Advertisement
ৰাশিফল

১৪ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল : ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৪ ডিচেম্বৰ, বৃহস্পতিবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ শিথিলতাৰ এটা দিন আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। পেশীৰ টান কম কৰিবলৈ শান্ত কৰা তেলৰ মালিচেৰে শৰীৰটোক আদৰ-সাদৰ কৰক। দীৰ্ঘম্যাদী স্থিতিশীলতাৰ বাবে ৰিয়েল এষ্টেটত যিকোনো অতিৰিক্ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। কিন্তু পঢ়াতকৈ বাহিৰৰ কাম-কাজক অগ্ৰাধিকাৰ নিদিবলৈ সাৱধান হওক, কিয়নো ই আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক অসন্তুষ্ট কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কেৰিয়াৰ পৰিকল্পনা আৰু অবসৰৰ কাৰ্য্যকলাপৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাটো তেওঁলোকৰ অনুমোদনৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। প্ৰেমৰ বিষয়ত হতাশা হ’ব পাৰে যদিও স্থিতিস্থাপক হৈ থাকক, কিয়নো প্ৰেমিক-প্ৰেমিকাসকলে সদায় ভোৰভোৰাৰ প্ৰৱণতা থাকে। কাম আশাব্যঞ্জক যেন লাগে, গোটেই দিনটো ইতিবাচক আমেজ নিশ্চিত কৰে। এই ৰাশিৰ তলত জন্ম লোৱাসকলৰ বাবে ভাই-ভনীৰ সৈতে ঘৰতে চিনেমা বা মেচ চাই সময় কটালে পাৰিবাৰিক বন্ধন বৃদ্ধি পাব পাৰে। অপ্ৰত্যাশিত অতিথিয়ে আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে, কিন্তু ই এটা আনন্দদায়ক দিনলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত সম্প্ৰীতি বজাই ৰাখিবলৈ পবিত্ৰ স্থানত সেউজীয়া তামোল এটা প্ৰতিকাৰ হিচাপে আগবঢ়োৱাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭.৩০ বজাৰ পৰা নিশা ৮.৪৫ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ নিজৰ মেজাজ উন্নীত কৰিবলৈ সামাজিক সভাত অংশগ্ৰহণ কৰক। দিনটো আৰ্থিক বিষয়ৰ সৈতে যুঁজি থকাৰ পিছতো সন্ধিয়াৰ লাভ আপোনাৰ বাটত অহাৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি আনৰ প্ৰয়োজনত গুৰুত্ব দিয়ক, কিন্তু সম্ভাৱ্য বিপদৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ শিশুৰ প্ৰতি উদাৰতাৰে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। আপুনি নিজকে সঠিক বুলি প্ৰমাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে মতানৈক্যৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু তেওঁলোকৰ বুজাবুজিয়ে অৱশেষত শান্তি আনিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিনিয়োগ কৰা কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলত ইতিবাচক ফলাফল পোৱা যাব। আপুনি সন্মুখীন হোৱা প্ৰতিজনৰ লগত ভদ্ৰতা আৰু মনোমোহাতা বজাই ৰাখক—আপোনাৰ মনোমোহা ব্যক্তিত্বৰ আঁৰৰ ৰহস্যটো নিৰ্বাচিত কেইজনমানেহে বুজিব। আপোনাৰ পত্নীক আজি বিশেষভাৱে ৰোমান্টিক যেন লাগে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে পৰিয়ালৰ ভিতৰত সুখ বৃদ্ধিৰ বাবে পুৰণি কাপোৰ আৰু বাতৰি কাকতৰ দৰে বস্তু পেলাই ঘৰখন অগোছাল কৰি পেলাওক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ এটা উল্লেখযোগ্য দায়িত্ব আপোনাৰ কান্ধৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল, আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ বাবে স্পষ্ট মন থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পথ প্ৰদৰ্শন নোলোৱাকৈ আজি কোনো পদক্ষেপ লোৱা বা আৰ্থিক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ সন্তানৰ কৃতিত্বই আপোনাক গৌৰৱেৰে ভৰাই তুলিব। আপোনাৰ প্ৰতি আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ প্ৰেমৰ গভীৰতা আজি চিনি লওক। গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যৱসায়িক আলোচনাৰ সময়ত আৱেগিক নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰাখিব লাগে। কাৰ্য্য পুনৰাবৃত্তি কৰা বা আৰু প্ৰাসংগিক নহোৱা কথাবোৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াটো আপোনাৰ সময়ৰ এক অনুত্পাদনশীল ব্যৱহাৰ। আজি আপুনি আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গীৰ লগত থকাৰ আনন্দ অনুভৱ কৰিব, আৰু সঁচাকৈয়ে, আপোনাৰ পত্নীয়েই সেইজন। প্ৰতিকাৰ হিচাপে বৰ্ধিত আৰ্থিক মংগলৰ বাবে হাতী এটা ৰূপৰ ইনষ্টলেচন স্থাপন কৰক।

লাকী ৰং: ফিৰোজা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ আটাইতকৈ আদৰৰ সপোন বাস্তৱায়িত হ’বলৈ ওলাইছে, কিন্তু আপোনাৰ উত্তেজনা নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ সাৱধান হওক, কিয়নো অত্যধিক আনন্দই কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে যদিও আয় বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ বিলসমূহ ফলপ্ৰসূভাৱে পৰিচালনা কৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে গভীৰ বুজাবুজিয়ে আপোনাৰ ঘৰলৈ সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। প্ৰেম জীৱনত অপ্ৰয়োজনীয় দাবীক প্ৰতিহত কৰক। নতুন ক্লায়েণ্টৰ সৈতে আলোচনাৰ বাবে আজি এটা উৎকৃষ্ট দিন। আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অত্যধিক মানুহ লগ পোৱাটোৱে আপোনাক বিচলিত কৰাৰ প্ৰৱণতা থাকে, কিন্তু আজিৰ দিনটো বেলেগ হ’ব কাৰণ বিশৃংখলতাৰ মাজত আপুনি নিজৰ বাবে যথেষ্ট সময় পাব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ পৰা প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু আপোনালোক দুয়োজনে বুদ্ধিমানৰূপে নেভিগেট কৰিব। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে সৰিয়হৰ তেলত আপোনাৰ প্ৰতিফলনলৈ চাই একে তেলত আটাৰে তৈয়াৰী মিঠা বল ভাজি চৰাইবোৰক খুৱাওক। এই অনুষ্ঠানে আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থাৰ দ্ৰুত বৃদ্ধিত অৰিহণা যোগাব।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখক, কিয়নো আপোনাৰ অহৰহ প্ৰচেষ্টা, সাধাৰণ জ্ঞান আৰু বুজাবুজিৰ সৈতে মিলি আপোনাৰ সফলতা নিশ্চিত কৰিবলৈ সাজু হৈছে। দীৰ্ঘম্যাদী লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ নতুন প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে আলোচনাত আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক জড়িত কৰাৰ এটা সুযোগ্য সময়৷ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সংগ নথকা দিনটো যিমানেই নিস্তেজ যেন লাগে সিমানেই নিস্তেজ অনুভৱ হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত নতুন প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনা আৰম্ভ কৰাৰ বাবে ই এক উৎকৃষ্ট সময়। আজৰি সময়খিনি বুদ্ধিমানৰূপে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত যদিও আজি আপুনি ইয়াৰ অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ মেজাজ হ্ৰাস পাব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনে হয়তো আজি কিছু উশাহ-নিশাহৰ ঠাইৰ বাবে হাহাকাৰ কৰিব। এটা ৰোমাঞ্চকৰ প্ৰেম জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে দুখীয়া আৰু আৰ্তজনৰ মাজত ক’লা কাপোৰ বা কাপোৰ বিতৰণ কৰক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি: আজি আপুনি উচ্চ মাত্ৰাৰ শক্তি আৰু চঞ্চলতা প্ৰকাশ কৰিব, আপোনাৰ স্বাস্থ্যই সম্পূৰ্ণ সহায় আগবঢ়াব। আজি নিশা আৰ্থিক লাভৰ ৰূপ লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, কিয়নো পূৰ্বে ঋণ দিয়া যিকোনো ধন তৎকালীনভাৱে পৰিশোধ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰুৱা কামবোৰ ক্লান্তিকৰ আৰু মানসিক চাপৰ উল্লেখযোগ্য উৎস দুয়োটা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আকাশখন অধিক উজ্জ্বল যেন লাগিব, ফুলবোৰ অধিক স্পন্দনশীল হ’ব আৰু আপোনাৰ চৌপাশৰ সকলোবোৰ জিলিকি উঠিব—প্ৰেমত থকাৰ বৈশিষ্ট্য! নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু ধৈৰ্য্যৰ সমন্বয়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ক্ৰীড়া জীৱনৰ অবিচ্ছেদ্য অংগ হ’লেও শিক্ষাৰ ক্ষতিসাধন কৰি অত্যধিক নিমগ্ন হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। সাৱধান হওক, কিয়নো আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিসংগতি বীজ সিঁচিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। বাহিৰৰ মানুহৰ পৰামৰ্শ মানি চলাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰতিকাৰ হিচাপে ভগৱান শিৱ, ভৈৰৱ, হনুমানক পূজা আৰু শুভেচ্ছা জনাই আনন্দময় পাৰিবাৰিক জীৱনৰ লালন-পালন কৰক।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: সামাজিক যোগাযোগৰ প্ৰতি থকা আশংকাই আপোনাক অস্থিৰ কৰি তুলিব পাৰে, কিন্তু এই বাধা অতিক্ৰম কৰিবলৈ আপোনাৰ আত্মসন্মানক শক্তিশালী কৰিব। ভৱিষ্যতে সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ খৰচৰ প্ৰতি সজাগ হওক। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অতিৰিক্ত মনোযোগ আৰু যত্ন লওক। কিছুমানৰ বাবে নতুন ৰোমাঞ্চে আত্মাক উন্নীত কৰিব আৰু আনন্দময় আমেজ গঢ়ি তুলিব। যদি নতুন উদ্যোগৰ কথা চিন্তা কৰিছে, তেন্তে সুযোগটো গ্ৰহণ কৰক আৰু দ্ৰুত সিদ্ধান্ত লওক, কিয়নো তাৰকাসকল আপোনাৰ পক্ষত আছে—আপোনাৰ ইচ্ছাক অনুসৰণ কৰিবলৈ কুণ্ঠাবোধ নকৰিব। আজিয়েই পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি ফলপ্ৰসূভাৱে ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনটো আনন্দ, আনন্দ আৰু আনন্দৰে ভৰি আছে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে পিপাল গছত কেশৰ চিন লগাই গছজোপা ঢিলা হালধীয়া সূতাৰে বান্ধি নিজৰ পৰিয়ালত আনন্দ আৰু আনন্দ বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ শাৰীৰিক ৰোগৰ পৰা সুস্থ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বেছি, যাৰ ফলত ক্ৰীড়া প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিব পৰা যায়। হঠাতে ধনৰ আগমনে আপোনাৰ বিল আৰু তাৎক্ষণিক খৰচ ফলপ্ৰসূভাৱে পৰিচালনা কৰিব। বিশেষকৈ শিশু বা আপোনাৰ তুলনাত কম অভিজ্ঞ শিশুৰ লগত ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগে। দিনটোৱে উত্তেজনা কঢ়িয়াই আনে কাৰণ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা ফোন আহে। জ্যেষ্ঠ পদত থকা ব্যক্তিৰ কিছু বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছতো আপোনাৰ বাবে শান্ত হৈ থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজিৰ পৰা আৰম্ভ কৰা নিৰ্মাণ কাৰ্য্য আপোনালোকৰ সন্তুষ্টিৰ সাপেক্ষে সম্পূৰ্ণ হ’ব। আজি আপুনি আৰু আপোনাৰ পত্নীয়ে গভীৰভাৱে ৰোমান্টিক আৰু আত্মাস্পৰ্শী কথা-বতৰাত লিপ্ত হ’ব। সফল পেছাদাৰী জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে শিৱলিংগত কেঁচা গাখীৰ আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ মনোমোহা আচৰণে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব। ইতিমধ্যে আপোনাৰ হাতত থকা সংযোগৰ জৰিয়তে আয়ৰ নতুন ধাৰা ওলাই আহিব। আজি আনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক, কিন্তু শিশুৰ প্ৰতি অত্যধিক উদাৰ হোৱাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত বিপদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা সত্ত্বেও ৰোমাঞ্চে প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, আনকি আপোনাৰ মৰমৰ উপহাৰেও হয়তো নিজৰ যাদুকৰী কাম নকৰিব। ভ্ৰমণে নতুন ব্যৱসায়িক সুযোগ মুকলি কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ মনটোক প্ৰত্যাহ্বান জনাব—কিছুমানে হয়তো দবা বা ক্ৰছৱৰ্ডত লিপ্ত হ’ব পাৰে, আনহাতে কোনোৱে হয়তো কাহিনী, কবিতা লিখিব বা ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ কোনো এটা পৰিকল্পনা বা প্ৰকল্পত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে; ধৈৰ্য্য ধৰিব। আনন্দময় পাৰিবাৰিক জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আপোনাৰ খাদ্যত কেশৰ মধ্যমীয়া পৰিমাণে অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ অধিক সন্তুষ্ট জীৱনৰ বাবে মানসিক কঠোৰতাৰ খেতি কৰক। আপোনাৰ বাসগৃহত বিনিয়োগ কৰিলে লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বস্তুবোৰৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰখাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ভাইটিক সহায় আগবঢ়াওক। অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে সংঘাত বৃদ্ধি কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক; বৰঞ্চ সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ সমাধান বিচাৰিব। তোমাৰ চকু দুটা ইমানেই উজ্জ্বল যে তোমাৰ প্ৰেমিকৰ বাবে আটাইতকৈ ক’লা ৰাতিটোও আলোকিত কৰিব পাৰে। আজি উচ্চ প্ৰদৰ্শন আৰু উচ্চ প্ৰফাইল আভাৰে চিহ্নিত কৰা হৈছে। ঘৰৰ কাম-কাজ সম্পূর্ণ কৰাৰ পাছত এই ৰাশিৰ গৃহিণীসকলে আজৰি সময়ত টিভিত চিনেমা এখন উপভোগ কৰিব পাৰে বা ম’বাইলৰ সৈতে এংগেজিং কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বিশ্বাস কৰে যে বিবাহিত জীৱনটো কেৱল আপোচৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল, তেন্তে আজিয়েই প্ৰকাশ পাব যে আপোনাৰ লগত ঘটা আটাইতকৈ ভাল কামটোৱেই হৈছে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ভগৱান শিৱক অথবা পিপাল গছৰ ওচৰত ২ বা ৩টা নেমু আগবঢ়ালে স্বাস্থ্য বৃদ্ধি পাব।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩,৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশি: নিজকে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে নিন্দা কৰাটো এৰক, কিয়নো ই আপোনাৰ আত্মাক ম্লান কৰিব পাৰে। আজিৰ দিনত ধনৰ সোঁতত অসংখ্য আৰ্থিক সমস্যা দূৰ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। মনোনিৱেশ কৰি থাকক আৰু পৰিয়ালৰ উত্তেজনাই আপোনাৰ মনোযোগ আঁতৰাই নিদিব। প্ৰত্যাহ্বানমূলক সময়ে মূল্যৱান শিক্ষা প্ৰদান কৰে; আত্মকৰুণাত লিপ্ত হোৱাতকৈ জীৱনৰ অন্তৰ্দৃষ্টি বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। প্ৰেম সহজাতভাৱে আত্মাস্পৰ্শী, আৰু আজি আপুনি এই গভীৰ সংযোগ অনুভৱ কৰিব৷ নিজৰ মনৰ কথা প্ৰকাশ আৰু সৃষ্টিশীল প্ৰকল্পত লিপ্ত হোৱাৰ সুযোগো। আনকি ব্যস্ততা থকাসকলৰ বাবেও নিসংগতাৰ এটা মুহূৰ্ত দিগন্তত আছে যদিও ঘৰুৱা কাম এটাই ইয়াৰ বেছিভাগেই দাবী কৰিব পাৰে। এই দিনটোত আপোনাৰ বিবাহে সুন্দৰ ৰূপ ল’বলৈ সাজু হৈছে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে তাত আপোনাৰ প্ৰতিফলন চোৱাৰ পিছত সৰিয়হৰ তেল দান কৰি সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ এটা ব্যতিক্ৰমী দিন অপেক্ষা কৰি আছে কাৰণ সুস্বাস্থ্যই আপোনাক অসাধাৰণ কাম এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ শক্তিশালী কৰে। আৰ্থিক লাভৰ দিগন্তত আছে, কিন্তু সাৱধান হওক যাতে টকাখিনি আঙুলিৰ মাজেৰে পিছলি যাবলৈ নিদিয়ে। আনৰ কামত অপ্ৰয়োজনীয় জড়িত হোৱাৰ পৰা আঁতৰি থাকি আনন্দ কঢ়িয়াই অনা কামত লিপ্ত হওক। আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ প্ৰতি মনোযোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ঘৰত উত্তেজনাপূৰ্ণ মুহূৰ্ত আহিব পাৰে। আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত কিবা এটা উল্লেখযোগ্য অৰ্জন কৰাৰ আশা কৰক। সেই দিনবোৰৰ ভিতৰত এটা দিন যেতিয়া পৰিকল্পনা অনুসৰি কামবোৰ নহ’বও পাৰে৷ আপোনাৰ পত্নীৰ আচৰণে আজি আপোনাৰ পেছাদাৰী সম্পৰ্কত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে আনন্দময় প্ৰেম জীৱনৰ বাবে ভগৱান শিৱৰ যিকোনো মন্ত্ৰ আবৃত্তি কৰক। ভগৱান শিৱৰ প্ৰায়শ্চিত্ত কৰিলে মংগল গ্ৰহৰ কু-প্ৰভাৱ লাঘৱ হ’ব আৰু ইতিবাচক লাভ হ’ব।

লাকী ৰং: মেজেন্টা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button