্চ তৈয়াৰ কৰক। ভাতৃ বা ভগ্নীৰ সহায়ত সুবিধা লাভ কৰাৰ আশা কৰক। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আনন্দময় মুহূৰ্তবোৰ লালন-পালন কৰক। এজন বিশেষ বন্ধুৱে হয়তো আৰাম আনি আপোনাৰ চকুপানী মচি পেলাব। ঘৰতে ৰীতি-নীতি, হাৱান, বা শুভ অনুষ্ঠানত লিপ্ত হওক। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে স্থায়ী স্মৃতি সৃষ্টি কৰক, আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ শ্ৰেষ্ঠ মুহূৰ্তবোৰ গঢ় দিয়ক। চিন্তাক আঁতৰাই দিনটোৰ সৃষ্টিশীল সম্ভাৱনাক আকোৱালি লৈ আপোনাৰ সৃষ্টিশীল পক্ষক কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ ল’বলৈ দিয়ক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ ব্যক্তিগত সমস্যাই আপোনাৰ মানসিক সুখৰ প্ৰতি ভাবুকি কঢ়িয়াই অনা সত্ত্বেও মানসিক ব্যায়াম যেনে আকৰ্ষণীয় কিবা এটা পঢ়াৰ দৰে চাপ লাঘৱ কৰক। আজি একাংশ ব্যৱসায়ীয়ে ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সহযোগত বিভিন্ন সমস্যা দূৰ কৰিব পৰা আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিবলৈ সাজু হৈছে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক, তেওঁলোকৰ আনন্দ-দুখত সক্ৰিয়ভাৱে অংশগ্ৰহণ কৰি তেওঁলোকৰ প্ৰতি আপোনাৰ যত্ন প্ৰদৰ্শন কৰক। প্ৰেমৰ কাষ চাপিব আনন্দ আৰু সাহসেৰে, প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হওঁক স্থিতিস্থাপকতাৰে। আপোনাৰ দিনটো ভাল ধাৰণাৰে ভৰি পৰিব, আৰু আপোনাৰ নিৰ্বাচিত কাৰ্য্যকলাপে আপোনাৰ আশাৰ বাহিৰত লাভ কৰিব পাৰে। জন্মদিন পাহৰি যোৱাৰ দৰে অতীতৰ বিষয় এটাক লৈ হয়তো আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য মতানৈক্যৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে সমাধান আহিব। এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলে নিজৰ উদ্যোগত লাভৰ সপোন দেখিব পাৰে।

লাকী ৰং: সোণালী।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ ইতিবাচক দৃষ্টিভংগী আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলক আপ্লুত কৰক। এই ৰাশিৰ কিছুমান ব্যক্তিয়ে নিজৰ সন্তানৰ জৰিয়তে আৰ্থিক লাভৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ বাবে গৌৰৱান্বিত হ’ব পাৰে। যুৱক-যুৱতীসকলৰ সৈতে জড়িত কাম-কাজত লিপ্ত হোৱাৰ সময় ভাল৷ কিন্তু আপোনাৰ প্ৰিয়জনে দাবীদাৰ আচৰণ প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে আজি ৰোমাঞ্চে পিছৰ আসন ল’ব পাৰে। আজৰি সময়খিনি ধ্যান কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক, গোটেই দিনটো মানসিক শান্তি নিশ্চিত কৰক। যদি আপুনি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো নিস্তেজ হৈ পৰা যেন অনুভৱ কৰে, তেন্তে ইয়াত স্পন্দনশীলতা সোমাবলৈ উত্তেজনা বিচাৰিব। আপোনাৰ জীৱনত পৰিয়ালৰ গুৰুত্বক আকোৱালি লওক, আৰু আজিয়েই তেওঁলোকৰ সৈতে আড্ডা মাৰি মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ বিবেচনা কৰক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ নিজৰ জীৱন-যাপনৰ অৱস্থাক লৈ অভিযোগ কৰা বা বিচলিত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকি জীৱনৰ প্ৰতি উদাৰ মনোভাৱ গ্ৰহণ কৰক। ভিক্ষাৰী চিন্তা কৰাটো এৰক, কিয়নো ই জীৱনৰ সুগন্ধি কমাই দিয়ে আৰু সন্তুষ্টিৰে জীয়াই থকাৰ আশাক ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰে। আজি আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ সহায়ত আপুনি আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে, গতিকে তেওঁলোকৰ পৰামৰ্শ লওক। আপোনাৰ সুখী, শক্তিশালী আৰু প্ৰেমময় মনোভাৱে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়া ওলাই যোৱাটোৱে হয়তো আপোনাৰ জীৱনলৈ তৎক্ষণাত ৰোমাঞ্চ আনিব পাৰে। এই ৰাশিৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে আজৰি সময়ত পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ সংগীৰ ৰোমান্টিক দিশটোৱে নতুন উচ্চতাত উপনীত হোৱাৰ সাক্ষী হওক। বহুদিনৰ মূৰত এজন পুৰণি বন্ধুৰ সৈতে পুনৰ মিলিত হ’লে আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে সময় কিমান সোনকালে পাৰ হৈ যায়।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.১০ বজাৰ পৰা ১.১০ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আশাবাদক আকোৱালি লওক আৰু উজ্জ্বল দিশটোত মনোনিৱেশ কৰক, কিয়নো আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসী আশাই আপোনাৰ আশা আৰু ইচ্ছাৰ বাস্তৱায়নৰ পথ মুকলি কৰে। আজি অজ্ঞাত উৎসৰ পৰা অপ্ৰত্যাশিত আৰ্থিক সহায়ে আপোনাৰ বহু আৰ্থিক সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰে। শিশুসকলে আপোনাৰ আশাৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে যদিও আপোনাৰ সপোন পূৰণৰ দিশত তেওঁলোকক উৎসাহিত আৰু পথ প্ৰদৰ্শন কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজিয়েই অনুভৱ কৰক প্ৰেমৰ মধুৰ সোৱাদ। কেৱল প্ৰশংসনীয় কামত লিপ্ত হৈ নিজকে তাৰকাৰ দৰে আচৰণ কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে বিশেষ কিবা এটা পৰিকল্পনা কৰাৰ বাবে জীৱনটো আচৰিত হ’বলৈ নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। ঘৰৰ পৰা ওলোৱাৰ আগতে নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ সকলো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাগজ-পত্ৰ আৰু বস্তু ক্ৰমাগতভাৱে আছে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ বিচাৰ প্ৰক্ৰিয়াত সাৱধান হওক আৰু আনৰ অনুভৱৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো যিকোনো ভুল সিদ্ধান্তই তেওঁলোকক বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলোৱাই নহয়, আপোনাৰ বাবে মানসিক উত্তেজনাৰ সৃষ্টিও কৰিব পাৰে। এই চিনটোৰ কিছুমান নিবনুৱা ব্যক্তিয়ে হয়তো আজি চাকৰি লাভ কৰিব, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। দূৰৈৰ আত্মীয়ৰ পৰা অহা এক অভাৱনীয় বাৰ্তাই সমগ্ৰ পৰিয়াললৈ উত্তেজনা কঢ়িয়াই আনে। বহুদিনৰ পিছত বন্ধুক লগ পোৱাৰ আশাই আপোনাৰ হৃদস্পন্দন দ্ৰুত কৰিব পাৰে। আজি গ্ৰহণ কৰা ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ দীৰ্ঘম্যাদীভাৱে লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আজিয়েই আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰতি প্ৰেম পুনৰ আৱিষ্কাৰ কৰক। দিনৰ সপোন দেখাটোৱে যদি সৃষ্টিশীল ধাৰণালৈ লৈ যায় তেন্তে ই উৎপাদনশীল হ’ব পাৰে, আৰু আজি আপুনি ইয়াৰ বাবে যথেষ্ট সময় পাব পাৰে।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment