Advertisement
ৰাশিফল

১০ জানুৱাৰী ২০২৪ ৰাশিফল: ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৪ চনৰ ১০ জানুৱাৰী, বুধবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ বন্ধুৰ সৈতে ভুল বুজাবুজিৰ ফলত অবাঞ্চিত প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, গতিকে যিকোনো বিচাৰ কৰাৰ আগতে সুষম দৃষ্টিভংগী সংগ্ৰহ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। দুগ্ধ উদ্যোগৰ লগত জড়িতসকলে আজি হয়তো আৰ্থিক লাভৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আত্মীয় বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ সংগ আশা কৰক এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়াৰ বাবে। আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনত প্ৰত্যাহ্বানসমূহ নেভিগেট কৰাত আশাবাদী আৰু স্থিতিস্থাপক হৈ থাকক। আপোনাৰ সাফল্যৰ বাবে স্বীকৃতি দিগন্তত। আপোনাৰ সময় নষ্ট কৰাৰ প্ৰৱণতা থকা ব্যক্তিৰ সৈতে সংযোগ গঢ়ি তোলাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে হোৱা মতানৈক্য নিজেই সমাধান হ’ব পাৰে, সম্ভৱতঃ কোনো আদৰৰ স্মৃতিৰ ফলত। গতিকে উত্তপ্ত তৰ্কৰ মাজতে অতীতৰ সুন্দৰ মুহূৰ্তবোৰৰ কথা মনত পেলাবলৈ নাপাহৰিব। প্ৰতিকাৰ: ইয়াৰ স্বাস্থ্য উপকাৰিতাৰ বাবে গাখীৰ, চেনি, চাউলৰ পৰা তৈয়াৰী মিঠাই প্ৰস্তুত কৰি সেৱন কৰি আপোনাৰ মংগল বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

বৃষ ৰাশি: আজি আপুনি আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব, অগ্ৰগতি আৰু সফলতা নিশ্চিত কৰিব। ধনৰ মূল্য চিনি পাই আপুনি বুদ্ধিমানৰূপে ভৱিষ্যতৰ বাবে সঞ্চয় কৰে, সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ বাবে সুৰক্ষাৰ জাল প্ৰদান কৰে। পৰিয়ালৰ নতুন সদস্যৰ আগমন কিছুমানৰ বাবে উদযাপন আৰু আনন্দৰ কাৰণ হৈ পৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে পিকনিকৰ আয়োজন কৰি বহুমূলীয়া মুহূৰ্তবোৰ সোৱাদ লওক। সাহসী পদক্ষেপ গ্ৰহণ আৰু নিৰ্ণায়ক বাছনি কৰিলে অনুকূল পুৰস্কাৰ পোৱা যাব। আপোনাৰ আজৰি সময়ৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, আনৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হওক আৰু আপুনি ভালপোৱা কামত লিপ্ত হওক, আপোনাৰ জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনক লালন-পালন কৰক। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ এটা উল্লেখযোগ্য দিন অপেক্ষা কৰি আছে। প্ৰতিকাৰ: আধ্যাত্মিক মংগলৰ বাবে “ঔম সূৰ্য্য নাৰায়ণ নমো নমঃ” মন্ত্ৰ জপ কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩.৩০ বজালৈ।

মিথুন ৰাশিঃ মানসিক ভয়ৰ সন্মুখীন হ’লে আপুনি অস্থিৰ হ’ব পাৰে, কিন্তু ইতিবাচক মানসিকতা বজাই ৰাখি উজ্জ্বল দিশটোত মনোনিৱেশ কৰিলে সেইবোৰক ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰি ৰাখিব। আজি আপোনাৰ বাটত যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন আহিব, লগত লৈ আহিব শান্তি আৰু শান্তিৰ অনুভূতি। আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰচেষ্টাই সুখেৰে ভৰা দিন এটাত অৰিহণা যোগাব। ৰোমান্টিক অনুভৱে পাৰস্পৰিকতা বিচাৰি পাব, আনন্দ বৃদ্ধি কৰিব। আজি কামটো অনাকৰ্ষণীয় যেন লাগিব পাৰে, কিয়নো এটা দ্বিধাদ্বন্দ্বই আপোনাৰ একাগ্ৰতাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। ইয়াৰ পিছতো আপোনাৰ আকৰ্ষণীয় যোগাযোগ কৌশল আৰু কৰ্ম দক্ষতা জিলিকি উঠিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে অতীতৰ লালন-পালন কৰা ৰোমান্টিক মুহূৰ্তবোৰ পুনৰ চাব৷ প্ৰতিকাৰ: গৰুক ঘেঁহু আৰু গুড় আগবঢ়াই সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ আজিয়েই আপোনাৰ উচ্চ শক্তিক উৎপাদনশীল কাৰ্য্যকলাপলৈ চেনেল কৰক। বৈদেশিক সম্পৰ্কৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায়ী আৰু ব্যৱসায়ীসকলে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা উচিত কাৰণ ইয়াত আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে; আগবাঢ়ি যোৱাৰ আগতে আপোনাৰ সিদ্ধান্তসমূহৰ সযতনে মূল্যায়ন কৰক। দিনটো সঁচাকৈয়ে উৎকৃষ্ট কৰি তুলিবলৈ পৰিয়াল বা ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক। সম্পৰ্কত থকাসকলৰ বাবে আপোনাৰ হবু ছোৱালীজনী হ’ব অতি সুখৰ উৎস। যাত্ৰাৰ জৰিয়তে কেৰিয়াৰত উন্নতিৰ সুযোগ আহিব পাৰে, কিন্তু পিছৰ আপত্তিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আগতীয়াকৈ অভিভাৱকৰ অনুমতি লওক। এই সময় উলিয়াই আপোনাৰ শক্তি আৰু ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা পুনৰ মূল্যায়ন কৰক। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ জীৱনৰ শ্ৰেষ্ঠ সন্ধিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰতিকাৰঃ সমাজৰ অৰ্থনৈতিকভাৱে পিছপৰা শ্ৰেণীক বিশুদ্ধ কপাহী কাপোৰ আৰু নামকিন দান কৰি আৰ্থিক কৰ্ম বৃদ্ধি কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

সিংহ ৰাশিঃ আপোনাৰ নিষ্ঠাবান প্ৰচেষ্টাৰ লগতে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সময়োপযোগী সহায়ৰ ফলত আকাংক্ষিত ফল পোৱা যাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি এই ইতিবাচক গতি বজাই ৰাখক। ভৱিষ্যতে আৰ্থিক শক্তি সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আজিৰে পৰা ধন সঞ্চয় আৰম্ভ কৰক। আপোনাৰ ভাইটিক বস্তুবোৰৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰখাত সহায় কৰক। অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে সংঘাত বৃদ্ধি কৰাটো এৰক; বৰঞ্চ সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ সমাধান বিচাৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ ৰোমান্টিক জীৱনত বিদেশীতাৰ স্পৰ্শ অনুভৱ কৰিব৷ সম্ভাৱ্য প্ৰতাৰণাৰ পৰা নিজকে ৰক্ষা কৰিবলৈ ব্যৱসায়িক কাম-কাজত সজাগ হৈ থাকক। যদিও আপুনি সাধাৰণতে আজৰি সময়ত আপোনাৰ প্ৰিয় কামবোৰত লিপ্ত হয়, আজিৰ পৰিকল্পনাবোৰ কোনো অপ্ৰত্যাশিত অতিথিৰ দ্বাৰা বিঘ্নিত হ’ব পাৰে। অৱশ্যে তথাপিও আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সঁচাকৈয়ে ৰোমাঞ্চকৰ কিবা এটা উপভোগ কৰিব পাৰে। প্ৰতিকাৰ: আপোনাৰ কৰ্ম টেবুল পৰিপাটি আৰু পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখি আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত সফলতাক লালন-পালন কৰক।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত অনুকূল দিন অপেক্ষা কৰি আছে। আপোনাৰ আশাবাদী মনৰ অৱস্থাই আকাংক্ষিত টনিক হিচাপে কাম কৰিব, আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। লাভ লাভ কৰিবলৈ বুদ্ধিমান বিনিয়োগ নিশ্চিত কৰা; আপুনি আপোনাৰ কষ্টোপাৰ্জিত ধন ক’ত আবণ্টন কৰে সেই বিষয়ে বিবেচনাশীল হওক। চিনেমা হলত সন্ধিয়া বা পত্নীৰ সৈতে ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ ডেটে আপোনাক শিথিল আৰু আনন্দদায়ক মেজাজত ৰখাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। আপোনাৰ প্ৰেয়সীক লগ পোৱাৰ লগে লগে ৰোমাঞ্চে কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ লয়। কিছুমানে পেছাগত উন্নতিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ সদস্যসকলৰ সৈতে সময় কটোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, কিয়নো ইয়াক অৱহেলা কৰিলে পাৰিবাৰিক শান্তিৰ প্ৰচেষ্টাত বাধা আহিব পাৰে। আপোনাৰ বৈবাহিক সুখ বৃদ্ধি কৰা এটা আনন্দদায়ক আচৰিতৰ বাবে নিজকে সাজু কৰক। প্ৰতিকাৰঃ কেতুৰ বাৰটা নাম জপ কৰি কেৰিয়াৰ উন্নতিৰ বাবে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ।

তুলা ৰাশি: কম কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পথ বাছি লওক আৰু অনুশাসিত ব্যায়ামৰ নিয়ম মানি চলক। অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ নোলোৱাকৈ আজি আৰ্থিক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। নতুন আগ্ৰহসমূহ অন্বেষণ কৰক আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সমৰ্থনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰক। ডেটত থাকিলে বিতৰ্কিত বিষয় উত্থাপন কৰাটো এৰক। কিছুমানে পেছাগত উন্নতিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰে। যিকোনো প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হৈ ওলাই আহিবলৈ আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক মনোভাৱৰ লাভ উঠাওক। আজি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় পাব যদিও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি : অসাৰ আৰু অসম্ভৱ চিন্তাত শক্তি খৰচ কৰাটো এৰক; ইয়াক গঠনমূলক প্ৰচেষ্টাৰ দিশত পুনৰ নিৰ্দেশিত কৰা। যিকোনো প্ৰলোভনমূলক বিনিয়োগ আঁচনিত গভীৰভাৱে সোমাই পৰাৰ আগতে ইয়াৰ বিষয়ে ভালদৰে তদন্ত কৰক আৰু বিশেষজ্ঞৰ পৰা পৰামৰ্শ লওক। প্ৰত্যাহ্বানমূলক সময়ত আপোনাৰ পৰিয়াল এটা সহায়ক স্তম্ভ হ’ব। যিসকলে কোনো দক্ষতা আয়ত্ত কৰিছে তেওঁলোকক পৰ্যবেক্ষণ কৰি মূল্যৱান পাঠ শিকিব, আত্মবিশ্বাস গঢ়ি তোলক। ৰোমাঞ্চে আজি হয়তো প্ৰত্যাহ্বানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত দক্ষতা বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰযুক্তিত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। পৰিস্থিতিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ পৰিৱৰ্তে সন্মুখীন হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো পৰিহাৰ কৰাৰ ফলত অবাঞ্চিত পৰিণতি হ’ব পাৰে। চহকী খাদ্য বা পানীয়ত লিপ্ত হোৱাৰ ফলত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত কি প্ৰভাৱ পৰে সেই বিষয়ে সাৱধান হওক।

লাকী ৰং: বাদামী।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

ধনু ৰাশিঃ যোগ আৰু ধ্যান-ধাৰণাৰ জৰিয়তে শাৰীৰিক আৰু মানসিক সুস্থতা বজাই ৰাখক। আৰ্থিক চিন্তাই আজি চিন্তাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে; বিশ্বাসযোগ্য আত্মবিশ্বাসীৰ পৰা পৰামৰ্শ লওক। সকলোৰে দাবীক জগল কৰিলে হয়তো আপুনি একাধিক দিশলৈ টানিব পাৰে। প্ৰেমিকৰ মন্তব্যৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই আৱেগিক নিয়ন্ত্ৰণ প্ৰয়োগ কৰক যাতে পৰিস্থিতি আৰু বেছি বেয়া নহয়। আজিয়েই আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াক ওপৰলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰাটো এৰক। প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিবলৈ আধ্যাত্মিক পঠনত লিপ্ত হওক। খাদ্য, চাফাই বা ঘৰুৱা কামৰ সৈতে জড়িত হওক, বৈবাহিক মানসিক চাপ লাঘৱ কৰিবলৈ দৈনন্দিন প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

লাকী ৰং: হালধীয়া।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২ বজালৈ।

মকৰ ৰাশিঃ বিশেষকৈ প্ৰত্যাহ্বানমূলক পৰিস্থিতিত নিজৰ স্থিৰতা বজাই ৰাখক। ভ্ৰমণৰ সময়ত আপোনাৰ সামগ্ৰীৰ প্ৰতি সজাগ হওক, কিয়নো চুৰিৰ আশংকা থাকে। আজিয়েই আপোনাৰ পাৰ্চটো সাৱধানে সুৰক্ষিত কৰক। শিশুৱে কেৰিয়াৰ পৰিকল্পনাতকৈ বাহিৰৰ কাম-কাজত মনোনিৱেশ কৰিলে হতাশাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। সংগীৰ সৈতে অত্যধিক চেন্টিমেণ্টেল এক্সপ্ৰেচন এৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পৰিয়ালে চিন্তা-চৰ্চাসমূহ ভাগ-বতৰা কৰাৰ সময়ত, আপুনি ভাল পোৱা কাৰ্য্যকলাপৰ বাবে সময় উলিয়াওক। দিনটোত পত্নীৰ লগত মতানৈক্য হ’ব বুলি আশা কৰক, কিন্তু ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ সময়ত সেই মতানৈক্য সমাধান কৰক।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপোনাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য ভাল থাকিলেও ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ আৰু মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। দিগন্তত নতুন আৰ্থিক চুক্তি, সতেজ ধন আনিব। পিতৃ-মাতৃক সন্তুষ্ট কৰাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক বুলি প্ৰমাণিত হয়, গতিকে ইতিবাচক ফলাফলৰ বাবে তেওঁলোকৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা কথাবোৰ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। তেওঁলোকৰ ওপৰত মনোযোগ, মৰম আৰু সময়ৰ বৰষুণ দিয়ক। জনপ্ৰিয়তা উপভোগ কৰক আৰু বিপৰীত লিংগক সহজে আকৰ্ষণ কৰক। সহকৰ্মী আৰু অধীনস্থসকলৰ পৰা কিছুমান চিন্তাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত চিন্তা আৰু মানসিক চাপৰ মুহূৰ্তৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এটা আনন্দৰ ভ্ৰমণ সন্তুষ্টিদায়ক হ’ব, আৰু আপুনি বিয়া হোৱাৰ বাবে নিজকে সৌভাগ্যৱান বুলি অনুভৱ কৰিব৷

লাকী ৰং: মেৰুণ।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.১৫ বজাৰ পৰা ১.৩০ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ উৎকৃষ্ট স্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। আজি আপোনাৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি দেখা পাবলৈ অতিৰিক্ত খৰচ ৰোধ কৰাৰ গুৰুত্ব স্বীকাৰ কৰক। সামাজিক অনুষ্ঠানে প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে আপোনাৰ সংযোগ বৃদ্ধি কৰাৰ এক নিখুঁত সুযোগ প্ৰদান কৰে। প্ৰেম আৰু ৰোমাঞ্চে আপোনাৰ হৃদয়ত কেন্দ্ৰীয় মঞ্চ লয়। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰসকলে সমৰ্থন আগবঢ়ায়, বাকী থকা কামসমূহ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সহযোগিতাক লাভান্বিত কৰে। বিনোদন আৰু মনোৰঞ্জনৰ বাবে অনুকূল দিন৷ পত্নীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাওক আজিৰ দিনটোৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰক।

লাকী ৰং: ক’লা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button