Advertisement
ৰাশিফল

১২ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১২ ডিচেম্বৰ, মঙলবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি: শিথিলতা আৰু আনন্দৰ ভাৱ বজাই ৰাখিবলৈ আনন্দদায়ক ভ্ৰমণ আৰু সামাজিক সমাৱেশত লিপ্ত হওক। মনোৰঞ্জন বা প্ৰসাধন সামগ্ৰী বৃদ্ধিৰ বাবে অতিৰিক্ত খৰচ নকৰিবলৈ সচেতন হওক। আপোনাক সুখ কঢ়িয়াই অনা কামত লিপ্ত হওক, কিন্তু আনৰ কামত জড়িত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীৰ নতুন দিশসমূহ অন্বেষণ কৰক যিয়ে আপোনাক মোহিত কৰিব। যদি আপুনি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয় তেন্তে আপোনাৰ পছন্দ আনৰ ওপৰত জাপি দিয়াটো এৰক। আপুনি বহুদিনৰ পৰা পৰিকল্পনা কৰা কিন্তু সম্পন্ন নকৰা কামসমূহ সম্পন্ন কৰিবলৈ আপোনাৰ আজৰি সময় ব্যৱহাৰ কৰক৷ আপোনাৰ বৈবাহিক যাত্ৰাৰ উঠা-নমাৰ মাজত আজি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজৰ চিৰস্থায়ী প্ৰেমক উদযাপন কৰাৰ এক সোণালী সুযোগ হিচাপে থিয় দিছে। প্ৰতিকাৰ: সমৃদ্ধি আৰু আৰ্থিক প্ৰচুৰতা আকৰ্ষণ কৰিবলৈ পকেটত বা ব্যক্তিৰ ওপৰত ৰূপৰ টুকুৰা বা ৰূপৰ মুদ্ৰা এটা লৈ ফুৰিব।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: আপুনি ডিঙি বা কঁকালৰ বিষ ধাৰাবাহিকভাৱে অনুভৱ কৰিব পাৰে, আৰু ইয়াক উপেক্ষা নকৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, বিশেষকৈ যদি ইয়াৰ লগত সাধাৰণ দুৰ্বলতাৰ অনুভূতি থাকে। আজি জিৰণি সৰ্বোচ্চ। একাধিক উৎসৰ পৰা আৰ্থিক লাভৰ আশা কৰা হৈছে। সাৱধান হওক কাৰণ আপুনি বিশ্বাস কৰা কোনোবা এজন সম্পূৰ্ণৰূপে সত্য নহ’বও পাৰে; আপোনাৰ বুজাব পৰা দক্ষতা আগন্তুক প্ৰত্যাহ্বানসমূহ নেভিগেট কৰাত মূল হ’ব। আপোনাৰ চিন্তা আৰু আৱেগত ৰোমাঞ্চে কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ লয়। কৰ্মক্ষেত্ৰত আজি আপোনাৰ মতামতৰ প্ৰকৃত মূল্য দিয়া হ’ব। অত্যধিক মোবাইল চাৰ্ফিং বা টিভি চোৱাৰ বাবে আজৰি সময় নষ্ট কৰাটো এৰক, কিয়নো আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে অৰ্থপূৰ্ণ কথা-বতৰাত অৱহেলা কৰিলে বিৰক্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। সৌভাগ্যক্ৰমে আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনে আপোনাৰ জীৱনৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশত গুৰুত্বপূৰ্ণ সমৰ্থন আগবঢ়াব। প্ৰতিকাৰ: ধাৰাবাহিকভাৱে কপাৰ বেংগল পিন্ধি আপোনাৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ অভদ্ৰ আচৰণে আপোনাৰ পত্নীৰ মনোবল ম্লান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কাৰোবাক অসন্মান আৰু সহজভাৱে লোৱাটোৱে সম্পৰ্কটোক গুৰুতৰভাৱে ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে বুলি স্বীকাৰ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক; সিদ্ধান্ত ল’বলৈ লৰালৰি কৰিলে অনিবাৰ্য লোকচানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে যদিহে আপুনি সকলো কোণ বিবেচনা নকৰে। আপোনাৰ সমস্যাবোৰ উল্লেখযোগ্য হ’ব পাৰে যদিও আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই হয়তো আপুনি সহ্য কৰা কষ্টটো অনুভৱ নকৰিবও পাৰে, হয়তো ভাবিব পাৰে যে ই তেওঁলোকৰ চিন্তা নহয়। আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীৰ এটা আনন্দদায়ক নতুন দিশ আৱিষ্কাৰ কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত সজাগ হৈ থাকক, কিয়নো আজি এজন প্ৰতিযোগীয়ে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে; আপোনাৰ কামবোৰ সাৱধানে আগবাঢ়ক। এই ৰাশিৰ তলত জন্ম লোৱা ব্যক্তিসকলে ঘৰতে ভাই-ভনীৰ সৈতে চিনেমা বা মেচ উপভোগ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত প্ৰেম বৃদ্ধি পায়। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কটোৱা সঁচাকৈয়ে এটা সুন্দৰ সন্ধিয়াৰে দিনটোৰ শেষ কৰক। প্ৰতিকাৰ: সকলো সময়তে সমান পৰিমাণৰ ক’লা আৰু বগা তিলৰ গুটি থকা বাণ্ডিল এটা ৰঙীন কাপোৰেৰে মেৰিয়াই লৈ ফুৰিলে উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য বজাই ৰাখিব লাগে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬.৩৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.৪৫ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশি: নিৰাশাবাদী মনোভাৱে আপোনাৰ অগ্ৰগতিত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে; চিন্তাই আপোনাৰ চিন্তা ক্ষমতাক লেহেমীয়া কৰি তুলিছে বুলি উপলব্ধি কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। অধিক আশাবাদী দৃষ্টিভংগী আকোৱালি লওক, আৰু আপুনি আপোনাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ ক্ষেত্ৰত নিশ্চিত উন্নতি পৰ্যবেক্ষণ কৰিব৷ বুদ্ধিমানৰূপে আপোনাৰ কাৰ্ড খেলিলে আজি কিছু অতিৰিক্ত নগদ ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ অতিথিসকলৰ লগত দয়ালু ব্যৱহাৰ কৰক, কিয়নো অভদ্ৰতাই আপোনাৰ পৰিয়ালক বিচলিত কৰাই নহয়, সম্পৰ্কতো টান দিব পাৰে। একপক্ষীয় মোহৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আজি প্ৰতিকূল পৰিণতি হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ কৰ্ম পৰিৱেশত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাই-ভনীৰ সৈতে ঘৰতে চিনেমা বা মেচ উপভোগ কৰক, প্ৰেম আৰু সংযোগৰ পোষকতা কৰক। অৱশ্যে আজিয়েই আপোনাৰ বিবাহত সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: আজি শিথিলতাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে; শৰীৰৰ তেলৰ মালিচৰ দ্বাৰা আপোনাৰ পেশীবোৰ শান্ত কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ সহায়ত আপোনাৰ বাটত সুবিধা অহাৰ সম্ভাৱনা থাকে। গোটেই দিনটো আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। সাৱধান হওক, কিয়নো সৰু সৰু সমস্যাইও আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনৰ সৈতে সম্পৰ্কত টান দিব পাৰে। আপোনাৰ পেছাদাৰী বিশেষজ্ঞতাক পৰীক্ষা কৰা হ’ব, আকাংক্ষিত ফলাফলৰ বাবে একাগ্ৰ প্ৰচেষ্টাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। অনুত্পাদনশীল কামত আজৰি সময় অপচয় কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। আজিয়েই আপোনাৰ খৰচৰ প্ৰতি সচেতন হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত সম্ভাৱ্য প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰঃ প্ৰেম জীৱনত সজীৱতা আৰু শক্তি বজাই ৰাখিবলৈ লক্ষ্মী নাৰায়ণ মন্দিৰলৈ গৈ প্ৰসাদ আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: লেভেণ্ডাৰ।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.৪৫ বজাৰ পৰা ৫.১৫ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ আপোনাৰ আৱেগিক দুৰ্বলতাৰ প্ৰতি সচেতন হওক আৰু ক্ষতি কৰিব পৰা পৰিস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। সুসম জীৱন যাপন কৰিবলৈ আৰু জীৱন ধাৰণৰ এক সুস্থিৰ মানদণ্ড বজাই ৰাখিবলৈ আজি আৰ্থিকভাৱে সজাগ হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। পৰিয়ালৰ সৈতে শান্ত মুহূৰ্ত ভাগ কৰক, আৰু এটা সুন্দৰ প্ৰেম জীৱনৰ ফুলনিৰ সাক্ষী হওক। লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ বাবে এইটো এটা সুযোগ্য দিন; আপুনি ৰিচাৰ্জ কৰাটো নিশ্চিত কৰক আৰু মনোবল বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু লক্ষ্যসমূহ দ্ৰুতভাৱে লাভ কৰিবলৈ বন্ধুসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰক। ৰাতি হোৱাৰ লগে লগে ঘৰৰ পৰা আঁতৰি গৈ টেৰেচত বা পাৰ্কত খোজ কাঢ়িবলৈ চিন্তা কৰক। বিবাহিত জীৱন সদায় ৰোমান্টিক নহ’বও পাৰে যদিও আজিৰ দিনত সঁচা অৰ্থত ৰোমান্টিক অভিজ্ঞতাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছে। প্ৰতিকাৰ হিচাপে অনুকূল স্বাস্থ্যৰ বাবে ইষ্টৰ ফালে মুখ কৰি খাদ্য গ্ৰহণক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ আপোনাৰ সংগীৰ আনন্দদায়ক আচৰণে আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অতীতৰ অতিৰিক্ততাই হয়তো বৰ্তমান সময়ত আপোনাক ধৰিব, যাৰ ফলত আপুনি আৰ্থিক প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৈতে যুঁজিবলগীয়া হ’ব। ধনৰ জৰুৰী প্ৰয়োজনীয়তা সত্ত্বেও ইয়াৰ সমাধান লুকাই থকা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। ঘনিষ্ঠ চিনাকি এজনে হয়তো অতি অভাৱনীয় আৱেগ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আনজনৰ প্ৰতি প্ৰতিশোধমূলক আৱেগক আশ্ৰয় দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে স্থিৰতা বজাই ৰখা আৰু নিজৰ প্ৰকৃত অনুভৱবোৰ স্পষ্টভাৱে প্ৰকাশ কৰাটো বাঞ্ছনীয়। আপোনাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে অত্যধিক মুকলিকৈ ক’লে আপোনাৰ প্ৰকল্পটো বিপন্ন হ’ব পাৰে, গতিকে বিবেচনাৰ ব্যৱহাৰ কৰক। বিক্ষিপ্ততা আৰু সময়ৰ অপচয় ৰোধ কৰিবলৈ মাইণ্ডফুলনেছৰ খেতি কৰক। আজি সাৱধান হওক যাতে এনে লেপছৰ পুনৰাবৃত্তি নহয়। আত্মীয়ৰ সৈতে মত বিনিময় কৰিলে আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মতানৈক্য হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: পীচ।

শুভ সময়: কোনো ভাগ্যৰ সময় নাই।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আপুনি মৃদু মানসিক আৰু শাৰীৰিক ক্লান্তি অনুভৱ কৰিব পাৰে, কিন্তু অলপ জিৰণি আৰু পুষ্টিকৰ খাদ্যই আপোনাৰ শক্তিৰ মাত্ৰা যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। দীৰ্ঘম্যাদী আৰ্থিক লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ সজীৱতা আজি সৰ্বকালৰ উচ্চতম স্তৰত থাকিব, আপোনাক অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিবলৈ আৰু সকলোকে একত্ৰিত কৰি এটা ডাঙৰ পাৰ্টিৰ বাবে প্ৰেৰণা যোগাব। বসন্তৰ সৈতে মিল থকা প্ৰেমে আপোনাক ফুলৰ সৌন্দৰ্য্য, বতাহৰ সতেজতা, ৰ’দৰ উষ্ণতা আৰু পখিলাৰ উৰি ফুৰে আগুৰি ধৰে। আজি আপুনি অনুভৱ কৰিব ৰোমান্টিক স্ফুলিংগ৷ আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনৰ পৰিৱৰ্তন দিগন্তত আছে আৰু ই উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আত্মীয়ৰ পৰা বিৰতি লৈ নিস্তব্ধ ঠাইত সান্ত্বনা বিচৰাটোৱে আজি আপোনাক আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে আপোনাৰ জীৱন সংগী চেকেৰিনতকৈ মিঠা৷

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ আটাইতকৈ মূল্যৱান সম্পদ আপোনাৰ হাস্যৰসত নিহিত হৈ আছে; আপুনি সন্মুখীন হোৱা যিকোনো ৰোগৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। বিচাৰধীন বিষয়বোৰ অধিক জটিল হৈ পৰিব পাৰে, আৰু আৰ্থিক চিন্তাই আপোনাৰ মনত বোজা বহন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰৰ পৰিৱেশৰ পৰিৱৰ্তনে প্ৰবল আৱেগিক অনুভূতিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, কিন্তু আপুনি গুৰুত্বপূৰ্ণ লোকসকলৰ ওচৰলৈ আপোনাৰ আৱেগ সফলতাৰে প্ৰকাশ কৰিব। যদিও আপোনাৰ চিন্তাশীল উপহাৰে আশা কৰা ধৰণৰ আনন্দ কঢ়িয়াই নিব নোৱাৰে, কিয়নো আপোনাৰ সংগীয়ে সেইবোৰক উলাই কৰিব পাৰে। প্ৰত্যাহ্বানমূলক সময়ছোৱাৰ পিছত দিনটোৱে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত কিবা এটা সুন্দৰ বস্তুৰে সুখী কৰি তুলিব। ভুল বুজাবুজিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ চিঠিপত্ৰবোৰ সাৱধানে চম্ভালিব লাগে। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনে হয়তো আজি কিছু উশাহ-নিশাহৰ ঠাই বিচাৰিব।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা ১০.৩০ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ আপোনাৰ মেজাজ সলনি কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ আত্মাক সজীৱ কৰিবলৈ সামাজিক সমাৱেশত অংশগ্ৰহণ কৰক। ব্যৱসায়িক লাভৰ সম্ভাৱনাই আজি বহু ব্যৱসায়ী আৰু উদ্যোগীৰ মুখত আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। ঘৰৰ কাম-কাজত আপোনাৰ কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। প্ৰতিদিনে প্ৰেমত পৰাৰ প্ৰৱণতা সলনি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। আজি আৰম্ভ কৰা যৌথ উদ্যোগসমূহে দীৰ্ঘম্যাদীভাৱে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে, যদিও আপুনি অংশীদাৰৰ পৰা উল্লেখযোগ্য বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰিব যদিও অতীতৰ কোনো সমাধান নোহোৱা সমস্যাই সংঘাতৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সংগীৰ মাজত বিবাদ সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা বাহ্যিক প্ৰভাৱৰ পৰা সাৱধান হওক; আপোনালোক দুয়োজনে এনে পৰিস্থিতিত নেভিগেট আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২.১৫ বজাৰ পৰা বিয়লি ৩.১৫ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ সকলোকে সহায় কৰিবলৈ আপোনাৰ অহৰহ ইচ্ছাই আপোনাক ভাগৰুৱা আৰু নিষ্কাশন অনুভৱ কৰাব পাৰে। মনোৰঞ্জন বা প্ৰসাধন সামগ্ৰী বৃদ্ধিৰ বাবে অত্যধিক খৰচ কৰাত সাৱধান হওক। পৰিয়ালৰ দায়িত্ব বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ মনত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপুনি অনুভৱ কৰা দীৰ্ঘদিনীয়া অকলশৰীয়া পৰ্যায়টো যেন শেষ হৈ গৈছে, যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গীক আৱিষ্কাৰ কৰে৷ কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ দিনটোক সঁচাকৈয়ে ভয়ংকৰ কৰি তোলাত আপোনাৰ আভ্যন্তৰীণ শক্তিয়ে উল্লেখযোগ্য ভূমিকা পালন কৰিব। পাৰ্কত সময় কটোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক, কিন্তু অচিনাকি মানুহৰ সৈতে সম্ভাৱ্য তৰ্কৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো ই আপোনাৰ মেজাজত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আজি প্ৰশংসা প্ৰকাশ কৰিব, আপোনাৰ ইতিবাচক গুণৰ প্ৰশংসা কৰি আকৌ এবাৰ আপোনাৰ প্ৰতি পৰিব।

লাকী ৰং: হালধীয়া ৰং পৰিহাৰ কৰক।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.৩০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আপোনাৰ চৌপাশৰ মানুহে যি সমৰ্থন আগবঢ়াইছে, সেই সমৰ্থনে আপোনাৰ জীৱনলৈ সুখ কঢ়িয়াই আনিব। আজি ঋণৰ বাবে ওচৰ-চুবুৰীয়াই আপোনাৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ দৰে সাৱধান হওক; সম্ভাৱ্য আৰ্থিক লোকচান ৰোধ কৰিবলৈ ধন ঋণ দিয়াৰ আগতে তেওঁলোকৰ বিশ্বাসযোগ্যতা মূল্যায়ন কৰাটো ভাল। গুৰুতৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছতো আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই হয়তো আপোনাৰ সংগ্ৰামৰ পৰিসৰ অনুভৱ নকৰিবও পাৰে, সম্ভৱতঃ ইয়াক তেওঁলোকৰ কোনো কাম বুলি নাভাবিবও পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ মৰমত জুতি ল’ব, দিনটোক এটা সুন্দৰ আৰু মৰমলগা দিন কৰি তুলিব৷ অংশীদাৰসকলে আপোনাৰ নতুন পৰিকল্পনা আৰু উদ্যোগৰ বাবে উৎসাহ দেখুৱাব। ভ্ৰমণ আৰু ভ্ৰমণত লিপ্ত হ’লে আনন্দ আৰু মূল্যৱান শিক্ষা দুয়োটা আহিব। এই দিনটোত আপোনাৰ বিবাহে এটা সুন্দৰ মোৰ ল’বলৈ সাজু হৈছে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক যোগাসন আৰু ধ্যান-ধাৰণাৰ কামত জড়িত কৰি পৰিয়ালৰ সম্পৰ্ক মজবুত কৰা।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button