আপোনাক অসুস্থ কৰি তুলিব পাৰে পাকঘৰত ৰখা এই ৫টা বস্তুৱে, চিকিৎসকৰ দ্বাৰা জানক কাৰণ আৰু বিকল্প

Ayurveda For Health: কেৱল খাদ্যই স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলোৱাই নহয়, আপুনি যিটো পাত্ৰত ৰান্ধি আছে আৰু যি ধৰণৰ কাগজত পেক কৰি আছে, সেই ধৰণৰ প্ৰভাৱো সমানে পৰে। যদিও বছৰ বছৰ আগতে এইবোৰ বিষয়ত বহু অধ্যয়ন কৰা হৈছে, সজাগতাৰ অভাৱৰ বাবে মানুহে অন্ধভাৱে নিজৰ পাকঘৰত বিষাক্ত পদাৰ্থৰে ভৰা বস্তু ব্যৱহাৰ কৰি আছে।

এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি আপোনালোকৰ সৈতে আয়ুৰ্বেদ চিকিৎসক দীক্ষা ভৱৰ সাৱলীয়াৰ এটা ইনষ্টাগ্ৰাম পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰিছো য’ত তেওঁ সেই ৫টা বস্তুৰ বিষয়ে কৈছে যিবোৰ বেছিভাগেই পাকঘৰত উপস্থিত হৈ ৰোগ সৃষ্টি কৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি আগতে আপোনাৰ পাকঘৰৰ বাবে সামগ্ৰী বাছি লোৱাৰ সময়ত কেতিয়াও মনোযোগ দিয়া নাই, তেন্তে এই লেখাটোত জানি লওক যে কোনবোৰ বস্তু আপুনি নূন্যতমভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে বা একেবাৰেই ব্যৱহাৰ নকৰিব বা ইয়াৰ উত্তম বিকল্প কি হ’ব পাৰে।

নন-ষ্টিক ৰন্ধন সামগ্ৰী

উচ্চ উষ্ণতাত ননষ্টিক বাচন ব্যৱহাৰ কৰিলে পি এফ চি আৱৰণ ধোঁৱাৰ ৰূপত নিৰ্গত হয়, যাৰ ফলত যকৃতৰ ক্ষতি আৰু পাচনতন্ত্ৰৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।
বিকল্প: ঢালাই লোহা আৰু ষ্টেইনলেছ ষ্টীলৰ ৰন্ধন সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰক।

এলুমিনিয়াম ফয়েল

বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে WHOৰ তথ্য অনুসৰি মানৱ শৰীৰৰ বাবে ৫০ মিলিগ্ৰাম এলুমিনিয়ামৰ প্ৰয়োজন। কিন্তু গৱেষণাৰ মতে ফয়েলত পেক কৰা খাদ্যত প্ৰায় ৫০ লাখ টকা থাকে। ইয়াত ২-৫ মিলিগ্ৰাম এলুমিনিয়াম থাকে, যাৰ নিয়মীয়া ব্যৱহাৰে শৰীৰত জিংক জমা হোৱাত সহায় কৰে। ইয়াৰ ফলত মগজু আৰু হাড়ৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।
বিকল্প- বাটাৰ পেপাৰ বা কপাহী কাপোৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

এলুমিনিয়ামৰ বাচন-বৰ্তন

এলুমিনিয়ামে লাহে লাহে বিষৰ দৰে কাম কৰে। এনে পৰিস্থিতিত এলুমিনিয়ামৰ বাচন নিয়মিত ব্যৱহাৰ কৰিলে বৃক্ক আৰু হাওঁফাওঁৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে এইটো প্ৰমাণিত হৈছে যে এলুমিনিয়ামৰ বাচন-বৰ্তন ব্যৱহাৰৰ বাবে এলুমিনিয়ামৰ কণা খাদ্যত লিক হৈ যায়, যিবোৰ পিছলৈ শৰীৰত জমা হৈ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে।
বিকল্প- ষ্টেইনলেছ ষ্টীলৰ বাচন-বৰ্তনলৈ সলনি কৰক।

প্লাষ্টিকৰ চপিং বৰ্ড

যদি আপুনি পাকঘৰত প্লাষ্টিকৰ চপিং বৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰি শাক-পাচলি কাটিছে তেন্তে পেলাই দিয়ক। গৱেষণাৰ কথা উল্লেখ কৰি বিশেষজ্ঞগৰাকীয়ে কয় যে ভিজা চপিং বৰ্ডত ৰোগ সৃষ্টিকাৰী বেক্টেৰিয়া থাকে যিয়ে পেটৰ সংক্ৰমণৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও আপোনাৰ খাদ্যত প্লাষ্টিকৰ কণাও পোৱা যায়, যাৰ ফলত স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি ভাবুকি কঢ়িয়াই অনা ৰোগৰ সৃষ্টি হয়।
বিকল্প- কাঠৰ চপিং বৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰক।

প্লাষ্টিকৰ বটল

বিচফেনল এ (BPA) নামৰ ৰাসায়নিক যৌগ এটাৰ ব্যৱহাৰে প্লাষ্টিকৰ বটল আৰু পাত্ৰ মানুহৰ শৰীৰৰ বাবে বিপদজনক কৰি তোলে। এনে পাত্ৰ নিয়মিত ব্যৱহাৰে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা, হৰম’নত প্ৰভাৱ পেলায় আৰু মেদবহুলতাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। প্লাষ্টিকৰ পাত্ৰত খাদ্য পুনৰ গৰম কৰিলে বিষাক্ত পদাৰ্থ নিৰ্গত হয় যিয়ে ইনচুলিনৰ সংবেদনশীলতাক উদ্দীপিত কৰে আৰু ফলত চৰ্বি কোষ নিৰ্গত হয়।
বিকল্প- ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে কাঁচৰ বাচন ব্যৱহাৰ কৰক।

অস্বীকাৰ: আমি এই লিখিতভাৱে ঘৰুৱা উপায় আৰু সাধাৰণ তথ্যৰ সহায় লৈছো। যদি আপুনি যিকোনো ঠাইতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত কিবা পঢ়ে, তেন্তে গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment