Advertisement
ৰাশিফল

১৫ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল : ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৫ ডিচেম্বৰ, শুকুৰবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ হাঁহি পিন্ধক, কিয়নো ই আপোনাৰ সকলো বিপদৰ আটাইতকৈ ফলপ্ৰসূ প্ৰতিকাৰ হিচাপে কাম কৰে। আৰ্থিক অসুবিধাৰ বাবে আজি পৰিয়ালৰ ভিতৰত অসন্মতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত পৰিয়ালৰ আন সদস্যৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰাৰ সময়ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক আৰু তেওঁলোকৰ পৰামৰ্শ লওক। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে সৰু সৰু বিষয়বোৰ অতিৰঞ্জিত কৰিব পাৰে বুলি সচেতন হওক। প্ৰেমৰ সুৰত নিমগ্ন সকলে ধাৰাবাহিকভাৱে ইয়াৰ সংগীত শুনি থাকে। আজি সেই সুসম সুৰটো অনুভৱ কৰিব, পৃথিৱীৰ গীতবোৰ পাহৰি যাব৷ বাকী থকা প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাসমূহে চূড়ান্ত পৰ্যায়ত উপনীত হৈছে। আজিয়েই আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি অপ্ৰয়োজনীয় কামৰ পৰা ৰক্ষা কৰক। আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত প্ৰেম কমি যোৱাৰ আশংকা থাকে; যোগাযোগৰ জৰিয়তে পাৰ্থক্যসমূহ সমাধান কৰি অধিক অৱনতি ৰোধ কৰা। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ আৰ্থিক বৃদ্ধি বৃদ্ধি কৰিবলৈ বহু শস্যযুক্ত ৰটি/ৰুটি প্ৰস্তুত কৰক আৰু চৰাইক খুৱাওক।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আজি কৰা কিছুমান শাৰীৰিক সালসলনিয়ে নিঃসন্দেহে আপোনাৰ চেহেৰাক উন্নীত কৰিব। সম্ভাৱ্য বিত্তীয় বৃদ্ধিৰ বাবে ৰিয়েল এষ্টেটত অতিৰিক্ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ মনোভাৱৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ অসাৱধানতাই আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ প্ৰতি চিন্তাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। যিকোনো নতুন প্ৰকল্পত নামি পৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আত্মবিশ্বাস লাভ কৰক। এজন বিশেষ বন্ধুৱে চকুলোৰ সময়ত সান্ত্বনা দিব পাৰে। আজিয়েই নতুন যৌথ উদ্যোগ আৰু অংশীদাৰিত্বত প্ৰৱেশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ ভাল ধাৰণা আৰু কাৰ্য্যকলাপৰ পছন্দৰ প্ৰচুৰতাই আপোনাৰ আশাতকৈও অধিক লাভৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আজি আপোনাৰ পৰম সুখ নিশ্চিত কৰিবলৈ যথেষ্ট কষ্ট কৰিব। প্ৰতিকাৰঃ গৰুক আটা আৰু ক’লা পিঁপৰাৰ চেনি খুৱাই পৰিয়ালত সমন্বয় বজাই ৰাখিব লাগে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আনৰ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিবলৈ নিজৰ আনন্দময় আচৰণ বিয়পাই দিয়ক। আপোনাৰ বিনিয়োগত বিচক্ষণতা অৱলম্বন কৰক। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিয়ে হয়তো অতি অভাৱনীয় মেজাজ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে, কিন্তু সপোনৰ লগত জড়িত চিন্তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীৰ সৈতে সেই মুহূৰ্তবোৰৰ সোৱাদ লওক। নিয়োজিতসকলে শেহতীয়াকৈ লাভ কৰা সাফল্যৰ বাবে সহকৰ্মীসকলৰ পৰা স্বীকৃতি আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। ভ্ৰমণৰ পৰা তাৎক্ষণিক ফলাফল ওলাই নাযাবও পাৰে যদিও ই ভৱিষ্যতৰ সুবিধাৰ বাবে এক সুদৃঢ় ভেটি স্থাপন কৰিব। আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ বৈশিষ্ট্য হৈছে মজা, আনন্দ আৰু আনন্দ। প্ৰতিকাৰ: গা ধোৱা পানীত পবিত্ৰ ঘাঁহ (কুছা) যোগ কৰিলে পৰিয়ালৰ সুখ বৃদ্ধি পায়।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩০ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী হৈ থাকে। আৰ্থিক লাভৰ বাবে আশাব্যঞ্জক নতুন সুযোগ আকোৱালি লওক। দিনটোৰ শেষৰ ফালে কিবা এটা ৰোমাঞ্চকৰ আৰু মনোৰঞ্জনমূলক পৰিকল্পনা কৰক। সচেতন হওক যে আপোনাৰ ৰোমান্টিক জড়িততাই অসন্মতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অংশীদাৰসকলে আপোনাৰ নতুন পৰিকল্পনা আৰু উদ্যোগৰ বাবে উৎসাহ প্ৰকাশ কৰিব। চিঠিপত্ৰ সাৱধানে চম্ভালিব। দিনত পত্নীৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে, কিন্তু ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ সময়ত ইয়াৰ সমাধান হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। প্ৰতিকাৰ: সদায় ভগৱান গণেশৰ ছবি এখন ৰাখি নিজৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: শাৰীৰিক সুস্থতা লাভ কৰিবলৈ ধ্যান আৰু যোগাসন আৰম্ভ কৰা, বিশেষকৈ মানসিক স্থিতিস্থাপকতা বৃদ্ধি কৰা। প্ৰশ্নবোধক আৰ্থিক লেনদেনত জড়িত নহ’বলৈ সাৱধান হওক। দূৰৈৰ আত্মীয়ৰ পৰা অনাকাংক্ষিত ভাল খবৰৰ আগতীয়াকৈ অনুমান কৰক, যিয়ে সমগ্ৰ পৰিয়ালটোক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আজি আপোনাৰ হৃদস্পন্দনৰ ছন্দ আপোনাৰ সংগীৰ লগত মিলি যাব, প্ৰেমৰ চিম্ফনী সৃষ্টি কৰিব। কিছুমানে পেছাদাৰী উন্নতিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব। অজানিতে এনেকুৱা কথা কোৱাৰ প্ৰতি সচেতন হওক যিয়ে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আৱেগক আঘাত দিব পাৰে; আপুনি অনুশোচনা কৰি আৰু ক্ষতিপূৰণ কৰিবলৈ সময় কটাব৷ বিবাহ এক আশীৰ্বাদ, আৰু আজি, আপুনি ইয়াক অনুভৱ কৰিবলৈ সাজু হৈছে। প্ৰতিকাৰ: আৰ্থিক সমৃদ্ধি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ পকেটত বা ব্যক্তিৰ ওপৰত ৰূপৰ টুকুৰা বা ৰূপৰ মুদ্ৰা এটা লৈ ফুৰিব।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আগতে যিসকলে নিজৰ ধন বিনিয়োগ কৰিছিল, তেওঁলোকে আজি ইয়াৰ সুফল লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিশেষকৈ ককা-আইতাকৰ আশে-পাশে আপোনাৰ কথাৰ সৈতে সাৱধান হওক, কিয়নো শব্দই গভীৰভাৱে প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। অসাৰ কথাত লিপ্ত হোৱাতকৈ প্ৰায়ে মৌন হৈ থকাটোৱেই বুদ্ধিমানৰ কাম৷ চিন্তাশীল কাৰ্য্যকলাপৰ জৰিয়তে আপোনাৰ জীৱনত অৰ্থৰ প্ৰৱেশ ঘটাওক, আনক যত্ন লোৱা অনুভৱ কৰাওক। আজি তোমাৰ প্ৰেম ফুলি উঠে, তোমাৰ সৌজন্য কৰ্মৰ সৌন্দৰ্য্য উন্মোচন কৰে। চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, মাৰ্কেটিংৰ দৰে ক্ষেত্ৰলৈ পৰিৱৰ্তন হ’ব, যিটো আপোনাৰ বাবে বেছি উপযুক্ত হ’ব পাৰে। স্বচ্ছ আকাশৰ তলত খোজ কাঢ়ি আজৰি সময়ত শুদ্ধ বতাহ উশাহ লোৱাত আনন্দ লওক। মানসিক শান্তি বজাই ৰাখক, যিটো বৈশিষ্ট্য গোটেই দিনটো উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপোনাৰ চৌপাশৰ মানুহে এনেকুৱা কাম কৰিব পাৰে যিয়ে আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ মৰম পুনৰ জ্বলাই দিয়ে। প্ৰতিকাৰ: উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্যৰ বাবে ভগৱান হনুমানক জেচমিন তেল, ভাৰমিলিয়ন, আৰু ৰূপৰ ফয়েল কৰা চোলা (চণ্ডী কা ৱাৰক) আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: আজিয়েই আপোনাৰ উচ্চ শক্তিৰ মাত্ৰাত টেপ কৰক আৰু বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ দিশত চেনেল কৰক। আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিলেও, আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসী স্বভাৱৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কাৰণ ই আপোনাৰ উপাৰ্জনত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানে আপোনাক তেওঁলোকৰ বিশুদ্ধ আভা, নিৰ্দোষতা আৰু আনন্দৰ দ্বাৰা আপোনাক শিকাব পৰা মূল্যৱান পাঠসমূহক আকোৱালি লওক, যিবোৰে তেওঁলোকৰ চৌপাশৰ লোকসকলক ইতিবাচকভাৱে প্ৰভাৱিত কৰাৰ শক্তি ৰাখে। সংগীৰ সৈতে আৱেগিক হেতালি খেলাৰ আশ্ৰয় লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আজি কাৰ্যালয়ৰ কামৰ প্ৰতি অনিচ্ছাৰ অনুভৱৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ একাগ্ৰতাৰ প্ৰতি প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব। অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাতৰ পৰা আঁতৰি থাকি ধৰ্মীয় কামত লিপ্ত হৈ আজৰি সময় কটাবলৈ বিবেচনা কৰক। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীয়ে অৱহেলিত অনুভৱ কৰিব পাৰে, আৰু এই অসন্তুষ্টি সন্ধিয়া প্ৰকাশ পাব পাৰে।

লাকী ৰং: ৱাইন ৰেড।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ সংগীক এযোৰ বগা বা স্ফটিক কৃত্ৰিম হাঁহ উপহাৰ দি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন শক্তিশালী কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আপোনাৰ সন্তানৰ অসাধাৰণ প্ৰদৰ্শনৰ সাক্ষী হ’লে আপোনাৰ বাবে অপৰিসীম আনন্দ হ’ব। আজি বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পাৰ্টিত সম্ভাৱ্যভাৱে যথেষ্ট ধন খৰচ কৰাৰ পিছতো আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী হৈ থাকিব। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠসকলৰ পৰা কিছুমান ব্যক্তিগত প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে সাজু থাকক। বসন্তৰ সৈতে মিল থকা প্ৰেমে আপোনাৰ দিনটো ৰোমান্টিক অনুভৱেৰে ভৰাই তুলিব, ফুলৰ সৌন্দৰ্য্য, মৃদু বতাহ, ৰ’দ, পখিলাৰ দ্বাৰা আগুৰি থাকিব। আজি আপুনি লাভ কৰা অতিৰিক্ত জ্ঞানে আপোনাৰ সমনীয়াৰ সৈতে মত বিনিময়ত প্ৰতিযোগিতামূলক সুবিধা প্ৰদান কৰিব। আপুনি শুনিবলৈ আকাংক্ষিত প্ৰশংসা লাভ কৰাৰ আশা কৰক৷ বিবাহৰ প্ৰেক্ষাপটত পাপবোৰ উপাসনাৰ কামলৈ ৰূপান্তৰিত হয় আৰু আজি আপুনি নিজকে গভীৰ উপাসনাত নিয়োজিত হোৱা দেখা পাব।

লাকী ৰং: ব্ৰাউন এৰাই চলিব।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ আগতে।

ধনু ৰাশি: কৰ্মক্ষেত্ৰ আৰু ঘৰ দুয়োটাতে নেভিগেটিং চাপ কৰিলে চুটি মেজাজৰ মুহূৰ্ত হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ ব্যস্ততাপূৰ্ণ আৰু মানসিক চাপৰ প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে যদিও আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে আৰ্থিক পুৰস্কাৰ৷ গোটৰ পৰিৱেশত আপোনাৰ কথাৰ প্ৰতি সাৱধান হওক, কিয়নো আৱেগিক মন্তব্যই তীব্ৰ সমালোচনাৰ আমন্ত্ৰণ জনাব পাৰে। আপোনাৰ সপোন আৰু বাস্তৱৰ মাজৰ সীমা আজি প্ৰেমৰ আনন্দত ম্লান হৈ পৰিব। সফলতা হাতৰ মুঠিত, কিন্তু ইয়াৰ বাবে খোজৰ পিছত খোজ গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন কৰাটো প্ৰয়োজন। পৰিয়াল বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে যথেষ্ট সময়ৰ অভাৱ বুলি উপলব্ধি কৰিলে দুখৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যিটো আৱেগ আজিও আছে। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা এটা সুখদায়ক আচৰিতৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক, সঁচাকৈয়ে সুন্দৰ কিবা এটা উন্মোচন কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৩০ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আপোনাৰ শক্তিক বিপদত পৰা কাৰোবাক সহায় কৰাৰ দিশত নিৰ্দেশিত কৰক, আনক উপকৃত কৰাত আপোনাৰ নষ্ট হ’ব পৰা শৰীৰৰ মূল্যক চিনি পাওক। ব্যৱসায়িক ঋণৰ বাবে কৰা অনুৰোধক আওকাণ কৰক আৰু বন্ধু-বান্ধৱ আৰু অচিনাকি উভয়ৰে সৈতে সাৱধান হওক। আপুনি আপোনাৰ সামাজিক মহলৰ ভিতৰত সক্ৰিয়ভাৱে জড়িত হৈ কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ বছৰ লক্ষ্য লোৱাৰ আগতে বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰাটো অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। অত্যধিক টিভি বা মোবাইল ব্যৱহাৰৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত সময়ৰ অপচয় হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি থকা চিন্তাই আপোনাৰ মনত গুৰুত্ব দিব পাৰে।

লাকী ৰং: চেফায়াৰ ব্লু।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ উদাৰ স্বভাৱত আপোনাক সন্দেহ, অবিশ্বাস, হতাশা, বিশ্বাসৰ অভাৱ, লোভ, মোহ, অহংকাৰ, ঈৰ্ষাৰ দৰে বিভিন্ন কু-অভ্যাসৰ পৰা মুক্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকে, যিয়ে ছদ্মবেশত আশীৰ্বাদ হিচাপে কাম কৰে। ঘৰৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি মূল্যৱান সামগ্ৰী আহৰণৰ বাবে পত্নীৰ সৈতে ওলাই যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক, যদিও ই আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা কটকটীয়া কৰি পেলায়। পুৰণি যোগাযোগ আৰু সম্পৰ্কক পুনৰ জগাই তোলাৰ আজি সুযোগ, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰেম অবিচ্ছেদ্য হৈয়েই আছে। আপোনাৰ সৃষ্টিশীল প্ৰচেষ্টাই আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলক আচৰিত কৰি তুলিব, আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য প্ৰশংসা লাভ কৰিব। যদি ধন, প্ৰেম বা পৰিয়ালৰ বিষয়ত মোহভংগ হয়, তেন্তে আজিয়েই আধ্যাত্মিক গুৰুক লগ পাই ঈশ্বৰীয় আনন্দ বিচৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আচৰিত কথাটো হ’ল, আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি এক অসাধাৰণ গুণ প্ৰদৰ্শন কৰিছে, আৰু আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ পৰা আপুনি হয়তো এক আনন্দদায়ক আচৰিত লাভ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ সৌজন্যশীল আচৰণক ভালদৰে গ্ৰহণ কৰা হ’ব, যাৰ ফলত অসংখ্য ব্যক্তিৰ পৰা আপোনাক প্ৰশংসা লাভ কৰিব। অৰ্থনৈতিক সুবিধা আজি আপোনাৰ সন্তানৰ সৌজন্যত ৰখা হৈছে, অপৰিসীম আনন্দ কঢ়িয়াই আনিছে। সামগ্ৰিকভাৱে অনুকূল দিন এটা থকাৰ পিছতো সাৱধান হওক, কিয়নো আপুনি বিশ্বাসযোগ্য বুলি বিশ্বাস কৰা কোনোবাই আপোনাক হতাশ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে নিশ্চিত হওক যে আজি আপোনাৰ দুখবোৰ নাইকিয়া হৈ যাব, বৰফ গলি যোৱাৰ দৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত দৃঢ়তা আৰু উৎসাহেৰে আপোনাৰ ধাৰণাসমূহ ফলপ্ৰসূভাৱে উপস্থাপন কৰিলে লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে। অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাত ৰোধ কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে আপোনাৰ যোগাযোগত বুদ্ধিমত্তা প্ৰয়োগ কৰক, যাৰ ফলত সময় আৰু শক্তি দুয়োটা ৰাহি হ’ব। আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ পত্নীৰ পৰা এটা আনন্দদায়ক আচৰিতৰ আশা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৪০ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: বিধাৰা গছৰ শিপাবোৰ পানীৰ পাত্ৰ এটাত ৰাতি তিয়াই থ’ব লাগে। পিছদিনা ৰাতিপুৱা পানীখিনি সেৱন কৰি পৰিয়ালৰ সৈতে এক সুন্দৰ সময় কটাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button