১৩ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ১৩ জানুৱাৰী, শনিবাৰে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আজি আপুনি নিজকে আশাৰ মোহনীয় মন্ত্ৰত আবদ্ধ হৈ পৰা দেখা পায়। সাৱধান হওক, কিয়নো ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনৰ সৈতে হোৱা মতানৈক্যই আইনী বিবাদলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ কষ্টোপাৰ্জিত বিত্তীয় সাহায্যৰ নিষ্কাশন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰৰ পৰিৱেশত কোনো উল্লেখযোগ্য পৰিৱৰ্তন কৰাৰ আগতে আনৰ পৰা অনুমোদন বিচৰাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। প্ৰেমৰ যন্ত্ৰণা আজি অনুভৱ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে৷ আপোনাৰ সূচীত ভ্ৰমণ, মনোৰঞ্জন আৰু সামাজিক যোগাযোগ আদি থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীক ৰোমান্টিক ডেটত ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰক। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰি এটা আনন্দদায়ক সময়ৰ বাবে, কিন্তু আপোনাৰ স্বাস্থ্যক অৱহেলা নকৰিবলৈ সচেতন হওক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: আজি আপুনি নিজকে শিথিলতাৰ অৱস্থাত পাইছে, সেই মুহূৰ্তটোৰ সোৱাদ ল’বলৈ সাজু। কিন্তু সাৱধান হওক কাৰণ কৰ্মক্ষেত্ৰ বা ব্যৱসায়িক প্ৰচেষ্টাত যিকোনো অৱহেলা হ’লে আৰ্থিক বিপৰ্যয়ৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। বৈবাহিক মিত্ৰতাৰ কথা বিবেচনা কৰাৰ বাবে অনুকূল সময়৷ আপোনাৰ কাৰিজমা উচ্চ হৈ পৰে, আপোনাক জনপ্ৰিয় কৰি তোলে আৰু বিপৰীত লিংগৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰে। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলক আজি মদ বা চিগাৰেটৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে, কিয়নো ই আপোনাৰ সময়ৰ এক উল্লেখযোগ্য অংশ খৰচ কৰিব পাৰে। সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ মাজতো আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে দিনটো সাধাৰণতকৈ অধিক ইতিবাচক যেন লাগে। আপুনি হয়তো অনুভৱ কৰিব পাৰে যে আপোনাৰ বন্ধুসকলে প্ৰয়োজনৰ সময়ত ইমান সহায় নকৰে।

লাকী ৰং: পাতল সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৩০ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আশাবাদক আকোৱালি লওক আৰু জীৱনৰ উজ্জ্বল দিশবোৰত মনোনিৱেশ কৰক। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসী দৃষ্টিভংগীয়ে আপোনাৰ আশা আৰু ইচ্ছা পূৰণৰ বাট মুকলি কৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিবলৈ অতীতত কৰা বিনিয়োগসমূহে ফলপ্ৰসূ ফলাফল দিবলৈ সাজু হৈছে। আপোনাৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ ওপৰত ইতিবাচক ছাপ পেলাব। আজিয়েই আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত সম্ভাৱ্য আৱেগিক প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে সাজু থাকক। এই সময় উলিয়াই আপোনাৰ শক্তি আৰু ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা পুনৰ মূল্যায়ন কৰক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ বাবে কিছু স্থান সৃষ্টি কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। পৰিয়ালৰ বজাৰ কৰিবলৈ যোৱাৰ সুযোগ থাকিলেও, মনত ৰাখিব যে ইয়াৰ পিছত ইয়াৰ ফলত আপুনি ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা নিশা ১২.১৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ হাঁহি এটা মাৰি সান্ত্বনা পাব, কাৰণ ই আপোনাৰ সকলো সমস্যাৰ সৰ্বোত্তম প্ৰতিষেধক হিচাপে কাম কৰে। আজি আপুনি হয়তো আপোনাৰ সংগীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ধন খৰচ কৰা দেখা পাব, কিন্তু চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই, কিয়নো আপুনি অধ্যৱসায়ীভাৱে জমা কৰা সঞ্চয় উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰিবলৈ কিবা এটা ৰোমাঞ্চকৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ সময়ত এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়াৰ আশা কৰক। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা যিকোনো অস্বাভাৱিক আচৰণৰ পৰা সাৱধান হওক যিয়ে আপোনাৰ মেজাজ ম্লান কৰিব পাৰে। আপোনাৰ শক্তি আৰু ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনাৰ পুনৰ মূল্যায়ন কৰিবলৈ এটা মুহূৰ্ত উলিয়াওক। আজি আপোনাৰ পত্নীয়ে কঠিন আৰু সাহসী দিশ এটা প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ অস্বস্তি অনুভৱ হ’ব পাৰে। ইতিবাচক কথাটো হ’ল, ভ্ৰমণৰ সময়ত কোনোবা ধুনীয়া অচিনাকি মানুহৰ সন্মুখীন হ’লে সমৃদ্ধিশালী অভিজ্ঞতা হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

সিংহ: কিছুমানে আপোনাক নতুন কিবা এটা শিকিবলৈ বহুত বয়সীয়াল বুলি ভবাৰ পিছতো সত্যটো হ’ল আপোনাৰ চোকা আৰু সক্ৰিয় মনটোৱে আপোনাক সহজেই নতুন জ্ঞান আহৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। আপোনাৰ বাসস্থানৰ সৈতে জড়িত বিনিয়োগে লাভজনক লাভ আনিবলৈ সাজু হৈছে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে গোপনীয় তথ্য ভাগ-বতৰা কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক, কাৰণ ইয়াক আনক প্ৰকাশ কৰাৰ আশংকা থাকিব পাৰে৷ আজিয়েই আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ লগত শালীনতা আৰু যত্নৰে ব্যৱহাৰ কৰক। অকলে সময় কটালে সজীৱ হ’ব পাৰে যদিও মনত কিবা এটাৰ বাবে আপুনি নিজকে উদ্বিগ্ন অনুভৱ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ ল’ব আৰু তেওঁলোকৰ লগত নিজৰ কষ্টবোৰ ভাগ-বতৰা কৰিব। দিনটোৱে হয়তো আপোনাৰ পত্নীৰ অভদ্ৰতা আনিব, আপোনাক বিচলিত কৰি পেলাব। কিন্তু মানসিক চাপে আপোনাক আগুৰি ধৰিব নিদিয়াটো গুৰুত্বপূৰ্ণ; জিৰণি আৰু জিৰণি ল’বলৈ সময় উলিয়াওক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি : আজি আপুনি আশাৰ যাদুকৰী মন্ত্ৰত মোহিত হৈ পৰিছে। প্ৰাচীন সামগ্ৰী আৰু গহনাত বিনিয়োগৰ কথা চিন্তা কৰক, কিয়নো ইয়াৰ দ্বাৰা লাভ আৰু সমৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা থাকে। পাৰিবাৰিক গোপনীয়তাৰ বিষয়ে আচৰিত ধৰণৰ প্ৰকাশৰ বাবে সাজু থাকক। আপোনাৰ ফোনটো বৃদ্ধি কৰি আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীৰ সৈতে চঞ্চল জোকাই লওক। আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আপোনাৰ নিস্বাৰ্থ সহায়ে হয়তো আজি আপোনাক চৰ্চালৈ আনিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি স্বীকৃতি বা পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ আনুগত্যৰ ওপৰত চমুকৈ সন্দেহ কৰিব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ শেষলৈকে বুজাবুজিৰ প্ৰাধান্য হয় আৰু এটা সান্ত্বনাদায়ক আলিংগন ভাগ কৰা হয়। অধিক আজৰি সময়ৰ সৈতে নেতিবাচক চিন্তাই আপোনাক অসুবিধা দিব পাৰে, গতিকে ইতিবাচক কিতাপ পঢ়ি, মনোৰঞ্জনমূলক চিনেমা চাই বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সময় কটালে সেইবোৰ প্ৰতিহত কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ সমৃদ্ধ আৰু উচ্চ কলেষ্টেৰলযুক্ত খাদ্য পৰিহাৰ কৰা খাদ্যৰ পথ বাছি লওক। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়িক প্ৰচেষ্টাত উল্লেখযোগ্য লাভৰ আশা কৰক, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ উদ্যোগক নতুন উচ্চতালৈ উন্নীত কৰিব পাৰিব। পৰিয়ালৰ এগৰাকী মহিলা সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি মনোযোগী হওক, কিয়নো ই চিন্তাৰ বিষয় হ’ব পাৰে। এই সময়ত আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ লগত ব্যক্তিগত অনুভৱ বা গোপন কথা ভাগ-বতৰা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। আলোচনা চক্ৰ আৰু প্ৰদৰ্শনীত অংশগ্ৰহণ কৰিলে আপোনাৰ জ্ঞান বহল হোৱাই নহয় মূল্যৱান নতুন যোগাযোগো লাভ কৰিব। আজিয়েই আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা সম্ভাৱ্য ইচ্ছাকৃত আঘাতৰ বাবে সাজু থাকক, যিয়ে আপোনাক সাময়িকভাৱে বিচলিত কৰি পেলাব পাৰে। অপচয় হোৱা দিন এটাৰ চিন্তাত গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে বাকী থকা সময়খিনি সম্ভৱপৰ উত্তমভাৱে ব্যৱহাৰ কৰাত মনোনিৱেশ কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১.৪৫ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১.১৫ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি : আপোনাৰ আশা চহকী, সুক্ষ্ম, সুগন্ধি, আৰু চকু কপালত তুলিব পৰা ফুলৰ দৰে ফুলিব। ধনৰ গুৰুত্ব থাকিলেও ইয়াৰ প্ৰতি অত্যধিক সংবেদনশীল হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো ই আপোনাৰ সম্পৰ্ক বিপন্ন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰত অতিথিসকলে ভিৰ কৰা এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়া আশা কৰক। আজিৰ তাৰিখত ৰোমাঞ্চ জটিল হ’ব পাৰে, সাৱধানে নেভিগেচনৰ প্ৰয়োজন। দাতব্য আৰু সামাজিক কামত লিপ্ত হওক, কিয়নো উচ্চ কামৰ বাবে আপোনাৰ সময় উচৰ্গা কৰিলে যথেষ্ট পাৰ্থক্য আহিব পাৰে। অতীতৰ এটা সুন্দৰ স্মৃতিয়ে হয়তো আজি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত হোৱা যিকোনো মতানৈক্যক স্তব্ধ কৰি পেলাব। উত্তপ্ত তৰ্কৰ মাজত বুজাবুজিৰ পোষকতা কৰিবলৈ পুৰণি, সুন্দৰ দিনবোৰ মনত পেলাওক। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক তেওঁলোকৰ প্ৰিয় খাদ্যখিনি বাহিৰৰ পৰা উলিয়াই আনি আচৰিত কৰক, ঘৰৰ পৰিৱেশত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ সম্ভাৱ্য বিপৰ্যয়ৰ বাবে নিজকে প্ৰস্তুত কৰক। হৃদয় হেৰুৱাই পেলোৱাৰ পৰিৱৰ্তে আকাংক্ষিত ফলাফল লাভ কৰিবলৈ অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক চেনেল কৰক। এই বিপৰ্যয়বোৰক আপোনাৰ লক্ষ্যৰ দিশত খোজ দিয়াৰ শিল হিচাপে গণ্য কৰক। সংকটৰ সময়ত আত্মীয়-স্বজন মূল্যৱান সহায়ক হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। জল্পনা-কল্পনাৰ জৰিয়তে বা অপ্ৰত্যাশিত লাভৰ জৰিয়তে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি আশা কৰক। আপোনাৰ ঘৰৰ পৰিৱেশত পৰিৱৰ্তন কৰাৰ আগতে সকলোৰে অনুমোদন থকাটো নিশ্চিত কৰক। ৰোমান্টিক প্ৰভাৱ আজি প্ৰবল, গতিকে ৰোমান্টিক পৰিৱেশ উপভোগ কৰক। কোনো যুক্তিৰ মাজলৈ টানি আনিলে কঠোৰ মন্তব্য নকৰিবলৈ সাৱধান হওক। পত্নীৰ সৈতে প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চত অল আউট হোৱাৰ দিন, নতুন উচ্চতাত উপনীত হোৱাৰ দিন৷ জীৱনত ভাল বন্ধু থকাৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি আজি সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

লাকী ৰং: সেউজীয়া পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ কৰ্মৰ দাবীয়ে আজি হয়তো মানসিক চাপ আৰু উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। যদি আপুনি অলপ অতিৰিক্ত ধন উপাৰ্জনৰ উপায় বিচাৰিছে, তেন্তে সুৰক্ষিত বিত্তীয় আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আনক আপ্লুত কৰাৰ আপোনাৰ ক্ষমতা লক্ষ্যহীন হৈ নাথাকিব, পুৰস্কাৰ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনৰ সৈতে পাৰ্থক্যৰ বাবে সাজু থাকক; আপোনাৰ স্থিতিৰ বিষয়ে জনোৱাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ এজন ব্যক্তিয়ে হাত আগবঢ়োৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত ই এটা স্মৰণীয় দিন হৈ পৰিছে। দিনটোৰ আগতে হোৱা উত্তপ্ত তৰ্কৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা সুন্দৰ সন্ধিয়া কটাব। আপোনাৰ জীৱনৰ সমস্যাসমূহৰ নিৰ্ভৰযোগ্য সমাধান স্বতন্ত্ৰভাৱে বিচাৰি উলিওৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, কিয়নো আনসকলে কেৱল পৰামৰ্শ আৰু পৰামৰ্শহে দিব পাৰে।

লাকী ৰং: বুৰ্গাণ্ডী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ মনোমোহা আচৰণে আজি দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব। ধন সম্পৰ্কীয় বিষয়ত অনুকূল সিদ্ধান্ত, যদি আপুনি কোনো আইনী গোচৰৰ সৈতে জড়িত আছিল, তেন্তে আপোনাৰ পক্ষত লোৱা হ’ব, যাৰ ফলত আৰ্থিক সুবিধা আহিব। ঘৰুৱা কাম-কাজ আৰু বাকী থকা ঘৰুৱা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে ই এক অনুকূল দিন৷ যদিও আপুনি নিজকে সঠিক প্ৰমাণ কৰিবলৈ আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে কাজিয়াত লিপ্ত হ’ব পাৰে, তথাপিও তেওঁলোকৰ বুজাবুজিয়ে অৱশেষত পৰিস্থিতি শান্ত কৰিব। জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা এটা দিন আশা কৰক, য’ত কথাবোৰ বহুলাংশে আপোনাৰ ইচ্ছামতে উন্মোচিত হ’ব। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাৰ বাবে অতিৰিক্ত বিশেষ সময় আবণ্টন দিব। যদি আপোনাৰ কথা শুনা নাই যেন লাগে, তেন্তে খং হেৰুৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। বৰঞ্চ পৰিস্থিতি আৰু আপোনাৰ পৰামৰ্শ দুয়োটাকে বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক, সেই অনুসৰি সঁহাৰি দিয়ক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ মনোমোহা আচৰণে আজি দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব। ধন সম্পৰ্কীয় বিষয়ত অনুকূল সিদ্ধান্ত, যদি আপুনি কোনো আইনী গোচৰৰ সৈতে জড়িত আছিল, তেন্তে আপোনাৰ পক্ষত লোৱা হ’ব, যাৰ ফলত আৰ্থিক সুবিধা আহিব। ঘৰুৱা কাম-কাজ আৰু বাকী থকা ঘৰুৱা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে ই এক অনুকূল দিন৷ যদিও আপুনি নিজকে সঠিক প্ৰমাণ কৰিবলৈ আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে কাজিয়াত লিপ্ত হ’ব পাৰে, তথাপিও তেওঁলোকৰ বুজাবুজিয়ে অৱশেষত পৰিস্থিতি শান্ত কৰিব। জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা এটা দিন আশা কৰক, য’ত কথাবোৰ বহুলাংশে আপোনাৰ ইচ্ছামতে উন্মোচিত হ’ব। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাৰ বাবে অতিৰিক্ত বিশেষ সময় আবণ্টন দিব। যদি আপোনাৰ কথা শুনা নাই যেন লাগে, তেন্তে খং হেৰুৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। বৰঞ্চ পৰিস্থিতি আৰু আপোনাৰ পৰামৰ্শ দুয়োটাকে বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক, সেই অনুসৰি সঁহাৰি দিয়ক।

লাকী ৰং: পাতল সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment