১৬ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ১৬ জানুৱাৰী, মঙলবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ ৰোমাঞ্চকৰ আৰু শান্ত কৰা কামত লিপ্ত হওক। যদি আপুনি বিদেশী মাটিত বিনিয়োগ কৰিছে, তেন্তে লাভজনক লাভৰ বাবে আজিয়েই বিক্ৰী কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপুনি কমেইহে লগ পোৱা মানুহৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰক। আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্কত অপ্ৰয়োজনীয় দাবীক প্ৰতিহত কৰক। যিবোৰ সুযোগৰ সৃষ্টি হয়, সেইবোৰৰ পিছত লগা, কিয়নো আপোনাৰ ডাঙৰ কৃতিত্বৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি আনৰ মতামতৰ প্ৰতি কোনো গুৰুত্ব নিদিব; বৰঞ্চ আজৰি সময়ত নিসংগতাৰ সোৱাদ লওক। গেলামালৰ বজাৰ কৰাৰ বাবে পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য বিৰক্তিৰ বিষয়ে সাৱধান হওক। প্ৰতিকাৰ: আঙঠিৰ আঙুলিত সোণালী আঙঠি পিন্ধি প্ৰেম জীৱন বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পৰা নিশা ৮ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: উচ্চ কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু ব্যায়ামৰ প্ৰতি নিজৰ দায়বদ্ধতা বজাই ৰাখক। ইতিবাচক আৰ্থিক পৰিৱৰ্তন দিগন্তত। পৰিয়ালৰ দায়িত্ব বাঢ়িলে মানসিক উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ আত্মাৰ সতীৰ্থই আপোনাক গোটেই দিনটো মনত ৰাখিব। উল্লেখযোগ্য ব্যক্তিৰ সৈতে কথা-বতৰা কৰোতে মনোযোগী হৈ থাকক, কিয়নো আপুনি মূল্যৱান অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ মূল্যবোধৰ সৈতে মিল নোহোৱা আৰু আপোনাৰ সময়ৰ অপচয় যেন লগা মানুহৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখাটো ভাল৷ আজি আপোনাৰ পত্নীয়ে প্ৰমাণ কৰিব যে বিবাহ সঁচাকৈয়ে স্বৰ্গত কৰা হয়। প্ৰতিকাৰঃ আপোনাৰ ওজনৰ সমতুল্য যৱ গোশালা বা গোশালালৈ দান কৰি সুস্বাস্থ্যৰ উন্নতি সাধন কৰক।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.৪৫ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ মনত ইতিবাচক চিন্তাৰ খেতি কৰক। আৰ্থিক নাটনিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আজিয়েই অপ্ৰয়োজনীয় অতিৰিক্ত খৰচৰ পৰা সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। আপোনাৰ সন্তানে উল্লেখযোগ্য কৃতিত্ব অৰ্জন কৰাৰ লগে লগে গৌৰৱৰ মুহূৰ্তবোৰে অপেক্ষা কৰি আছে। এই সুন্দৰ দিনটোত আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ মৰমত তিতি লওক। আপোনাৰ সহযোগীসকলক বিৰক্ত নকৰিবলৈ আপোনাৰ সঁহাৰিসমূহত স্পষ্টতা নিশ্চিত কৰক। যদিও আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ পৰিকল্পনাত তেওঁলোকৰ অসুস্থতাৰ বাবে বাধা আহিব পাৰে, আজি আপুনি একেলগে সঁচাকৈয়ে ৰোমাঞ্চকৰ কাম এটাত নামিব। প্ৰতিকাৰঃ আপোনাৰ ঘৰত অধ্যক্ষ দেৱতাৰ ৰূপৰ মূৰ্তি নিয়মিতভাৱে পূজা কৰি নিজৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ অফিচৰ পৰা সোনকালে ওলাই আহি কিছু বিনোদনমূলক সময় উপভোগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপোনাৰ আগ্ৰহ আকৰ্ষণ কৰা বিনিয়োগ আঁচনিৰ সবিশেষৰ মাজত সোমাই যাওক; প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ আগতে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক। ওচৰ-চুবুৰীয়াৰ সৈতে হোৱা মতানৈক্যই আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পেলাব নিদিব; শান্ত হৈ থকাটোৱেই হৈছে তীব্ৰতা বৃদ্ধি ৰোধ কৰাৰ মূল চাবিকাঠি। সংঘাতত লিপ্ত নহ’বলৈ বাছি লৈ সুসম সম্পৰ্ক বজাই ৰাখক। আজি আপোনাৰ ভাগ্য বাঢ়িছে, গতিকে সফলতাৰ বাবে অতিৰিক্ত কষ্ট কৰক। গধুৰ কামৰ বোজা সত্ত্বেও, আপুনি শক্তিশালী হৈ থাকিব আৰু আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত নিৰ্ধাৰিত আগতেই কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব৷ সম্ভাৱ্য তৰ্কৰ সময়ত আপোনাৰ কথাৰ সৈতে সাৱধান হওক। আজি আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে আপোনাৰ পত্নী সঁচাকৈয়ে আপোনাৰ ফেৰেস্তা৷ প্ৰতিকাৰ: বগা শহাপহু এটাক খুৱাই নিজৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: এনে এটা দিন অনুভৱ কৰক য’ত চিৰন্তন হাঁহি এটাই আপোনাৰ মুখখন শোভা পায়, আৰু অচিনাকি মানুহে চিনাকি মুখৰ দৰে অনুভৱ কৰে। ইতিবাচক আৰ্থিক পৰিৱৰ্তন দিগন্তত। জীৱন আৰু কৰ্ম দুয়োটাৰে প্ৰতি এক উজ্জ্বল আৰু নিখুঁততাবাদী দৃষ্টিভংগী আকোৱালি লওক। ভাল মানৱীয় মূল্যবোধ, উষ্ণ হৃদয়, আৰু আনক পথ প্ৰদৰ্শন আৰু সহায় কৰাৰ স্বাভাৱিক প্ৰৱণতা গঢ়ি তোলক, আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত সমন্বয় আনিব। আপোনাৰ সংগীৰ চকুৱে আজি সঁচাকৈয়ে বিশেষ কিবা এটা বুজাব; তেওঁলোকে যি প্ৰকাশ কৰে তাক বিশ্বাস কৰক। বাকী থকা প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাসমূহ চূড়ান্ত কৰাৰ দিশত আগবাঢ়িছে। জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা এটা দিন উপভোগ কৰক, য’ত বেছিভাগ কথাই আপোনাৰ ইচ্ছামতে উন্মোচিত হয়। বৰষুণৰ লগত জড়িত ৰোমাঞ্চৰ দৰেই আপুনিও গোটেই দিনটো আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে আনন্দ অনুভৱ কৰিব৷ প্ৰতিকাৰ: বিচনাৰ চাৰিটা চুকত তামৰ নখৰে নখ লগাই স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ শিথিল আৰু আনন্দময় আচৰণ বজাই ৰাখিবলৈ আনন্দ ভ্ৰমণ আৰু সামাজিক সমাৱেশত লিপ্ত হওক। ভৱিষ্যতে সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ খৰচৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ দৃষ্টি ৰাখক। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ উল্লাসিত স্বভাৱে ঘৰত এক প্ৰাণৱন্ত পৰিবেশৰ সৃষ্টি কৰিব। গভীৰ বুজাবুজি আৰু সংযোগ গঢ়ি তুলিবলৈ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ প্ৰতি সময় উচৰ্গা কৰক। আপাত দৃষ্টিত প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে নেভিগেট কৰিবলৈ আপোনাৰ যোগাযোগসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। সম্ভাৱ্য অংশীদাৰক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ আপোনাৰ চেহেৰা বৃদ্ধি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। ৰুটিন বিবাহিত জীৱনত এই দিনটো হ’ব এক আনন্দদায়ক মিঠাইৰ দৰে। প্ৰতিকাৰঃ বান বা নিম গছত গাখীৰ আগবঢ়াই গছৰ পৰা মাটিৰ এটিলক কপালত লগাই নিজৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া অসুস্থতাৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে হাঁহি চিকিৎসাক আকোৱালি লওক, কিয়নো ই সকলো প্ৰত্যাহ্বানৰ চূড়ান্ত প্ৰতিষেধক হিচাপে কাম কৰে। আজি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা অনুকূল নহ’বও পাৰে, যাৰ বাবে ধন সঞ্চয় কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ পৰিছে। আপোনজনৰ সৈতে তৰ্কৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ বিতৰ্কিত বিষয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপোনাৰ হৃদয়খন ৰোমাঞ্চৰ প্ৰভাৱত। নতুন প্ৰকল্প আৰম্ভ আৰু পৰিকল্পনা ৰূপায়ণৰ বাবে এটা উৎকৃষ্ট দিন৷ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে অত্যধিক সময় কটাব নোৱাৰাকৈ সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ভৱিষ্যতে অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা বিশেষ মনোযোগ আশা কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ যিসকলে শেহতীয়াকৈ অতিৰিক্ত ঘণ্টা সময় দি আছে, শক্তি হ্ৰাস পোৱাৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিছে, তেওঁলোকৰ বাবে আজিৰ শেষ বস্তুটো হ’ল মানসিক চাপ আৰু দ্বিধাদ্বন্দ্বৰে ভৰা দিন। সঘনাই ঋণ বিচৰা বন্ধুসকলৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখাটো ভাল৷ আপোনাৰ ল’ৰা-ছোৱালীৰ পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ নথকাৰ বাবে কিছু হতাশাও হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কীয় প্ৰত্যাহ্বানৰ সম্ভাৱনা আজি উপস্থিত। আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিবলৈ আপোনাৰ পেছাদাৰী প্ৰভাৱৰ লাভ উঠাওক; সীমাহীন সফলতা আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত হাতৰ মুঠিত আছে। সুবিধা লাভ কৰিবলৈ আপোনাৰ সকলো দক্ষতা প্ৰয়োগ কৰক। আপুনি হয়তো প্ৰথমতে অলস অনুভৱ কৰিব পাৰে আৰু আজি বিচনাৰ পৰা ওলাই যাবলৈ অনিচ্ছুক অনুভৱ কৰিব পাৰে, কিন্তু পিছত সময়ৰ মূল্য আৰু অলসতাৰ পৰিণতি উপলব্ধি কৰিব। আপোনাৰ পৰিয়ালে আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে, কিন্তু আপোনালোক দুয়োজনে বুদ্ধিমানৰূপে নেভিগেট কৰিব।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে, যাৰ ফলত বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে কাম-কাজৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰিব। কিন্তু ধনৰ নিৰন্তৰ বহিঃপ্ৰবাহ হ’ব, যাৰ ফলত ধন সঞ্চয়ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি হ’ব। শিশুৱে অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহৰ অভাৱ দেখুৱাই হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰেম যে বিভিন্ন প্ৰত্যাহ্বানৰ প্ৰতিকাৰ হ’ব পাৰে, সেই কথা স্বীকাৰ কৰক। আজি পৰীক্ষাত সফলতাৰ বাবে সাজু হৈছে ছাত্ৰ-ছাত্ৰী; এই সফলতাই আপোনাক আৰু অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিয়ক। ঘৰত পুৰণি বস্তু এটাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ শৈশৱৰ নষ্টালজিক স্মৃতিৰ সূচনা কৰিব। দিনটোৱে কেইবাটাও মতানৈক্য আনিব পাৰে, আপোনাৰ সম্পৰ্ক দুৰ্বল কৰি তুলিব পাৰে।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ২.১৫ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ বিচলিত হোৱাতকৈ স্থিতিস্থাপকতাৰে প্ৰত্যাহ্বানক আকোৱালি লওক, কাৰণ নিমখে যেনেকৈ খাদ্যৰ সোৱাদ বৃদ্ধি কৰে, ঠিক তেনেদৰে সুখৰ সঁচা অৰ্থত শলাগ ল’বলৈ কিছু অসুখৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ মেজাজ উন্নীত কৰিবলৈ সামাজিক সভাত অংশগ্ৰহণ কৰক। অৰ্থনৈতিক লাভ আজি দিগন্তত আছে, সম্ভৱতঃ আপোনাৰ সন্তানৰ পৰাই উদ্ভৱ হৈছে, আপোনাৰ বাবে অতি আনন্দ কঢ়িয়াই আনিছে। আপোনাৰ আনক আপ্লুত কৰাৰ ক্ষমতাই পুৰস্কৃত হ’ব। হঠাতে হোৱা ৰোমান্টিক মুখামুখিয়ে আপোনাৰ আত্মাক উন্নীত কৰিব। অধ্যৱসায় আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হওক। পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পুনৰ মিলনৰ পৰিকল্পনা কৰি আজৰি সময়ৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আজি সুসম আৰু আনন্দময় যেন লাগে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ নিশা ৮ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ সজীৱ হৈ শক্তি লাভ কৰিবলৈ নিজকে সম্পূৰ্ণ বিশ্ৰাম দিয়ক। আজি আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি দেখা পাবলৈ অতিৰিক্ত খৰচ ৰোধ কৰাৰ গুৰুত্ব স্বীকাৰ কৰক। আপোনাৰ চৌপাশত সমন্বয় আনিবলৈ ঘৰতে ঘনিষ্ঠ সমন্বয়ৰ পোষকতা কৰক। এজন বিশেষ বন্ধুৱে হয়তো আৰাম দিব আৰু আপোনাৰ চকুপানী মচি পেলাব। এই ৰাশিৰ অন্তৰ্গত ব্যৱসায়ীসকলে নিজকে কৰ্মসংক্ৰান্তীয় অযুক্তিকৰ ভ্ৰমণত পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হয়। কৰ্মৰত ব্যক্তিসকলে কাৰ্যালয়ৰ গুজৱত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। আৰ্তজনক সহায় কৰাৰ ক্ষমতাই আপোনাক সন্মান আদায় কৰিব। আজি আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ দিন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আগলৈ সুখেৰে ভৰা এটা আনন্দৰ দিন৷ অভাৱনীয়ভাৱে আপোনাৰ ঋণীয়ে আজি আপোনাৰ একাউণ্টত ক্ৰেডিট কৰিব, যিয়ে এক আনন্দদায়ক আচৰিত আৰু সুখ কঢ়িয়াই আনিব। আপুনি চিনি পোৱা কোনোবা এজনৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি অতিমাত্ৰা প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত ঘৰত অস্বস্তিকৰ মুহূৰ্তৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰেম জীৱন কিছু প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি আপুনি এনে ব্যক্তিৰ সন্মুখীন হ’ব যিয়ে আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সহায়ক ভূমিকা পালন কৰিব। শান্তি বিচাৰি আপুনি হয়তো আপোনাৰ দিনটো আত্মীয়ৰ পৰা আঁতৰত শান্তিপূৰ্ণ ঠাইত কটাবলৈ বাছি ল’ব। কিন্তু আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিকাৰৰ বাবে আজি আপোনাৰ কিছুমান কামত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: পাতল ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment