১৩ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১৩ ডিচেম্বৰ, বুধবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি: সহযোগীসকল আপোনাৰ জীৱনলৈ সহায় আগবঢ়াবলৈ আৰু আনন্দ কঢ়িয়াই আনিবলৈ থাকে। যদি আপুনি ঋণৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে আৰু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাত যথেষ্ট সময় বিনিয়োগ কৰিছে, তেন্তে আজি আপোনাৰ বাবে এক আকস্মিক মুহূৰ্ত। আজি আনৰ কামত হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল৷ প্ৰেমে ইতিবাচক শক্তি নিৰ্গত কৰিব, আৰু আপোনাৰ বন্ধুসকলে আপোনাক এটা প্ৰত্যাহ্বানমূলক কাম সফলতাৰে মোকাবিলা কৰাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিব। বজাৰ কৰা আৰু বিভিন্ন এংগেজমেণ্টেৰে ভৰা এটা দিন অপেক্ষা কৰি আছে, আপোনাক ব্যস্ত কৰি ৰাখিছে। পত্নীৰ সৈতে মিলি আজি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ আদৰৰ স্মৃতি সৃষ্টি কৰিব। প্ৰতিকাৰ: মদ্যপানৰ পৰা বিৰত থাকি পৰিয়ালৰ সুখৰ খেতি কৰাত মনোনিৱেশ কৰক। মদ্যপানে মংগল গ্ৰহৰ বিৰূপ প্ৰভাৱ আৰু অধিক তীব্ৰতৰ কৰি তোলে।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: যোগ আৰু ধ্যানৰে দিনটো আৰম্ভ কৰক স্থায়ী উপকাৰৰ বাবে যিয়ে আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা গোটেই দিনটো বজাই ৰখাত সহায় কৰিব। নতুনকৈ ক্ৰয় কৰিবলৈ যোৱাৰ আগতে আপুনি ইতিমধ্যে থকা বস্তুবোৰ ব্যৱহাৰ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ সন্তানৰ বঁটা অনুষ্ঠানলৈ নিমন্ত্ৰণত আনন্দ বিচাৰি পোৱাটো সুখৰ উৎস হ’ব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানে আপোনাৰ আশা অনুসৰি কাম কৰাৰ সাক্ষী হোৱা আৰু আপোনাৰ সপোন বাস্তৱায়িত কৰাটো পূৰণ হ’ব পাৰে। একপক্ষীয় মোহৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত হৃদয়ৰ বিষ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন প্ৰকাশ পাব পাৰে, কিন্তু আপোনাৰ অভাৱসমূহ সমাধান কৰিবলৈ নিষ্ঠাবান আত্ম-চিন্তাৰ প্ৰয়োজন। সম্ভাৱ্য হতাশাৰ বাবে সাজু থাকক কিয়নো সৰু কথাই, যেনে আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা পোৱা মিছা কথাই আজি আপোনাক বিচলিত কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ সজীৱ আৰু সবল প্ৰেম জীৱনৰ লালন-পালন কৰিবলৈ লক্ষ্মী নাৰায়ণ মন্দিৰলৈ গৈ প্ৰসাদ আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ৫.৩০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ ৰক্তচাপৰ চিন্তা থকা ব্যক্তিসকলে ভিৰ কৰা বাছত যাত্ৰা কৰাৰ সময়ত নিজৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। শ্বেয়াৰ বজাৰ বিনিয়োগৰ লগত জড়িতসকলে আজি সম্ভাৱ্য লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বিনিয়োগ পৰ্টফলিঅ’ৰ প্ৰতি সজাগ আৰু মনোযোগী হোৱাটো ভাল। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা পোৱা সহায়ে আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাত সহায় কৰিব। ব্যক্তিগত নিৰ্দেশনাই আপোনাৰ সম্পৰ্ক বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আত্মীয়ৰ পৰা বৃদ্ধি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে সতেজ প্ৰস্তাৱ আশা কৰক। দূৰৈৰ আত্মীয়ৰ পৰা অঘোষিত ভ্ৰমণৰ বাবে সাজু থাকক, যিয়ে আপোনাৰ সময়ৰ এক উল্লেখযোগ্য অংশ খৰচ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অভিশপ্ত অনুভৱ কৰি আহিছে, তেন্তে আজিৰ দিনটোৱেই হ’ব পাৰে যেতিয়া আপুনি ধন্য অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। প্ৰতিকাৰ: ৰাতি বিচনাৰ কাষত তামৰ পাত্ৰত পানী ৰাখি স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰক। পিছদিনা ৰাতিপুৱা এই পানী ওচৰৰ গছজোপাৰ গুৰিত ঢালি দিব লাগে যাতে স্বাস্থ্যৰ উৎকৃষ্ট উপকাৰ হয়।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশি: স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাই আজি হয়তো অস্বস্তি আনিব পাৰে। ঘৰুৱা সৰু সৰু বস্তুৰ বাবে অত্যধিক খৰচ কৰিলে মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পুৰণি বন্ধু এজনে হয়তো সন্ধিয়া ভ্ৰমণ কৰি নষ্টালজিক স্মৃতিৰ উদগনি দিয়ে। আনন্দময় স্বভাৱ বজাই ৰাখক আৰু প্ৰেমত প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’বলৈ সাহস গোটাওক। আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক মনোভাৱে আপোনাক আনতকৈ আগুৱাই ৰাখিব। যদিও আপুনি আজিয়েই আপোনাৰ ঘৰটো পুনৰ সংগঠিত আৰু পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, আজৰি সময় বিচাৰি পোৱাটো হয়তো সহজলভ্য বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ঘৰুৱা সহায়ৰ অনুপস্থিতিয়ে আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: দৈনিক ১৫-২০ মিনিট সময় ৰ’দত গা ধুই (ৰাতিপুৱাই) বেমাৰ আৰু অভাৱ দূৰ কৰিব লাগে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: স্থায়ী সুবিধাৰ বাবে যোগ আৰু ধ্যানৰে দিনটো আৰম্ভ কৰক, গোটেই দিনটো শক্তিৰ মাত্ৰা স্থায়ী হোৱাটো নিশ্চিত কৰক। ঘৰুৱা অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ বাবে ধন খৰচ কৰিলে আজি আৰ্থিক দুৰ্দশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে যদিও ই আপোনাক ভৱিষ্যতৰ সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব। ঘৰৰ চাৰিওফালে সৰু সৰু পৰিৱৰ্তন ৰূপায়ণ কৰি ইয়াৰ ৰূপ বৃদ্ধি কৰা। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যাদু অনুভৱ কৰক। সীমাহীন সৃষ্টিশীলতা আৰু উৎসাহৰ দ্বাৰা পৰিচালিত আপোনাৰ ধাৰাবাহিক কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আজি উল্লেখযোগ্য পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। কিন্তু সাৱধান হওক কাৰণ আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত উত্তেজনা বৃদ্ধি পাব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্কৰ প্ৰতি ভাবুকি আহিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: পত্নীক সন্মান আৰু সন্মান দেখুৱাই আৰ্থিক শক্তিৰ পোষকতা কৰক।

লাকী ৰং: ৰূপালী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি : ধ্যান-ধাৰণাৰ দ্বাৰা সকাহ পাব। দিনটোৰ পিছত আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি দেখা যাব। আপোনাৰ নতুন প্ৰকল্প আৰু পৰিকল্পনাৰ বাবে পিতৃ-মাতৃৰ সমৰ্থন আহৰণৰ এক সুযোগ্য সময়। ৰোমান্টিক স্মৃতিয়ে আপোনাৰ দিনটো উষ্ণতাৰে ভৰাই তুলিব। কৰ্মৰ উত্তেজনাই আপোনাৰ মনটোক ডাৱৰীয়া কৰি ৰখাৰ পিছতো আৰু পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে কম সময় এৰি দিয়াৰ পিছতো, আপোনাৰ দিনটো বৃদ্ধি কৰিবলৈ আপোনাৰ ব্যস্ত জীৱনশৈলীৰ মাজত নিজৰ বাবে মুহূৰ্তবোৰ খোদিত কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি বিবাহে এক আচৰিত ধৰণৰ বিশেষ অৰ্থ ধাৰণ কৰিছে। প্ৰতিকাৰঃ আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত অগ্ৰগতি লাভ কৰিবলৈ দিনে ১১ বাৰ ওম ক্ষীতি পুত্ৰায় বিদ্মহে লোহিতংগায় দীমাহী ধননো ভৌমহা প্ৰচোদয়ত জপ কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ কোনো শাৰীৰিক কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হ’লে আপোনাৰ আনন্দৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ ফিটনেছ বজাই ৰখাত সহায়ক হ’ব পাৰে। ৰিয়েল এষ্টেটত বিনিয়োগ কৰাটো লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানসকলে আপোনাৰ সুখ নিশ্চিত কৰাৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ। প্ৰেম বতাহত আছে, আপোনাৰ বাবে আনন্দৰ অনুভূতিৰ সৃষ্টি কৰিছে। গধুৰ কামৰ বোজাৰ মাজতো, আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত কামবোৰ দক্ষতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ শক্তি থাকিব৷ একেলগে সময়ৰ অভাৱৰ বাবে আপোনাৰ সংগীৰ আগত আপোনাৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰক। তেওঁলোকে হয়তো আপোনাক নতুন প্ৰেম আৰু অনুভূতিৰ জগতলৈ লৈ যায়।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: ব্যক্তিগত প্ৰত্যাহ্বানই আপোনাৰ মানসিক সুস্থতাত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে, কিন্তু মনোমোহা কিবা এটা পঢ়াৰ দৰে মানসিক ব্যায়ামত লিপ্ত হ’লে চাপ কমোৱাত সহায়ক হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক ইতিবাচক ফলাফলৰ আশা কৰা হৈছে, যিয়ে ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে আনন্দ কঢ়িয়াই আনে। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্য চিন্তাৰ বিষয় হ’ব পাৰে, চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে পৃথিৱীখন যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰে। পেছাদাৰী দায়িত্ব বৃদ্ধি পাব পাৰে, যিয়ে জবাবদিহিতাৰ উচ্চ স্তৰৰ সংকেত দিয়ে। বন্ধুসকলে আজি আপোনাৰ ওচৰলৈ যাব পাৰে, একেলগে মানসম্পন্ন সময়ৰ সুযোগ প্ৰদান কৰি। কিন্তু এই সময়ছোৱাত মদ, চিগাৰেটৰ দৰে ক্ষতিকাৰক দ্ৰব্য সেৱন কৰাটো বাঞ্ছনীয়। আপোনাৰ বাটত ৰোমাঞ্চকৰ খবৰ আহিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব।

লাকী ৰং: বুৰ্গাণ্ডী ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

ধনু ৰাশি: আজিয়েই আপোনাৰ উচ্চ শক্তিক উৎপাদনশীল কাৰ্য্যকলাপত চেনেল কৰক। যথেষ্ট লাভৰ বাবে দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগৰ কথা চিন্তা কৰক। বয়সস্থ ব্যক্তিৰ সৈতে আপোনাৰ উচ্চাকাংক্ষাসমূহ ভাগ-বতৰা কৰক, কিয়নো তেওঁলোকৰ সমৰ্থন অমূল্য হ’ব পাৰে। অতিৰিক্ত কষ্ট কৰক, আৰু ভাগ্যই আজি আপোনাৰ অনুকূল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ সংগীসকলক শলাগ লওক আৰু মূল্য দিয়ক; সেইবোৰক সহজভাৱে ল’ব নালাগে৷ আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। এটা আনন্দদায়ক আচৰিতই হয়তো আপোনাৰ বৈবাহিক আনন্দ বৃদ্ধি কৰিব।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ বন্ধুৱে আপোনাৰ মুকলি মন আৰু সহনশীলতাক প্ৰত্যাহ্বান জনাব পাৰে, গতিকে আপোনাৰ মূল্যবোধৰ লগত আপোচ নকৰিবলৈ সাৱধান হওক আৰু সিদ্ধান্তৰ ক্ষেত্ৰত যুক্তিবাদীতাৰে আগবাঢ়ি যাওক। উল্লেখযোগ্য ব্যৱসায়িক লাভ দিগন্তত আছে, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক নতুন উচ্চতালৈ উন্নীত কৰিব পাৰিব। আজিয়েই পৰিৱৰ্তনক আকোৱালি লওক, সেয়া নতুন ৰূপ হওক, সাজ-পোছাক হওক, বা নতুন বন্ধুত্ব গঢ়ি তোলা হওক৷ সংগীৰ আৱেগিক হেঁচাত বলি হোৱাটো প্ৰতিহত কৰক। যদি আপুনি কৰ্মৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে আজি ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে। আনক সহায় কৰাত আপোনাৰ সময় আৰু শক্তি অৱদান আগবঢ়াওক, কিন্তু অসংলগ্ন বিষয়ত অপ্ৰয়োজনীয় জড়িত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি আপোনাক অজানিতে আঘাত দিব পাৰে, যাৰ ফলত সাময়িকভাৱে দুখৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশি: গোটেই দিনটো আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰাত উপকাৰী প্ৰভাৱৰ বাবে যোগ আৰু ধ্যানৰে দিনটো আৰম্ভ কৰক। উন্নত বিত্তীয় সাহায্যই আপোনাক দীৰ্ঘদিনীয়া বাবদ আৰু বিল সুবিধাজনকভাৱে নিষ্পত্তি কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব। আপোনাৰ পত্নীয়ে প্ৰভাৱিত কৰা যিকোনো ম্লানতা দূৰ কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ সৈতে শিথিল মুহূৰ্তবোৰক লালন-পালন কৰক। সৃষ্টিশীল বৃত্তিত নিয়োজিত ব্যক্তিসকলে আজি প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত সৃষ্টিশীল সাধনাতকৈ চাকৰিৰ তাৎপৰ্য্য উপলব্ধি হ’ব পাৰে। দিনটো অলপ ক্লান্তিকৰভাৱে আৰম্ভ হ’ব পাৰে, কিন্তু আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইতিবাচক ফলাফলৰ উন্মেষ ঘটিব। দিনটোৰ শেষৰ সময়খিনি ব্যক্তিগত সময়ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক আৰু ঘনিষ্ঠ কাৰোবাক লগ পোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। কিন্তু যথেষ্ট খৰচৰ বাবে পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য সংঘাতৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আজি আপুনি শক্তিৰে ভৰি পৰিব, সাধাৰণ সময়ৰ আধাতে কামবোৰ সম্পন্ন কৰিব। বিনিয়োগৰ সুবিধাসমূহ স্বীকাৰ কৰক, কিয়নো আপোনাৰ অতীতৰ বিনিয়োগে লাভজনক লাভ দিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আনন্দ কঢ়িয়াই অনাৰ প্ৰচেষ্টা চলোৱাৰ সময়ত সুখেৰে ভৰা এটা দিন উপভোগ কৰক। প্ৰিয়জনৰ সৈতে চুটি ছুটীত নামি পৰাসকলে এক অতি স্মৰণীয় সময় আশা কৰিব পাৰে। যিকোনো ব্যয়বহুল উদ্যোগৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ আগতে সাৱধান হওক আৰু নিজৰ বিচাৰ ব্যৱহাৰ কৰক। অপ্ৰয়োজনীয় খৰচৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ বজাৰ কৰাৰ সময়ত সংযমৰ অভ্যাস কৰক। পত্নীৰ সৈতে পুৰণি ৰোমান্টিক দিনবোৰৰ সৌন্দৰ্য্য পুনৰ জীৱিত কৰক, লালন-পালন কৰা স্মৃতিৰ সৃষ্টি কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ ব্যৱসায় আৰু কৰ্মজীৱনত থকা বাধা দূৰ কৰিবলৈ বিচনাৰ চাৰিখন ভৰিত চাৰিটা ৰূপৰ নখ লগাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment