আজিৰ ৰাশিফল: আপুনাৰ আজিৰ দিনটো কেনে যাব ? জানক সবিশেষ…

সকলো ৰাশিৰ নিজস্ব বৈশিষ্ট্য আৰু বৈশিষ্ট্য থাকে যিয়ে কাৰোবাৰ ব্যক্তিত্বক সংজ্ঞায়িত কৰে। ইতিমধ্যে আপোনাৰ সন্মুখত কি আহিব সেই বিষয়ে জানি যদি আপুনি আপোনাৰ দিনটো আৰম্ভ কৰে তেন্তে ই সহায়ক নহ’বনে? আজি আপোনাৰ দিনটো কেনে হব জানিবলৈ পঢ়ক।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ ইচ্ছাশক্তিৰ বাবে পুৰস্কৃত হ’ব। অতি আৱেগিক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত শান্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ সৃষ্টিশীল প্ৰতিভাক সঠিক ব্যৱহাৰ কৰিলে অতি লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ গেট-টুগেদাৰত আপুনি কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ দখল কৰিব। আপোনাৰ সংগীক মিছ কৰিব। সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰত থকা সকলৰ বাবে সফল দিন। বিবাহিত জীৱন সুন্দৰ হ’ব।
লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ :- গৰুক সেউজীয়া বাজৰা খুৱালে ভাল উপকাৰ পোৱা যায়।

বৃষ ৰাশিঃ বিনিয়োগ আৰু ধন সঞ্চয় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপুনি শক্তিশালী হ’ব। প্ৰিয়জনৰ কোলাত সুখ পাবা। আপোনাৰ উপাৰ্জন ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাৰ হেঁপাহ থাকিব। জীৱনত যিবোৰ কথা গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয় সেইবোৰৰ পুনৰাবৃত্তিৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ পত্নীৰ আন্তৰিকতাক লৈ সন্দেহ নকৰিব।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ :- ক’লা গ্ৰাম, ক’লা তিল, আৰু নাৰিকল বৈ যোৱা পানীত আগবঢ়াই সুস্বাস্থ্যৰ সুফল লাভ কৰিব পাৰে।

মিথুন ৰাশিঃ ক্ৰীড়া কাৰ্য্যকলাপত নিজকে জড়িত কৰক। মাটি বিক্ৰীৰ চুক্তি আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আনন্দৰ সময় কটাব। ভ্ৰমণে ৰোমান্টিক সংযোগৰ প্ৰসাৰ ঘটাব। আপোনাৰ সহযোগীসকলে পোনে পোনে উত্তৰ দিলে বিৰক্ত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ কোনোবাই যোগাযোগ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ পত্নীক পাই আপুনি সুখী অনুভৱ কৰিব।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ :- ৰ’দৰ তলত ৰখা কমলা বা ৰঙা কাঁচৰ বটলত জমা কৰি ৰখা পানী পান কৰি পেছাদাৰী জীৱনত বাঢ়িব।

কৰ্কট ৰাশিঃ যোগ আৰু ধ্যান-ধাৰণা লাভজনক হ’ব। বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত উন্নতিৰ সম্ভাৱনা। যদি আপোনাৰ মনত হেঁচা পৰিছে তেন্তে আপোনাৰ আত্মীয় বা ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ লগত কথা পাতক। আপোনাৰ এটা অভ্যাসক লৈ আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ বেয়া লাগিব পাৰে। নিবনুৱা লোকে ভাল চাকৰি এটা পাবলৈ আজি অধিক কষ্ট কৰিব লাগিব। আজি আপুনি আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীয়ে হয়তো তেওঁৰ/তাইৰ এটা আচৰিত দিশ দেখুৱাব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ :- ৰঙা বা মেৰুণ ৰঙৰ কাঁচৰ বটলত পানী সংৰক্ষণ কৰি সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি শোষণ কৰিবলৈ দিয়ক। তাৰ পিছত এই পানী আপোনাৰ গা ধোৱা পানীৰ সৈতে মিহলাই সক্ৰিয় পেছাদাৰী জীৱনৰ বাবে গা ধুব।

সিংহ ৰাশিঃ এটা জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা দিন যেতিয়া বেছিভাগ কামেই আপোনাৰ ইচ্ছা অনুসৰি আগবাঢ়িব। যদিও ধন আমাৰ জীৱনৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰক, তথাপিও আমি ধন জমা কৰাৰ অসৎ উপায় বাছি লোৱা উচিত নহয়। পৰিয়ালৰ সৈতে সামাজিক কাৰ্য্যকলাপে আপোনাক অধিক সময়ৰ বাবে সুখী আৰু ফিট কৰি ৰাখিব। কোনো নতুন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বা নতুন প্ৰজেক্ট লোৱাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃ আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগে। আপোনাৰ সহায়কাৰী স্বভাৱটোৱে কেইবাটাও দিশৰ পৰা প্ৰশংসাৰ আমন্ত্ৰণ জনাব। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা স্মৰণীয় দিন পাৰ কৰিব।

লাকী ৰং: ৰঙা

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ

প্ৰতিকাৰঃ হনুমান ভগৱানক নিয়মিতভাৱে পূজা কৰি উন্নত আৰ্থিক অৱস্থা লাভ কৰক।

কন্যা ৰাশিঃ কৰ্মৰ ব্যস্ততাৰ মাজতে স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱা উচিত। কিছুমান ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ৰ ঘৰলৈ যোৱাটোৱে আপোনাৰ আৰ্থিক সমস্যা আৰু অধিক বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পঢ়া-শুনাক অৱহেলা কৰি খেলা-ধূলা আৰু বাহিৰৰ কাম-কাজত লিপ্ত হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ পেছাদাৰী দক্ষতা বৃদ্ধি কৰিব লাগে। আপুনি আজি আপোনাৰ বহু বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ পত্নীৰ আজি কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত জটিলতা হ’ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মানসিক দুৰ্দশা আৰু বেছি হ’ব।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ

প্ৰতিকাৰঃ এজোপা পীপাল গছৰ গুৰিত পানী, চেনি, ঘিউ আৰু গাখীৰৰ সংমিশ্ৰণ ঢালি দিলে উন্নত আৰ্থিক অৱস্থা লাভ কৰিব পাৰি।

তুলা ৰাশিঃ কৰ্মক্ষেত্ৰত হেঁচা আৰু ঘৰত বিবাদে আজি আপোনাৰ মানসিক দুৰ্দশা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ সঞ্চয়ই আপোনাক বৰ্তমানৰ আৰ্থিক দুৰ্দশাৰ ওপৰত জোৱাৰ উঠিবলৈ সহায় কৰিব। আপুনি সদায় আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে সঞ্চয় কৰিবলৈ শিকিব লাগে। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক কিছু সময় আবণ্টন দিব লাগে আৰু তেওঁলোকৰ সমস্যাৰ কথা শুনিব লাগে। আজি আপুনি ব্যৱসায়িক অংশীদাৰিত্বত সোমোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ফিট আৰু সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ যোগাসন আৰু শাৰীৰিক কাৰ্য্যকলাপৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে দিনটো ভাল লাগিব।

লাকী ৰং: নীলা

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ

প্ৰতিকাৰঃ আৰ্থিক জীৱন ভাল হ’বলৈ বাছমতী চাউলৰ সৈতে অলপ পৰিমাণৰ ৰূপৰ টুকুৰা লকাৰত ৰাখিব।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ বাবে অস্বস্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। বুদ্ধিমান বিনিয়োগে ভাল লাভ আনিব। গতিকে, নতুন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বিশেষজ্ঞ আৰু আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ লগত পৰামৰ্শ লোৱা উচিত। তৰ্ক, সংঘাত আৰু আনৰ অপ্ৰয়োজনীয় দোষ বিচাৰি উলিওৱা এৰাই চলক। চিন্তা এৰি ৰোমান্টিক সংগীৰ সংগ উপভোগ কৰক। আপোনাৰ কাম আৰু আপোনাৰ অগ্ৰাধিকাৰৰ ওপৰত মনোনিৱেশ কৰক। ভ্ৰমণ আৰু ভ্ৰমণে আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব আৰু ই অতিশয় শিক্ষামূলক হ’ব। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে হয়তো আজি আপোনাৰ পত্নীক সঁচাকৈয়ে আচৰিত কিবা এটাৰে আশীৰ্বাদ দিব, যিয়ে অৱশেষত আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনত সুখ বৃদ্ধি কৰিব। .

লাকী ৰং: সেউজীয়া

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১.৩০ বজালৈ

প্ৰতিকাৰ: ৰাতি গাখীৰেৰে ভৰা পাত্ৰ এটা মূৰৰ ওচৰত ৰাখি পিছদিনা ৰাতিপুৱা গছৰ শিপাত গাখীৰখিনি ঢালি দিব যাতে আৰ্থিক অৱস্থা ভাল হয়।

ধনু ৰাশিঃ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো সুখকৰ হ’ব কিন্তু যত্ন লওক কাৰণ অত্যধিক খাদ্য খোৱাৰ ফলত পিছদিনা ৰাতিপুৱা বিচলিত হ’ব পাৰে। দিনটো টকাৰ সমস্যাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰি থাকিলেও সন্ধিয়া লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে। আৱেগিক বিপদ আপোনাৰ পক্ষত যাব। মানসিক স্পষ্টতাই ব্যৱসায়ত আন প্ৰতিযোগীতকৈ আপোনাক প্ৰান্ত দিব। আপুনিও আপোনাৰ অতীতৰ সকলো বিভ্ৰান্তি আঁতৰাব পাৰিব। আনন্দৰ ভ্ৰমণ সন্তুষ্টিদায়ক হ’ব। অত্যধিক আশাই আপোনাক বিবাহিত জীৱনত দুখৰ দিশে লৈ যাব পাৰে। এই সময়ত খেল খেলিব পাৰে বা জিমলৈ যাব পাৰে। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনে আজি এটা স্থানৰ বাবে হাহাকাৰ কৰিব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজাৰ ভিতৰত।

প্ৰতিকাৰঃ স্বাস্থ্যৰ শুভ উপকাৰৰ বাবে পূজা কৰাৰ সময়ত গংগাজল ব্যৱহাৰ কৰক।

মকৰ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ বাবে বৰ উপকাৰী দিন নহয়, সেয়েহে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা পৰীক্ষা কৰি সকলো খৰচ সীমিত কৰক। যিকোনো কথা চূড়ান্ত কৰাৰ আগতে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মতামত লওক। আপোনাৰ একপক্ষীয় সিদ্ধান্তই কিছু সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। উত্তম ফলাফল লাভ কৰিবলৈ পৰিয়ালত সমন্বয় সৃষ্টি কৰক। প্ৰেমৰ যন্ত্ৰণাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আজি কাৰ্ডত। মানুহে আপোনাৰ ওচৰলৈ পৰামৰ্শৰ বাবে উচ্চ দৃষ্টিৰে চাব আৰু আপোনাৰ মুখৰ পৰা যিকোনো কথা ওলোৱা কথাত কেৱল একমত হ’ব। দিনটোৰ আৰম্ভণি অলপ ভাগৰুৱা হ’ব পাৰে, কিন্তু দিনটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আপুনি ভাল ফলাফল পাবলৈ আৰম্ভ কৰিব। নিজৰ বাবে সময় বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব।

লাকী ৰং: পাতল ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজাৰ ভিতৰত।

প্ৰতিকাৰ: আৰ্থিকভাৱে শক্তিশালী হ’বলৈ, পত্নীক সন্মান আৰু সন্মান কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি : নিজকে কিছুমান সৃষ্টিশীল কামত নিয়োজিত কৰক। আপোনাৰ বহি থকা অচল অভ্যাসটোৱে মানসিক শান্তিৰ বাবে মাৰাত্মক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আপুনি আজি এই কথাটো বুজিব যে বিনিয়োগ কৰাটো আপোনাৰ বাবে প্ৰায়ে অতি উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হয়, কিয়নো আপোনাৰ দ্বাৰা কৰা যিকোনো পুৰণি বিনিয়োগে লাভজনক লাভৰ সুবিধা প্ৰদান কৰে। এই সময়ছোৱা আপোনাৰ নতুন প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাৰ সন্দৰ্ভত আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক আত্মবিশ্বাসী কৰি তোলাৰ বাবেও ভাল। প্ৰেমিকাক অশ্লীল নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ কামত আঁঠু লৈ থাকক আৰু আজি আপোনাক সহায় কৰিবলৈ আনৰ ওপৰত ভৰসা নকৰিব। ব্যক্তিগত স্থানৰ গুৰুত্ব আপুনি জানে, আৰু আপুনি বহুত আজৰি সময় পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজাৰ ভিতৰত।

প্ৰতিকাৰঃ বৃহস্পতিবাৰে কলৰ গছক পূজা কৰি তাৰ ওচৰত ঘিৰ চাকি জ্বলাব লাগে।

মীন ৰাশিঃ আনৰ লগত সুখৰ মুহূৰ্ত ভাগ কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ স্বাস্থ্য ফুলি উঠিব। কিন্তু সাৱধান হওক কাৰণ ইয়াক অৱহেলা কৰিলে পিছলৈ আপোনাক অসুবিধা হ’ব। অৰ্থনৈতিক দিশটো শক্তিশালী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি কোনো ব্যক্তিক ধন ধাৰে দিছিল তেন্তে সেই টকা আজি আপুনি ঘূৰাই পোৱাৰ আশা কৰা হৈছে। আপোনাৰ সমস্যাবোৰ গুৰুতৰ হ’ব- কিন্তু আপোনাৰ চৌপাশৰ মানুহে আপুনি যি কষ্টৰ মাজেৰে পাৰ হৈ আহিছে সেয়া লক্ষ্য নকৰিব-সম্ভৱতঃ তেওঁলোকে অনুভৱ কৰে যে ই তেওঁলোকৰ কোনো কাম নহয়। উদ্যমী লোকসকলৰ সৈতে অংশীদাৰিত্বৰ উদ্যোগ লোৱা। আজি মানুহে আপোনাক কি ভাবে আপোনালোকে আপত্তি নকৰিব। বৰঞ্চ আজৰি সময়ত কাকো লগ নোপোৱাকৈ আৰু নিসংগতা উপভোগ কৰাটোৱেই আপুনি পছন্দ কৰিব।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজাৰ ভিতৰত।

প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰি তেওঁলোকৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰক।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ আধাৰত আৰু কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।

Leave a Comment