২৩ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ২৩ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ পিতৃ-মাতৃৰ নিৰ্দেশনা আৰু সমৰ্থনক অৱহেলা কৰিলে ভৱিষ্যতৰ সম্ভাৱনাৰ ওপৰত ক্ষতিকাৰক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। ইতিবাচক মুহূৰ্তবোৰ ক্ষন্তেকীয়া, আৰু মানুহৰ কাৰ্য্যক শব্দ তৰংগৰ সৈতে তুলনা কৰিব পাৰি, যিয়ে হয় সুসম সুৰ বা অসঙ্গতিপূৰ্ণ শব্দৰ সৃষ্টি কৰে। বীজে যেনেকৈ শস্য উৎপাদন কৰে, তেনেকৈ আমাৰ কৰ্মই আমি অনুভৱ কৰা ফলাফল নিৰ্ধাৰণ কৰে। আজি আৰ্থিক বিষয়ত সাৱধান হওক, কিয়নো আনৰ পৰামৰ্শ অন্ধভাৱে পালন কৰিলে সম্ভাৱ্য লোকচানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পুৰণি বন্ধুৰ আচৰিত ভ্ৰমণে সুখদায়ক স্মৃতিৰ সৃষ্টি কৰিব, আৰু ব্যক্তিগত কাম-কাজবোৰো ক্ৰমবদ্ধ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। মূল্যৱান অন্তৰ্দৃষ্টিৰ বাবে কোনো আধ্যাত্মিক নেতা বা প্ৰাচীনৰ পৰা নিৰ্দেশনা বিচাৰক। বিবাহৰ ক্ষেত্ৰত আজি নিয়মীয়া বিবাহিত জীৱনৰ এক আনন্দদায়ক মিঠাইৰ সৈতে মিল থাকিব। বজাৰ কৰাৰ আনন্দক আকোৱালি লওক, আপোনাৰ অনুভূতিক আপোনাক অতি প্ৰয়োজনীয় কাপোৰ আৰু জোতা আহৰণৰ দিশত পথ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ দিয়ক। প্ৰতিকাৰ: কেঁচা হলুদ বৈ যোৱা পানীত আগবঢ়াই বা বৈ দি নিজৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আপোনাৰ ব্যক্তিগত প্ৰত্যাহ্বানসমূহে আপোনাৰ মানসিক সুস্থতাক বিপন্ন কৰিব পাৰে, কিন্তু এই চাপসমূহ লাঘৱ কৰিবলৈ কিবা এটা কুটিল কথা পঢ়াৰ দৰে মানসিক ব্যায়ামত লিপ্ত হওক। আনৰ প্ৰয়োজন আৰু ইচ্ছাৰ বিষয়ে আপুনি তীক্ষ্ণ বুজাবুজিৰ অধিকাৰী হ’লেও আজিয়েই নিজৰ খৰচত সংযম ৰাখক। আপোনাৰ আকৰ্ষণীয় আচৰণে ঘৰৰ পৰিৱেশটোক উন্নীত কৰিব, ইয়াত ইতিবাচক শক্তিৰ সঞ্চাৰ কৰিব। কামৰ দাবীয়ে আপোনাৰ চিন্তাক দখল কৰি থকাৰ পিছতো আপোনাৰ প্ৰিয়জনে গভীৰ ৰোমান্টিক আনন্দ কঢ়িয়াই আনে। আৱেগতকৈ বুদ্ধিমত্তাৰ ওপৰত বেছি নিৰ্ভৰ কৰি দিনটোৰ কাষ চাপিব সাৱধানে। আপোনাৰ সৰল আৰু স্থায়ী আচৰণৰ বাবেই আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত আনন্দই বিয়পি পৰিছে। আপোনাৰ জীৱনৰ মান বৃদ্ধিৰ বাবে সৰলতাৰ জ্ঞান মানি চলক। প্ৰতিকাৰ: ঝাড়ু দিয়া মানুহক মচুৰ দাইল (মাছুৰ দালি) দান কৰি আৰু আন যিকোনো ধৰণে তেওঁলোকক সহায় আগবঢ়াই উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্যৰ পোষকতা কৰা।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশি: এতিয়া আপোনাৰ ভয়ৰ সন্মুখীন হোৱা আৰু অতিক্ৰম কৰাটো আপোনাৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। স্বীকাৰ কৰক যে ভয়ে শাৰীৰিক সজীৱতা ক্ষয় কৰাই নহয়, আয়ুসও চুটি কৰে। আৰ্থিকভাৱে আপুনি শক্তিশালী হৈ থাকিব, কিয়নো গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰসমূহ অনুকূলভাৱে একাকাৰ হৈ আছে, আজি ধন উপাৰ্জনৰ অসংখ্য সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ চিন্তাই উদ্বেগ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। বিশেষকৈ প্ৰেমিকৰ মন্তব্যৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই নিজৰ আৱেগৰ প্ৰতি সচেতন হওক—পৰিস্থিতি আৰু বেছি বেয়া নহ’বলৈ নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক। আজিয়েই পাৰ্ক বা শ্বপিং মলত পৰিয়ালৰ যুৱ সদস্যৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ চিন্তা কৰক। প্ৰয়োজনৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ তুলনাত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰতি কম যত্ন আৰু চিন্তা কৰাটো পৰ্যবেক্ষণ কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ মেট্ৰ’ ভ্ৰমণৰ সময়ত আপোনাৰ আগ্ৰহ জগাই তোলা বিপৰীত লিংগৰ কোনোবা এজনৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰতিকাৰঃ পাৰিবাৰিক সুখ পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ হনুমান মন্দিৰত বুণ্ডী আৰু লাডু আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ এটা উল্লেখযোগ্য দায়িত্ব আপোনাৰ কান্ধৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল, আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ বাবে মানসিক স্পষ্টতা বজাই ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আৰ্থিকভাৱে আপুনি সুস্থিৰ হৈ থাকিব, কিয়নো গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰসমূহে অনুকূলভাৱে প্ৰান্তিককৰণ কৰে, অসংখ্য ধন ঘটাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰে। অভদ্ৰতা এৰাই চলি আপোনাৰ অতিথিসকলক আতিথ্য প্ৰদান কৰক, কিয়নো আপোনাৰ আচৰণে কেৱল আপোনাৰ পৰিয়ালক প্ৰভাৱিত কৰাই নহয়, সম্পৰ্কতো টান হ’ব পাৰে। ৰোমান্টিক সম্ভাৱনা আশাব্যঞ্জক, কিন্তু আপোনাৰ সম্পৰ্কক বিপন্ন কৰিব পৰা কামুক অনুভৱৰ পৰা সাৱধান হওক। আৰ্তজনক সহায় কৰাৰ আপোনাৰ ক্ষমতাই সন্মান লাভ কৰিব। আজিয়েই আপোনাৰ পত্নীৰ এটা সাহসী দিশৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক, যিটো অস্বস্তিকৰ হ’ব পাৰে। পূৰ্বৰ জাননী অবিহনে ঘৰতে আকস্মিক পাৰ্টি বা গেট-টুগেদাৰ আয়োজন কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰতিকাৰঃ ঘৰতে নিজৰ ব্যক্তিগত বা পাৰিবাৰিক দেৱতাৰ সোণৰ মূৰ্তি প্ৰতিষ্ঠা কৰি পাৰিবাৰিক সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি : মানসিক উত্তেজনা আৰু মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকি আনন্দময় দিনটো নিশ্চিত কৰক। এই উচ্চ শক্তিৰ দিনটোত অভাৱনীয় লাভৰ আশা কৰক। সুযোগ লৈ ভালকৈ ৰাখিব নোৱাৰা আত্মীয় এজনৰ ওচৰলৈ যাওক৷ আপোনাৰ সংগীৰ হৃদস্পন্দনত সমন্বয় অনুভৱ কৰক—প্ৰেম বতাহত থকাৰ এক স্পষ্ট লক্ষণ। ব্যস্ততাৰ মাজতো আজিয়েই নিজৰ বাবে সময় উলিয়াওক। আজৰি সময়ত কিবা এটা সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হওক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে আনন্দদায়ক যেন লাগিছে। আধ্যাত্মিক টান অনুভৱ কৰক আৰু যোগ শিবিৰত অংশগ্ৰহণ, আধ্যাত্মিক কিতাপ পঢ়া বা গুৰুৰ বক্তৃতাত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰতিকাৰ: ভৈৰৱ ভৈৰৱক পূজা কৰি উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্যৰ পোষকতা কৰা।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি: ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী হৈ থাকিব, কিন্তু জীৱনটোক সহজভাৱে লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়; জীৱনৰ মূল্যক স্বীকৃতি দিয়াটো এক উল্লেখযোগ্য প্ৰতিশ্ৰুতি। টকা ঘূৰাই নিদিয়াকৈ ধাৰ লোৱা বন্ধু-বান্ধৱীৰ প্ৰতি সাৱধান হওক—আজি এনে ব্যক্তিৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখক। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ লগত খাপ খাওক, আনক আঘাত কৰিব পৰা কামবোৰ এৰাই চলিব। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ কোলাত আৰাম, আনন্দ আৰু গভীৰ আনন্দ বিচাৰি পোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ কামে হয়তো পিছফালৰ আসন ল’ব পাৰে। দাতব্য আৰু সামাজিক কামৰ আহ্বানে আজি আপোনাৰ মনত অনুৰণন ঘটাব, উচ্চ কামৰ বাবে আপোনাৰ সময় উৎসৰ্গা কৰি এক উল্লেখযোগ্য পৰিৱৰ্তন আনিব পৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিব। বিবাহিত জীৱনৰ ভুল ধাৰণাৰ বিপৰীতে আজিয়েই নিশ্চিন্ততা আৰু সমন্বয় কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ সন্তানৰ সৈতে সময় কটালে এই সত্যতাক আলোকপাত কৰিব যে তেওঁলোকৰ কোম্পানীত সময় সোনকালে পিছলি যায়, যিদৰে আপুনি আগতে অনুভৱ কৰিছে৷ প্ৰতিকাৰ: ব্ৰঞ্জৰ প্লেটত ৰখা মূলা মন্দিৰত আগবঢ়াই বা মন্দিৰৰ চাৰিওফালে ভিক্ষাৰীক দি পৰিয়ালত সমন্বয় আৰু ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা ৩.৩০ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপোনাৰ সামগ্ৰিক সুস্থ অৱস্থা ভাল হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে যদিও আপোনাৰ ভ্ৰমণৰ অভিজ্ঞতা প্ৰত্যাহ্বানমূলক আৰু মানসিক চাপৰ সৃষ্টিকাৰী হ’ব পাৰে। আজিয়ে মূলধন নিশ্চিত কৰাৰ, বাকী থকা ঋণ পৰিশোধ কৰাৰ, বা নতুন প্ৰকল্পৰ বাবে ধন বিচৰাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰে। আপোনাৰ জীৱনক ৰূপান্তৰিত কৰাত আপোনাৰ পত্নীয়ে উল্লেখযোগ্য ভূমিকা পালন কৰিব। আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰি ব্যক্তিগত প্ৰচেষ্টাৰ জৰিয়তে নিজৰ জীৱন গঢ় দিয়া গতিশীল ব্যক্তি হোৱাৰ লক্ষ্য ৰাখক। যদিও আপোনাৰ হাঁহিৰ অৰ্থৰ অভাৱ হ’ব পাৰে আৰু হাঁহিটো নিস্তব্ধ যেন লাগে, আৰু সংগীৰ অভাৱত আপোনাৰ হৃদয়খনে ধপধপনি পাহৰি যায়, পাৰিবাৰিক সম্প্ৰীতিৰ স্বাৰ্থত পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ সদস্যসকলৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই দিশটোক অৱহেলা কৰিলে পৰিয়ালৰ ভিতৰত শান্তিৰ দিশত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাত বাধা আহিব পাৰে। যদি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন একঘেয়ামী অনুভৱ হয়, তেন্তে উত্তেজনাৰ উৎস বিচাৰিব। আপোনাৰ প্ৰত্যাহ্বানমূলক দিনবোৰৰ অন্ত পৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ জীৱনক এক নতুন দিশ দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আজি আপুনি আপোনাৰ সাধাৰণ শক্তিৰ মাত্ৰা হ্ৰাস হোৱা লক্ষ্য কৰিব পাৰে, গতিকে অতিৰিক্ত কামৰ বোজা নপৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। বিৰতি লওক, জিৰণি লওক আৰু আন এটা দিনৰ বাবে এপইণ্টমেণ্ট পুনৰ নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আজিৰ দিনত ধনৰ আগমনে বিভিন্ন আৰ্থিক উদ্বেগ লাঘৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ চতুৰ আৰু হাস্যৰসময়ী স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ চৌপাশলৈ এক ইতিবাচক পৰিবেশ কঢ়িয়াই আনিব। যদি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে বিবাহৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে আজিয়েই তেওঁলোকৰ সৈতে কথা-বতৰা আৰম্ভ কৰক, কিন্তু তেওঁলোকৰ অনুভৱৰ বিষয়ে আগতেই বুজি পোৱাটো নিশ্চিত কৰক। আপোনাৰ চুম্বকীয় আৰু আউটগোয়িং ব্যক্তিত্বই আপোনাক চৰ্চাৰ মাজত ৰাখিব। আপুনি আজি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ মৰমৰ উষ্ণতা অনুভৱ কৰিব, আৰু আপোনাৰ ইতিবাচক গুণবোৰ হয়তো ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে স্বীকাৰ কৰিব।

লাকী ৰং: বুৰ্গাণ্ডী ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ অনাকাংক্ষিত চিন্তাই আপোনাৰ মনটোক দখল কৰিব পাৰে, গতিকে অচল মনটোক চয়তানৰ কৰ্মশালা বুলি গণ্য কৰা বাবে শাৰীৰিক ব্যায়ামত লিপ্ত হোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। আৰ্থিক লাভে আপোনাৰ আশা পূৰণ নকৰিবও পাৰে। কৰ্মৰ চাপ কম হোৱা দিন, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰিব পাৰে। সমগ্ৰ বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ আনন্দ দুজন ব্যক্তিৰ মাজৰ প্ৰেমৰ ভিতৰত সোমাই আছে, আৰু সংঘটিতভাৱে আপুনিই সৌভাগ্যৱান। আজৰি সময়খিনি বুদ্ধিমানৰূপে ব্যৱহাৰ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’লেও আজি আপুনি ইয়াক অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ মেজাজ হ্ৰাস পাব। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক বিশেষ কিবা এটাৰে আচৰিত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আনন্দৰ অংশীদাৰিত্বই আপোনাৰ আত্মাক উন্নীত কৰাই নহয়, আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ বাবেও সুখ কঢ়িয়াই আনে।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আপোনাৰ শক্তিক এনে আত্মউন্নয়ন প্ৰকল্পৰ দিশত নিৰ্দেশিত কৰক যিয়ে আপোনাৰ ব্যক্তিগত বৃদ্ধিত অৰিহণা যোগায়। আজি বিপৰীত লিংগৰ কোনোবা এজনৰ সহায়ত আপোনাৰ ব্যৱসায় বা চাকৰিত আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ দায়িত্বক অৱহেলা কৰিলে তেওঁলোকৰ অসন্তুষ্টি হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ হৃদয় বন্দী কৰা কোনোবা এজনক লগ পোৱাৰ প্ৰবল সম্ভাৱনা। আপোনাৰ ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে সামাজিক যোগাযোগতকৈ নিসংগতাক পছন্দ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি আপোনাৰ বাসস্থান পৰিপাটি কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি আপোনাক সোঁৱৰাই দিব যে পৃথিৱীত স্বৰ্গ পোৱা যায়। ভিৰৰ মাজতো সকলোকে সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰাৰ ক্ষমতাই আনৰ সন্মুখত ইতিবাচক ভাবমূৰ্তি বজাই ৰাখিবলৈ সুবিধা দিয়ে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ শক্তিশালী স্থিতিস্থাপকতা আৰু নিৰ্ভীকতাই আপোনাৰ মানসিক ক্ষমতাক যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰিব, যিয়ে আপোনাক যিকোনো পৰিস্থিতিত নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰখাৰ ক্ষমতা প্ৰদান কৰিব। যিসকলে বিশেষ বিবেচনা নকৰাকৈয়ে ধন খৰচ কৰি আহিছে তেওঁলোকে জীৱনত ইয়াৰ গুৰুত্ব উপলব্ধি কৰিব, বিশেষকৈ জৰুৰী প্ৰয়োজনৰ সৃষ্টি হ’লে। ঘৰৰ মানুহৰ সৈতে আপোনাৰ যোগাযোগত কিছু উত্তেজনা আৰু নতুনত্বৰ সুমুৱাই দিয়ক। কৰ্মৰ চাপে আপোনাৰ মনটোক দখল কৰি থকাৰ পিছতো আপোনাৰ প্ৰিয়জনে আপোনাক কঢ়িয়াই আনে অপৰিসীম ৰোমান্টিক আনন্দ। আপুনি প্ৰথম অৱস্থাত আজি কিছু ব্যক্তিগত সময়ৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে যদিও জৰুৰী চৰকাৰী কামে আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। আপোনাৰ সংগীক স্বাভাৱিক বুলি নাভাবিবলৈ সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত সংঘাতৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক শিক্ষকৰ সৈতে প্ৰত্যাহ্বানমূলক বিষয়সমূহৰ ওপৰত মুকলিকৈ আলোচনা কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰা হৈছে, কিয়নো তেওঁলোকৰ নিৰ্দেশনাই জটিলতাসমূহ উন্মোচন কৰাত সহায় কৰিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ সুষম খাদ্য বজাই ৰাখক আৰু নিয়মিত ব্যায়াম কৰক যাতে আপোনাৰ ফিটনেছ নিশ্চিত হয়। মনোৰঞ্জনৰ বাবে আৱেগিক খৰচ আৰু এই মুহূৰ্তৰ বাবে জীয়াই থকাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আপোনাৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ ওপৰত ইতিবাচক ছাপ পেলাব। প্ৰেম বতাহত আছে, কিউপিডে আপোনাৰ জীৱনত মৰমৰ বৰষুণ দিছে; উন্মোচিত হোৱা পৰিঘটনাৰ সৈতে মিলি থাকক। মনোযোগ হেৰুৱাই সময় নষ্ট নকৰিবলৈ মনটোক নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ কাম কৰক, কিয়নো এই প্ৰৱণতা আজিও থাকিব পাৰে। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ আভ্যন্তৰীণ সৌন্দৰ্য্য আৱিষ্কাৰ কৰক, যি আজি বিকিৰণ হ’ব। তৰাবোৰে ওচৰৰ প্ৰবাসৰ পৰামৰ্শ দিয়ে – হৃদয়ৰ ওচৰৰ লোকসকলৰ সৈতে আনন্দময় ভ্ৰমণ।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment