Advertisement
ৰাশিফল

১২ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল আজি ৰাশিফল, ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ১২ জানুৱাৰী, শুকুৰবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট ৰাশি, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ পৰা এটা মনোমোহা সুগন্ধি নিৰ্গত হওক। ধন সঞ্চয়ৰ আগ্ৰহে আপোনাৰ কৰ্মক পৰিচালিত কৰিব। শিথিল আৰু আনন্দদায়ক পৰিৱেশ গঢ়ি তুলিবলৈ পৰিয়ালৰ সৈতে সামাজিক কাৰ্য্যকলাপত লিপ্ত হওক। এটা বিশেষ আৰু ৰোমান্টিক প্ৰৱণ সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। ব্যৱসায়ীসকলে স্বতঃস্ফূৰ্ত ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণৰ পৰা উৎপাদনশীল ফলাফলৰ আশা কৰিব পাৰে। এই ৰাশিৰ ব্যক্তিসকলে আজি মদ আৰু চিগাৰেট পৰিহাৰ কৰিব লাগে কাৰণ ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ সময়ৰ যথেষ্ট পৰিমাণ খৰচ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বৈবাহিক সম্পৰ্ক আজি শিখৰত উপনীত হ’ব, আপোনাৰ জীৱনৰ এক উচ্চ বিন্দু চিহ্নিত কৰিব।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আজি আপুনি হয়তো অলপ মানসিক আৰু শাৰীৰিক ক্লান্তি অনুভৱ কৰিব। অলপ বিৰতি লৈ পুষ্টিকৰ খাদ্যৰে নিজকে পুষ্টি দিলে আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব পাৰে। যদিও আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে, তথাপিও আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসী স্বভাৱটোৱে আপোনাক আশা কৰা ধৰণে উপাৰ্জন কৰাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি কৰ্মৰ চাপৰ পৰা ৰেহাইৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে, পৰিয়ালৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময়ৰ সুবিধা। এটা চিত্ৰময় পিকনিক স্পট অন্বেষণ কৰি আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱন বৃদ্ধি কৰক। কৰ্ম সম্পৰ্কীয় বিষয়সমূহৰ সমাধানৰ বাবে আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু প্ৰভাৱ ব্যৱহাৰ কৰক। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে যথেষ্ট সময় উপভোগ কৰক, আৰু আপোনাৰ সংগীয়ে আপ্লুত মনোযোগ আৰু মৰমৰ শলাগ ল’ব। বৈবাহিক জীৱন উন্নত কৰাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আশাক অতিক্ৰম কৰিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৪৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ ইতিবাচক দৃষ্টিভংগী আৰু আত্মবিশ্বাসে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ ওপৰত স্থায়ী ছাপ পেলোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। পলমকৈ দিয়া ধন আদায় হোৱাৰ লগে লগে আৰ্থিক সম্ভাৱনা উন্নত হয়। শিশুৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখক আৰু আপোনাৰ ঘৰখন সৌন্দৰ্য্যবৰ্ধন কৰাত মনোনিৱেশ কৰক; এটা সুশৃংখলিত ঘৰে শিশুৰ উপস্থিতিৰ লগে লগে আত্মাস্পৰ্শীতা লাভ কৰে, আনন্দ আৰু প্ৰচুৰতা আনে। অপ্ৰত্যাশিত ৰোমান্টিক প্ৰৱণতাই সন্ধিয়া আপোনাৰ চিন্তাধাৰাক দখল কৰিব পাৰে, কিন্তু আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে লেনদেন কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ পৰিকল্পনা শেষ মুহূৰ্তত পৰিৱৰ্তনৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত পিছুৱাই দিয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক মেম’ৰী লেনলৈ লৈ যাব আপোনাৰ কিশোৰ বয়সলৈকে, কিছুমান নষ্টালজিক আৰু দুষ্টামিপূৰ্ণ উপাখ্যান শ্বেয়াৰ কৰিব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ ৰক্তচাপৰ সমস্যাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰা ব্যক্তিসকলৰ বাবে ৰেড ৱাইন সহায়ক সহায়ক হ’ব পাৰে, ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰাত আৰু কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা পৰিচালনা কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও ই শিথিলতা বৃদ্ধি কৰে। আজি এজন ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে সহযোগিতা কৰিলে ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে আৰ্থিক লাভ হ’ব পাৰে, বিভিন্ন সমস্যাৰ সমাধান আগবঢ়াব পাৰে। আপোনাৰ আজৰি সময়খিনি ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ ঘৰৰ নান্দনিকতা বৃদ্ধি কৰক, আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালে এই প্ৰচেষ্টাৰ সঁচাকৈয়ে শলাগ ল’ব। আপোনাক গভীৰভাৱে ভালপোৱা কোনোবা এজনৰ সৈতে এটা এনকাউণ্টাৰ আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। ব্যৱসায়িক বা আইনী নথি-পত্ৰৰ সৈতে লেনদেন কৰাৰ সময়ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা; শাৰীৰ মাজত ভালদৰে পঢ়াটো অতি প্ৰয়োজনীয়। মনত ৰাখিব, দৃঢ়তাৰে একোৱেই অতিক্ৰম কৰিব নোৱাৰা নহয়। ছ’চিয়েল মিডিয়াত প্ৰায়ে বিবাহিত জীৱনৰ কৌতুক শ্বেয়াৰ কৰা হয় যদিও আজি আপোনাৰ বিবাহৰ অভাৱনীয় সুন্দৰ দিশ পোহৰলৈ আহিলে আপুনি হয়তো গভীৰভাৱে আপ্লুত হ’ব।

লাকী ৰং: মাটিৰ ৰং

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.৩০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: কম কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পথ বাছি লওক আৰু সুস্থ জীৱনশৈলীৰ বাবে নিয়মীয়া ব্যায়ামৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক। দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, এজন ভাল বন্ধুৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্তবোৰ লালন-পালন কৰক। আপোনাৰ আনন্দময় আৰু শক্তিশালী আচৰণে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ মাজত প্ৰেমৰ আমেজত সুখ বিয়পাই দিয়ে। বসন্তৰ সৈতে মিল থকা প্ৰেমে ফুল, শুদ্ধ বতাহ, ৰ’দ, পখিলাৰ সাৰমৰ্ম আনে, আজিৰ দিনত এক ৰোমান্টিক অনুভূতিৰ সৃষ্টি কৰে। বাকী থকা প্ৰস্তাৱসমূহ কাৰ্যকৰী কৰা হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ প্ৰত্যাহ্বানই কিছু দুখৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে যদিও সেইবোৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দি মূল্যৱান সময় নষ্ট কৰাটো এৰক। আজি প্ৰেমৰ মদ্যপানে আপোনাৰ আত্মাক উন্নীত কৰাৰ লগে লগে গোলাপ আৰু বেঙুনীয়া ৰঙৰ ৰংবোৰ অধিক স্পন্দনশীল যেন লাগে।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ অধিক পৰিপূৰ্ণ জীৱনৰ বাবে আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰিক ব্যক্তিত্ব বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰচেষ্টা বিনিয়োগ কৰক। আপোনাৰ নিষ্ঠা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম লক্ষ্যহীন হৈ নাথাকিব, আজি আপোনাৰ বাটত আৰ্থিক পুৰস্কাৰ কঢ়িয়াই আনিব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান বা আত্মীয়ৰ ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা কাৰ্ডত আছে। আজি আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ ওচৰলৈ আপোনাৰ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো কাইলৈ হয়তো বহু দেৰি হ’ব। আন দেশত পেছাদাৰী যোগাযোগ গঢ়ি তোলাৰ বাবে এইটো এটা সুযোগ্য সময়। এসময়ত কেৱল পৰিকল্পনা বা চিন্তাৰ কামবোৰ সম্পন্ন কৰিবলৈ আপোনাৰ আজৰি সময় ব্যৱহাৰ কৰক। আজি আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ সংগীৰ পৰা পোৱা প্ৰেমে আপোনাক জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বানসমূহ ক্ষণিকৰ বাবে পাহৰিবলৈ সহায় কৰে।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপুনি অবসৰৰ সুখ উপভোগ কৰিবলৈ ওলাইছে। আপুনি যেন সঠিকভাৱে জানে যে আপোনাৰ পৰা মানুহে কি বিচাৰে আৰু কি বিচাৰে-কিন্তু আজি আপোনাৰ খৰচত বেছি আড়ম্বৰপূৰ্ণ নহ’বলৈ চেষ্টা কৰক। দিনটোৰ শেষৰ আধাখিনিৰ বাবে কিবা এটা ৰোমাঞ্চকৰ আৰু মনোৰঞ্জনমূলক কাম ঠিক কৰি লওক। ব্যক্তিগত নিৰ্দেশনাই আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব। ভ্ৰমণে আপোনাৰ ব্যৱসায়িক যোগাযোগ উন্নত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি আপোনাৰ শৰীৰটোক সজীৱ কৰি তুলিবলৈ আৰু ফিট হ’বলৈ অন্তহীন পৰিকল্পনা কৰিব। কিন্তু বাকী দিনৰ দৰেই আপুনিও ইয়াক এক্সিকিউট কৰাত ব্যৰ্থ হ’ব৷ আপোনাৰ পত্নী সঁচাকৈয়ে আপোনাৰ ফেৰেস্তা, আৰু এই কথা আপুনি আজি জানিব।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু শক্তিৰ মাত্ৰা আজি আকাশলংঘী হৈছে। আৰ্থিক লাভ কাৰ্ডত থাকিলেও বৃদ্ধি পোৱা খৰচে সঞ্চয়ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কাৰিজমা আৰু ব্যক্তিত্বই আপোনাৰ মহললৈ নতুন বন্ধুক আকৰ্ষণ কৰিব। প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চে আপোনাৰ হৃদয়ত এক উল্লেখযোগ্য স্থান দখল কৰিছে। অন্য দেশৰ ব্যক্তিৰ সৈতে পেছাদাৰী সংযোগ স্থাপনৰ বাবে ই এক অনুকূল সময়৷ এই ৰাশিৰ অন্তৰ্গত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে দিনটোৰ ভিতৰতে নিজৰ মোবাইল ফোনত নিমগ্ন হৈ থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নী আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে আচৰিত, আৰু আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ পৰা এটা আনন্দদায়ক আচৰিত হয়তো দিগন্তত আছে।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ ভয়ে আপোনাৰ আকাংক্ষা আৰু উচ্চাকাংক্ষাত প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ যথেষ্ট আশংকা থাকে। এই প্ৰত্যাহ্বানৰ মাজেৰে আগবাঢ়িবলৈ উপযুক্ত পৰামৰ্শ বিচাৰিব। আনৰ ওপৰত অতিৰিক্ত খৰচ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। জ্ঞানৰ পিয়াহে আপোনাক নতুন বন্ধুত্ব গঢ়ি তুলিবলৈ বাধ্য কৰিব। ঘৰতে সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু সৰু সৰু কথাত আপোনাৰ সংগীক সমালোচনা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। আজিৰ দিনটো উচ্চ প্ৰদৰ্শন আৰু উচ্চ পৰ্যায়ৰ পৰিৱেশেৰে চিহ্নিত কৰা হৈছে। অপ্ৰয়োজনীয় তৰ্কত আজৰি সময় নষ্ট কৰাটো এৰক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত দিনটোৰ শেষলৈকে বিচলিত অনুভৱ হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ লগত থকাৰ বিষয়ে আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা কম ইতিবাচক মতামতৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক।

লাকী ৰং: মেজেন্টা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ চকুৰ ছানি পৰা ৰোগীক প্ৰদূষিত পৰিৱেশৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়, কিয়নো ধোঁৱাৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিলে চকুৰ ক্ষতি আৰু বেছি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও সম্ভৱ হ’লে সূৰ্যৰ পোহৰৰ অতিমাত্ৰা সংস্পৰ্শৰ পৰা আঁতৰি থকাটো বাঞ্ছনীয়। যিসকলে ঋণ লৈছে তেওঁলোকে আজি সেই ধন পৰিশোধ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰুৱা পৰিৱেশৰ বাবে ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন সাধন কৰা হৈছে। প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চে আজি আপোনাৰ জীৱনত আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ দিছে। নতুন উদ্যোগবোৰে প্ৰলোভনমূলক যেন লাগে আৰু ভাল লাভৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ৰাখে। জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা দিন, য’ত বেছিভাগ কথাই আপোনাৰ ইচ্ছা অনুসৰি উন্মোচিত হয়৷ আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন আজি ব্যতিক্ৰমীভাৱে সুন্দৰ; আনন্দ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে এটা সুন্দৰ সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰক।

লাকী ৰং: নীলাচল।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ শিশুৰ সৈতে খেলা-ধূলাত লিপ্ত হ’লে এক আনন্দদায়ক আৰু নিৰাময় অভিজ্ঞতাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হয়। আজি ৰাতি আপোনাৰ পথত আৰ্থিক লাভ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে, পূৰ্বে ঋণ দিয়া যিকোনো ধন তৎকালীনভাৱে ঘূৰি আহিব। অতিথিৰ প্ৰতি অভদ্ৰ নহ’বলৈ সচেতন হওক, কিয়নো এনে আচৰণে আপোনাৰ পৰিয়ালক বিচলিত কৰাই নহয়, সম্পৰ্কতো টান দিব পাৰে। আজি আপোনাৰ প্ৰিয়জনক ক্ষমা প্ৰসাৰিত কৰক। আনে আপোনাৰ সময়ৰ অত্যধিক পৰিমাণৰ দাবী কৰাত সাৱধান হওক; নিশ্চিত কৰক যে আপোনাৰ কামৰ লগত আপোচ কৰা নহয়, আৰু আপোনাৰ দয়াৰ সুবিধা লোৱা নহয়। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আজৰি সময় কটোৱাৰ পৰিৱৰ্তে কেৰিয়াৰৰ এই জটিল পৰ্যায়ত পঢ়া-শুনাত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। সচেতন হওক যে দৃষ্টিভংগীৰ পাৰ্থক্যৰ বাবে আজি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে তৰ্ক হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ দমন কৰা বিষয়বোৰ পুনৰ উত্থান ঘটিছে, যাৰ ফলত মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হৈছে। আৰ্থিক বাধাই আজি পৰিয়ালৰ ভিতৰত অসন্মতিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত পৰিয়ালৰ আন সদস্যৰ লগত যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক আৰু তেওঁলোকৰ পৰামৰ্শ লওক। পৰিয়ালৰ ভিতৰত থকা মতানৈক্য দূৰ কৰিলে আপোনাৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ পথ মুকলি হ’ব। প্ৰেমৰ বিষয়ত প্ৰগতি ক্ৰমান্বয়ে হ’ব পাৰে কিন্তু স্থিৰ। কেৰিয়াৰৰ সম্ভাৱনা উন্নত কৰাৰ লক্ষ্যৰে কৰা যাত্ৰাসমূহ বাস্তৱায়িত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে, কিন্তু পিছত সম্ভাৱ্য আপত্তিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আগতীয়াকৈ অভিভাৱকৰ অনুমতি লোৱাটো ভাল। কথা-বতৰাত আচল হওক, কিয়নো এটা অভিনয় কৰিলে আপোনাক ক’লৈকো লৈ নাযায়। গেলামালৰ বজাৰ কৰাৰ সন্দৰ্ভত আপোনাৰ পত্নীৰ লগত কিছু বিৰক্তি থাকিব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button