Advertisement
ধৰ্ম

১১ ডিচেম্বৰ ২০২৩ আজি ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১১ ডিচেম্বৰ, সোমবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ ব্যস্ততাৰ দিনতো সুদৃঢ় স্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। বাজি বা জুৱাত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, কিয়নো আজি আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। এনে কামৰ পৰা আঁতৰি থকাটো বাঞ্ছনীয়। নতুন উদ্যোগ আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ চিন্তাশীল পদ্ধতিৰে যিকোনো চিন্তাৰ সমাধান কৰি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক আশ্বস্ত কৰাটো নিশ্চিত কৰক। আজিয়েই সম্ভাৱ্য ৰোমান্টিক প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক। সহকৰ্মী আৰু অধীনস্থসকলে মানসিক চাপ আৰু চিন্তাৰ মুহূৰ্ত আনিব পাৰে। আজৰি সময়খিনি মোবাইল বা টিভিত নষ্ট কৰাৰ পৰিৱৰ্তে বুদ্ধিমানৰূপে ব্যৱহাৰ কৰক, কিয়নো পত্নীক অৱহেলা কৰিলে হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বিবাহত টান পৰা কামৰ হেঁচা আজি উঠাব বুলি আশা কৰা হৈছে, দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যা সমাধান হ’ব। প্ৰতিকাৰঃ মহিলাক বগা ৰঙৰ কাপোৰ বা কাপোৰ দান কৰি আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰক।

লাকী ৰং: ধূসৰ।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ দান আৰু দান-বৰঙণিৰ কামত লিপ্ত হৈ মানসিক শান্তি বিচাৰি উলিয়াওক। দীৰ্ঘদিনীয়া আৰ্থিক সংকটৰ সৈতে যুঁজি থকাসকলে আজি হয়তো অভাৱনীয়ভাৱে ধন লাভ কৰিব, যাৰ ফলত জীৱনৰ অসংখ্য প্ৰত্যাহ্বান দ্ৰুতগতিত সমাধান হ’ব। আপোনাৰ হাস্যৰসময়ী স্বভাৱটোৱে চাৰিওফালৰ পৰিৱেশ উজ্জ্বল কৰাৰ শক্তি আছে। আপোনাৰ ম্লান জীৱনৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ পত্নীৰ ওপৰত সচেতন হওক, কিয়নো ই উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে অত্যধিক প্ৰকাশ কৰাটো এৰক, কিয়নো মুকলিকৈ থাকিলে আপোনাৰ প্ৰকল্পটো বিপন্ন হ’ব পাৰে। এই ৰাশিৰ কিছুমান ছাত্ৰই আজি লেপটপ বা টিভিত চিনেমা চাই সময় কটাবলৈ বাছি ল’ব পাৰে। আপোনাৰ মানসিক চাপে আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে অপ্ৰয়োজনীয় কাজিয়াৰ সৃষ্টি নকৰিবলৈ সাৱধান হওক। প্ৰতিকাৰ: মানিবেগ বা পকেটত ৰেচম বা চেটিন ভিত্তিক বগা কাপোৰৰ টুকুৰা এটা লৈ নিজৰ প্ৰেম জীৱন বৃদ্ধি কৰক, যাতে ই পৰিষ্কাৰ আৰু পৰিপাটিকৈ থাকে।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ স্বাস্থ্য আজি চিন্তাৰ বিষয় নহয়; আপোনাৰ চৌপাশৰ পৰা পোৱা ইতিবাচক শক্তিয়ে আপোনাৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব। আৰ্থিক সাহায্য বিচৰা আৰু ধন ঘূৰাই নিদিয়া বন্ধুসকলৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। নিজৰ জ্ঞান আৰু ভাল হাস্যৰসেৰে আনক আপ্লুত কৰক। প্ৰেমৰ বিষয়ত প্ৰগতি ক্ৰমান্বয়ে হ’ব পাৰে কিন্তু সামঞ্জস্যপূৰ্ণ। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে এক অতি সফল দিন আশা কৰিব পাৰে, পৰীক্ষাত পাৰদৰ্শিতা দেখুৱাব পাৰে। সফলতাক মূৰত সোমাবলৈ দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে ই আপোনাক আৰু অধিক কষ্ট কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিয়ক। জীৱনৰ জটিলতাৰ বিষয়ে অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰিবলৈ আজিয়েই পৰিয়ালৰ এজন বয়সস্থ সদস্যৰ সৈতে সময় কটাওক। নিয়মিতভাৱে তেওঁলোকক আচৰিত কৰি আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য আন অনুভৱক মূল্যৱান কৰি ৰাখক। প্ৰতিকাৰ: সদায় ধুই চাফা কৰা কাপোৰ পিন্ধি নিজৰ অৰ্থনৈতিক মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আজি বিৰতি লওক আৰু ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ মাজত সুখ বিচাৰিব। যদি আপুনি ভ্ৰমণলৈ নামিছে, তেন্তে চুৰি ৰোধ কৰিবলৈ আপোনাৰ মূল্যৱান সামগ্ৰী আৰু বেগৰ বিষয়ে সজাগ হওক, বিশেষকৈ আপোনাৰ পাৰ্চটো সুৰক্ষিত কৰক৷ পুৰণি যোগাযোগ আৰু সম্পৰ্কবোৰ পুনৰ জগাই তোলাৰ এক সুযোগ্য দিন৷ আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ লগত শালীনতা আৰু দয়াৰে ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম স্বীকৃতিৰ বাবে সাজু হৈছে, সম্ভৱতঃ ইয়াৰ ফলত এটা সুপ্ৰাপ্য পদোন্নতি। তাৎক্ষণিক আৰ্থিক লাভৰ পৰিৱৰ্তে দীৰ্ঘম্যাদী সুবিধাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক। সামাজিক যোগাযোগৰ মাজত যদি আপুনি নিসংগতাত সান্ত্বনা পায়, তেন্তে আজি আপুনি নিজৰ বাবে সময় খোদিত কৰাৰ সময়ত বিশেষভাৱে সন্তুষ্টিদায়ক হ’ব। কিন্তু আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্ভাৱ্য মতানৈক্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক, সম্ভৱতঃ উল্লেখযোগ্য খৰচৰ ফলত। প্ৰতিকাৰঃ গৰুক হালধীয়া গ্ৰাম খুৱাই প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মজবুত কৰক।

লাকী ৰং: বেঙুনীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ আজি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বাঢ়িছে, আৰু অগ্ৰগতি নিশ্চিত। আঙুলিৰ মাজেৰে ধন পিছলি যোৱাৰ পিছতো আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ প্ৰবাহিত কৰি ৰাখিবলৈ সৌভাগ্যৱান তাৰকাসকল ঠাইতে আছে। সম্ভৱ যে শিশুসকলে আপোনাৰ আশাৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ আকাংক্ষাৰ সৈতে মিল ৰাখিবলৈ উৎসাহৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। প্ৰায়ে ইন্দ্ৰিয়ৰ ক্ষেত্ৰৰ বাহিৰত থকা প্ৰেমে আজি আপোনাক লৈ আহিব মৰমৰ আনন্দ। ব্যৱসায়ীসকলে হঠাতে ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণৰ পৰা ইতিবাচক ফলাফলৰ আশা কৰিব পাৰে। কোনো আধ্যাত্মিক নেতা বা প্ৰাচীনৰ পৰা পথ প্ৰদৰ্শন বিচাৰক। জীৱনটো আচৰিত কথাৰে ভৰি আছে, আৰু আজি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ এটা আচৰিত দিশত সুখী হ’ব৷ প্ৰতিকাৰঃ মাতৃৰ প্ৰতি সন্মান আৰু মৰম দেখুৱাই পৰিয়ালত আনন্দ আৰু শান্তিৰ পোষকতা কৰক।

লাকী ৰং: বেইজ।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশি: নিজকে অধিক আশাবাদী মানসিকতা আকোৱালি ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক, আত্মবিশ্বাস আৰু অভিযোজন ক্ষমতা গঢ়ি তোলক আৰু একে সময়তে ভয়, ঘৃণা, ঈৰ্ষা, প্ৰতিশোধৰ দৰে নেতিবাচক আৱেগক এৰি দিয়ক। গোটেই দিনটোত আৰ্থিক লেনদেন সঘনাই হ’ব, যাৰ ফলত দিনটোৰ শেষলৈকে যথেষ্ট সঞ্চয় হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে হয়তো বহুত আশা কৰিব পাৰে, কিন্তু প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত আপোনাৰ প্ৰেমক প্ৰদৰ্শন কৰাৰ হেঁপাহক প্ৰতিহত কৰক, কিয়নো ই আপোনাৰ সম্পৰ্কক শক্তিশালী কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সম্ভাৱ্যভাৱে ক্ষতি কৰিব পাৰে। আজি মনলৈ অহা নতুন ধন ঘটাৰ ধাৰণাসমূহ অন্বেষণ কৰক। বন্ধু-বান্ধৱীৰ বাবে সময় উলিয়াওক যাতে আপোনাৰ জীৱনৰ আনন্দ বৃদ্ধি পায়; বিচ্ছিন্নতাই আপোনাক অসহায় আৰু সমাজৰ পৰা বিচ্ছিন্ন কৰি পেলাব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ উন্নত অৰ্ধেকৰ বাবে আপোনাৰ তাৎপৰ্য্যৰ গভীৰতা উপলব্ধি কৰিব। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিবলৈ ভগৱান গণেশ বা ভগৱান বিষ্ণু মন্দিৰত ব্ৰঞ্জৰ দিয়া এটা দান কৰক।

লাকী ৰং: ভায়োলেট।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

তুলা ৰাশিঃ সকলোৰে বাবে ধাৰাবাহিকভাৱে সহায়ক হোৱাটোৱে ক্লান্তি আৰু ক্লান্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি খোজ দিয়াৰ আগতে নিজৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদ লোৱাটো ভাল, কিয়নো ইয়াৰ ফলত ইতিবাচক ফলাফল আহিব পাৰে। সামাজিক অনুষ্ঠান আৰু অনুষ্ঠানত জড়িত হ’লে আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু চিনাকিৰ বৃত্ত বৃদ্ধি কৰাত সহায়ক হ’ব। আপোনাৰ উত্তম আচৰণ বজাই ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো আজি আপোনাৰ ৰোমান্টিক সংগীক বিচলিত কৰিবলৈ বিশেষ প্ৰয়োজন নহ’ব। আই টি পেছাদাৰীসকলে নিজৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সুযোগ পায়, সফলতাৰ বাবে মনোযোগ আৰু অদম্য প্ৰচেষ্টাৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ মাজতে আপোনাৰ দিনটো উন্নত কৰিবলৈ আত্ম-যত্নৰ বাবে সময় আবণ্টন কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। সাজু থাকক, কিয়নো আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ দৈনন্দিন প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: ক’লা এৰক।

শুভ সময়ঃ ১.৪০ বজাৰ পৰা ২.৫৫ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য উপভোগ কৰি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালক এক গেট-টুগেদাৰৰ আদৰণি জনোৱাৰ সুযোগ উপস্থাপন কৰিছে, য’ত আপুনি তেওঁলোকৰ বাবে উদাৰতাৰে খৰচ কৰিব পাৰে। আশা-আকাংক্ষা পৰিচালনা কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, এইটো বুজিব যে পৰিয়ালৰ সদস্যসকল সদায় আপোনাৰ ইচ্ছাৰ সৈতে মিল নাথাকিবও পাৰে। আপোনাৰ পছন্দ অনুসৰি হ’ব বুলি আশা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে আগভাগ ল’বলৈ আপোনাৰ পদ্ধতিক খাপ খুৱাই লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। প্ৰিয়জনৰ পৰা উপহাৰ লাভ কৰাৰ লগে লগে দিনটোৱে উত্তেজনা কঢ়িয়াই আনে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু ধৈৰ্য্যৰ সমন্বয়ৰ জৰিয়তে আপোনাৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’ব। ব্যৱসায়িক পেছাদাৰীসকলে কাৰ্যালয়ৰ প্ৰতিশ্ৰুতিতকৈ পৰিয়ালৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ অগ্ৰাধিকাৰ দিব পাৰে, ঘৰত সমন্বয় গঢ়ি তুলিব পাৰে। আজি আপোনাৰ বিবাহৰ এক ব্যতিক্ৰমী সুন্দৰ দিন।

লাকী ৰং: কমলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ আনৰ সেৱাত এই নষ্ট হ’ব পৰা শৰীৰৰ মূল্য চিনি পাই আৰ্তজনক সহায় কৰাৰ দিশত নিজৰ শক্তি চেনেল কৰক। আজি ভূমি, ৰিয়েল এষ্টেট বা সাংস্কৃতিক প্ৰকল্প সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰৰ প্ৰতি আপোনাৰ মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰক। বন্ধুসকলে আপোনাৰ ব্যক্তিগত বিষয়ত সীমা অতিক্ৰম কৰিব পাৰে বাবে সচেতন হওক। কাৰোবাৰ পৰা প্ৰশংসা আশা কৰক, আপোনাৰ দিনটো উজ্জ্বল কৰি তুলিব। এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ীসকলে নিজকে অপ্ৰত্যাশিতভাৱে কৰ্মসংক্ৰান্তীয় ভ্ৰমণত পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত সম্ভাৱ্য মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হয়। কৰ্মচাৰীসকলে কাৰ্যালয়ৰ গুজৱৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে। আপোনাৰ চুম্বকীয় আৰু আউটগোয়িং ব্যক্তিত্বই আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলক মোহিত কৰিব। বহুদিনৰ মূৰত সংঘাতৰ পৰা মুক্ত আৰু প্ৰেমেৰে ভৰা এটা শান্তিপূৰ্ণ দিন উপভোগ কৰক আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা নিশা ১২ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ সৰ্বাংগীন বিকাশ লাভৰ বাবে শাৰীৰিক, মানসিক আৰু নৈতিক শিক্ষাৰ অন্তৰ্ভুক্তিৰ প্ৰয়োজন। সদায় মনত ৰাখিব যে সুস্থ মন এটা সুস্থ শৰীৰত ফুলি উঠে। আজি এজন পুৰণি বন্ধুৱে হয়তো ব্যৱসায়িক লাভ বৃদ্ধিৰ ক্ষেত্ৰত মূল্যৱান পৰামৰ্শ আগবঢ়াব। তেওঁলোকৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰিলে আপোনাৰ উল্লেখযোগ্য ভাগ্য আহিব পাৰে। ঘৰুৱা জীৱনটো নিশ্চিন্ত আৰু আনন্দদায়ক হ’ব বুলি আশা কৰা হয়, আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ যিকোনো অভিযোগ ম্লান হৈ যাব। আজি অভিজ্ঞ ব্যক্তিসকলৰ সৈতে জড়িত হওক যাতে অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰিব পাৰে আৰু তেওঁলোকৰ জ্ঞানৰ পৰা শিকিব পাৰে। আপোনাৰ কথাৰে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ আৱেগক অনিচ্ছাকৃতভাৱে আঘাত দিয়াৰ পৰা সাৱধান হওক। ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ, আপুনি মিলন ঘটাবলৈ চেষ্টা কৰি সময় কটাব৷ আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক প্ৰেমেৰে ভৰা ইংগিতেৰে আচৰিত কৰাৰ মুডত আছে; তেওঁলোকক সমৰ্থন আৰু শলাগ লোৱা।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১.৩০ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ বন্ধুসকলে তেওঁলোকৰ সহায় আগবঢ়াব, আপোনাৰ সুখত অৰিহণা যোগাব। হঠাতে ধনৰ আগমনে আপোনাৰ বিল আৰু তাৎক্ষণিক খৰচ দক্ষতাৰে বহন কৰিব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো কটালে কেৱল আনন্দই নহয়, ছুটীৰ পৰিকল্পনাৰ সুযোগো লাভ কৰে। প্ৰেমৰ বিষয়ত বশৱৰ্তী সংগীৰ দৰে আচৰণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। নতুন দক্ষতা আৰু কৌশল আকোৱালি লোৱাটো আপোনাৰ কেৰিয়াৰত আগবাঢ়ি যোৱাৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ফলপ্ৰসূ যোগাযোগ আজি আপোনাৰ বাবে এক উল্লেখযোগ্য শক্তি হ’ব। পত্নীৰ সৈতে এটা লেইড বেক দিন উপভোগ কৰক।

লাকী ৰং: পাতল নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ স্বাস্থ্যক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আজি আপুনি ভাল উপাৰ্জন কৰিব যদিও সাৱধান হওক যাতে টকাখিনি সহজে পিছলি যাবলৈ নিদিয়ে। পৰিয়াল বা ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সময় কটাওক এটা উৎকৃষ্ট দিন হিচাপে গঢ়ি তোলক। প্ৰেমত অহৰহ গভীৰভাৱে সংযুক্ত অনুভৱ কৰাৰ লগে লগে ভৌতিক ক্ষেত্ৰখন তুচ্ছ হৈ পৰে। আপুনি আনৰ পৰা সহায় বিচাৰিলে আজি নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক স্বভাৱটোৱে আপোনাক যিকোনো প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হৈ ওলাই আহিবলৈ স্থান দিয়ে। আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত প্ৰেম হ্ৰাস পোৱাৰ আশংকা থাকে; বেয়া পৰিস্থিতি ৰোধ কৰিবলৈ যোগাযোগৰ জৰিয়তে যিকোনো পাৰ্থক্য সমাধান কৰা।

লাকী ৰং: বন সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button