Advertisement
ৰাশিফল

১৯ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল : ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৯ ডিচেম্বৰ, মঙলবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ ওজন ভালদৰে নিৰীক্ষণ কৰক আৰু অতিমাত্ৰা খাদ্য গ্ৰহণৰ প্ৰলোভনক প্ৰতিহত কৰক। আজিয়েই আপোনাৰ এজন বন্ধুৱে যথেষ্ট ঋণৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ যাব পাৰে, কিন্তু তেওঁলোকক সহায় কৰিলে আপোনাৰ বাবে ভয়াৱহ আৰ্থিক পৰিণতি হ’ব পাৰে। আপুনি উদযাপন কৰিবলৈ আৰু পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে উদাৰতাৰে খৰচ কৰিবলৈ প্ৰৱল অনুভৱ কৰিব পাৰে যদিও সাৱধান হওক, কিয়নো অত্যধিক খৰচ কৰিলে আৰ্থিক হেঁচা হ’ব পাৰে। অতিৰিক্ত কষ্ট কৰক, আৰু ভাগ্য আজি আপোনাৰ পক্ষত থাকিব পাৰে। কিছুমান ব্যক্তিয়ে ব্যৱসায় আৰু শিক্ষা দুয়োটাতে সুবিধা অনুভৱ কৰিব পাৰে। ক্ৰীড়া গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’লেও নিশ্চিত কৰক যে ই আপোনাৰ শৈক্ষিক সাধনাত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলোৱা নাই। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে হয়তো আজি আপোনাৰ পত্নীক এক আচৰিত আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো যথেষ্ট উন্নত হ’ব। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ আৰ্থিক মংগলৰ উল্লেখযোগ্য উন্নতিৰ বাবে কঠোৰ কথাৰ পৰা বিৰত থাকি আপোনাৰ ভাইটিৰ সৈতে সদিচ্ছা গঢ়ি তোলক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: কথাত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক, কিয়নো অনিচ্ছাকৃত মন্তব্যই কাৰোবাৰ অনুভৱত আঘাত দিব পাৰে। গোটেই দিনটো আৰ্থিক বিষয়ৰ সৈতে যুঁজি থকাৰ পিছতো সন্ধিয়া লাভ দেখা পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰৰ পৰিস্থিতিয়ে হয়তো আপোনাক বিচলিত কৰিব পাৰে, কিন্তু উৎসাহীসকলৰ বাবে অবিৰত প্ৰেমৰ সুৰে আজি আপোনাৰ জীৱনত বাজিব, পৃথিৱীৰ কেকোফ’নিক ডুবাই পেলাব। কাৰ্যালয়ত আপোনাৰ কৰ্ম পদ্ধতি আৰু মানদণ্ডৰ উন্নতিৰ আশা কৰক। ঘৰৰ পৰা আঁতৰত বাস কৰাসকলে হয়তো সন্ধিয়া কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত পাৰ্ক বা নিস্তব্ধ ঠাইত আজৰি সময় কটাবলৈ পছন্দ কৰিব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে সুন্দৰ যেন লাগে; আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰতিকাৰঃ ঘৰত দীপ জ্বলাই ভৈৰৱ ভৈৰৱক পূজা কৰি সমন্বয়ৰ পোষকতা কৰক।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মিথুন ৰাশি: মানসিক ৱৰ্কআউটৰ বাবে কুটিল পঢ়া সামগ্ৰীৰে মনটোক জড়িত কৰক। মনত ৰাখিব যে যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাই আজি আপোনাক অসুবিধা দিব পাৰে, যাৰ ফলত চিকিৎসালয়লৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আৰু যথেষ্ট খৰচ হ’ব পাৰে। কমেইহে দেখা চিনাকিৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপনৰ বাবে অনুকূল দিন৷ আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনত বিদেশীৰ মোহৰ সোৱাদ লওক। প্ৰজ্ঞা আৰু ধৈৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি কৰ্মৰ পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়াৰ সৈতে সাৱধানতাৰে কাষ চাপিব লাগে। কাৰ্যালয়ৰ পৰা সোনকালে ওলাই গ’লে পৰিয়ালৰ পিকনিক বা আউটিঙৰ সুযোগ আহিব পাৰে। আজি আনন্দদায়ক হ’ব বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে, আপোনাৰ পত্নীয়ে আয়োজন কৰা বিশেষ পৰিকল্পনাৰ বাবে ধন্যবাদ। প্ৰতিকাৰ: চাউল, চেনি, গাখীৰ ব্যৱহাৰ কৰি খাদ্য সামগ্ৰী প্ৰস্তুত কৰি, আৰু বৃদ্ধ মহিলাক আগবঢ়াই পেছাদাৰী সফলতা বৃদ্ধি কৰা।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ কাৰিজমা সুগন্ধিৰ দৰে বিকিৰণ হ’ব। আপোনাৰ সন্মুখত উপস্থাপন কৰা বিনিয়োগ আঁচনিসমূহৰ সাৱধানতা অৱলম্বন আৰু সযতনে মূল্যায়ন কৰা। আৱেগিক বিপদে আপোনাৰ পক্ষত কাম কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেম কাহিনীয়ে এক উল্লেখযোগ্য বিকাশৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, য’ত আপোনাৰ সংগীয়ে বিবাহৰ সম্ভাৱনাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিব। কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে পৰিস্থিতিৰ সকলো দিশ ভালদৰে ওজন কৰক। নিশ্চিত কৰক যে আপুনি আপোনাৰ সাফল্যৰ বাবে সঠিক ক্ৰেডিট লাভ কৰে আৰু আনক অযথা স্বীকৃতি দাবী কৰিবলৈ নিদিব। দিনে দিনে ব্যস্ততাৰ অন্তত অৱশেষত আপুনি কিছু ব্যক্তিগত সময় উপভোগ কৰাৰ সুযোগ পাব৷ আজি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ পৰা অতিৰিক্ত যত্ন আৰু মৰম আশা কৰক, যিটো এজন ফেৰেস্তাৰ দৰেই। প্ৰতিকাৰঃ আপোনাৰ পূজা ঘৰ বা পাৰিবাৰিক বেদীত কেতুযন্ত্ৰ ৰাখি নিয়মিতভাৱে পূজা কৰি ব্যৱসায়িক বা কৰ্মজীৱন বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: মজাৰ আউটিং বিচৰাসকলৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে নিৰ্মল আনন্দ আৰু আনন্দৰে ভৰা এটা দিন। ভৱিষ্যতে সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ ব্যয়সমূহ নিবিড়ভাৱে নিৰীক্ষণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ৷ পত্নীৰ সৈতে বজাৰ কৰিলে অপৰিসীম আনন্দৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে আৰু আপোনাৰ বন্ধন শক্তিশালী কৰে। আজি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত সঁচাকৈয়ে ভয়ংকৰ কিবা এটাৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক। দিবাস্বপ্ন দেখাৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ কাম কৰিবলৈ আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিলে বিপৰ্যয়ৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ আপোনজনৰ সৈতে সময় কটাবলৈ ইচ্ছা কৰিলেও পৰিস্থিতিয়ে ইয়াক বাধা দিব পাৰে। আজিয়েই আপোনাৰ সংগীৰ কল্পনাতীত মেজাজত অৰিহণা যোগোৱাৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰক, আৰু একেলগে, ইয়াক আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ সৰ্বোত্তম দিন হিচাপে গঢ়ি তোলক। প্ৰতিকাৰ: জীৱনৰ পৰিঘটনাক ঈশ্বৰৰ কৃপা হিচাপে গ্ৰহণ কৰি আৰু নম্ৰতাৰ খেতি কৰি সফল পেছাদাৰী জীৱনক লালন-পালন কৰক।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৭ বজাৰ পৰা ৯ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হ’লে শান্তিদায়ক প্ৰভাৱ পৰিব। আজিয়েই এটা পৰিয়ালৰ গেট-টুগেদাৰ আয়োজন কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, য’ত আপুনি আপোনাৰ আপোনজনৰ বাবে উদাৰতাৰে খৰচ কৰিব পাৰে। যদি পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ আচৰণে দুখৰ সৃষ্টি কৰিছে, তেন্তে মুকলি যোগাযোগৰ জৰিয়তে সমস্যাটো সমাধান কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আপোনাৰ শক্তি আৰু আবেগক সজীৱ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দি দিগন্তত আছে এক সজীৱ আনন্দৰ ভ্ৰমণ। আজিয়েই আপোনাৰ বছ আৰু চিনিয়ৰক নিজৰ ঠাইলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰাটো এৰক। এই ৰাশিৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে আজৰি সময়ত পুৰণি বন্ধুৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰিব পাৰে। আশা কৰক যে আজি আপোনাৰ বিবাহে পূৰ্ণতাৰ নতুন উচ্চতা লাভ কৰিব। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত সফলতা লাভৰ বাবে আপোনাৰ গা ধোৱা পানীত ৰঙা চন্দনৰ গুড়ি যোগ কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আমাৰ পৰামৰ্শ হ’ল মদ আৰু চিগাৰেটৰ বাবে ধন খৰচ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে কাৰণ ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলোৱাই নহয়, আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাও আৰু অধিক বেয়া কৰি তোলে। শিশুৱে পঢ়া-শুনাত মনোনিৱেশ কৰাটো আৰু ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। প্ৰেমৰ যাত্ৰা মধুৰ হ’লেও ই অল্পকালীন হ’ব পাৰে। সহকৰ্মীসকলে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত গতিশীল আৰু প্ৰগতিশীল পৰিৱৰ্তন ৰূপায়ণ কৰাত সহায় কৰিব, কিন্তু দ্ৰুত কাৰ্য্যৰ বাবে নিজকে প্ৰস্তুত কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। অধীনস্থসকলক অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিলে ইতিবাচক ফলাফল পাব পাৰে। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলৰ বাবে আজি ভাই-ভনীৰ সৈতে ঘৰতে চিনেমা বা মেচ চাই সময় কটালে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত প্ৰেমৰ বান্ধোন মজবুত কৰিব পাৰে। সম্ভৱ যে কোনোবাই আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰতি আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰিব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে চিন্তাৰ কোনো কাৰণ নাই।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি : আপোনাৰ জীৱনৰ মূল্যৰ শলাগ লওক আৰু স্বীকাৰ কৰক যে ইয়াৰ যত্ন লোৱাটো এটা প্ৰকৃত প্ৰতিশ্ৰুতি। যদি আপুনি আৰ্থিক বিষয়ৰ সৈতে জড়িত কোনো আইনী গোচৰত জড়িত, তেন্তে আজি আদালতে আপোনাৰ পক্ষত ৰায় দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত আৰ্থিক সুবিধা আহিব। আপোনাৰ সময়মতে সহায় কৰিলে কাৰোবাক দুৰ্ভাগ্যৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পৰা ৰক্ষা পৰিব পাৰে। নিজৰ জীৱনতকৈও বেছি ভালপোৱা কোনোবা এজনৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। চিঠিপত্ৰৰ বেকলগ ক্লিয়াৰ কৰাত সৰ্বোচ্চ অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আপোনাৰ সীমাহীন সৃষ্টিশীলতা আৰু উৎসাহে আপোনাক আন এটা পুৰস্কাৰজনক দিনলৈ লৈ যাব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ বাবে ই এক উৎকৃষ্ট দিন, গতিকে আপোনাৰ সংগীক আপোনাৰ মৰম প্ৰকাশ কৰক আৰু তেওঁলোকক জনাওক যে আপুনি তেওঁলোকৰ কিমান শলাগ লয়।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ বিনোদন আৰু আনন্দৰে ভৰা এটা দিন অপেক্ষা কৰি আছে। যদিও আপুনি সাধাৰণতে জীৱনত ধনৰ গুৰুত্ব বুজি নাপাবও পাৰে, আজি আপুনি আৰ্থিক প্ৰয়োজনীয়তাৰ সৃষ্টি হোৱাৰ লগে লগে ইয়াৰ তাৎপৰ্য্য উপলব্ধি কৰিব, আৰু আপুনি সেইবোৰ পূৰণ কৰাৰ উপায়ৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ আকৰ্ষণীয় মনোভাৱে আপোনাৰ ঘৰলৈ ইতিবাচক ভাব কঢ়িয়াই আনিব, পৰিৱেশটোক উত্তোলন কৰিব। আজি হয়তো প্ৰেমৰ অনুপস্থিতিৰ ভাব এটা আহিব। কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন অনুভৱ কৰিব পাৰে। আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত মনোনিৱেশ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। নিজৰ আৰু আপোনাৰ সংগীক আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনক লালন-পালন কৰিবলৈ কিছু স্থান দিয়ক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ ক্ৰীড়া আৰু বাহিৰৰ কাম-কাজত লিপ্ত হ’লে হেৰুৱা শক্তি পুনৰ লাভ কৰাত সহায়ক হ’ব পাৰে। আজি কাকো ধন ঋণ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক, কিন্তু যদি অনিবাৰ্য হয়, তেন্তে পৰিশোধৰ সময়সীমা নিৰ্দিষ্ট কৰি লিখিত চুক্তি লাভ কৰাটো নিশ্চিত কৰক। পুৰণি সংযোগ আৰু সম্পৰ্কবোৰ পুনৰ জগাই তোলাৰ বাবে অনুকূল দিন৷ এটা মুহূৰ্ত উলিয়াওক আপোনাৰ প্ৰিয়জনক ক্ষমা কৰক। উল্লেখযোগ্য ব্যৱসায়িক আলোচনাৰ সময়ত আৱেগিক স্থিৰতা বজাই ৰাখিব লাগে। যোগাযোগ দক্ষতা আজি আপোনাৰ শক্তি হ’ব। কিন্তু বিশেষকৈ গেলামালৰ বজাৰ কৰাৰ বাবে পত্নীৰ ওপৰত হতাশ নহ’বলৈ সচেতন হওক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে কটাব পৰাকৈ কিছু সময় উলিয়াই আৰাম কৰক। যদি আপুনি অসাৱধানতাৰে ধন খৰচ কৰি আহিছে, তেন্তে সংযম কৰি সঞ্চয় আৰম্ভ কৰাৰ সময় আহি পৰিছে৷ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে আধিপত্যশীল মনোভাৱ এৰাই চলক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত অপ্ৰয়োজনীয় তৰ্ক আৰু সমালোচনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। নিসংগতাৰ এটা সময় শেষ হ’বলৈ ওলাইছে, কিয়নো আপুনি হয়তো আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গী বিচাৰি পাব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাই নিজৰ কথা কওক, আপোনাক আত্মবিশ্বাস আৰু সমৰ্থন অৰ্জন কৰক। বিপদ দূৰ কৰিবলৈ আজৰি সময়ত আধ্যাত্মিক কিতাপ পঢ়াৰ কথা চিন্তা কৰক। আজি আপুনি বিয়া হোৱাৰ প্ৰকৃত আনন্দ অনুভৱ কৰিব৷

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ প্ৰচুৰ আত্মবিশ্বাস আৰু পৰিচালনাযোগ্য কৰ্মসূচীয়ে আজি আপোনাক জিৰণি ল’বলৈ যথেষ্ট সময় প্ৰদান কৰে। কিন্তু সচেতন হওক যে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাৰ অতিৰিক্ত জীৱনশৈলী আৰু খৰচৰ বিষয়ে চিন্তা প্ৰকাশ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আনক আপ্লুত কৰাৰ ক্ষমতাই আপোনাক পুৰস্কাৰ দিব, কিন্তু আপুনি প্ৰেম কেনেকৈ প্ৰকাশ কৰে সেই বিষয়ে সচেতন হোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, কিয়নো অহৰহ প্ৰদৰ্শনে সম্পৰ্ক বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ক্ষতি কৰিব পাৰে। আজি অফিচৰ পৰিৱেশ অনুসৰি নিজৰ আচৰণ খাপ খুৱাই লওক। অপ্ৰয়োজনীয় মন্তব্যৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত বিপদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰত্যাহ্বানসমূহ অতিক্ৰম কৰিবলৈ আজৰি সময়ৰ কিছু অংশ আধ্যাত্মিক কিতাপ পঢ়াত ব্যয় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। শেহতীয়া অসুবিধাৰ মাজতো আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আজি আপোনাৰ প্ৰতি প্ৰকৃত মৰম প্ৰকাশ কৰিব।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button