Advertisement
ৰাশিফল

১৭ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৭ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ বন্ধু-বান্ধৱ বা পৰিয়ালৰ সৈতে আনন্দদায়ক ভ্ৰমণত নামিলে শিথিলতাৰ অনুভূতি আহিব পাৰে। আজি আৰ্থিক লাভৰ দিগন্তত আছে যদিও আপোনাৰ সম্পদসমূহ বুদ্ধিমানৰূপে পৰিচালনা কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আত্মসমৰ্পণৰ মূল্যবোধ আৰু হৃদয়ত প্ৰেম আৰু কৃতজ্ঞতাৰে নেভিগেট কৰাৰ কলাক আকোৱালি লৈ আপোনাৰ জীৱনত এক সুসম ছন্দৰ খেতি কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱন যথেষ্ট সমৃদ্ধ হ’ব পাৰে। মাজে মাজে মতানৈক্য হ’ব পাৰে যদিও আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক অতিশয় সন্মান কৰে। আৱেগিকভাৱে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰাতকৈ তেওঁলোকৰ দৃষ্টিভংগী বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু সহানুভূতিৰে সঁহাৰি জনাওক। আকস্মিক কথা-বতৰা গ্ৰহণযোগ্য হ’লেও আনজনৰ উদ্দেশ্য জোখা নোহোৱাকৈ অন্তৰংগ গোপনীয়তা ভাগ-বতৰা কৰাটো সময় আৰু বিশ্বাসৰ অসাৰ বিনিয়োগ। পৰিয়াল সম্পৰ্কীয় সংঘাতৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু নিশ্চিত হওক, দিনৰ শেষলৈকে সেইবোৰ সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণভাৱে সমাধান হ’ব। দিনটোৰ আধ্যাত্মিক সত্তা বৃদ্ধি কৰিবলৈ আধ্যাত্মিক কামত লিপ্ত হওক, যেনে মন্দিৰ ভ্ৰমণ কৰা, আৰ্তজনৰ প্ৰতি দয়া কৰা, আৰু ধ্যান-ধাৰণাৰ অভ্যাস কৰা।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আনন্দদায়ক ভ্ৰমণ আৰু সামাজিক সমাৱেশত লিপ্ত হ’লে আপোনাৰ শিথিলতা আৰু আনন্দৰ অনুভৱ হোৱাটো নিশ্চিত। একাধিক উৎসৰ পৰা আৰ্থিক লাভৰ আশা কৰক। আপোনাৰ সম্পৰ্কত সমন্বয় বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ সংগীৰ মতামত বিবেচনা আৰু সন্মান কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কুটিল ব্যক্তিৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সুযোগ আপোনাৰ বাবে কাৰ্ডত আছে। অপ্ৰয়োজনীয় বিপদ আৰু সংঘাতৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মন্দিৰ, গুৰুদ্বাৰা, বা আন যিকোনো ধৰ্মীয় স্থানত আজৰি সময় কটাওক। যদি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ মৰমৰ বাবে হাহাকাৰ কৰি আহিছে, তেন্তে সেই ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে দিনটোৱে প্ৰতিশ্ৰুতি ৰাখিছে। গছৰ ছাঁৰ তলত বহিবলৈ এটা মুহূৰ্ত সময় উলিয়াই মানসিক আৰু শাৰীৰিক দুয়োটা শিথিলতা আনিব পাৰে, জীৱনৰ পাঠৰ মূল্যৱান অন্তৰ্দৃষ্টি প্ৰদান কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মিথুন ৰাশি: সমৃদ্ধ আৰু উচ্চ কলেষ্টেৰলযুক্ত খাদ্যত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আত্মীয়ৰ ওচৰত ধন ঋণীসকলে আজি সেই ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ বাধ্য হ’ব পাৰে। অনায়াসে আনৰ দৃষ্টি নিজৰ ফালে আকৰ্ষণ কৰাৰ এক সুযোগ্য দিন৷ এই দিনটোত ৰোমাঞ্চক অনুকূল কৰি তোলা হয়, প্ৰেমৰ বাবে এক ইতিবাচক পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে। উত্তেজনাৰে ভৰা দিনটোৰ বাবে সাজু থাকক, কিয়নো ঘনিষ্ঠ সহযোগীসকলৰ লগত মতানৈক্যৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপুনি ইজনে সিজনৰ লগত ভাগ কৰা সুন্দৰ অনুভৱবোৰৰ মাজত ডুব গৈ মুকলি আৰু আন্তৰিক যোগাযোগত লিপ্ত হওক। বন্ধুৰ সংগত সময় বিনিয়োগ কৰি নিসংগতাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়ক, কিয়নো আজিৰ দিনত ই আটাইতকৈ পুৰস্কাৰজনক প্ৰচেষ্টা বুলি প্ৰমাণিত হৈছে।

লাকী ৰং: উজ্জ্বল কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ: নেতিবাচক চিন্তাক সক্ৰিয়ভাৱে সমাধান কৰি মানসিক স্বাস্থ্যজনিত সমস্যালৈ বিকশিত হোৱাত বাধা দিব লাগে। সম্পূৰ্ণ মানসিক সন্তুষ্টি লাভ কৰিবলৈ আৰু এনে চিন্তাক লাঘৱ কৰিবলৈ দাতব্য প্ৰচেষ্টা আৰু অনুদানত লিপ্ত হওক। কমিচন, ডিভিডেণ্ড বা ৰয়েল্টিৰ জৰিয়তে আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ সময়ৰ প্ৰয়োজন হোৱা ঘৰুৱা কামবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। ভুল বুজাবুজিৰ ফলত হোৱা ম্লান দিন এটাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। প্ৰশংসনীয় কাৰ্য্যত মনোনিৱেশ কৰি তাৰকাৰ দৰে আচৰণ ধৰি লওক। আপোনাৰ পত্নীৰ কাৰ্য্যৰ প্ৰতি প্ৰাৰম্ভিক অস্বস্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু পিছলৈ আপুনি ইয়াক ইতিবাচক বিকাশ হিচাপে চিনি পাব। যদি জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বানবোৰ আপ্লুত যেন লাগে, তেন্তে আজিয়েই মনোবিজ্ঞানীৰ পৰামৰ্শ লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: আপোনাৰ মেজাজ বিচলিত কৰাৰ সম্ভাৱ্য প্ৰচেষ্টা সত্ত্বেও, বিৰক্তিক নিয়ন্ত্ৰণ ল’বলৈ দিয়াটো প্ৰতিহত কৰক। অপ্ৰয়োজনীয় চিন্তা আৰু উদ্বেগে আপোনাৰ মংগলৰ ওপৰত ক্ষতিকাৰক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে, যাৰ ফলত ছালৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। সমৃদ্ধিশালী ভৱিষ্যত নিশ্চিত কৰিবলৈ অতীতত কৰা বিনিয়োগে আজি ইতিবাচক ফল দিব। ঘৰুৱা দায়িত্বই দিনটোৰ এটা উল্লেখযোগ্য অংশ আপোনাক ব্যস্ত কৰি ৰাখিব। প্ৰেমে যে বিভিন্ন প্ৰত্যাহ্বানৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে কাম কৰে সেই কথা স্বীকাৰ কৰক। চিঠিপত্ৰ চম্ভালিবলৈ সাৱধান হওক। আজিয়েই আৱিষ্কাৰ কৰক আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ মধুৰতা। মানসিক চাপৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক; প্ৰয়োজন হ’লে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ কুণ্ঠাবোধ নকৰিব।

লাকী ৰং: সোণালী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাই আজি অস্বস্তি কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ আগতে সুবিধা আৰু অসুবিধা দুয়োটা বিবেচনা কৰি নতুন বিত্তীয় আঁচনিসমূহৰ সযতনে মূল্যায়ন কৰক। শিশুৰ ওপৰত নিজৰ মতামত জাপি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে বুজাবলৈ সময় উলিয়াওক, বুজাবুজিৰ পোষকতা কৰক। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা উপহাৰ লাভ কৰাৰ লগে লগে এটা ৰোমাঞ্চকৰ দিন উপভোগ কৰক। আজৰি সময়খিনি কেনেকৈ কটায়, সেই বিষয়ে সচেতন হওক; অত্যধিক মোবাইল বা টিভি ব্যৱহাৰে আপোনাৰ পত্নীক বিৰক্ত কৰিব পাৰে, যিয়ে নিজকে অৱহেলিত অনুভৱ কৰিব পাৰে। আজিয়েই পত্নীৰ সৈতে প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়বোৰ পুনৰ জীৱিত কৰক। যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকক দূৰৈৰ যেন লাগে তেন্তে তেওঁলোকক ঠাই দিয়ক কাৰণ পৰিস্থিতি নিজাববীয়াকৈ উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আনক সমালোচনা কৰাৰ অভ্যাসৰ পৰিণতি হিচাপে কিছু সমালোচনা আশা কৰক। আপোনাৰ হাস্যৰস বজাই ৰাখক, আপোনাৰ প্ৰতিৰক্ষা কম ৰাখক, আৰু আপুনি ৰহস্যময় মন্তব্যসমূহ বিচ্যুত কৰিবলৈ ভালদৰে সজ্জিত হ’ব৷ আৰ্থিক লাভ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা আহিব, আৰু ব্যক্তিগত সমস্যা সমাধানত আপোনাৰ সহায় বিচৰা এজন বৃদ্ধ আত্মীয়ৰ পৰা আপুনি আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। প্ৰেমে হয়তো আপোনাৰ জীৱনলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ চেহেৰা আৰু ব্যক্তিত্ব বৃদ্ধিৰ প্ৰচেষ্টাই সন্তোষজনক ফলাফল দিব। প্ৰায়ে কোৱা হয় যে নাৰী শুক্ৰ আৰু পুৰুষ মংগল গ্ৰহৰ, আজি শুক্ৰ আৰু মংগল গ্ৰহ সুসংহতভাৱে একাকাৰ হোৱা দিন। আজি ঘৰত আপোনাৰ বিবাহৰ বিষয়ে আলোচনা হ’ব পাৰে, যিটো আপোনাৰ পছন্দৰ নহ’বও পাৰে।

লাকী ৰং: পাতল নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ অসাৱধানতাৰ ফলত হোৱা বেমাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ খাদ্য-পানীয়ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। আৰ্থিকভাৱে আপুনি শক্তি আৰু স্থিৰতা বজাই ৰাখিব। গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰৰ অনুকূল প্ৰান্তিককৰণে আজি ধন উপাৰ্জনৰ অসংখ্য সুযোগ মুকলি কৰে। এটা পাৰিবাৰিক গোপনীয়তাৰ সৈতে জড়িত আচৰিত খবৰ পোহৰলৈ আহিব পাৰে। আজিয়েই প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য্যত মোহিত হ’বলৈ সাজু হওক। এই ৰাশিৰ তলত জন্ম লোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে হয়তো গোটেই দিনটো মোবাইল ফোনত নিমগ্ন হৈ পৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা এটা বিশেষ ইংগিতৰ আগতীয়াকৈ অনুমান কৰক। আপোনাৰ মন আজি ধৰ্মীয় কাম-কাজৰ প্ৰতি প্ৰৱল হ’ব, আপোনাক মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব।

লাকী ৰং: সোণালী হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.১৫ বজাৰ পৰা ৫.৪৫ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ কমি যোৱা সজীৱতাই আপোনাৰ ব্যৱস্থাত দীৰ্ঘদিনীয়া বিষৰ দৰে কাম কৰিব পাৰে। সৃষ্টিশীল কামত লিপ্ত হোৱা আৰু ৰোগৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ প্ৰেৰণা বজাই ৰখাটো উপযুক্ত। আজি আপোনাৰ কোনোবা পিতৃ-মাতৃয়ে হয়তো টকা সঞ্চয়ৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত বক্তৃতা প্ৰদান কৰিব। ভালদৰে মন কৰক, কিয়নো এই পৰামৰ্শক অৱহেলা কৰিলে ভৱিষ্যতে সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰয়োজন হ’লে বন্ধু-বান্ধৱীয়ে সহায় কৰিবলৈ আহিব। বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ এটা ওলাই আহিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনক আজীৱন বন্ধনলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিব। আজিয়েই আত্মচিন্তাৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াই আপোনাৰ অভাৱ-অভিযোগসমূহৰ মূল্যায়ন কৰক, আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনক লালন-পালন কৰক। পত্নীৰ মৰমৰ আলিংগনত আপুনি জীৱনৰ কষ্টবোৰ ক্ষণিকৰ বাবে পাহৰি যাব। আপোনাৰ প্ৰশংসনীয় গুণে আজি মানুহৰ মাজত আপোনাক শলাগ ল’ব।

লাকী ৰং: জেড গ্ৰীণ।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আজি আপুনি শক্তিৰে ভৰি পৰিব, অসাধাৰণ কিবা এটা লাভ কৰিবলৈ সাজু হ’ব৷ ঋণ পৰিশোধৰ বাবে অনুৰোধ কৰি ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰাটো সচেতন হওক, যিদৰে এজন পাওনাদাৰে ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। ধনৰাশি নিষ্পত্তি কৰাটো ভাল হ’লেও সাৱধান হওক কাৰণ ইয়াৰ ফলত অতিৰিক্ত আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। জটিলতাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ ঋণ লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। নিজৰ আনন্দক পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে ভাগ কৰক, নিসংগতা আৰু হতাশাৰ অনুভূতি লাঘৱ কৰক। ইজনে সিজনৰ বাবে জীৱনটো কম কঠিন কৰি তোলাটোৱেই আমাৰ অস্তিত্বৰ সাৰমৰ্ম। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনক মছলাযুক্ত কৰিবলৈ এটা বিশেষ আৰু ৰোমান্টিক সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক। আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি ধ্যান-ধাৰণাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক, গোটেই দিনটো মানসিক শান্তি নিশ্চিত কৰক। আজি আপোনাৰ নিয়মীয়া বৈবাহিক জীৱনত কিবা এটা অস্বাভাৱিক আশা কৰক। আপোনাৰ সৃষ্টিশীল পেশীসমূহৰ ব্যায়াম কৰক, এটা সমৃদ্ধিশালী দিনৰ বাবে যুগান্তকাৰী ধাৰণা সৃষ্টি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১.৩০ বজাৰ পৰা ১.১৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ সুস্বাস্থ্যৰ উন্নতিৰ বাবে দীঘলীয়া খোজ কাঢ়ি আজি আজৰি সময়ৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰক। আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠৰ পৰা আৰ্থিক সহায় পাব, যিয়ে আপোনাক নিজৰ ধন খৰচ কৰাৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব। আপোনাৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াক আপ্লুত কৰক। প্ৰিয়জনৰ সৈতে পিকনিকলৈ গৈ লালন-পালন কৰা মুহূৰ্তবোৰ পুনৰ চাওক। জীৱনত আপুনি আটাইতকৈ বেছি লালন-পালন কৰা সম্পৰ্ক আৰু ব্যক্তিসকলৰ বাবে সময় আবণ্টন কৰিবলৈ শিকক। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা আন্তৰিক শব্দৰ আগজাননী দিয়ক, তেওঁলোকৰ জীৱনত আপোনাৰ মূল্য প্ৰকাশ কৰক। আপোনাৰ মাতৃৰ বাবে মানসম্পন্ন সময় উচৰ্গা কৰক, যিয়ে হয়তো আপোনাৰ শৈশৱৰ মৰমলগা উপাখ্যান শ্বেয়াৰ কৰিব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ অতি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিলে আপোনাৰ মনোবল যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব। কেৱল বৰ্তমানৰ বাবে জীয়াই থকাৰ অনুপ্ৰেৰণা আৰু মনোৰঞ্জনৰ বাবে অতিৰিক্ত খৰচ কৰাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। সামাজিক অনুষ্ঠান আৰু অনুষ্ঠানত সক্ৰিয়ভাৱে অংশগ্ৰহণ কৰি আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু চিনাকিৰ বৃত্ত বহল কৰক। জীৱনতকৈও বেছি ভালপোৱা কোনোবা এজনৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এটা ভাল কিতাপত নিমগ্ন হৈ গোটেই দিনটো নিসংগতাত কটোৱাৰ সুযোগটো আকোৱালি লওক—আপোনাৰ সময় উপভোগ কৰাৰ এক নিখুঁত উপায়। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চত ঢিলা আৰু আনন্দ লোৱাৰ দিন, সংযোগৰ নতুন উচ্চতাত উপনীত হোৱাৰ দিন। আপোনাৰ বন্ধুৱে আপোনাৰ সহায়ৰ বাবে আহি আপোনাক এটা উল্লেখযোগ্য প্ৰত্যাহ্বান নেভিগেট কৰাত সহায় কৰিবলৈ সাজু থাকক।

লাকী ৰং: বগা এৰক।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button