Advertisement
ৰাশিফল

২০ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল আজি ৰাশিফল, ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০ ডিচেম্বৰ ২০২৩ তাৰিখে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল, বুধবাৰ।

মেষ ৰাশিঃ নিৰাশাবাদী মানসিকতা গ্ৰহণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ই আপোনাৰ সুযোগ হ্ৰাস কৰাই নহয়, শৰীৰৰ সমন্বয়ও বিঘ্নিত কৰে। বেংকৰ লেনদেন চম্ভালিবলৈ সাৱধান হওক। হতাশা প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ আৰু অধিক জ্ঞাত সিদ্ধান্ত ল’বলৈ যেতিয়া নিসংগতাই সোমাই পৰে তেতিয়া আপোনাৰ পৰিয়ালৰ পৰা সমৰ্থন বিচাৰক। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰিলে অসন্মতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সহকৰ্মীসকলে কামৰ পিছৰ সমাৱেশৰ বাবে নিমন্ত্ৰণ আগবঢ়াব পাৰে। দিনটোৰ শেষত আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটাবলৈ ইচ্ছা কৰিব পাৰে যদিও ঘনিষ্ঠ লোকৰ সৈতে হোৱা সম্ভাৱ্য তৰ্কৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আপোনাৰ মেজাজ টেঙা কৰি তুলিব পাৰে। নিয়মিতভাৱে আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনক আচৰিত কৰক যাতে তেওঁলোকে কম মূল্যবোধ অনুভৱ নকৰে। প্ৰতিকাৰঃ বন্যান গছত গাখীৰৰ প্ৰসাদ ঢালি কপালত গছৰ ওচৰত তিতা মাটিৰ তিলক লগাই স্বাস্থ্যৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ সন্ধিয়া কিছু সময় উলিয়াই আৰাম কৰক। দিনটোৰ আৰম্ভণি ইতিবাচক হ’ব পাৰে যদিও পিছলৈ সম্ভাৱ্য ব্যয়ৰ প্ৰতি সাৱধান হওক যিয়ে চিন্তাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইজনে সিজনৰ দৃষ্টিভংগীৰ প্ৰতি সহানুভূতিশীল হৈ ব্যক্তিগত বিষয়সমূহ সমাধান কৰক, ব্যক্তিগত বিষয়সমূহ ৰাজহুৱা নিৰীক্ষণৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখক যাতে আপোনাৰ সুনামৰ ক্ষতি নহয়। এটা বিশেষ আৰু ৰোমান্টিক সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাই আপোনাক স্বীকৃতি দিব, আৰু আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ মাজত, আপুনি ব্যক্তিগত কাৰ্য্যকলাপৰ বাবে যথেষ্ট সময় পাব৷ আজি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা অসাধাৰণ কিবা এটাৰ আশা কৰক। প্ৰতিকাৰ: তাম আৰু সম্ভৱ হ’লে সোণত পানী জমা কৰি, আৰু তাৰ পৰা পানী খাই পাৰিবাৰিক জীৱনত শান্তি আৰু আনন্দ বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আজিৰ দিনত আত্ম-যত্ন আৰু আপোনাৰ চেহেৰা বৃদ্ধিৰ বাবে যথেষ্ট সময় পোৱা যায়। আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিলেও আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসী স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ উপাৰ্জন সীমিত কৰিব পাৰে। ব্যক্তিগত আৰু গোপনীয় তথ্য সুৰক্ষিত কৰা। মৰমৰ আমেজ আকোৱালি লওক আৰু আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে বিশেষ পৰিকল্পনা কৰক। ইতিবাচক মানসিকতা বজাই ৰাখিলে আপোনাৰ অফিচৰ মেজাজ উন্নীত হ’ব। ভৱিষ্যতৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে নতুন যোগাযোগৰ খেতি কৰা, কেৰিয়াৰ বৃদ্ধিত অৰিহণা যোগোৱা। যদি ধন, প্ৰেম বা পৰিয়ালৰ সমস্যাৰ বাবে হতাশ অনুভৱ কৰে, তেন্তে ঈশ্বৰৰ সান্ত্বনাৰ বাবে আধ্যাত্মিক শিক্ষকক লগ পোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সৰ্বোত্তম দিনটো উপভোগ কৰক। প্ৰতিকাৰ: মদ্যপানৰ পৰা বিৰত থাকি পৰিয়ালৰ সুখৰ পোষকতা কৰক, কিয়নো ই মংগল গ্ৰহৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা ভাল হৈয়েই আছে। অপ্ৰত্যাশিত উৎসই আপোনাৰ বাবে উপাৰ্জন আনিব পাৰে। যদি আপুনি কোনো পাৰ্টি আয়োজন কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলক নিশ্চিতভাৱে নিমন্ত্ৰণ কৰক কাৰণ তেওঁলোক উৎসাহৰ উৎস হ’ব। ৰোমাঞ্চে আজি কিছু জটিলতা উপস্থাপন কৰিব পাৰে। দিবাস্বপ্ন দেখাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, আৰু নিজৰ দায়িত্ব চম্ভালিবলৈ আনৰ ওপৰত বেছি নিৰ্ভৰ নকৰিব। আৰ্তজনক সহায় কৰাৰ ক্ষমতাই আপোনাক সন্মান আদায় কৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিলে আজি মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: দুখীয়া আৰু আৰ্তজনৰ ছোৱালীক গাখীৰৰ পেকেট দান কৰি অৰিহণা যোগাওক, আৰু আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ ত্বৰান্বিত বৃদ্ধিৰ সাক্ষী হ’ব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি : আজি অবসৰৰ আনন্দত লিপ্ত হওক। যিসকলে অতীতত বিনিয়োগ কৰিছিল তেওঁলোকে ইয়াৰ সুফল লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ সংগই আপোনাক ব্যস্ত কৰি ৰাখিব আৰু আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। বাহ্যিক হস্তক্ষেপৰ বাবে প্ৰেয়সীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত সম্ভাৱ্য টান পৰাৰ পৰা সাৱধান হওক। একে ধৰণৰ ধাৰণা থকা সৃষ্টিশীল ব্যক্তিৰ সৈতে সহযোগিতা কৰক। আপোনাৰ পৰিয়ালে আজি আপোনাৰ সৈতে অসংখ্য সমস্যাৰ ভাগ ল’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি নিজৰ পৃথিৱীখনত নিমগ্ন হৈ থাকিব, আজৰি সময়ত আপুনি উপভোগ কৰা কামবোৰ কৰি থাকিব৷ দিনটো মসৃণ হোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ পত্নীৰ টেঙা মেজাজত থাকিলে কথা কোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰতিকাৰঃ ৰূপৰ বেংগল বা খাদা পিন্ধি প্ৰেম জীৱন বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১২ বজাৰ পৰা ১.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ দীৰ্ঘদিনীয়া অসুস্থতাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজি থাকোঁতে আত্মবিশ্বাস বীৰত্বৰ সাৰমৰ্ম বুলি স্বীকাৰ কৰক। আজি আপুনি সহজেই মূলধন নিশ্চিত কৰিব পাৰে, বাকী থকা ঋণ সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে, বা নতুন প্ৰকল্পৰ বাবে ধন বিচাৰিব পাৰে। সচেতন হওক যে আপুনি বিশ্বাস কৰা কোনোবাই হয়তো সম্পূৰ্ণৰূপে সত্য নহয়, কিন্তু আপোনাৰ বুজাব পৰা দক্ষতাই আপোনাক আগন্তুক প্ৰত্যাহ্বানসমূহ নেভিগেট কৰাত সহায় কৰিব। আজিয়েই আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ সৈতে শালীনতাৰে মত বিনিময় কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত পৰিৱৰ্তন ইতিবাচক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ সদস্যসকলৰ সৈতে কটাবলৈ সময় আবণ্টন কৰক, কিয়নো ইয়াক অৱহেলা কৰিলে পাৰিবাৰিক শান্তিৰ বাবে কৰা প্ৰচেষ্টাত বাধা আহিব পাৰে। আজিয়েই আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে সাজু থাকক। প্ৰতিকাৰ: নিয়মীয়া ৰুটিনত বিশুদ্ধ মৌ অন্তৰ্ভুক্ত কৰি সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ শিথিল হওক আৰু আপুনি কঢ়িয়াই নিয়া যিকোনো টেনচন এৰি দিয়ক। কৰ্মক্ষেত্ৰ বা ব্যৱসায়ত দায়িত্বক অৱহেলা কৰিলে আজি আৰ্থিক বিপৰ্যয়ৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আনৰ ওপৰত ইতিবাচক ছাপ পেলোৱাৰ ক্ষমতাই পুৰস্কৃত হ’ব। চিন্তা নকৰিব; আজি তোমাৰ বিপদবোৰ বৰফৰ দৰে গলি যাব। সচেতন হওক যে আপোনাৰ ভুল প্ৰমাণ কৰিব বিচৰা কোনো লুকাই থকা বিৰোধী থাকিব পাৰে। যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক পৰ্যাপ্ত সময় দিয়া নাই, তেন্তে তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ চিন্তাৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কথা পাতক। আজি আপুনি হয়তো আপোনাৰ সংগীৰ এটা আচৰিত আৰু ইতিবাচক দিশ আৱিষ্কাৰ কৰিব।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ সফল আৰু সমৃদ্ধিশালী পেছাদাৰী জীৱনৰ বাবে গুড় (গুড) মিহলি পানী সেৱন কৰি দিনটো আৰম্ভ কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ হাস্যৰসময়ী আত্মীয়ৰ সৈতে নিজকে ঘেৰি ৰখাটোৱে আপোনাৰ মানসিক চাপ বহু পৰিমাণে হ্ৰাস কৰিব পাৰে আৰু অতি প্ৰয়োজনীয় সকাহ দিব পাৰে। আপোনাৰ সৌভাগ্য যে এনে মনোৰঞ্জন আৰু সহায়কাৰী পৰিয়ালৰ সদস্য আছে। দেউতাই দিয়া যিকোনো পৰামৰ্শৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক, কিয়নো ই কৰ্মক্ষেত্ৰত উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্য ভাল হৈছে, আৰু তেওঁলোকে আপোনাৰ প্ৰতি মৰম প্ৰকাশ কৰিছে। যদি আপুনি দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ সম্পৰ্কত আছে, তেন্তে আজি আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ প্ৰতি গভীৰ আকাংক্ষা অনুভৱ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উত্তৰত আপুনি হয়তো ৰাতি তেওঁলোকৰ সৈতে ফোনত ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা সময় কটাব পাৰে। অবসৰ আৰু মনোৰঞ্জনৰ বাবে এটা ভাল দিন, কিন্তু যদি আপুনি কাম কৰি আছে, তেন্তে আপোনাৰ ব্যৱসায়িক লেনদেনৰ প্ৰতি সজাগ হওক৷ তৰ্কৰ মাজলৈ টানি নিলে কঠোৰ মন্তব্য কৰাটো এৰক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি আপোনাৰ আগত তেওঁলোকৰ ফেৰেস্তাৰ দিশটো প্ৰকাশ কৰিব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ সৌজন্যশীল আচৰণে আপোনাক প্ৰশংসা লাভ কৰিব, আৰু বহু ব্যক্তিয়ে আপোনাক মৌখিক প্ৰশংসাৰ বৰষুণ দিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সহযোগিতা কৰি বিত্তীয় বিষয়ে আলোচনা কৰক আৰু আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ ধনৰ বাবে কৌশল ৰচনা কৰক। আপোনাৰ সন্তানৰ কৃতিত্বই আপোনাক গৌৰৱেৰে ভৰাই তুলিব। অন্তৰংগ মুহূৰ্তৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰিলে আজিৰ দিনটো অবিস্মৰণীয় হ’ব পাৰে। আপোনাৰ সংগীক সহজভাৱে লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে আজি যথেষ্ট ব্যক্তিগত সময় পাব, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ ইচ্ছাক অনুসৰণ কৰিব পাৰিব, কিতাপ পঢ়িব পাৰিব বা আপোনাৰ প্ৰিয় সংগীত শুনিব পাৰিব। বিবাহিত জীৱন আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে সুন্দৰ; আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আজি ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক আগ্ৰহৰ সন্ধানৰ সুযোগ। আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উত্থান ঘটি থকাৰ সময়তে আপোনাৰ প্ৰকল্প নিষ্পাদনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা ব্যয়ৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আপোনাৰ আনন্দক আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰক, তেওঁলোকক মূল্যৱান অনুভৱ কৰাওক আৰু নিসংগতা বা হতাশাৰ যিকোনো অনুভৱ দূৰ কৰক। মনত ৰাখিব, আমি কেৱল নিজৰ বাবেই নহয়, ইজনে সিজনৰ বাবে জীৱনৰ অসুবিধাবোৰ লাঘৱ কৰিবলৈও জীয়াই আছো। আপোনাৰ প্ৰিয়জনে কঢ়িয়াই অনা অপৰিসীম সুখৰ দ্বাৰা ইন্ধন যোগোৱা আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা আকাশলংঘী হ’ব। আজি আপোনাৰ কামৰ মানদণ্ডৰে আপোনাৰ চিনিয়ৰক আপ্লুত কৰক। সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় দুয়োটা সমাৱেশৰ বাবে এই দিনটো এক উৎকৃষ্ট দিন৷ আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা যেন বিশেষ মনোযোগ পাব৷

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: এটা কপৌক সেউজীয়া মৰিচা আগবঢ়াব।

কুম্ভ ৰাশিঃ মজা বিচৰাসকলৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে নিৰ্মল আনন্দ আৰু আনন্দৰে ভৰা এটা দিন। আজি আপোনাৰ ঘৰলৈ কোনো অভাৱনীয় অতিথি আহিব পাৰে, যাৰ ফলত অহা মাহত আপুনি ক্ৰয় কৰিবলৈ মন কৰা ঘৰুৱা সামগ্ৰীৰ ওপৰত অপৰিকল্পিত খৰচ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কোনো পাৰ্টি আয়োজন কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলক নিমন্ত্ৰণ কৰক; বহুতে আপোনাক উৎসাহিত কৰিব। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ ম্লান আচৰণে আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপুনি হয়তো কাৰ্যালয়ত সদায় ইচ্ছা কৰা ধৰণৰ কামত নিয়োজিত হৈ পৰিব। আজিয়েই কামৰ পৰা বিৰতি লৈ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক। কিন্তু সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ অতীতৰ পৰা এটা গোপনে আপোনাৰ পত্নীক অলপ আঘাত দিব পাৰে।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.২০ বজাৰ পৰা ১.২০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সময়ছোৱা লেহেমীয়া অনুভৱ হ’ব পাৰে, গতিকে খাদ্যৰ পছন্দত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। মনোৰঞ্জন আৰু জীৱন-যাপনৰ বাবে ইম্পলচিভ খৰচৰ ওপৰত এই মুহূৰ্তৰ বাবে চকু ৰাখক। ঘৰতে আচাৰ-অনুষ্ঠান বা শুভ অনুষ্ঠান সম্পাদন কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। এটা আচৰিত বাৰ্তাই কঢ়িয়াই আনিব মধুৰ সপোন। বিশেষকৈ কূটনৈতিকভাৱে কাষ চাপিব নোৱাৰিলে কৰ্মক্ষেত্ৰত নতুন প্ৰত্যাহ্বানৰ আশা কৰক। আজি ৰাতি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটালে তেওঁলোকক অধিক মনোযোগ দিয়াৰ গুৰুত্ব উজ্জ্বল কৰি তুলিব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ বাবে এটা উৎকৃষ্ট দিন, গতিকে আপোনাৰ সংগীৰ আগত আপোনাৰ মৰম প্ৰকাশ কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button