Advertisement
ৰাশিফল

১১ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ১১ জানুৱাৰী, বৃহস্পতিবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ উপকাৰী দৃষ্টিভংগীয়ে হয়তো সন্দেহ, অনানুগত্য, হতাশা, বিশ্বাসৰ অভাৱ, লোভ, মোহ, অহংকাৰ, ঈৰ্ষা আদি বিভিন্ন নেতিবাচক বৈশিষ্ট্যৰ পৰা মুক্ত কৰি দিব পাৰে। আজি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা মজবুত হৈ আছে যদিও খৰচৰ ক্ষেত্ৰত সংযম আৰু অপ্ৰয়োজনীয় খৰচৰ পৰা আঁতৰি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আপোনাৰ জীৱনত পৰিয়ালৰ সদস্যই উল্লেখযোগ্য ভূমিকা পালন কৰিব, আৰু আপুনি চহকী চকলেটত লিপ্ত হোৱাৰ দৰে প্ৰেমৰ মিঠা অনুভৱ কৰিব৷ বক্তৃতা আৰু আলোচনা চক্ৰত অংশগ্ৰহণ কৰিলে ব্যক্তিগত আৰু পেছাদাৰী বৃদ্ধিৰ বাবে সতেজ ধাৰণাসমূহৰ পৰিচয় দিয়া হ’ব। আপুনি আজি লাইমলাইটত জুই জ্বলাব কাৰণ আপুনি আন কাৰোবাক আগবঢ়োৱা সাহায্যই স্বীকৃতি বা পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব। কিন্তু পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কত সম্ভাৱ্য মানসিক চাপৰ পৰা সাৱধান হওক, কিয়নো বিবাদ আশা কৰাতকৈ বেছি দিন থাকিব পাৰে। আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰিবলৈ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক আৰু সন্মান কৰক।

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ আপোনাৰ ব্যক্তিগত প্ৰত্যাহ্বানসমূহে আপোনাৰ মানসিক সুস্থতাক বিপন্ন কৰিব পাৰে, কিন্তু মনোমোহা কিবা এটা পঢ়াৰ দৰে মানসিক ব্যায়ামত লিপ্ত হ’লে এই চাপসমূহ লাঘৱ কৰাত সহায়ক হ’ব পাৰে। উন্নত আৰ্থিক পৰিস্থিতিয়ে আপোনাক উল্লেখযোগ্য ক্ৰয় কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব। বিশেষকৈ শিশু বা নিজতকৈ কম অভিজ্ঞতা থকা শিশুৰ লগত ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগে। আপোনাৰ পত্নীক আৱেগিক সহায় আগবঢ়াবলৈ স্পষ্ট বুজাবুজিৰ প্ৰয়োজন। আপাত দৃষ্টিত প্ৰত্যাহ্বানমূলক সমস্যাসমূহ নেভিগেট কৰিবলৈ আপোনাৰ সংযোগসমূহ লাভৱান কৰক। আজি যথেষ্ট আজৰি সময় থকাৰ পিছতো চন্দ্ৰৰ অৱস্থানে আপুনি ইয়াক ইচ্ছা অনুসৰি কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে তাৰ সীমাবদ্ধতাৰ কথা সূচায়। সময়ৰ অভাৱত আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্কত হতাশা বৃদ্ধি পাব পাৰে। সুসম পাৰিবাৰিক জীৱনৰ বাবে ৰূপৰ টুকুৰা এটাত শুক্ৰযন্ত্ৰ খোদিত কৰাটো প্ৰতিকাৰ হিচাপে বিবেচনা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ শক্তি পুনৰ চাৰ্জ কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণৰূপে জিৰণি লওক, কিয়নো দুৰ্বল শৰীৰে মানসিক শক্তিক ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰকৃত সম্ভাৱনাক চিনি লওক, স্বীকাৰ কৰক যে শক্তিৰ অভাৱ নহয়, ইচ্ছাশক্তিৰ অভাৱেই আপোনাক বাধা দিয়ে। উল্লেখযোগ্য ব্যৱসায়িক লাভ আজি দিগন্তত আছে, যিয়ে আপোনাৰ উদ্যোগটোক নতুন উচ্চতালৈ উন্নীত কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছে। পৰিয়ালৰ উত্তেজনাৰ মাজত মনোযোগ বজাই ৰাখক আৰু আত্মকৰুণাৰ সন্মুখীন হোৱাতকৈ প্ৰত্যাহ্বানমূলক সময়ৰ পৰা মূল্যৱান শিক্ষা আহৰণ কৰক। নিজৰ কথাৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক, কিয়নো কঠোৰ বাক্যই শান্তি বিঘ্নিত কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত টান ঘটাব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে আজি হয়তো অভাৱনীয় লাভৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যিয়ে এক সুখকৰ আচৰিত কথা প্ৰদান কৰে। আপোনাৰ চেহেৰা বৃদ্ধিৰ বাবে বিনিয়োগ কৰা প্ৰচেষ্টাই সন্তোষজনক ফলাফল দিব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত চকু ৰাখক, কিয়নো ইয়াৰ সামান্য অৱনতি হ’ব পাৰে। স্মৰণীয় প্ৰেম জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে প্ৰেমিকা/প্ৰেমিক লগ পোৱাৰ আগতে মৌ সেৱনৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ কিছু বিনোদনত লিপ্ত হ’বলৈ অফিচৰ পৰা সোনকালে ওলাই যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। নতুনকৈ ক্ৰয় কৰাৰ আগতে ইতিমধ্যে থকা বস্তুবোৰৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰক। আজি হয়তো আপোনাৰ চেহেৰা, ৱাৰ্ডৰব আৰু সামাজিক মহলত পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰে, যাৰ ফলত সম্ভাৱনাময়ভাৱে নতুন বন্ধুত্বৰ সৃষ্টি হ’ব। আপোনাৰ যৌন আবেদনক আকোৱালি লওক, কিয়নো ই আকাংক্ষিত ফলাফল দিব পাৰে। আপোনাৰ সময়ৰ মূল্য স্বীকাৰ কৰি যৌথ উদ্যোগ আৰু অংশীদাৰিত্বৰ পৰা আঁতৰি থাকক। বুজিবলৈ প্ৰত্যাহ্বানজনক ব্যক্তিৰ মাজত ৰৈ থকাটো এৰক, কিয়নো তেনে কৰিলে অধিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীয়ে হয়তো আপোনাৰ প্ৰকৃত স্বৰ্গদূত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে—এইটো নিশ্চিত কৰিবলৈ আজিয়েই এই কথা পৰ্যবেক্ষণ আৰু অভিজ্ঞতা লাভ কৰক। আনন্দময় পাৰিবাৰিক জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ভগৱান গণেশ বা ভগৱান বিষ্ণু মন্দিৰত ব্ৰঞ্জৰ দিয়া দান কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

সিংহ ৰাশি: আপোনাৰ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া আৰু শক্তি সংৰক্ষণৰ অভ্যাস কৰাটো অতি উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, বিশেষকৈ আপুনি দীঘলীয়া যাত্ৰাত নামিলে। ব্যস্ততাৰ মাজতো আপুনি অনায়াসে ভাগৰ পৰিচালনা কৰিব৷ আজি আপোনাৰ ধন ধৰ্মীয় কাম-কাজত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, যাৰ ফলত মানসিক শান্তি আৰু স্থিতিশীলতা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পুৰণি যোগাযোগ আৰু সম্পৰ্কৰ সৈতে পুনৰ সংযোগ স্থাপনৰ এক সুযোগ্য দিন৷ যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো এটা বিপথে পৰিচালিত বাৰ্তাই আপোনাৰ দিনটো ম্লান কৰিব পাৰে। আচৰিত কথাটো হ’ল, কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি হয়তো আৱিষ্কাৰ কৰিব পাৰে যে আপুনি শত্ৰু হিচাপে গ্ৰহণ কৰা কোনোবা এজন আচলতে শুভাকাংক্ষী। এই ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা ব্যক্তিসকলে আজিৰ সামাজিক জীৱনতকৈ নিসংগতাক বেছি পছন্দ কৰিব পাৰে। ঘৰটো পৰিপাটি কৰি আজৰি সময়খিনি ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ কিছুমান মেজাজৰ উঠা-নমাই বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন বৃদ্ধিৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে শংকত মোচন হনুমান অষ্টক, দুখ-কষ্টৰ পৰা সকাহ বিচৰা গীত আবৃত্তি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক, আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ উন্নতি সাধন কৰক।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.১৫ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ দিনটো ব্যস্ততাৰ মাজতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য নিখুঁত অৱস্থাত থাকিব। আপোনাৰ ধন সঞ্চয়ৰ প্ৰচেষ্টাত আজি বিপৰ্যয়ৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু চিন্তাৰ প্ৰয়োজন নাই, কিয়নো পৰিস্থিতি অতি সোনকালে উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ প্ৰচুৰ শক্তি আৰু উৎসাহে অনুকূল ফলাফল দিব, যাৰ ফলত ঘৰুৱা ফ্ৰণ্টত উত্তেজনা লাঘৱ হ’ব। যদিও আপোনাৰ প্ৰেম যাত্ৰা মধুৰ হ’ব, তথাপিও ই তুলনামূলকভাৱে অল্পকালীন হ’ব পাৰে। নতুন প্ৰকল্প আৰু অপ্ৰয়োজনীয় খৰচ পিছুৱাই দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক। কৰ্মস্থলীত এটা অসমাপ্ত কাম সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ সন্ধিয়া আপোনাৰ বহুমূলীয়া সময়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আপোনাৰ উন্নত অৰ্ধেকৰ বাহিৰেও আনক আপোনাৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিবলৈ দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সংগীৰ পৰা বিৰূপ প্ৰতিক্ৰিয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ আৰ্থিক সম্ভাৱনা ত্বৰান্বিত কৰাৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ভৈৰৱ ভগৱানক পূজা কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

শুভ সময়ঃ নিশা ১১ বজাৰ পৰা ১ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ মনত ইতিবাচক চিন্তাৰ খেতি কৰক। আজি সাৱধান হওক, কিয়নো ঘনিষ্ঠ কাৰোবাৰ লগত মতানৈক্য হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ ফলত সম্ভাৱ্যভাৱে আইনী প্ৰক্ৰিয়া আৰু আপোনাৰ কষ্টোপাৰ্জিত ধন খৰচ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আত্মীয় আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ ওপৰত আপোনাৰ বিত্তীয় সাহায্য অৰ্পণ কৰাটো এৰক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বাজেট অতিক্ৰম হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ পৰিকল্পনা কৰিছে তেন্তে তেওঁলোকক অসন্তুষ্ট নকৰিবলৈ আপোনাৰ সাজ-পোছাকৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। আপোনাৰ সন্মুখত অহা সুযোগবোৰ আত্মসাৎ কৰক, কিয়নো আপুনি বহুখিনি লাভ কৰাৰ ক্ষমতা লাভ কৰে। অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যা আৰু বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ কোনো মন্দিৰ, গুৰুদ্বাৰা বা যিকোনো ধৰ্মীয় স্থানত আজৰি সময় কটাবলৈ বিবেচনা কৰক। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত স্থানৰ প্ৰয়োজনীয়তা স্বীকাৰ কৰক, আৰু সম্ভৱ হ’লে ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণক পূজা কৰক যাতে আপোনাৰ ঘৰখন সুখ আৰু সন্তুষ্টিৰে ভৰি পৰে। প্ৰতিকাৰঃ সুখী, সন্তুষ্ট আৰু সন্তুষ্ট ব্যক্তিৰে ভৰা ঘৰৰ বাবে ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণক পূজা কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: বিশেষকৈ দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ সন্মুখীন হ’লে নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰখাটোৱেই বীৰত্বৰ মূল কথা বুলি স্বীকাৰ কৰক। যিসকলে মাটিৰ মালিক আৰু বিক্ৰী কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকে আজি হয়তো অনুকূল ক্ৰেতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, ভাল পৰিমাণ নিশ্চিত। ঘৰুৱা আচাৰ-ব্যৱহাৰ এজেণ্ডাত। অপ্ৰত্যাশিত ৰোমান্টিক অনুভৱে হয়তো সন্ধিয়া আপোনাৰ চিন্তাবোৰ দখল কৰি ৰাখিব পাৰে। বিশেষকৈ কূটনৈতিকভাৱে চম্ভালিব নোৱাৰিলে কৰ্মক্ষেত্ৰত সতেজ প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বহুমূলীয়া সময়ৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰক আৰু প্ৰতিটো মুহূৰ্তৰ সোৱাদ ল’বলৈ মনত ৰাখিব, কাৰণ এবাৰ পাৰ হৈ গ’লেই ই চিৰদিনৰ বাবে নাইকিয়া হৈ যায়। অলপ কষ্ট কৰিলে দিনটো আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনৰ সৰ্বোত্তম হ’ব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে দৈনিক ৰাতিপুৱা শ্বাস-প্ৰশ্বাসৰ কৌশল (প্ৰণায়াম) অন্তৰ্ভুক্ত কৰি শৰীৰটো ফিট আৰু মন সতেজ কৰি ৰাখিব লাগে।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ দয়ালু স্বভাৱে আজি অসংখ্য আনন্দৰ মুহূৰ্তৰ সূচনা কৰিব। ভৱিষ্যতৰ সুবিধাৰ বাবে উদ্বৃত্ত ধন ৰিয়েল এষ্টেটত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। সামাজিক কাম-কাজ উপভোগ্য হ’ব পাৰে যদিও ব্যক্তিগত গোপনীয়তা আনৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰাত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। অতীতৰ সুখী স্মৃতিয়ে আপোনাৰ চিন্তাধাৰাক দখল কৰি ৰাখিব, এক সুখদায়ক বিক্ষিপ্ততা প্ৰদান কৰিব। নতুন সংযোগে আপোনাৰ কিছুমান উত্তম সুযোগ আনিব। এই ৰাশিৰ তলত জন্ম লোৱা ব্যক্তিসকলে আজি নিজকে ভালদৰে বুজিবলৈ সময় উলিয়াব লাগে। যদি আপুনি কেতিয়াবা ভিৰৰ মাজত হেৰাই যোৱা অনুভৱ কৰে তেন্তে আত্মচিন্তাৰ বাবে কিছু মুহূৰ্ত আবণ্টন দিয়ক আৰু আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ মূল্যায়ন কৰক। শিশু বা পৰিয়ালৰ বয়সস্থ সদস্যৰ স্বাস্থ্যজনিত চিন্তাই উত্তেজনা আনিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। পৰিয়ালত অবিৰত সুখৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে লক্ষ্মী-ন্ৰুসিংহ ভগৱান (বিষ্ণুৰ চতুৰ্থ অৱতাৰ) পূজা কৰি ন্ৰুসিংহ কৱচ (ৰক্ষাৰ বাবে কৱচ) জপ কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ শৈশৱৰ স্মৃতিত নিজকে নিয়োজিত কৰক, কিন্তু সাৱধান হওক যাতে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে নিজকে মানসিক উত্তেজনাৰ বোজা নপৰে। মাজে মাজে শিশুসুলভ গুণবোৰ আকোৱালি লোৱাৰ ক্ষমতা হেৰুৱাই উদ্বেগ আৰু মানসিক চাপৰ এটা উল্লেখযোগ্য উৎস হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ ঘৰত কোনো অভাৱনীয় অতিথি আহিব পাৰে, যাৰ ফলত অহা মাহত আপুনি ক্ৰয় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰা ঘৰুৱা সামগ্ৰীৰ অভাৱনীয় খৰচ হ’ব। লোভতকৈ প্ৰেম আৰু ইতিবাচক দৃষ্টিভংগীয়ে আপোনাৰ কৰ্মক পথ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ দিয়ক, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কল্যাণৰ বাবে নিজকে উৎসৰ্গা কৰক। কিছুমানে হয়তো ধুনীয়া ধুনীয়া উপহাৰ আৰু ফুলেৰে ভৰা এটা ৰোমান্টিক সন্ধিয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক সঠিক দিশত চেনেল কৰক, আৰু আপুনি হয়তো অসাধাৰণ লাভ লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি কোনো কাৰণত অফিচৰ পৰা সোনকালে ওলাই যোৱা দেখা পায়, তেন্তে পৰিয়ালৰ সৈতে পিকনিক বা আউটিঙলৈ যোৱাৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰক—যিটো আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ জীৱনৰ সম্ভাৱ্য উল্লেখযোগ্য দিশ। স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী প্ৰতিকাৰ হিচাপে সন্তসকলক সন্মান আৰু খাদ্যৰ দ্বাৰা খুৱাই দিয়াৰ কথা চিন্তা কৰক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৪ বজাৰ আগতে।

কুম্ভ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্য উৎকৃষ্ট হ’ব। বিবাহিত ব্যক্তিসকলে নিজৰ সন্তানৰ শিক্ষাৰ বাবে যথেষ্ট ধন খৰচ কৰা দেখা পাব পাৰে। আত্মীয়ৰ সৈতে বন্ধন আৰু সংযোগৰ সজীৱতাৰ দিন৷ আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ এটা আচৰিত নতুন দিশ আৱিষ্কাৰ কৰিব৷ আজি আপুনি চৰ্চাত থাকিব, আৰু সফলতা আপোনাৰ হাতৰ মুঠিত আছে। আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অত্যধিক মানুহ লগ পোৱাৰ ফলত আপুনি বিচলিত অনুভৱ কৰিব পাৰে, আৰু বিশৃংখলতাৰ মাজত আপুনি প্ৰায়ে নিজৰ বাবে সময় বিচাৰে। এই ক্ষেত্ৰত আজি আপোনাৰ বাবে এক কল্পনাতীত দিন হ’বলৈ সাজু হৈছে, ব্যক্তিগত চিন্তা-চৰ্চাৰ বাবে যথেষ্ট সময় প্ৰদান কৰিব। বৰষুণ ৰোমান্টিক আভাৰ বাবে বিখ্যাত, আৰু আপুনি গোটেই দিনটো আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে একেধৰণৰ আনন্দ অনুভৱ কৰিব। আয় বৃদ্ধিৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে ক’লা জলকীয়া, ক’লা গ্ৰাম, আৰু কেঁচা কয়লাৰ টুকুৰা এটা গাঢ় নীলা কাপোৰত বাণ্ডিল কৰি বৈ যোৱা পানীত আগবঢ়াওক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩.২০ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সঠিক যত্ন আৰু মনোযোগ নিশ্চিত কৰক। আজি সফলতাৰ চাবিকাঠি নিহিত হৈ আছে বিত্তীয় সিদ্ধান্তৰ ক্ষেত্ৰত উদ্ভাৱনী আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ অনুসৰণ কৰা। আপুনি কমেইহে লগ পোৱা মানুহৰ সৈতে সংযোগ স্থাপনৰ এক সুযোগ্য দিন৷ আপোনাৰ হাঁহিটোৱে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অসুখৰ সৰ্বোত্তম প্ৰতিষেধক হিচাপে কাম কৰে। আপুনি নিজকে উল্লেখযোগ্য ভূমি চুক্তিৰ আয়োজন কৰিব পৰা অৱস্থাত পাব আৰু মনোৰঞ্জন প্ৰকল্পত অসংখ্য ব্যক্তিক পৰিচালনা কৰিব পাৰিব৷ বজাৰ কৰা উদ্যোগৰ সময়ত খৰচ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সংযম কৰিব লাগে। আপোনাৰ সুখ নিশ্চিত কৰিবলৈ আজি আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে বহু কষ্ট কৰিব। বৰ্ধিত স্বাস্থ্য সুবিধাৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে মাটিৰ গাহৰিৰ বেংকত মুদ্ৰা জমা কৰক আৰু জমা হোৱা ধন শিশু আৰু তীৰ্থযাত্ৰীক সহায় কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button