১৬ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৬ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি: আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী হৈয়েই আছে। কিন্তু দিনটোৰ আৰম্ভণিতে সাৱধান হওক কাৰণ আৰ্থিক বিপৰ্যয়ৰ সম্ভাৱনা আছে যিয়ে আপোনাৰ গোটেই দিনটো প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে। নিজৰ সন্তানৰ বাবে সময় উচৰ্গা কৰাত গুৰুত্ব দিয়া হয়। আপোনাৰ প্ৰিয়জন ৰোমান্টিক মুডত থাকিব, এক আনন্দদায়ক পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। প্ৰত্যাহ্বানসমূহ তৎকালীনভাৱে মোকাবিলা কৰাত আপোনাৰ নিপুণতাই আপোনাক স্বীকৃতি লাভ কৰিব। আজিয়েই পত্নীৰ সৈতে প্ৰেম পুনৰ জগাই তোলক। আপোনাৰ মংগলৰ সাক্ষী হৈ আপোনাৰ পৰিয়ালে আনন্দিত হ’ব। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আৰ্তজনক কাদি-চাৱাল বিতৰণ কৰাৰ লগতে নিজেও কিছুমানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, যাতে স্থায়ী অৰ্থনৈতিক বিকাশৰ পোষকতা হয়।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.৩০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: পৰিয়ালৰ কিছুমান সদস্যই ঈৰ্ষা প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত বিৰক্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কিন্তু পৰিস্থিতিৰ তীব্ৰতা বৃদ্ধিৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ স্থিৰতা বজাই ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। মনত ৰাখিব, যিটো নিৰাময় কৰিব নোৱাৰি, সেইটো সহ্য কৰিব লাগিব। দীৰ্ঘদিনীয়া আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে যুঁজি থকাসকলে আজি হয়তো অপ্ৰত্যাশিত আয়ৰ উৎস বিচাৰি পাব পাৰে, যাৰ ফলত জীৱনৰ অসংখ্য সমস্যা দ্ৰুতগতিত সমাধান হ’ব। আত্মীয়-স্বজন আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ পৰা অপ্ৰত্যাশিত উপহাৰৰ আশা কৰক। বাস্তৱৰ সন্মুখীন হ’বলৈ হ’লে হয়তো আপুনি এটা লালন-পালন কৰা সম্পৰ্ক এৰি দিব লাগিব। নতুন ধাৰণা পৰীক্ষা কৰাৰ এক সুযোগ্য মুহূৰ্ত৷ ভুল বুজাবুজিৰ সময়ৰ পিছত সন্ধিয়াটোৱে আপোনাৰ পত্নীৰ মৰম কঢ়িয়াই আনিব। আজিৰ কামবোৰ কাইলৈৰ বাবে পিছুৱাই দিলে প্ৰতিকূল পৰিণতি হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ হিচাপে ৰূপৰ প্লেট আৰু চামুচ মিহলাই স্বাস্থ্য আৰু ফিটনেছ উন্নত কৰিব লাগে।

লাকী ৰং: লেভেণ্ডাৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪.২০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.২০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ অতি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিলে আপোনাৰ মনোবল যথেষ্ট উন্নত হ’ব। আজি আপোনাৰ ৰাশিৰ কিছুমান নিবনুৱা ব্যক্তিয়ে কৰ্মসংস্থাপন লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা বৃদ্ধি পাব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱন সম্পৰ্কে মূল্যৱান পৰামৰ্শ আগবঢ়াব। আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ প্ৰতি আপোনাৰ মনোযোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো গাফিলতিৰ ফলত ঘৰত উত্তেজনাপূৰ্ণ মুহূৰ্ত আহিব পাৰে। অনুকূল গ্ৰহৰ প্ৰভাৱে আজি আনন্দৰ যথেষ্ট কাৰণ দিব। আজি আপোনাৰ পত্নীয়ে ইচ্ছাকৃতভাৱে আপোনাক আঘাত দিব পাৰে, যাৰ ফলত সাময়িকভাৱে বিচলিত হ’ব পাৰে। আজি বাহ্যিক উৎসৰ পৰা খাদ্য গ্ৰহণ কৰিলে পেটৰ অৱস্থা বেয়া হ’ব পাৰে আৰু হজম শক্তিত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে, গতিকে বাহিৰত খাদ্য গ্ৰহণ নকৰাটো ভাল। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে সংগীক লগ পোৱাৰ আগতে পানীৰ সৈতে ক্রিষ্টাল চুগাৰ (মিশ্ৰী) সেৱন কৰি আপোনাৰ সম্পৰ্কত মিঠাতা যোগ কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশি: আজি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু চেহেৰা বৃদ্ধি কৰা কাৰ্য্যকলাপত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ যথেষ্ট সময় পাব। যদি আপুনি বিবাহিত, তেন্তে আপোনাৰ সন্তানৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক, কিয়নো তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য হ্ৰাস পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত সম্ভাৱ্য খৰচৰ সৃষ্টি হ’ব। পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আনন্দৰ মুহূৰ্ত উপভোগ কৰক। প্ৰেমিকৰ সংগ প্ৰতিহত কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব। কামবোৰ তৎক্ষণাত সম্পূৰ্ণ কৰিলে দিনটোৰ শেষত ব্যক্তিগত সময়ৰ সুবিধা হয়, গতিকে বিলম্ব এৰক। বাহ্যিক প্ৰভাৱে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ মাজত বিসঙ্গতি সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ পৰা সাৱধান হওক, কিন্তু নিশ্চিত হওক যে আপুনি দুয়োজনে ইয়াক পৰিচালনা কৰিব। জীৱনত সহায়কাৰী বন্ধু থকাৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি আজি আপুনি উল্লেখযোগ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। প্ৰতিকাৰ হিচাপে সুস্থিৰ আৰ্থিক মৰ্যাদা লাভ কৰিবলৈ এটা ভাল নৈতিক চৰিত্ৰ বজাই ৰাখক।

লাকী ৰং: ৰূপালী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: দিনটো ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য নিখুঁত হৈ থাকিব। আজি আপুনি ধনৰ তাৎপৰ্য্য আৰু অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ সম্ভাৱ্য নেতিবাচক প্ৰভাৱৰ বিষয়ে আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ ওপৰত অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুসম বুজাবুজিয়ে আপোনাৰ ঘৰলৈ সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। ৰোমান্টিক মেজাজৰ অভাৱনীয় পৰিৱৰ্তনে হয়তো বিচলিত কৰিব পাৰে। এই ৰাশিৰ তলত জন্ম লোৱাসকলে আজি আত্ম-চিন্তাৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াব লাগে, বিশেষকৈ যদি তেওঁলোকে ভিৰৰ মাজত হেৰাই যোৱা যেন অনুভৱ কৰে। আজি আপোনাৰ অতীতৰ এটা গোপন কথা আৱিষ্কাৰ কৰিলে আপোনাৰ পত্নীয়ে হয়তো অলপ আঘাত পাব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাক কোনো ঠাইলৈ যাবলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে, আৰু যদিও আপুনি প্ৰথম অৱস্থাত অনাগ্ৰহ অনুভৱ কৰিব পাৰে, পিছলৈ অভিজ্ঞতাটো আপুনি উপভোগ্য বুলি বিবেচনা কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ হিচাপে প্ৰেমিকৰ সৈতে উৎকৃষ্ট বুজাবুজি গঢ়ি তুলিবলৈ শিৱলিঙক কেঁচা গাখীৰ, দৈ বা মাখন আগবঢ়াওক (লিংগাত অভিষেক কৰক)।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিবলৈ লাজ নকৰিব। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱক ঠাই ল’বলৈ নিদিব, কিয়নো ই কেৱল বিষয়বোৰ জটিল কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ অগ্ৰগতিত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব। মুকলিকৈ নিজৰ মনৰ কথা প্ৰকাশ কৰি নিজৰ আত্মবিশ্বাস পুনৰ লাভ কৰক আৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’বলৈ আন্তৰিক হাঁহি এটা পিন্ধক। প্ৰশ্নবোধক আৰ্থিক লেনদেনত জড়িত নহ’বলৈ সাৱধান হওক। আপুনি গুৰুত্ব দিয়া কাৰোবাৰ লগত যোগাযোগৰ অভাৱত দুখৰ অনুভৱ হ’ব পাৰে। প্ৰিয়জনৰ সৈতে চমু ছুটীত নামি পৰাসকলে এক অতি স্মৰণীয় সময় আশা কৰিব পাৰে। আজিৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ জীৱনশৈলীত নিজৰ বাবে সময় বিচাৰি উলিওৱাটো প্ৰায়ে এক প্ৰত্যাহ্বান, কিন্তু আজি আপোনাৰ সৌভাগ্যৰ দিন—আপুনি আত্মচিন্তাৰ বাবে যথেষ্ট সময় পাব। জীৱনৰ কষ্ট পাহৰিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ মৰমক আকোৱালি লওক। ইয়াৰ উপৰিও আজি আপুনি পুৰণি, ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে পুনৰ মিলিত হ’ব পাৰে আৰু অতীতৰ সোণালী দিনবোৰৰ কথা মনত পেলাব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতিৰ বাবে দুখীয়া আৰু আৰ্তজনৰ মাজত ৰন্ধা আৰু/বা মিঠা কৰা হালধীয়া চাউল বিতৰণ কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: সম্ভাৱ্য উপকাৰেৰে ভৰা এটা দিন অপেক্ষা কৰি আছে, যিয়ে দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰা সম্ভাৱ্য সকাহ প্ৰদান কৰে। নতুন বিত্তীয় চুক্তি চূড়ান্ত হোৱাৰ আশা কৰক, সতেজ সম্পদৰ সূচনা কৰিব। আপোনাৰ সন্তানক সহায় কৰাৰ সৈতে জড়িত উদ্বেগসমূহ সমাধান কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা বুজাবুজিৰ অভাৱ অনুভৱ কৰে, তেন্তে তেওঁলোকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ কিছু নিবেদিত সময় আঁতৰাই ৰাখক। মুকলি আৰু স্পষ্ট যোগাযোগেই মূল কথা। ঘৰুৱা কাম-কাজ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত ঘৰ-বাৰী পৰিচালনা কৰা এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে আজৰি সময়ত টিভিত চিনেমা চোৱা বা মোবাইল ফোনত জড়িত হৈ আনন্দ লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীক স্বাভাৱিক বুলি নাভাবিবলৈ সচেতন হওক, কিয়নো তেওঁলোকৰ অৱদানক উপেক্ষা কৰিলে সংঘাতৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজিয়েই আপোনাৰ ফটোগ্ৰাফী দক্ষতাক নিখুঁত কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক; আপুনি বন্দী কৰা মুহূৰ্তবোৰ লালন-পালন কৰা স্মৃতি হৈ পৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আগলৈ ব্যস্ত দিন থকাৰ পিছতো অনুকূল স্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। মূল্য বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা থকা ক্ৰয় কৰাৰ বাবে ই এক আদৰ্শ সময়৷ যুক্তি, সংঘাত আৰু অপ্ৰয়োজনীয় দোষ বিচাৰি উলিওৱাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপোনাৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে পৃথিৱীত উল্লেখযোগ্য মূল্য সংযোজন কৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে আজি হয়তো প্ৰেমৰ অনুভূতিত আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে, যিয়ে তেওঁলোকৰ যথেষ্ট সময় খৰচ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি কিছুদিনৰ পৰা বোজা অনুভৱ কৰি আহিছে, আজিয়েই আশীৰ্বাদৰ অনুভৱ কঢ়িয়াই আনে। আপোনাৰ আধ্যাত্মিক প্ৰৱণতা স্পষ্ট হৈ পৰে আৰু আপুনি হয়তো আধ্যাত্মিক শিক্ষকৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ক্ৰীম।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩৫ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ চিন্তা আৰু শক্তিক শাৰীৰিক বাস্তৱত নিজৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰাৰ দিশত পুনৰ নিৰ্দেশিত কৰক; কেৱল কল্পনাই যথেষ্ট নহয়। এতিয়ালৈকে বিষয়টো হৈছে আপোনাৰ ফালৰ পৰা ব্যৱস্থা লোৱাৰ অভাৱ – কেৱল ইচ্ছা নকৰিব, পদক্ষেপ লওক৷ আজি ৰাতি আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে, পূৰ্বে ঋণ দিয়া যিকোনো ধন তৎকালীনভাৱে ঘূৰি আহিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সংগত সান্ত্বনা, সান্ত্বনা আৰু প্ৰেম বিচাৰিব। আপুনি যদিও আপোনাৰ জীৱন সংগ্ৰামসমূহৰ বিষয়ে শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ প্ৰৱল হ’ব পাৰে, আপোনাৰ সংগীয়ে নিজৰ সমস্যাসমূহ শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ সাজু থাকক, যিয়ে সম্ভাৱনাময়ভাৱে আপোনাৰ আৱেগক তীব্ৰতৰ কৰি তুলিব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে তেওঁলোকৰ শৈক্ষিক যাত্ৰাৰ এই জটিল পৰ্যায়ত সামাজিকতাতকৈ অধ্যয়নক অগ্ৰাধিকাৰ দিব লাগে। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে বিশেষ আচৰিত কথাৰে আপোনাৰ মেজাজক উন্নীত কৰিব পাৰে, যিকোনো নেতিবাচকতাক লাঘৱ কৰিব পাৰে। আপুনি কথা পাতিবলৈ আকাংক্ষিত কোনোবা এজনৰ পৰা ফোন এটা আশা কৰক, যিয়ে স্মৃতিৰ ঢৌৰ সূচনা কৰিব আৰু আপোনাক সময়ৰ পিছলৈ লৈ যাব৷

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

মকৰ ৰাশি: আপুনি দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰা আৰোগ্যৰ পথত আগবাঢ়িছে, কিন্তু স্বাৰ্থপৰ আৰু চুটি স্বভাৱৰ ব্যক্তিৰ পৰা আঁতৰি থাকক যিয়ে অপ্ৰয়োজনীয় উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত সমস্যাটো আৰু বেছি ভয়াৱহ হ’ব পাৰে। নতুন আৰ্থিক চুক্তি দিগন্তত আছে, সতেজ সম্পদ আনিছে। আপোনাৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ ওপৰত ইতিবাচক ছাপ পেলাব। আজি হয়তো ৰোমাঞ্চ কাৰ্ডত নাথাকিব। আপোনাৰ ফোনত ইণ্টাৰনেট চাৰ্ফ কৰাৰ সময়ত সময়ৰ খবৰ হেৰুৱাৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কাৰণ অনুশোচনাও আহিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ কোনো এটা পৰিকল্পনা বা প্ৰকল্পত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে; ধৈৰ্য্য ধৰিব। আনৰ ধাৰণাক লৈ নিজকে চিন্তা নকৰাকৈ সঠিক সিদ্ধান্ত লোৱাত মনোনিৱেশ কৰক; সেইটোৱেই সঁচাকৈয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ৷

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা নিশা ৯ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ শাৰীৰিক ফিটনেছ আৰু সুস্থতা বজাই ৰাখিবলৈ কোনো ক্ৰীড়া কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হওক। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্য অসুস্থ হোৱাৰ বাবে আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু এই সময়ত ধনৰ চিন্তাতকৈ তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। শিশুৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাটো আজি হয়তো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে; তেওঁলোকৰ আগ্ৰহক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ আৰু অপ্ৰয়োজনীয় মানসিক চাপ ৰোধ কৰিবলৈ মৰমক এক শক্তিশালী আহিলা হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক। মনত ৰাখিব প্ৰেমে প্ৰেমৰ জন্ম দিয়ে। কৰ্মৰ হেঁচা থকাৰ পিছতো আপোনাৰ প্ৰিয়জনে আপোনাক অপৰিসীম ৰোমান্টিক আনন্দ কঢ়িয়াই আনে। খৰখেদাকৈ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ প্ৰতিহত কৰক যাৰ ফলত পিছৰ জীৱনত অনুশোচনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ যিকোনো দুখৰ স্মৃতি এৰি দিয়ক আৰু আচৰিত উপহাৰৰ সোৱাদ লওক। প্ৰকৃত সুখ আপোনাৰ ভিতৰতে বাস কৰে; নিজৰ ভিতৰলৈ চাবলৈ অলপ সময় উলিয়াওক।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপুনি দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু শক্তি সংৰক্ষণৰ ওপৰত আপোনাৰ মনোনিৱেশ উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যস্ততাৰ মাজতো আপুনি সহজেই ভাগৰুৱা অৱস্থা পৰিচালনা কৰিব৷ আজি আপুনি আপোনাৰ অতীতৰ বিনিয়োগৰ লাভজনক প্ৰকৃতি উপলব্ধি কৰিব, লাভজনক লাভ আনিব৷ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে উন্নত বুজাবুজিয়ে ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ অৰিহণা যোগায়। আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে গভীৰ সংযোগ স্পষ্ট হৈ পৰে, যিয়ে প্ৰেমৰ উপস্থিতিৰ ইংগিত দিয়ে। আজৰি সময়ত নতুন কিবা এটা চেষ্টা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, কিন্তু আন কামতকৈ ইয়াক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়াৰ বাবে সাজু থাকক। আজি আপোনাৰ সন্মুখত অহা বিবাহিত জীৱনৰ বিভিন্ন সুবিধা উপভোগ কৰক। জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’লে স্বতন্ত্ৰভাৱে নিৰ্ভৰযোগ্য সমাধান বিচাৰিব, কিয়নো আনসকলে কেৱল পৰামৰ্শ আৰু পৰামৰ্শহে দিব পাৰে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৪০ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ছাত্ৰ-ছাত্ৰী, শিক্ষক আৰু সৰু ল’ৰা-ছোৱালীক সম্পূৰ্ণ হৃদয়েৰে সহায় কৰি আপোনাৰ সুখত অৰিহণা যোগাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment