২২ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ২২ জানুৱাৰী, সোমবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আজিৰ মনোৰঞ্জনত ক্ৰীড়া আৰু বাহিৰৰ অনুষ্ঠানক সামৰি লোৱা উচিত। এজন ঘনিষ্ঠ বন্ধুৱে আপোনাৰ কাষ চাপিব পাৰে উল্লেখযোগ্য আৰ্থিক অনুগ্ৰহৰ বাবে, কিন্তু সহায় আগবঢ়োৱাটোৱে আপোনাৰ আৰ্থিক মংগলৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। বিশেষকৈ আপোনাক সঁচাকৈয়ে ভালপোৱা আৰু যত্ন লোৱাসকলৰ সৈতে এনে পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি যুক্তিৰে আগবাঢ়ি যোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনে গোটেই দিনটো আপোনাৰ অনুপস্থিতি তীক্ষ্ণভাৱে অনুভৱ কৰিব; এটা অবিস্মৰণীয় দিন হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ এটা আচৰিত পৰিকল্পনা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। বিতৰ্কই হওক বা কাৰ্যালয়ৰ ৰাজনীতি হওক, আজি প্ৰতিটো পৰিস্থিতিৰ ওপৰত আপোনাৰ নিয়ন্ত্ৰণ থাকিব। ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণৰ ফলত দীৰ্ঘম্যাদী সুবিধা পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক প্ৰেমৰ বিস্ফোৰণেৰে আচৰিত কৰাৰ মুডত আছে; গ্ৰহণযোগ্য আৰু সহায়কাৰী হওক। প্ৰতিকাৰ: গৰুক গুৰ (গুৰ) খুৱাই আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ সৃষ্টিশীল চখত লিপ্ত হ’লে আপোনাক শিথিলতাৰ অনুভূতি প্ৰদান কৰিব। গোটেই দিনটোত আৰ্থিক লেনদেন এটা অবিৰত বৈশিষ্ট্য হ’ব, আৰু দিনটোৰ শেষলৈকে, আপুনি নিজকে উদ্বৃত্তৰ সৈতে পাব৷ আৰ্থিক বিষয়ক লৈ পৰিয়ালৰ ভিতৰত মতানৈক্য হোৱা সম্ভৱ। পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যক বিত্তীয় আৰু নগদ ধনৰ প্ৰবাহৰ ক্ষেত্ৰত স্বচ্ছতা বজাই ৰাখিবলৈ উৎসাহিত কৰাটো ভাল। প্ৰস্তাৱৰ জৰিয়তে নিজৰ অনুভৱ প্ৰকাশ কৰিলে হয়তো সকাহ পোৱা যাব। এটা ইতিবাচক ইংগিতে আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীক বন্ধুলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ দ্ৰুত সমস্যা সমাধানৰ দক্ষতাই আপোনাক স্বীকৃতি দিব। আজিয়েই আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰতিকাৰঃ শিৱলিঙত নিয়মিতভাৱে পানী আগবঢ়াই পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত সুখৰ পোষকতা কৰা।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ এটা অনুকূল দিন অপেক্ষা কৰি আছে, যিয়ে দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰা সম্ভাৱ্য সকাহ আনিছে। আৱেগিকভাৱে জীয়াই থকাৰ প্ৰৱণতা আৰু মনোৰঞ্জনৰ বাবে অতিৰিক্ত খৰচ কৰাৰ প্ৰৱণতাৰ পৰা সাৱধান হওক। ব্যক্তিগত আৰু গোপনীয় তথ্যসমূহ পহৰা দি ৰাখক। আজি আপুনি আৱিষ্কাৰ কৰিব আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ মৰমৰ গভীৰতা৷ আপোনাৰ বছ আৰু চিনিয়ৰসকলক আপোনাৰ ঠাইলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰাটো এৰক, কিয়নো এনে সমাৱেশৰ বাবে ই কোনো শুভ দিন নহয়। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে হয়তো নিজৰ আজৰি সময়খিনি বৰ্তমানৰ সমস্যাৰ নিৰ্ভৰযোগ্য সমাধান বিচাৰি উলিয়াবলৈ উৎসৰ্গা কৰিব পাৰে। সম্ভাৱ্য বিশ্বজনীন প্ৰত্যাহ্বানৰ মাজতো আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ আলিংগনত সান্ত্বনা পাব৷ প্ৰতিকাৰ: ক্ৰীম, বগা বা পেষ্টেল ৰঙৰ বেডস্প্ৰেড, কভাৰ আৰু কুইল্ট অন্তৰ্ভুক্ত কৰি ইতিবাচক পৰিয়ালৰ পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপ বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ খং বৃদ্ধি হ’বলৈ দিলে তৰ্ক আৰু সংঘাতৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপুনি যেতিয়া অতিৰিক্ত খৰচ ৰোধ কৰে তেতিয়া আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থা লাভৱান হয় বুলি স্বীকাৰ কৰক; আজি এই ধাৰণাটো ধৰি লোৱাৰ এক সুযোগ্য সময়। আপোনাৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ ওপৰত ইতিবাচক ছাপ পেলাব। আজিৰ তাৰিখত ৰোমান্টিক ভাইবছ বিশিষ্ট হৈ পৰিছে, যিয়ে আপোনাৰ অনুভৱ প্ৰকাশৰ বাবে এক আদৰ্শ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিছে। সৃষ্টিশীল প্ৰকল্পত জড়িত হ’বলৈ আৰু নিজকে আৰ্টিকুলেট কৰিবলৈও ই এক অনুকূল সময়৷ আজি ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ সৈতে আপোনাৰ পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপত উত্তেজনা আশা কৰক। আপোনাৰ পত্নী ব্যতিক্ৰমীভাৱে আচৰিত, আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা এটা সুখদায়ক আচৰিত হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: বিচনাৰ চাৰিখন ভৰিত তামৰ ৰিভেট লগাই সুস্বাস্থ্যৰ উন্নতি সাধন কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি : ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য মজবুত হৈ থাকিব। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক শক্তিশালী কৰাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰে, আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবাই আৰ্থিক সহায় আগবঢ়াব পাৰে। ঘৰত আনৰ প্ৰতি বিবেচনা কৰা আৰু পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাটো ভাল। আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীক জোকাৰিবলৈ খেলিমেলিকৈ আপোনাৰ ফোনটো বঢ়াই দিয়ক। এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিয়ে সমৰ্থন আগবঢ়াব পাৰে, যাৰ ফলত পদোন্নতি বা দীৰ্ঘদিনীয়া কামৰ সমাধান হ’ব পাৰে। আইনী পৰামৰ্শ লোৱাৰ দিনটো অনুকূল, হয়তো উকীলৰ ওচৰলৈ গৈ। দিনটোত পত্নীৰ সৈতে মতানৈক্যৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে যদিও ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ সময়ত ইয়াৰ সমাধান হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। প্ৰতিকাৰ: ভনীয়েকৰ প্ৰতি সন্মান আৰু মৰম দেখুৱাই প্ৰেম জীৱন বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ শৰীৰক সজীৱ কৰি তুলিবলৈ আৰু ক্লান্তিৰ ফলত নিৰাশাবাদৰ জন্ম ৰোধ কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ জিৰণি লোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি আপুনি ঋণৰ কথা চিন্তা কৰি আছে আৰু যথেষ্ট সময় ধৰি এই প্ৰক্ৰিয়াৰ সৈতে জড়িত হৈ আছে, তেন্তে আজিয়ে হয়তো আপোনাৰ পথত ভাগ্য আনিব পাৰে। ইতিবাচক অভিজ্ঞতাৰ বাবে যুৱক-যুৱতীসকলক জড়িত কৰা কাৰ্য্যকলাপত জড়িত হওক। প্ৰেমিকৰ প্ৰতি প্ৰতিশোধ বিচৰাতকৈ সংগঠিত আচৰণ বজাই ৰাখক আৰু নিজৰ প্ৰকৃত অনুভৱ প্ৰকাশ কৰক। আজি আপোনাৰ ৰিজ্যুম প্ৰেৰণ বা সাক্ষাৎকাৰত অংশগ্ৰহণৰ বাবে শুভ। এই ৰাশিৰ লোকসকলে ঘৰতে ভাই-ভনীৰ সৈতে চিনেমা বা মেচ উপভোগ কৰিব পাৰে, প্ৰেম আৰু সতীৰ্থতাক লালন-পালন কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ কাৰ্য্যৰ ভুল ব্যাখ্যা নকৰিবলৈ সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত দীৰ্ঘদিনীয়া বিচলিত হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: প্ৰেমিকক লগ পাওঁতে বগা ৰঙৰ কাপোৰ বা কাপোৰ বাছি লওক সুসম প্ৰেমৰ জীৱনৰ বাবে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ অতি সোনকালে ইতিবাচক খবৰ পোৱাৰ আশা কৰক। ভৱিষ্যতে সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ ব্যয় নিৰীক্ষণ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। কেঁচুৱাৰ ৰোগৰ প্ৰতি মনোযোগী হওক, তৎকালীন যত্নৰ প্ৰয়োজন; তৎকালীনভাৱে পৰামৰ্শ লওক কাৰণ যিকোনো গাফিলতিয়ে পৰিস্থিতি আৰু অধিক ভয়াৱহ কৰি তুলিব পাৰে। বিশেষ কাৰোবাৰ সন্মুখীন হৈ প্ৰেমৰ আনন্দ অনুভৱ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে৷ আপোনালোকৰ নিষ্ঠাবান প্ৰচেষ্টাই আজি উল্লেখযোগ্য পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। এটা সুখদায়ক আৰু সুবিধাজনক যাত্ৰা উপভোগ কৰক। জীৱন সংগীৰ মৰমলগা মৰম অনুভৱ কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪.৪৫ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আজিয়েই শিথিলতাৰ অনুভূতি আৰু ইতিবাচক মনোভাৱ অনুভৱ কৰক, উপভোগৰ মঞ্চ তৈয়াৰ কৰক। অভাৱনীয়ভাৱে আপোনাৰ ঋণীয়ে আপোনাৰ একাউণ্টত ধন জমা কৰিব, যিয়ে আচৰিত আৰু আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। বন্ধু-বান্ধৱীয়ে আপোনাৰ উদাৰ স্বভাৱৰ শোষণ নকৰিবলৈ সাৱধান হওক। ৰোমান্টিক প্ৰতিফলনত লিপ্ত হওক আৰু অতীতৰ সপোনবোৰ পুনৰ চোৱা। যদি আপুনি এদিনৰ ছুটী লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়, তেন্তে নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ অনুপস্থিতিত কামবোৰ সুচাৰুৰূপে চলিব; আপোনাৰ উভতি অহাৰ লগে লগে যিকোনো অপ্ৰত্যাশিত সমস্যা সহজেই সমাধান কৰিব পাৰি। এটা সুখদায়ক সন্ধিয়াৰ বাবে গোটেই দিনটো অধ্যৱসায়ী কামত নিজকে উৎসৰ্গা কৰক। আজি অনুভৱ কৰক বিবাহিত হোৱাৰ প্ৰকৃত আনন্দ।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৪৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ আনন্দদায়ক আচৰণে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব। দীৰ্ঘম্যাদী লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আচৰিত কথাটো হ’ল আপোনাৰ ভাইটি আপোনাৰ সহায়ত আহিব। পাৰস্পৰিক সুখ নিশ্চিত কৰিবলৈ সহায় আগবঢ়োৱা আৰু ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। সহযোগিতা হৈছে এক পূৰ্ণতাপূৰ্ণ জীৱনৰ চাবিকাঠি; এই নীতিটো মনত ৰাখিব। আপোনাৰ সংগীয়ে অপছন্দ কৰা কাপোৰ পিন্ধাটো পৰিহাৰ কৰক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপত্তি হ’ব পাৰে। সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰত থকাসকলে বহু প্ৰত্যাশিত খ্যাতি আৰু স্বীকৃতিৰে এক সফল দিন অনুভৱ কৰিব। তৎকালীন মনোযোগৰ প্ৰয়োজন হোৱা বিভিন্ন বিষয়ৰ বাবে সাজু থাকক। আপুনি ৰাতিপুৱাৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যেনে বিদ্যুৎ বিচ্ছিন্ন হোৱা, কিন্তু আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক সহায় কৰিব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.১৫ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ ব্যক্তিগত প্ৰত্যাহ্বানই আপোনাৰ মানসিক সুস্থতাত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে, কিন্তু মানসিক ব্যায়াম, যেনে কিবা এটা কুটিল কথা পঢ়া, হেঁচা কমোৱাত লিপ্ত হওক। ভ্ৰমণ ব্যস্ততাপূৰ্ণ আৰু মানসিক চাপৰ দুয়োটা প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে, তথাপিও আৰ্থিকভাৱে লাভজনক। ঘৰতে আচাৰ-অনুষ্ঠান বা শুভ অনুষ্ঠান সম্পাদন কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰেমে ইন্দ্ৰিয়ৰ সীমা অতিক্ৰম কৰে, কিন্তু আজি আপোনাৰ ইন্দ্ৰিয়বোৰে প্ৰেমৰ আনন্দত মজা ল’ব। আপোনাৰ কৰ্ম দলৰ আটাইতকৈ বিৰক্তিকৰ ব্যক্তিজনে হয়তো অভাৱনীয়ভাৱে আজি বৌদ্ধিক দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰিব। কোনো যুক্তিৰ মাজলৈ টানি আনিলে কঠোৰ মন্তব্য নকৰিবলৈ সাৱধান হওক। আজি আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে আপোনাৰ জীৱন সংগীজন চেকেৰিনতকৈও মিঠা৷

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.৪৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ যিকোনো প্ৰত্যাহ্বান বা অক্ষমতাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আপোনাৰ অপৰিসীম বৌদ্ধিক সম্ভাৱনাক ব্যৱহাৰ কৰক। এই বাধাসমূহ অতিক্ৰম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ইতিবাচক চিন্তাধাৰা বজাই ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজিৰ সফলতাৰ চাবিকাঠি নিহিত হৈ আছে উল্লেখযোগ্য অভিজ্ঞতা থকা উদ্ভাৱনী ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ মানি চলা। সচেতন হওক যে আপুনি লগত থকা কোনোবাই আপোনাৰ শেহতীয়া কাৰ্য্যৰ বাবে অত্যন্ত বিৰক্ত হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ প্ৰেমিক বা প্ৰেমিকা পাৰিবাৰিক অৱস্থাৰ বাবে বিচলিত হয়, তেন্তে মুকলি যোগাযোগৰ জৰিয়তে তেওঁলোকক শান্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপোনাৰ কলাত্মক আৰু সৃষ্টিশীল ক্ষমতাই আজি ব্যাপক প্ৰশংসা লাভ কৰিব, যাৰ ফলত অভাৱনীয় পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। ব্যস্ততাৰ মাজতো নিজৰ বাবে সময় উলিয়াওক আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে বুদ্ধিমানৰূপে সময় কটাওক। প্ৰথম অৱস্থাত আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা মনোযোগৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে যদিও দিনটোৰ শেষলৈকে আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে তেওঁলোকে আপোনাৰ বাবে ব্যৱস্থা কৰাত ব্যস্ত আছিল।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আজিয়েই উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য উপভোগ কৰক, আৰু আপোনাৰ মনৰ উল্লাসিত অৱস্থাই আকাংক্ষিত টনিক হিচাপে কাম কৰিব, আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। আপোনাৰ ব্যৱসায় শক্তিশালী কৰিবলৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ বাবে অনুকূল সময়, আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবাই আৰ্থিক সহায় আগবঢ়াব পাৰে। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অতিৰিক্ত গুৰুত্ব দিয়ক। আপোনাৰ মৰমৰ আৱেগে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে বিশেষ পৰিকল্পনাৰ আহ্বান জনায়। আজি আপুনি কাৰ্যালয়ত যি কাম হাতত ল’ব, সেই কামে ভৱিষ্যতে লাভৱান হ’ব। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে আজৰি সময়ত সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হোৱাৰ কথা বিবেচনা কৰিব যদিও এই পৰিকল্পনাসমূহত সফলতা তাৎক্ষণিক নহ’বও পাৰে। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ সৰ্বোত্তম দিন।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment