১০ ডিচেম্বৰ ২০২৩ ৰাশিফল : ভাগ্যৰ ৰং, শুভ সময়, ৰাশিৰ বাবে জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী

২০২৩ চনৰ ১০ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰৰ বাবে মেষ, বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট, সিংহ, কন্যা, তুলা, বৃশ্চিক, ধনু, মকৰ, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল আৰু ৰাশিফল।

মেষ ৰাশিঃ কৰ্মক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীসকলে প্ৰয়োগ কৰা হেঁচা আৰু ঘৰৰ ভিতৰত সংঘাতৰ ফলত মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ মনোযোগ বিঘ্নিত হ’ব পাৰে। আৰ্থিক সমস্যা আজি সমাধান হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আৰ্থিক লাভৰ সৃষ্টি হয়। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় উপভোগ কৰক, কিন্তু গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক। কোনোৱে হয়তো বিয়াৰ ঘণ্টা শুনিব পাৰে, আনহাতে কোনোৱে ৰোমাঞ্চে নিজৰ আত্মাক উত্তোলন কৰা দেখা পায়। সন্ধিয়া টেৰেচত বা পাৰ্কত খোজ কাঢ়ি যোৱাৰ কথা চিন্তা কৰক। আপোনাৰ বিবাহৰ কথা চিন্তা কৰিলে আপুনি ব্ৰতবোৰৰ প্ৰামাণ্যতা উপলব্ধি কৰিব; আপোনাৰ পত্নী সঁচাকৈয়ে আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গী। ভিৰৰ মাজত সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰাৰ ক্ষমতাই আপোনাক ইতিবাচক ভাবমূৰ্তি বজাই ৰাখিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

লাকী ৰং: ৰয়েল ব্লু।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ।

বৃষ ৰাশিঃ খাদ্যৰ অতিমাত্ৰা ভোগ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক আৰু নিয়মিতভাৱে স্বাস্থ্য ক্লাবলৈ যাওক যাতে আপোনাৰ ফিটনেছ বজাই ৰাখিব পাৰে। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে সহায় আগবঢ়োৱাৰ লগে লগে আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানসমূহ লাঘৱ হ’ব। পৰিয়ালৰ ভিতৰত আধিপত্যশীল মনোভাৱৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সময় আহি পৰিছে; জীৱনৰ উচ্চ-নীচ ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে সহযোগিতা কৰা। আপোনাৰ পৰিৱৰ্তিত দৃষ্টিভংগীয়ে তেওঁলোকৰ বাবে অপৰিসীম আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ ন্যায্য আৰু উদাৰ প্ৰেমৰ প্ৰকাশৰ বাবে পুৰস্কাৰ আশা কৰক। আপোনাৰ মূল্যবোধৰ সৈতে মিল নোহোৱা আৰু সময়ৰ অপচয় যেন লগা ব্যক্তিৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখাৰ কথা চিন্তা কৰক। ছ’চিয়েল মিডিয়াত প্ৰায়ে বিবাহিত জীৱনৰ কৌতুক শ্বেয়াৰ কৰা হয় যদিও আজি আপুনি নিজৰ বিবাহৰ সুন্দৰ দিশবোৰে গভীৰভাৱে আপ্লুত কৰিব। যদি আপুনি দিনটোৰ এটা উল্লেখযোগ্য অংশ অপচয় কৰা যেন অনুভৱ কৰে, তেন্তে বাকী সময়খিনি অধিক উৎপাদনশীলভাৱে পৰিকল্পনা কৰক৷

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ ১.৪০ বজাৰ পৰা ২.৫৫ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: মাংস সম্পৰ্কীয় বস্তু ত্যাগ কৰি নিজৰ চিন্তা শুদ্ধ কৰক।

মিথুন ৰাশিঃ আপোনাৰ বন্ধুৰ জ্যোতিষৰ পৰামৰ্শই আপোনাক আপোনাৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰাত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিব। অতীতৰ আড়ম্বৰপূৰ্ণ খৰচৰ পৰিণতি বৰ্তমান সময়ত আপোনাক ধৰিব পাৰে, যাৰ ফলত সীমিত সমাধানৰ সৈতে ধনৰ জৰুৰী প্ৰয়োজন হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰি ঘৰত সম্প্ৰীতি গঢ়ি তোলক। প্ৰেমিকাৰ পৰা সম্ভাৱ্য প্ৰতাৰণাৰ পৰা সাৱধান হওক। আজি বন্ধুৰ সৈতে সময় কটাওক, কিন্তু মদৰ পৰা আঁতৰি থাকক, ইয়াক অসাৰ কাম বুলি চিনি লওক। আপোনাৰ পত্নীৰ অভদ্ৰতাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিলে আপুনি দিনটোৰ ভিতৰতে বিচলিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয় সংগীতত সান্ত্বনা বিচাৰি পোৱাটোৱে আপোনাৰ মেজাজক চাহ একাপতকৈ অধিক ফলপ্ৰসূভাৱে উন্নীত কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ৮ বজালৈ।

কৰ্কট ৰাশিঃ মানসিক শান্তি লাভৰ বাবে দান আৰু দান-বৰঙণিৰ কামত লিপ্ত হওক। আপোনাৰ পিতৃৰ পৰা পোৱা মূল্যৱান পৰামৰ্শ কৰ্মক্ষেত্ৰত উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। যদিও আপুনি গুৰুতৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই হয়তো আপুনি সহ্য কৰা কষ্টটো অনুভৱ নকৰিবও পাৰে, হয়তো ইয়াক তেওঁলোকৰ কোনো কাম বুলি গণ্য কৰি। ৰোমাঞ্চ কাৰ্ডত আছে, কিন্তু আপোনাৰ সম্পৰ্কত টান পেলাব পৰা কামুক অনুভৱৰ বিস্ফোৰণৰ পৰা সাৱধান হওক। আজৰি সময়ত আপোনাৰ প্ৰিয় কামত লিপ্ত হোৱাৰ পৰিকল্পনা কোনো অপ্ৰত্যাশিত অতিথিৰ দ্বাৰা বিফল হ’ব পাৰে। আজি খৰচে আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। অসংখ্য পৰিকল্পনা থকাৰ পিছতো আপুনি নিজকে অত্যাৱশ্যকীয় কামবোৰ পিছুৱাই দিয়া দেখা পাব পাৰে। দিনটো শেষ হোৱাৰ আগতেই ব্যৱস্থা লওক, নহ’লে আপুনি অনুভৱ কৰিব পাৰে যে গোটেই দিনটো অপচয় হৈ গৈছে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ২ বজাৰ পৰা বিয়লি ৪ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: দুৰ্গা সপ্তশতী পঢ়ি পাৰিবাৰিক জীৱনলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব।

সিংহ ৰাশি: হাই-প্ৰফাইল ব্যক্তিৰ সৈতে মত বিনিময় কৰাৰ সময়ত নিজৰ স্থিৰতা আৰু আত্মবিশ্বাস বজাই ৰাখক; ই সুস্বাস্থ্যৰ বাবে যিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ, ব্যৱসায়ৰ বাবে মূলধন সিমানেই গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিনিয়োগৰ বাবে আনৰ পৰামৰ্শৰ ওপৰত অত্যধিক নিৰ্ভৰ কৰিলে আজি আৰ্থিক লোকচানৰ পৰা সাৱধান হওক। আপুনি লগত বাস কৰা এজন ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ আকস্মিক আৰু অভাৱনীয় আচৰণত হতাশ হ’ব পাৰে। উন্নত বুজাবুজি আৰু সংযোগ গঢ়ি তুলিবলৈ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে সময় উচৰ্গা কৰক। অনুত্পাদনশীল কামত আজৰি সময় নষ্ট কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। দীৰ্ঘ সময়ৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে কটাবলৈ যথেষ্ট সময় পাব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আড্ডা দিয়াটো আনন্দদায়ক হ’লেও অত্যধিক ফোনত কথা-বতৰা কৰিলে মূৰৰ বিষ হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: বগা।

শুভ সময়ঃ পুৱা ৯.১৫ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ।

কন্যা ৰাশিঃ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি কিছু গুৰুত্ব দিয়ক। আমি মদ আৰু চিগাৰেটৰ বাবে ধন খৰচ নকৰিবলৈ কঠোৰ পৰামৰ্শ দিওঁ, কিয়নো ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰাই নহয়, আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাও বেয়া কৰে। বন্ধু, ব্যৱসায়িক সহযোগী আৰু আত্মীয়ৰ সৈতে আপোনাৰ যোগাযোগত সাৱধান হওক, কাৰণ তেওঁলোকে আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি বিবেচনা নকৰিবও পাৰে। কিউপিডে আপোনাৰ জীৱনলৈ প্ৰেম কঢ়িয়াই আনিছে, গতিকে আপোনাৰ চৌপাশৰ ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰতি সচেতন থাকক। স্বাধীনতাৰ দিন এটা উপভোগ কৰক, যিমান বিচাৰে সিমান চিনেমা আৰু টিভি অনুষ্ঠানত লিপ্ত হওক। শেহতীয়া প্ৰত্যাহ্বানৰ মাজতো আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে স্বৰ্গৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে। এনেকুৱা এটা দিন য’ত সময়ৰ গতি লেহেমীয়া হোৱা যেন লাগে, আৰু আপুনি হয়তো অনিৰ্দিষ্টকাললৈ বিচনাত বিলাসী হৈ থকা দেখা পাব৷ এইটোৱেই হ’ব পাৰে আপুনি প্ৰয়োজনীয় সজীৱতা।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ দিনৰ ১২.১৫ বজাৰ পৰা ১.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: সুগন্ধি, সুগন্ধি, ধূপৰ লাঠি, কৰ্ফৰ দৰে সামগ্ৰী বিতৰণ, উপহাৰ, দান, ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰক।

তুলা ৰাশি: কিছুমান আজৰি মুহূৰ্ত সোৱাদ ল’বলৈ সাজু হওক। আৰ্থিক প্ৰত্যাহ্বানসমূহে আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত সমাধান বিচাৰি পাব। আজি চিনাকি মানুহৰ ওপৰত জোৰকৈ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক; অধৈৰ্য্যতাই আপোনাৰ নিজৰ স্বাৰ্থৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আত্মাৰ সঙ্গীয়ে দিনটো আপোনাৰ কথা ভাবি থাকিব। ভ্ৰমণৰ বাবে ই আদৰ্শ দিন নহয়৷ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক সন্ধিয়া উপভোগ কৰক। বহুত কাম মনত ৰাখিলেও আজিৰ দিনত গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়বোৰ পিছুৱাই দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। দিনটো শেষ হোৱাৰ আগতেই ব্যৱস্থা লওক, নহ’লে গোটেই দিনটো অপচয় হোৱা যেন অনুভৱ কৰিব পাৰে।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩ বজালৈ।

বৃশ্চিক ৰাশি: সাৱধান হওক কাৰণ আপুনি ডিঙি বা কঁকালৰ বিষ ধাৰাবাহিকভাৱে অনুভৱ কৰিব পাৰে, বিশেষকৈ সাধাৰণ দুৰ্বলতাৰ লগত হ’লে; ইয়াক উপেক্ষা নকৰিব৷ আজিয়েই বিশ্ৰামক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক, কিয়নো ই অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ব্যৱসায়ত নিয়োজিত এই ৰাশিৰ লোকসকলে হয়তো আৰ্থিক লাভৰ সাক্ষী হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ এজন নতুন সদস্যৰ আগমনে কিছুমানৰ বাবে উদযাপন আৰু আনন্দৰ মুহূৰ্ত কঢ়িয়াই আনে। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন হয়তো ক্ৰমাগতভাৱে আগবাঢ়িব পাৰে, যদিও লাহে লাহে। ভ্ৰমণৰ বাবে ই আদৰ্শ দিন নহয়৷ ৰাতিপুৱাৰ সম্ভাৱ্য সংগ্ৰামৰ মাজতো, সম্ভৱতঃ বিদ্যুৎ বিচ্ছিন্নতা বা অন্যান্য সমস্যাৰ বাবে, আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক সহায় কৰিবলৈ আহিব। আপুনি হয়তো আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত অনুভৱ কৰিব পাৰে, যোগ শিবিৰত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ চিন্তা কৰিব পাৰে, আধ্যাত্মিক কিতাপ পঢ়িব পাৰে, বা কোনো গুৰুৰ কথা শুনিবলৈ সুযোগ পাব পাৰে।

লাকী ৰং: গোলাপী।

শুভ সময়ঃ দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা ৩.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: কুকুৰক ৰটি/ৰুটি খুৱাই সুস্বাস্থ্য লাভ কৰক।

ধনু ৰাশিঃ ৰক্তচাপৰ চিন্তা থকা ব্যক্তিসকলে ভিৰ কৰা বাছত যাত্ৰা কৰাৰ সময়ত অতিৰিক্ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। ইতিবাচক আভা নিৰ্গত কৰি দিনটো ভাল মনৰ অৱস্থাৰে আৰম্ভ কৰাৰ পিছতো মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ কোনো বহুমূলীয়া বস্তু চুৰি হ’লে আপোনাৰ মেজাজত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ উল্লাসিত স্বভাৱে ঘৰত এক সুখকৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। প্ৰেমিকৰ দিনটোলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব এটা মৰমলগা হাঁহিৰে। জিলিকি থকা হাঁহিৰে ভৰা এটা দিন আশা কৰক, য’ত বেছিভাগ কামেই আপোনাৰ ইচ্ছামতে আগবাঢ়িব। আজিয়েই বিবাহৰ আচৰিত দিশবোৰ অনুভৱ কৰক। দেউতাকৰ লগত বন্ধুত্বপূৰ্ণ কথা-বতৰাত লিপ্ত হওক, তেওঁৰ বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৪.৩০ বজালৈ।

প্ৰতিকাৰ: দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক ক’লা উলৰ কম্বল দান কৰি আপোনাৰ আৰ্থিক সুস্থতা বৃদ্ধি কৰক।

মকৰ ৰাশিঃ হতাশাৰ অনুভূতিৰ পৰা ৰক্ষা কৰক আৰু ইতিবাচক দৃষ্টিভংগী বজাই ৰাখক। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ জৰিয়তে অৰ্থনৈতিক লাভৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যিয়ে আপোনাক অপৰিসীম আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। আত্মীয় আৰু বন্ধু-বান্ধৱীক আপোনাৰ বিত্তীয় ব্যৱস্থাপনা কৰিবলৈ নিদি সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বাজেট অতিক্ৰম হ’ব পাৰে। তোমাৰ সীমাহীন প্ৰেমে তোমাৰ প্ৰিয়জনৰ বাবে বহুত মূল্য ৰাখে। আপোনাৰ চুম্বকীয় আৰু আউটগোয়িং ব্যক্তিত্বই আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকৰ হৃদয় আকৰ্ষণ কৰিব। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাক সুখ কঢ়িয়াই আনিবলৈ আজি যথেষ্ট প্ৰচেষ্টা চলাব। আপোনাৰ শান্ত আচৰণে ঘৰত এক সুসম পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰাত অৰিহণা যোগাব।

লাকী ৰং: সেউজীয়া।

শুভ সময়ঃ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ আগতে।

কুম্ভ ৰাশি: উচ্চ কেলৰিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকিব আৰু নিয়মীয়া ব্যায়ামৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিব। দ্ৰুত ধন উপাৰ্জনৰ প্ৰৱণতাই আপোনাৰ আকাংক্ষাক আগুৱাই নিব। ডাকযোগে প্ৰেৰণ কৰা এটা আনন্দময় বাতৰিয়ে সমগ্ৰ পৰিয়াললৈ সুখ কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে পিকনিকত নামি আদৰৰ মুহূৰ্তবোৰ পুনৰ ধৰি লওক। পত্নীৰ সৈতে সময় কটাবলৈ পৰিকল্পনা কৰি তেওঁলোকক বাহিৰলৈ লৈ যোৱাৰ পিছতো অসুস্থতাই আপোনাৰ পৰিকল্পনাত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজিয়েই আৱিষ্কাৰ কৰক যে বিবাহিত জীৱনত আপোচ কৰাটো আপোনাৰ লগত ঘটা শ্ৰেষ্ঠ কামবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। ছুটিৰ দিনত আপোনাৰ স্মাৰ্টফোনৰ পৰ্দাত আপোনাৰ বছৰ নাম দেখাটো আদৰ্শ নহ’বও পাৰে, কিন্তু এইবাৰ হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: নীলা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ।

মীন ৰাশিঃ আৰ্থিক জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰে ভৰা এটা দিনক আকোৱালি লওক। আজি আপোনাৰ ঋণ বা চলি থকা ঋণ দূৰ কৰাৰ সুযোগ আনে। আপোনাৰ আনন্দময় আৰু শক্তিশালী আৱেগে আপোনাৰ চৌপাশৰ লোকসকলৰ বাবে আনন্দ আৰু সুখৰ বিকিৰণ কৰে। আপোনাৰ প্ৰেম যাত্ৰা মধুৰ হ’লেও হয়তো ই অল্পকালীন হ’ব পাৰে। ব্যক্তিগত স্থানৰ গুৰুত্ব স্বীকাৰ কৰি আজি আপুনি যথেষ্ট আজৰি সময় পাব, যিটো আপুনি খেল খেলিবলৈ বা জিমলৈ যাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে৷ পত্নীৰ সৈতে অত্যধিক খাদ্য বা পানীয় খাই থকাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ স্বাস্থ্যত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। যদি বিবাহিত হয় তেন্তে আপোনাৰ সন্তানৰ সৈতে জড়িত অভিযোগ আহিব পাৰে, যাৰ ফলত কিছু বিচলিত হ’ব পাৰে।

লাকী ৰং: ৰঙা।

শুভ সময়ঃ বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment