১২ ছেপ্টেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল আজি ৰাশিফল, ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১২ ছেপ্টেম্বৰ, মঙলবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি:

আপোনাৰ মেজাজক উন্নীত কৰিবলৈ মনত এটা উজ্জ্বল আৰু উশাহ লোৱা ছবি কল্পনা কৰক। আজি আপুনি হয়তো আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত যথেষ্ট খৰচৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে, যিয়ে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাত সম্ভাৱ্যভাৱে হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে ই আপোনাৰ পাৰিবাৰিক বন্ধনকো সুদৃঢ় কৰিব পাৰে। শিশুৰ সৈতে আপোনাৰ

দৃষ্টিভংগীৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো অত্যধিক কঠোৰ হ’লে তেওঁলোকক আলোড়িত কৰিব পাৰে। বৰঞ্চ সংযম ব্যৱহাৰ কৰক আৰু স্বীকাৰ কৰক যে কঠোৰতাই আপোনাৰ আৰু তেওঁলোকৰ মাজত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনক বিয়া কৰাবলৈ আকাংক্ষা কৰে তেন্তে আজিয়েই তেওঁলোকৰ সৈতে আন্তৰিক কথা-বতৰা আৰম্ভ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ অনুভৱ আগতীয়াকৈ জোখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। কৰ্ম-সম্পৰ্কীয় সমস্যাসমূহ অনায়াসে সমাধান কৰিবলৈ আপোনাৰ পেছাদাৰী বিশেষজ্ঞতাৰ লাভ উঠাওক। অপ্ৰত্যাশিত গুৰুত্বপূৰ্ণ আমন্ত্ৰণ আপোনাৰ বাটত আহিব পাৰে।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

তদুপৰি আজিয়েই আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰতি থকা আপোনাৰ মৰম পুনৰ আৱিষ্কাৰ কৰিবলৈ সাজু হওক, কিয়নো তেওঁলোকে সঁচাকৈয়ে ইয়াৰ যোগ্য। প্ৰতিকাৰৰ ফালৰ পৰা আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বৃদ্ধি কৰিবলৈ আপোনাৰ জীৱনৰ পৰা ঈৰ্ষা আৰু ঈৰ্ষাৰ দৰে নেতিবাচক বৈশিষ্ট্যসমূহ আঁতৰোৱাত মনোনিৱেশ কৰক।

বৃষ ৰাশি:

কৰ্মক্ষেত্ৰ আৰু ঘৰুৱা ফ্ৰণ্ট দুয়োটাতে কিছু মানসিক চাপৰ আশা কৰক, যিয়ে আজি আপোনাক অলপ চুটি স্বভাৱৰ কৰি তুলিব পাৰে। আপোনাৰ কোনোবা পিতৃ-মাতৃয়ে হয়তো সুযোগ লৈ ধন সঞ্চয়ৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে এক মূল্যৱান শিক্ষা দিব পাৰে। তেওঁলোকৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰতি ভালদৰে মনোযোগ দিয়ক, কিয়নো ইয়াক আওকাণ কৰিলে ভৱিষ্যতে আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। দিনটোক উপভোগ্য দিনলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিবলৈ পৰিয়াল বা ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ

কথা চিন্তা কৰক। বিশেষকৈ কাৰণ আজি আপোনাৰ সংগীৰ মেজাজ যথেষ্ট অভাৱনীয় হ’ব পাৰে বাবে আপোনাৰ উত্তম আচৰণ বজাই ৰাখক। খুচুৰা বিক্ৰেতা আৰু পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে ই এক অনুকূল দিন, আৰু আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়িক প্ৰচেষ্টাত সন্তুষ্টিদায়ক দিনৰ আশা কৰিব পাৰে৷ স্বচ্ছ আকাশৰ তলত খোজ কাঢ়ি আৰু শুদ্ধ বতাহ উশাহ লৈ আজৰি সময়ৰ সুবিধা লওক। আপোনাৰ মানসিক শান্তি দিনটোৰ ভিতৰতে এক সম্পদ হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। কিন্তু আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ বাবে আপোনাৰ কামত সম্ভাৱ্য ব্যাঘাতৰ বাবে সাজু থাকক।

লাকী ৰং: ৰং।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে স্বাস্থ্যৰ উন্নতিৰ বাবে পূব দিশৰ ফালে মুখ কৰি খাদ্য গ্ৰহণ কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

মিথুন ৰাশি:

সংঘাতৰ পৰা আঁতৰি থাকক কিয়নো ই আপোনাৰ অসুস্থতা আৰু বেছি ভয়াৱহ কৰি তুলিব পাৰে। আপোনাৰ সংযোগৰ জৰিয়তে আয়ৰ নতুন ধাৰা ওলাই আহিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁলোকৰ সহায় আগবঢ়াব, আপোনাৰ মনত ওজন

থকা বোজাবোৰ লাঘৱ কৰিব। সাৱধান হওক, কিয়নো কোনোবাই আপোনাৰ লগত ফ্লাৰ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত সজাগ হওক, কিয়নো কোনোবাই আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। নিজৰ চৌপাশৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি থাকক। দিনটোৰ ব্যস্ততা সত্ত্বেও আপুনি উপভোগ কৰা কাৰ্য্যকলাপৰ বাবে কিছু সন্ধিয়াৰ সময় উলিয়াই ল’ব৷ মনত ৰাখিব যে আজি আপোনাৰ পত্নীয়ে হয়তো আত্মকেন্দ্ৰিক আচৰণ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

সুসম প্ৰেম জীৱনৰ বাবে বিষ্ণু চলিছা পাঠ বা ভগৱান বিষ্ণুৰ প্ৰশংসাত গীত গোৱাটো প্ৰতিকাৰ হিচাপে বিবেচনা কৰক।

কৰ্কট ৰাশি:

দিনটো ব্যস্ত থকাৰ পিছতো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা নিৰ্দোষ হৈ থাকিব। আশাব্যঞ্জক বিত্তীয় চুক্তি চূড়ান্ত হোৱাৰ আশা কৰক, সতেজ ধন আনিব। আপোনাৰ ভাইটিয়ে আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তাক আপুনি প্ৰথমতে ভবাতকৈও অধিক সহায় কৰা বুলি প্ৰমাণ কৰিব। আপোনাৰ অতীতৰ বিপৰ্যয়ৰ পৰা শিকিব পৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, কিয়নো আজি ৰোমান্টিক প্ৰস্তাৱ দিলে

হয়তো আকাংক্ষিত ফলাফল নহ’বও পাৰে। অংশীদাৰিত্বৰ সুযোগ আশাব্যঞ্জক যেন লাগিলেও সকলো কথা স্পষ্ট আৰু সংক্ষিপ্তভাৱে নথিভুক্ত কৰাটো নিশ্চিত কৰক। আপোনাৰ চেহেৰাত এনে উন্নতি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক যিয়ে সম্ভাৱ্য অংশীদাৰক আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে বিবাহিত জীৱনটোৱে নিজৰ অংশৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে আহিব পাৰে, যিবোৰ আজি আপুনি সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

সুসম প্ৰেম জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ভগৱান শিৱৰ যিকোনো মন্ত্ৰ আবৃত্তি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। ভগৱান শিৱৰ প্ৰায়শ্চিত্তই মংগল গ্ৰহৰ বিৰূপ প্ৰভাৱ লাঘৱ কৰিব পাৰে আৰু ইতিবাচক উপকাৰৰ সূচনা কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি:

এজন সাধু ব্যক্তিৰ পৰা ঐশ্বৰিক জ্ঞান লাভ কৰিলে সান্ত্বনা আৰু আৰাম পোৱা যায়। নতুন বিত্তীয় চুক্তি চূড়ান্ত হোৱাৰ আশা কৰক, যাৰ ফলত ধনৰ সতেজ প্ৰবাহৰ সূচনা হ’ব। যদি আপুনি পাৰ্টি আয়োজন কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলক নিমন্ত্ৰণ জনাওক, কিয়নো আপোনাৰ মনোবল উন্নীত কৰিবলৈ তাত বহুত মানুহ থাকিব৷ আজি

অবিবাহিতসকলে হয়তো বিশেষ কাৰোবাক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব পাৰে, কিন্তু আগবাঢ়ি যোৱাৰ আগতে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কৰ অৱস্থা নিৰ্ণয় কৰাটো ভাল। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰসকলে শক্তিশালী সমৰ্থন দেখুৱাব, বাকী থকা কামসমূহ শেষ কৰিবলৈ সহযোগিতা কৰিব। সামগ্ৰিকভাৱে এটা কল্পনাতীত দিন৷ আজিয়েই আত্মচিন্তাৰ বাবে কিছু সময় আবণ্টন দিয়ক যাতে আপোনাৰ উন্নতিৰ ক্ষেত্ৰসমূহৰ মূল্যায়ন কৰিব পাৰে, আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনক লাভান্বিত কৰক। কিন্তু সচেতন হওক যে সময়ৰ অভাৱৰ বাবে আপোনাৰ সম্পৰ্কত হতাশা বৃদ্ধি পাব পাৰে।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ২.১৫ বজালৈ।

ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে খিৰণিৰ শিপা বগা কাপোৰেৰে মেৰিয়াই ৰখাৰ কথা চিন্তা কৰক যাতে স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হয়।

কন্যা ৰাশি:

আপোনাৰ উদ্যোগসমূহত অতীতৰ সফলতাই আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। প্ৰাচীন সামগ্ৰী আৰু গহনাত বিনিয়োগ কৰিলে লাভ আৰু সমৃদ্ধিৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হয়। আপোনাৰ বাসস্থান বৃদ্ধি কৰিবলৈ ঘৰ-উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ কথা চিন্তা কৰক। যদিও আজি প্ৰকৃত প্ৰেমৰ অভাৱৰ দিন যেন লাগিব পাৰে, তথাপিও মনত ৰাখিব যে সময়ৰ লগে লগে

সকলো সলনি হয়, আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনকে ধৰি। এটা অতি সক্ৰিয় আৰু সামাজিক দিন আশা কৰক, য’ত মানুহে আপোনাৰ পৰামৰ্শ বিচাৰিব আৰু আপোনাৰ কথাৰ সৈতে সহজেই একমত হ’ব। মনত ৰাখিব যে আজি আপোনাৰ পৰিকল্পনা অনুসৰি সকলো নহব। আপোনাৰ পত্নীৰ জৰুৰী কামৰ বাবে আপোনাৰ দিনটোৰ সূচীত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে, কিন্তু শেষত, আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে সেয়া সৰ্বোত্তম কামৰ বাবেই হৈছিল।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনৰ বাধা আঁতৰোৱাৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে দৰিদ্ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক কিতাপ, লিখাৰ সামগ্ৰী, ইউনিফৰ্ম, আৰু শৈক্ষিক সম্পদ প্ৰদান কৰি সহায় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। ইয়াৰ ফলত বুধ গ্ৰহৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পাব।

তুলা ৰাশি:

যোগ আৰু ধ্যানত লিপ্ত হ’লে শাৰীৰিক ফিটনেছ আৰু মানসিক সুস্থতা দুয়োটা বজাই ৰখাত সহায়ক হ’ব পাৰে। বিশেষকৈ উল্লেখযোগ্য বিত্তীয় লেনদেনৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ সময়ত ইম্পলচিভ সিদ্ধান্ত লোৱাটো এৰাই চলাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আপোনাৰ সন্তানে যাতে আপোনাৰ সদয়তাক শোষণ নকৰে তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখক। আপুনি হয়তো শুনিছে যে প্ৰেমৰ

কোনো সীমা নাজানে, আৰু আজি, আপুনি এই সত্যটো প্ৰত্যক্ষভাৱে অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলে কাৰ্যালয়ত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমক স্বীকাৰ কৰিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ সময়সূচীৰ মাজত আজি আপোনাক আত্ম-অনুগ্ৰহৰ বাবে বহুমূলীয়া মুহূৰ্ত প্ৰদান কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় কাম-কাজ উপভোগ কৰিব পাৰিব। প্ৰেম, চুমা, আলিংগন, আৰু আনন্দক আকোৱালি লওক, কাৰণ এই দিনটো আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনৰ সৈতে ৰোমান্টিক মুহূৰ্তৰ বিষয়ে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: বৈ যোৱা পানীত ঢাকনি থকা খালী বোকা পাত্ৰ এটা ৰাখি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশি:

নিৰাশাবাদী মনোভাৱ গ্ৰহণ কৰাটো এৰক, কিয়নো ই আপোনাৰ সুযোগ হ্ৰাস কৰাই নহয়, আপোনাৰ শাৰীৰিক সুস্থতাও বিঘ্নিত কৰে। আজি আপোনাৰ সময়খিনি অচল কৰি ৰখাৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিব পৰা কামত লিপ্ত হোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। পৰিয়ালৰ কোনো বৃদ্ধ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ চিন্তাই কিছু উত্তেজনা আনিব পাৰে। যদি আপুনি

আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ সাজ-পোছাকৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক, কিয়নো এই সবিশেষক অৱহেলা কৰিলে আপোনাৰ প্ৰিয়জনক সম্ভাৱনাময়ভাৱে বিৰক্ত কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত পেছাদাৰী সাফল্য আৰু সুবিধা আশা কৰক। কিছুমানৰ বাবে অপ্ৰত্যাশিত ভ্ৰমণ কৰ আৰু মানসিক চাপৰ সৃষ্টিকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এজন আত্মীয়ই হয়তো আজি আপোনাক আচৰিত কৰিব, সম্ভাৱনাময়ভাৱে আপোনাৰ পৰিকল্পনা সলনি কৰিব।

লাকী ৰং: বগা এৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: সুসম পাৰিবাৰিক জীৱন গঢ়ি তুলিবলৈ ঘৰৰ চাৰিওটা চুকতে ৰঙা শিল ৰাখক।

ধনু ৰাশি:

আউটিং, পাৰ্টি, আৰু জিৰণি লৈ ভ্ৰমণ উপভোগ কৰিলে আজি আপোনাৰ মনোবল উন্নীত হ’ব। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায় চলোৱাসকলে নিজৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ পৰা মূল্যৱান পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে, যাৰ ফলত আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ অতিথিসকলৰ লগত দয়ালু ব্যৱহাৰ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়; অন্যথা আপোনাৰ আচৰণে আপোনাৰ পৰিয়ালক

বিচলিত কৰাই নহয়, আপোনাৰ সম্পৰ্কতো হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ মন্তব্যৰ সৈতে বিশেষভাৱে মিলি থাকক, আৰু কোনো ধৰণৰ সংঘাত বৃদ্ধি নকৰিবলৈ আৱেগিক সংযম ব্যৱহাৰ কৰক। সাহসী পদক্ষেপ গ্ৰহণ আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ফলত অনুকূল পুৰস্কাৰ পোৱা যাব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ মংগলৰ বাবে ক্ষতিকাৰক আৰু আপোনাৰ সময়ৰ অপচয় বুলি ভবা ব্যক্তিসকলৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখাৰ কথা চিন্তা কৰক। আজি খৰচৰ ফলত আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৪৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ ভগৱান ভৈৰৱ মন্দিৰত গাখীৰ দান কৰি পৰিয়ালৰ সুখৰ পোষকতা কৰক।

মকৰ ৰাশি:

আপোনাৰ কৰ্ম প্ৰতিশ্ৰুতিৰ মাজত সম্ভৱ হ’লে বিৰতি লোৱা আৰু জিৰণি লোৱাটো নিশ্চিত কৰক। গোটেই দিনটোত আৰ্থিক লেনদেন এটা পুনৰাবৃত্তিমূলক বিষয়বস্তু হ’ব, যাৰ ফলত শেষত দিনটোৰ শেষলৈকে যথেষ্ট সঞ্চয় হ’ব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো কটালে কেৱল আনন্দই নহয়, ছুটীৰ পৰিকল্পনাৰ সুযোগো লাভ কৰিব। আপোনাৰ সম্পৰ্কত থকা

যিকোনো অভিযোগ আৰু ক্ষোভ এই আচৰিত দিনটোত অলৌকিকভাৱে নাইকিয়া হৈ যাব। যদিও কাম লাহে লাহে আগবাঢ়িব পাৰে, তথাপিও ইয়াৰ ফলত সামান্য মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব। পৰিয়াল বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে পৰ্যাপ্ত সময় নোপোৱাৰ অনুভৱটোৱে দুখজনক হ’ব পাৰে, আৰু আজি আপুনি এই আৱেগ পুনৰ অনুভৱ কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এক অন্তৰংগ আৰু পূৰ্ণতাপূৰ্ণ সংযোগ আশা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ৰঙা বা কমলা ৰঙৰ কাপোৰেৰে মেৰিয়াই থোৱা বায়েল গছৰ শিপা (কাঠৰ আপেল) পকেটত লৈ আপোনাৰ আৰ্থিক বৃদ্ধি বৃদ্ধি কৰক।

কুম্ভ ৰাশি:

অনাবৃত খাদ্য গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক, কিয়নো ই আপোনাৰ মংগলৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। অৱশ্যে অপ্ৰয়োজনীয় মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত মানসিক উত্তেজনাহে হ’ব। অপ্ৰত্যাশিত খৰচে আপোনাৰ আৰ্থিক বোজা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো বৃদ্ধ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ চিন্তা চিন্তাৰ

কাৰণ হ’ব পাৰে। উজ্জ্বল দিশটো হ’ল, দিনটোৱে আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনৰ বাবে আচৰিত হোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে, গতিকে ৰোমাঞ্চক জীয়াই ৰাখক। বিশিষ্ট ব্যক্তিৰ সৈতে জড়িত হ’লে মূল্যৱান ধাৰণা আৰু পৰিকল্পনাৰ সৃষ্টি হ’ব। আজি যদি আপুনি বজাৰ কৰিবলৈ সিদ্ধান্ত লয়, তেন্তে আপুনি নিজৰ বাবে এটা মৰমলগা ড্ৰেছ মেটেৰিয়েল বিচাৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সচেতন হওক যে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত প্ৰেমৰ টান হোৱাৰ আশংকা আছে, গতিকে যিকোনো মতানৈক্য সমাধান কৰিবলৈ আৰু অধিক অৱনতি ৰোধ কৰিবলৈ যোগাযোগক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৫ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰঃ গংগাজলত (পবিত্ৰ গংগাজল) ৰূপৰ মুদ্ৰা এটা ৰাখি ঘৰতে ৰাখি আয়ৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰক।

মীন ৰাশি:

আপোনাৰ আটাইতকৈ মূল্যৱান সম্পদ হ’ল আপোনাৰ হাস্যৰস, গতিকে ইয়াক আপোনাৰ অসুস্থতাক লঘু কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ আৰ্থিক ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আজিয়েই ধন সঞ্চয় আৰম্ভ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আত্মীয়ই তেওঁলোকৰ সমৰ্থন আগবঢ়াব আৰু আপোনাৰ মনত ওজন থকা বোজাবোৰ

লাঘৱ কৰাত সহায় কৰিব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কই এক যাদুকৰী পৰ্যায়ত প্ৰৱেশ কৰিছে; কেৱল ইয়াক আকোৱালি লওক। সাহসী পদক্ষেপ গ্ৰহণ আৰু নিৰ্ণায়ক বাছনি কৰিলে অনুকূল ফলাফল পোৱা যাব। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাৰ সময়ত বুদ্ধিৰ ব্যৱহাৰ কৰক, কিয়নো অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাত আৰু তৰ্কৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বহুমূলীয়া সময় আৰু শক্তি খৰচ হ’ব পাৰে। এই দিনটো প্ৰেমৰ বাবে উৎসৰ্গিত, আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনৰ সৈতে মৰম, চুমা, আলিংগন, আৰু আনন্দৰে ভৰা।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: ভগৱান শিৱক ২ বা ৩ টা নেমু আগবঢ়াই বা পিপাল গছৰ ওচৰত ৰাখি স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰক।

Leave a Comment