৫৪ বছৰৰ পাছত সূৰ্যগ্ৰহণৰ বিৰল কাকতলীয়া , জানক কোন ৰাশিৰ বাবে শুভ

Surya Grahan 2024: আৰম্ভ হৈছে সূৰ্যগ্ৰহণৰ কাউণ্টডাউন। ২০২৪ চনৰ প্ৰথমটো সূৰ্যগ্ৰহণ ২০২৪ চনৰ ৮ এপ্ৰিল সোমবাৰে হ’ব। এই দিনটো চৈত্ৰা অমৱস্য আৰু কেইঘণ্টামানৰ পিছত চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰীও আৰম্ভ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত ঘটাস্থাপন কেতিয়া কেনেকৈ কৰা হ’ব সেই সন্দৰ্ভত ৰাইজৰ মাজত বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি হয়। মীন ৰেৱতী নক্ষত্ৰত সংঘটিত হৈছে এই সূৰ্যগ্ৰহণ। ইয়াৰ উপৰিও এনে বহু যোগৰ বিৰল সংমিশ্ৰণো এই সূৰ্যগ্ৰহণত গঢ় লৈ উঠিছে, যিয়ে সকলো ৰাশিৰ ওপৰত শুভ আৰু অশুভ প্ৰভাৱ পেলাবলৈ গৈ আছে।

সূৰ্যগ্ৰহণৰ ওপৰত বিৰল কাকতলীয়া কাণ্ড

এই সূৰ্যগ্ৰহণত বহুতো বিৰল যোগৰ সৃষ্টি হৈছে। বছৰৰ প্ৰথমটো সূৰ্যগ্ৰহণ অতি দীঘলীয়া। বিগত ৫৪ বছৰৰ ভিতৰত এইটোৱেই হৈছে আটাইতকৈ দীঘলীয়া সূৰ্যগ্ৰহণ। এই সূৰ্যগ্ৰহণ প্ৰায় ৫ ঘণ্টা ২৫ মিনিট সময় ধৰি চলিব। ইয়াৰ আগতে ১৯৭০ চনত ইমান দীঘলীয়া সূৰ্যগ্ৰহণ সংঘটিত হৈছিল। এই সম্পূৰ্ণ সূৰ্যগ্ৰহণত পৃথিৱীৰ বহু ঠাইত সম্পূৰ্ণ আন্ধাৰ হ’ব।

সূৰ্যগ্ৰহণ কেতিয়া হ’ব

ভাৰতীয় সময় অনুসৰি নিশা ৯:১২ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব ৮ এপ্ৰিলৰ সূৰ্যগ্ৰহণ আৰু মাজনিশা ২:২২ বজালৈকে চলিব। এই সূৰ্যগ্ৰহণ ভাৰতত দেখা নাযায়। গতিকে ইয়াৰ সুতক সময় ইয়াত বৈধ নহ’ব। এই সূৰ্যগ্ৰহণ পশ্চিম ইউৰোপ, আটলাণ্টিক, আৰ্কটিক মেক্সিকো, উত্তৰ আমেৰিকা, কানাডা, মধ্য আমেৰিকা, দক্ষিণ আমেৰিকা, ইংলেণ্ডৰ উত্তৰ পশ্চিম অঞ্চল আৰু আয়াৰলেণ্ডত দেখা যাব।

সূৰ্যগ্ৰহনে এই ৰাশিৰ ওপৰত অশুভ প্ৰভাৱ পেলাব

৮ এপ্ৰিলত সংঘটিত হোৱা সূৰ্যগ্ৰহণ মেষ, বৃশ্চিক, কন্যা, কুম্ভ আৰু ধনু ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ভাল নহয়। এই মানুহবোৰ অলপ সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। চাকৰি বা ব্যৱসায়ত সমস্যা বা বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। গাড়ীখন সাৱধানে চলাওক। এই দিনটোত ভ্ৰমণ নকৰিলে ভাল হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। লগতে সূৰ্যগ্ৰহণৰ কু-প্ৰভাৱৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক সহায় কৰি খাদ্য খুৱাওক।

সূৰ্যগ্ৰহনে এই ৰাশিৰ লোকসকলক বিপুল উপকাৰ দিব

বছৰৰ প্ৰথমটো সূৰ্যগ্ৰহণ কিছু ৰাশিৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই লোকসকলৰ আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা প্ৰবল। এই লোকসকলে নিজৰ কেৰিয়াৰত সুবিধা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকে। এই ৰাশিসমূহ হ’ল- বৃষ, মিথুন ৰাশি, কৰ্কট আৰু সিংহ ৰাশি। এই লোকসকলে হয়তো নতুন চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ পাব। ব্যৱসায়ত লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment