১৬ আগষ্ট ২০২৩ আজি ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৬ আগষ্ট, বুধবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি:

ক্ৰীড়াত অংশগ্ৰহণ কৰাত লিপ্ত হওক, কিয়নো ইয়াৰ দ্বাৰা চিৰন্তন যৌৱনৰ চাবিকাঠি আছে। বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত দীৰ্ঘম্যাদী দৃষ্টিভংগী গ্ৰহণ কৰক। ব্যক্তিগত সমস্যা সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ জড়িত হোৱাটো কামনা কৰা এজন বৃদ্ধ আত্মীয়ই হয়তো আপোনাৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ আশীৰ্বাদ দিব পাৰে। আজি হয়তো আপুনি মৰমৰ শূন্যতা অনুভৱ কৰিব।

আপোনাৰ তত্বাৱধায়কৰ ইতিবাচক মনোভাৱে কৰ্মক্ষেত্ৰত এক সজীৱ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। সাৱধান, আপুনি হয়তো টিভি বা মোবাইল চিনেমা চোৱাত ইমানেই নিমগ্ন হৈ পৰিব যে অত্যাৱশ্যকীয় কামবোৰে আপোনাৰ মনটো পিছলি পেলায়। আপোনাৰ পত্নীৰ মনোযোগৰ অভাৱ যেন লাগিব পাৰে যদিও দিনৰ শেষলৈকে আপুনি বুজিব যে তেওঁলোকে আপোনাৰ বাবে বস্তুৰ ব্যৱস্থা কৰাত ব্যস্ত আছিল।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্ক বৃদ্ধি কৰিবলৈ গৰুক হালধীয়া গ্ৰাম আগবঢ়োৱাৰ কথা চিন্তা কৰক।

বৃষ ৰাশি:

আৱেগিক কাৰ্য্যই আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ সম্ভাৱ্য ক্ষতি কৰিব পাৰে। কোনো অবিবেচক কামত লিপ্ত হোৱাৰ আগতে আপোনাৰ আচৰণৰ সম্ভাৱ্য পৰিণতিৰ বিষয়ে বিবেচনা কৰক। সম্ভৱ হ’লে কিছু সময় আঁতৰাই নিজৰ মেজাজ সলনি কৰক। আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ বৃদ্ধিয়ে আপোনাক প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাত সহজতা প্ৰদান কৰিব। কিছুমানৰ বাবে গহনা বা ঘৰুৱা সঁজুলি অধিগ্ৰহণ হয়তো দিগন্তত আছে।

জীৱনৰ প্ৰেমৰ সন্মুখীন হ’লেই আন একোৱেই গুৰুত্ব নাপাব – আজি এই সত্যটো বুজিবলৈ আহিব৷ আপোনাৰ কৰ্ম পৰিৱেশত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনে আপোনাৰ পক্ষত কাম কৰিব। দিনটোৰ অনুষ্ঠানবোৰ হয়তো অনুকূল আৰু বিভ্ৰান্তিকৰ মুহূৰ্তৰ মিশ্ৰণ হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি কিছু বিমোৰত পৰিব আৰু ক্লান্ত হৈ পৰিব। এই দিনটোত আপোনাৰ বৈবাহিক যাত্ৰাই এক আনন্দদায়ক ৰূপ ল’ব।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: হালধীয়া চানা দালি পিহি লোৱা মিঠাই আৰু টেঙা খাদ্যসমূহ উল্লেখযোগ্য স্বাস্থ্য উপকাৰৰ বাবে প্ৰয়োজনীয়সকলৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰক।

মিথুন ৰাশি:

জ্যোতিষৰ অন্তৰ্দৃষ্টিসম্পন্ন বন্ধুৰ পৰা পোৱা পথনিৰ্দেশনাই আপোনাক আপোনাৰ মংগল বৃদ্ধি কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিব। আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ সমৃদ্ধি নিশ্চিত কৰিবলৈ আপুনি আগতে কৰা বিনিয়োগে আজি অনুকূল ফলাফল দিব৷ আপুনি বাসস্থান ভাগ কৰা কোনোবাই আপোনাৰ শেহতীয়া কাৰ্য্যৰ বাবে যথেষ্ট বিৰক্তি প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। প্ৰিয়জনৰ সৈতে চুটি ছুটীত নামি পৰাসকলে গভীৰভাৱে স্মৰণীয় সময়ৰ সন্মুখীন হৈছে।

আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত বিকশিত গতিশীলতাই আপোনাৰ সুবিধাৰ বাবে কাম কৰিব। আজি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজকে মৰমৰ অনুভৱত ব্যস্ত হৈ পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত সম্ভাৱনাময়ভাৱে সময়ৰ যথেষ্ট ক্ষতি হ’ব পাৰে। স্বতঃস্ফূৰ্ততাক আকোৱালি লোৱাৰ দিন! আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চৰ শিখৰত উপনীত হ’ব৷

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭.১৫ বজাৰ পৰা নিশা ৮.২০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ পৰিয়ালৰ ভিতৰত স্থায়ী সুখৰ বাবে ভগৱান লক্ষ্মী-ন্ৰুসিংহ (ভগৱান বিষ্ণুৰ চতুৰ্থ অৱতাৰ)ৰ আৰাধনাত নিয়োজিত হওক আৰু নৃসিংহ কৱচ (এবিধ সুৰক্ষা কৱচ) পাঠ কৰক।

কৰ্কট ৰাশি:

উচ্চ কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু আপোনাৰ ব্যায়ামৰ নিয়ম মানি চলিব। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে তেওঁলোকৰ সহায় আগবঢ়োৱাৰ লগে লগে আৰ্থিক চিন্তা সমাধানৰ পথত। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে হয়তো সৰু সৰু বিষয়বোৰ অনুপাতৰ বাহিৰত উৰুৱাই দিব। আজি আপুনি ভাঙি যোৱাৰ উপক্ৰম হোৱা হৃদয় এখন মেৰামতি কৰিব।

সতেজ সুযোগবোৰ আপোনাৰ বাটত আহিবলৈ অপেক্ষা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সক্ৰিয়ভাৱে বিচাৰিব। আজি আপোনাৰ আজৰি সময় আধ্যাত্মিক কামত উচৰ্গা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, লগতে অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাতৰ পৰাও আঁতৰি থাকিব। আপোনাৰ পত্নীয়ে তেওঁলোকৰ ব্যতিক্ৰমী দয়ালু দিশটো আপোনাৰ আগত প্ৰকাশ কৰিব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ গুৰ আৰু চৰণ (চানা)ৰ ৰূপত প্ৰসাদ আগবঢ়াই স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰক।

সিংহ ৰাশি:

ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচী থকাৰ পিছতো আপোনাৰ মংগল অক্ষত থাকিব। আজি আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ সহায়ত সুবিধা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে৷ পৰিয়ালৰ মৰমৰ সদস্যসকলৰ সৈতে আপোনাৰ বন্ধন টান হ’ব পৰা আলোচনাক আঁতৰাই ৰখাটো বুদ্ধিমানৰ কাম৷ প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত যিকোনো অদয়ালু আচৰণৰ বাবে ক্ষমা বিচাৰিব। মৰমৰ প্ৰচুৰতা আজি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত বিয়পি পৰিব।

আপোনাৰ অবসৰৰ সময়বোৰ হয়তো অনুত্পাদনশীল কামত ছিন্নভিন্ন হৈ পৰিব। অভাৱনীয় অতিথিয়ে আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে তথাপিও আপোনাৰ দিনটোলৈ ইতিবাচক টুইষ্ট আনিব পাৰে।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: পৰিয়ালৰ মহিলাক সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰি আৰু আঘাত দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকি ঘৰুৱা সম্প্ৰীতি গঢ়ি তোলক।

কন্যা ৰাশি:

আজি আপোনাৰ উপস্থিতিয়ে এটা সুগন্ধিৰ মনোমোহাতা বিকিৰণ কৰিব। আৰ্থিক লাভে আপোনাৰ প্ৰত্যাশিত স্তৰ পূৰণ নকৰিবও পাৰে। আপোনাৰ চতুৰ আৰু হাস্যৰসময়ী স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ চৌপাশৰ পৰিৱেশটোক উন্নীত কৰিব। প্ৰেমৰ শক্তিয়ে আপোনাক লালন-পালন কৰাৰ উদ্দেশ্য আগবঢ়ায়।

আজি সম্ভাৱ্য ক্লায়েণ্টৰ সৈতে আলোচনাত জড়িত হোৱাৰ এক উৎকৃষ্ট সুযোগ উপস্থাপন কৰা হৈছে। আপোনাৰ মনটো উদ্ভাৱনীমূলক ধাৰণাৰে ভৰি পৰিব, আৰু আপুনি বাছি লোৱা সাধনাবোৰে আপোনাৰ প্ৰক্ষেপণক অতিক্ৰম কৰি লাভ কৰিব। আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ দিনটোলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই অনাৰ বাবে নিষ্ঠাবান প্ৰচেষ্টা চলাব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ব্ৰঞ্জৰ টুকুৰা এটা ঘৰতে খালী পাত্ৰত ৰাখি আপোনাৰ আৰ্থিক সুস্থতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

তুলা ৰাশি:

আজিয়েই আপোনাৰ স্পন্দনশীল শক্তিক আপোনাৰ সুবিধাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক। বিপৰীত লিংগৰ কোনোবা এজনৰ সৈতে সহযোগিতা কৰিলে আপোনাৰ ব্যৱসায় বা কেৰিয়াৰত লাভজনক আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে। আজিয়ে আনৰ মনোযোগ অনায়াসে আকৰ্ষণ কৰাৰ এক আদৰ্শ সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে। পাৰিবাৰিক বিষয়ৰ বাবে আপোনাৰ সংগীয়ে বিচলিত হ’ব পাৰে যদিও আন্তৰিক কথা-বতৰাৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ আৱেগক শান্ত কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ সৃষ্টিশীলতাক মুকলি কৰিবলৈ আৰু কলাত্মক প্ৰকল্পত অগ্ৰগতি লাভ কৰিবলৈও ই এক অনুকূল মুহূৰ্ত৷ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে গুণগত সময় আজি আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, যাৰ ফলত তেওঁলোকে আপোনাৰ মৰমৰ দ্বাৰা লালন-পালন আৰু আপ্লুত অনুভৱ কৰিছে। কৰ্মৰ হেঁচাত আপোনাৰ বৈবাহিক সম্প্ৰীতিত টান দি থকা বোজাবোৰ আজি নোহোৱা হৈ যাব।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: গতিশীল আৰু ইতিবাচক প্ৰেম জীৱনৰ লালন-পালন কৰিবলৈ ক’লা গৰুক লালন-পালন আৰু খুৱাই দিয়াৰ কামত নিয়োজিত হওক।

বৃশ্চিক ৰাশি:

এজন প্ৰিয় বন্ধুৱে আপোনাক সঁচাকৈয়ে উল্লেখযোগ্য কোনোবা এজনৰ সৈতে চিনাকি কৰাই দিব, যাৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাৰ দৃষ্টিভংগীত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলাব। আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতি শক্তিশালী হ’ব, সেয়া বিচক্ষণ জল্পনা-কল্পনাৰ জৰিয়তে হওক বা অপ্ৰত্যাশিতভাৱে অপ্ৰত্যাশিতভাৱে লাভ কৰা ধনৰ জৰিয়তে হওক। পৰিয়ালৰ সৈতে শান্ত মুহূৰ্ত উপভোগ কৰিবলৈ সময় উলিয়াওক।

ব্যস্ত চহৰৰ দৃশ্যপটৰ মাজত আপোনাৰ মনত এই উপলব্ধি হ’ব যে আপুনি অবিশ্বাস্যভাৱে সৌভাগ্যৱান, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰিয় সংগীয়ে আটাইতকৈ উন্নত হিচাপে থিয় দিছে৷ আপোনাৰ পেছাদাৰী ক্ষেত্ৰখনত প্ৰশংসা আহিব বুলি আশা কৰক। দূৰৈৰ স্থানৰ পৰা আহিবলগীয়া আশাবাদী খবৰৰ আশা কৰক, যিটো সন্ধিয়াৰ শেষৰ ফালে ওলোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই দিনটোৱে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ টেপেষ্ট্ৰীৰ ভিতৰত আটাইতকৈ হৃদয়স্পৰ্শী হ’ব বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: চৰাইবোৰক মিঠাই দি আপোনাৰ পেছাদাৰী সফলতা বৃদ্ধি কৰক।

ধনু ৰাশি:

আপোনাৰ শক্তি আৰু চঞ্চলতা আজি শিখৰত উপনীত হ’ব, ইয়াৰ পৰিপূৰক হ’ব শক্তিশালী স্বাস্থ্য। আঙুলিৰ মাজেৰে টকা পিছলি যাব পাৰে যদিও আপোনাৰ সৌভাগ্যৱান তাৰকাসকলে আৰ্থিক প্ৰবাহক স্থিৰ কৰি ৰাখিবলৈ সাজু হৈছে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বাবে অৰ্থপূৰ্ণ সময় উচৰ্গা কৰক, তেওঁলোকক আপোনাৰ প্ৰকৃত যত্ন আৰু জড়িততা অনুভৱ কৰিবলৈ দিয়ক। নিশ্চিত কৰক যে আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে মানসম্পন্ন মুহূৰ্তসমূহ ভাগ-বতৰা কৰে, অভিযোগৰ কোনো স্থান নাথাকে। আপোনাৰ সংগীয়ে হয়তো মুকলিকৈ নিজৰ আৱেগ প্ৰকাশ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত সম্ভাৱনাময়ভাৱে অস্বস্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

পেছাদাৰী ফ্ৰণ্টত এটা কল্পনাতীত দিন আহি আছে। আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে নিজৰ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰাৰ লগে লগে আপুনি পূৰ্বতে অৱহেলিত কামৰ পৰিণতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আনকি আপোনাৰ আজৰি সময়কো অফিচৰ কাম বাকী থকা অৱস্থাত দখল কৰিব পাৰিলেহেঁতেন। আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ স্পন্দন বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনক সঘনাই আচৰিত কৰাটো অভ্যাস কৰি লওক; অৱহেলাই তুচ্ছতাৰ অনুভূতিৰ জন্ম দিব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.১৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ককা-আইতা আৰু বৃদ্ধক সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰি সংগীৰ সৈতে সম্প্ৰীতি গঢ়ি তোলক।

মকৰ ৰাশি:

ধূমপানৰ অভ্যাস বন্ধ কৰক, কিয়নো তেনে কৰিলে আপোনাৰ সামগ্ৰিক শাৰীৰিক সুস্থতাত অৰিহণা যোগাব। বিনিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত বুদ্ধি আৰু বিচক্ষণতাৰে কাষ চাপিব লাগে। যদি আপুনি কোনো সমাৱেশ আয়োজন কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকল অতিথি তালিকাত থকাটো নিশ্চিত কৰক, কাৰণ তেওঁলোকৰ উপস্থিতিয়ে যথেষ্ট উল্লাস আৰু সমৰ্থন প্ৰদান কৰিব৷

সুখৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া নতুন সম্পৰ্কৰ আগমনৰ আগজাননী দিয়ক। আপোনাৰ আভ্যন্তৰীণ স্থিতিস্থাপকতাই এটা অসাধাৰণ কৰ্মদিন তৈয়াৰ কৰাত সহায়ক ভূমিকা পালন কৰিব। ভ্ৰমণ দুঃসাহসিক অভিযানত নামি পৰাৰ সম্ভাৱনা অন্বেষণ কৰক। আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ দুৰ্বলতাক মৰমেৰে আকোৱালি ল’ব, যাৰ ফলত গভীৰ আনন্দৰ অনুভূতি হ’ব।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: সমান পৰিমাণৰ ক’লা আৰু বগা তিলৰ গুটি থকা এটা বাণ্ডিল তৈয়াৰ কৰক, ৰঙীন কাপোৰেৰে আবৃত। এই বাণ্ডিলটো আপোনাৰ লগত ধাৰাবাহিকভাৱে ৰাখক যাতে উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হয়।

কুম্ভ ৰাশি:

আপোনাৰ অটল আত্মবিশ্বাস আৰু সুসংগঠিত কৰ্ম ৰুটিনে আজি আপোনাক যথেষ্ট শিথিলতাৰ মুহূৰ্ত প্ৰদান কৰে। নতুন আৰ্থিক চুক্তি সফলতাৰে সমাপ্ত হ’ব, যাৰ ফলত নতুন ধনৰ ধাৰা আৰম্ভ হ’ব। সুসম সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ আপোনজনৰ মহলৰ ভিতৰত তৰ্কৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা বিষয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকক। ভিত্তিহীন সন্দেহ আৰু সন্দেহে সংযোগক জাৰণ কৰিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ সংগীক কেতিয়াও সন্দেহ নকৰাৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিব পাৰে। যদি কিবা এটাই আপোনাক অশান্তি দিছে, তেন্তে তেওঁলোকৰ সৈতে গঠনমূলক কথা-বতৰা পাতি সমাধানৰ পথত উপনীত হওক।

বিপণন ক্ষেত্ৰখনত প্ৰৱেশ কৰাৰ আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া আকাংক্ষা বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে, যিয়ে আপোনাক অপৰিসীম সন্তুষ্টিৰে ভৰাই তুলিব পাৰে আৰু চাকৰি অধিগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত সন্মুখীন হোৱা অতীতৰ বাধাসমূহ দূৰ কৰিব পাৰে। ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীৰ মাজত, আপুনি নিজৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰিবলৈ সময় পাব, আৰু এই সময়খিনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে মানসম্পন্ন মুহূৰ্তৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰাটো পুৰস্কাৰজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব৷ আপোনাৰ পত্নী আজি হয়তো ব্যস্ত হৈ পৰিছে।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ভগৱান শিৱৰ যিকোনো মন্ত্ৰ জপ কৰি সুসম প্ৰেম জীৱনৰ লালন-পালন কৰক। ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ বিচৰাটোৱে মংগল গ্ৰহৰ প্ৰতিকূল প্ৰভাৱ লাঘৱ কৰিব আৰু ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱৰ সৃষ্টি কৰিব।

মীন ৰাশি:

আশাবাদৰ মাত্ৰাৰে আপোনাৰ মানসিকতাক শক্তিশালী কৰক, কিয়নো ই আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু অভিযোজন ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰিব। একে সময়তে ভয়, ঘৃণা, ঈৰ্ষা, প্ৰতিশোধৰ ইচ্ছা আদি নেতিবাচক আৱেগ মুক্ত কৰাৰ কাম কৰক। দৃষ্টিভংগীৰ এই পৰিৱৰ্তনে ব্যক্তিগত বৃদ্ধিৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিব। হিচাপ-নিকাচ কৰা জল্পনা-কল্পনাৰ জৰিয়তে নহয় অপ্ৰত্যাশিতভাৱে অপ্ৰত্যাশিতভাৱে লাভ কৰা ধনৰ জৰিয়তে আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতিৰ আশা কৰক। আপোনাৰ ভাইটিৰ সমৰ্থনে আপোনাৰ আশাক অতিক্ৰম কৰিব, আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে এক শক্তিশালী স্তম্ভ প্ৰদান কৰিব।

জীৱনত প্ৰেমৰ আনন্দক আকোৱালি লওক। উদ্যোগীসকলৰ বাবে ই এক অনুকূল দিন, কিয়নো হঠাতে লাভ বা অপ্ৰত্যাশিত লাভৰ সম্ভাৱনা দিগন্তত উদয় হৈছে৷ আজি আপুনি নিসংগতাত নিজকে বিলীন কৰাৰ সুযোগ পাইছে, গোটেই দিনটো কিতাপ এখনত নিমগ্ন হৈ কটাব পাৰিব – আপোনাৰ সময় উপভোগ কৰাৰ এক নিখুঁত উপায়। আপোনাৰ দিনটোত সুখ কঢ়িয়াই আনিবলৈ আপোনাৰ পত্নীয়ে অতিৰিক্ত মাইলটো আগবাঢ়িব।

লাকী ৰং: সাগৰীয় সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে পুৱাৰ ভাগত ১৫ৰ পৰা ২০ মিনিট সময় ৰ’দত গা ধুবলৈ উচৰ্গা কৰক। এই প্ৰথাই ৰোগ আৰু অভাৱ দূৰ কৰাত অৰিহণা যোগাব।

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

Leave a Comment